Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 236

Tema: GO nakon porodiljnog dopusta

  1. #101
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja opet ponavljam
    U ovakvoj situaciji treba pripazit kad se prekida porodiljni. Ako se prekine na samo jedan mjesec onda se nema osnovica za novi obracun, pa naknada pada na 1600 ako je bila max 2600... Treba to dobro provjerit.

    bebici je svejedno jer će tako i tako biti na minimalcu s obzirom da će raditi samo mjesec dana... (od 1.5 do 30.5)


    bebica ti imaš pravo na cijeli GO za 2011 samo kao što je već netko napisao pitanje kad bi ti ga odobrili...

  2. #102
    little duck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    325

    Početno

    Evo, sada sam dobila prvu naknadu nakon koristenja GO, tj. prekida roditeljskog radi koristenja GO. Ostalo mi je bilo jos nekih 56 dana roditeljskog za koristiti, i naknada mi NIJE pala na 1600,00 kn, vec sam dobila za lipanj 2660,00kn, dakle puni iznos!

  3. #103

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    tajnica tvrdi da nemam pravo na regres za proslu godinu,jer cu uskoro dobiti novi regres uzGO za 2011.,a kao dva se ne mogu isplatiti u istoj kalendarskoj godini...istina?[/QUOTE]

    Samo da javim,ako ce netko imati slicnu situaciju- da sam jucer dobila dobila oba regresa-za GO 2010. i 2011.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    od. 15.2.2010 sam bila na koplikacijama...27.7.2011 se vratila na posao...
    jos uvijek vrijedi zakon da imama pravo na cjeli go za 2011.godinu??

  5. #105
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    za 2011. ili 2010.?
    za 2010. si imala pravo do 30.6.2011.
    za 2011. imas pravo na cijeli godisnji jedino moras vidjet kad ga mozes iskoristiti

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    2011...za 2010 znam da nista...ok...hvala...

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa Vidi poruku
    od. 15.2.2010 sam bila na koplikacijama...27.7.2011 se vratila na posao...
    jos uvijek vrijedi zakon da imama pravo na cjeli go za 2011.godinu??
    da utvrdim gradivo...
    dakle imam prava kao i svi ostal iradnici koji su radili i ima svih 20 dana godisnjeg??
    sefica uvjerava da imam pravo na samo deset dana...
    na koji zakon se mogu pozvati??

  8. #108
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Meni je porodiljni završio s 24.08 i od 25. sam na GO dok ne potrošim svih 26 dana....Dakle, cijeli 9. mjesec. Ne kužim kaj ova tvoja brije..Kaj joj nije bolje da sve ispucaš odmah pa da se vratiš i zapneš, nego da dođeš, pa se uhodaš, pa odeš...bzvz.

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ja radim..i uopce mi se ne ide na godisnji ove godine...
    samo me zanima dal imam pravo na 10 dana ili na svih 20 kao i ostali radnici (ja bi to oko uskrsa ispucala)
    koji zakon mi kaze da imam pravo na sve??

  10. #110
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    evo probat ću iskoristit godišnji od ove godine, treba mi samo potvrda poslodavca,tak su mi rekli u Hzzo.

    Mislim iskoristit ga i vratit se ponovno na porodiljni, za to opet treba samo potvrda poslodavca,pošto imampravo na trogodišnji porodiljni kažu mi da mi ne treba ponovni obračun

  11. #111
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Radim u školstvu, porodiljni mi završava 26.11.Htjela sam koristiti godišnji odmor i vratiti se na posao iza toga, imam četiri nova razreda, krajnje mi je nehumano doći na zaključivanje ocjene učenicima koje ne poznajem.Tajnica mi pak danas tvrdi da mi to ministarstvo neće odobriti. Ima li itko kakvih iskustava ili savjeta?

  12. #112
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    a mene zanima sljedeće:

    je li za taj godišnji nakon porodiljnog dobijem punu plaću?

    ako kojim slučajem odem na bolovanje nakon godišnjeg kako mi se to obračunava?

  13. #113
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    godišnji je uvijek plaćen kao puno radno vrijeme, barem bi trebao biti.
    a kako će ti se obračunavati bolovanje nakon godišnjeg ovisi koliko si dugo bila na godišnjem
    Posljednje uređivanje od vidra : 27.10.2011. at 15:10

  14. #114
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Radim u školstvu, porodiljni mi završava 26.11.Htjela sam koristiti godišnji odmor i vratiti se na posao iza toga, imam četiri nova razreda, krajnje mi je nehumano doći na zaključivanje ocjene učenicima koje ne poznajem.Tajnica mi pak danas tvrdi da mi to ministarstvo neće odobriti. Ima li itko kakvih iskustava ili savjeta?
    Ja nisam bila takav slucaj ali mi je tajnica u nasoj skoli takoder rekla da Ministarstvo takve stvari ne odobrava, tj. da te natjeraju da iskoristis godisnji za vrijeme odmora ucenika (u tvom slucaju bi to bio zimski odmor i proljetni)...
    e sad, jedino na sto se oni pozivaju je Kolektivni ugovor (cini mi se, a ako nije onda je Zakon o osnovnom školstvu) gdje pise da zaposlenici godisnji odmor koriste U PRAVILU za vrijeme odmora ucenika... ovo U PRAVILU mozes probat osporit jer ustvari ne pise da MORAS...

    ja mislim da ti ne skodi poslat molbu za tako nesto pa vidjet sto ce se desit... svakako navesti pedagosku situaciju i obrazloziti to kao nepodobno za ucenike...
    jos nesto - obavezno si zbroji koliko imas dana godisnjeg i da li ti to sve stane u odmore ucenika, pa ako ne - probaj na tu foru dobiti...
    drzim fige

  15. #115
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Radim u školstvu, porodiljni mi završava 26.11.Htjela sam koristiti godišnji odmor i vratiti se na posao iza toga, imam četiri nova razreda, krajnje mi je nehumano doći na zaključivanje ocjene učenicima koje ne poznajem.Tajnica mi pak danas tvrdi da mi to ministarstvo neće odobriti. Ima li itko kakvih iskustava ili savjeta?
    učiteljica od mog klinca se prošle godine vratila sa go početkom 2.polugodišta,do 15.11. je bila na porodiljnom.

  16. #116
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj trampolina prvotno napisa Vidi poruku
    a mene zanima sljedeće:

    je li za taj godišnji nakon porodiljnog dobijem punu plaću?

    ako kojim slučajem odem na bolovanje nakon godišnjeg kako mi se to obračunava?
    za bolovanje od deteta 100% do 4266kn trebalabi imat isplačene najmanje 2plače zaključno s mjesecom prije nek ideš na bolovanje,
    za sebe nije bitno kolko imaš plača

  17. #117
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    Ja nisam bila takav slucaj ali mi je tajnica u nasoj skoli takoder rekla da Ministarstvo takve stvari ne odobrava, tj. da te natjeraju da iskoristis godisnji za vrijeme odmora ucenika (u tvom slucaju bi to bio zimski odmor i proljetni)...
    e sad, jedino na sto se oni pozivaju je Kolektivni ugovor (cini mi se, a ako nije onda je Zakon o osnovnom školstvu) gdje pise da zaposlenici godisnji odmor koriste U PRAVILU za vrijeme odmora ucenika... ovo U PRAVILU mozes probat osporit jer ustvari ne pise da MORAS...

    ja mislim da ti ne skodi poslat molbu za tako nesto pa vidjet sto ce se desit... svakako navesti pedagosku situaciju i obrazloziti to kao nepodobno za ucenike...
    jos nesto - obavezno si zbroji koliko imas dana godisnjeg i da li ti to sve stane u odmore ucenika, pa ako ne - probaj na tu foru dobiti...
    drzim fige
    Hvala za fige, trebat će mi, trenutno sam i u procesu rastave, sve mi se sručilo na leđa, htjela sam što duze biti s malenim, a vidjet ćemo, tajnica kod nas sastavlja molbu, ona će mi zbrojiti i dane, ali mi je već napomenula da je imala jedan odbijeni slučaj ovo proljeće kada su učiteljici ponudili nekakvu naknadu štete umjesto godišnjeg..

  18. #118
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    učiteljica od mog klinca se prošle godine vratila sa go početkom 2.polugodišta,do 15.11. je bila na porodiljnom.
    Hm, da, znam da ima slučajeva, ja mozda neću biti te sreće, vidjet ćemo, hvala na odgovoru!!

  19. #119

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    evo i mene s pitanjem:

    2011 - radila do 28.02, zatim od 01.03. do 14.03. koristila GO od 2011. godine, od 15. 03. do 14.04. bila na bolovanju radi komplikacija u trudnoći, otvorila porodiljni 15.04.

    2012 - ako počnem raditi 23.05.2012. kad mi dijete bude godinu dana, imam li pravo još iskoristiti GO od 2011. godine koji nisam iskoristila (naravno do 30.06.2012)?
    Poslodavac kaže da nemam jer sam u 2011. radila manje od 6 mjeseci (ukupno kod njega radim više godina u kontinuitetu)?
    Posljednje uređivanje od pituljica : 28.10.2011. at 23:38

  20. #120
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Imaš jer se porodiljni dopust ne smatra prekidom radnog odnosa nego se uračunava u staž.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Hvala!

  22. #122
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa Vidi poruku
    evo i mene s pitanjem:

    2012 - ako počnem raditi 23.05.2012. kad mi dijete bude godinu dana, imam li pravo još iskoristiti GO od 2011. godine koji nisam iskoristila (naravno do 30.06.2012)?
    Poslodavac kaže da nemam jer sam u 2011. radila manje od 6 mjeseci (ukupno kod njega radim više godina u kontinuitetu)?
    imaš. i to pravo na cijeli godišnji. nemoj mu dozvolit da te prisanjka.

  23. #123
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam otišla na porodiljni 8.6.2009., rodila 18.7.2009 i vratila se radit 19.11.2009.
    imala sam pravo na svih 30 dana GO iz 2009.-te kojeg sam iskoristila u 7. mjesecu 2010. (imam odličnog poslodavca pa se nismo slijepo držali 30.6.-og).

  24. #124
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    za bolovanje od deteta 100% do 4266kn trebalabi imat isplačene najmanje 2plače zaključno s mjesecom prije nek ideš na bolovanje,
    za sebe nije bitno kolko imaš plača
    thx, puno!

  25. #125
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Imam i ja pitanje u vezi godisnjeg odmora, pa ako netko zna - pliz...

    da li imam pravo - po zakonu - iskoristiti godisnji odmor od 2011. godine, ako sam do 1.9.2011. bila na porodiljnom dopustu (produzenom, nisam radila godinu i pol) a 1.9.2011. sam pocela raditi u drugoj firmi.

    nista od godisnjeg nisam koristila iz 2011. (zbog porodiljnog) ni u staroj ni u novoj firmi.

    hvala!

  26. #126
    JaMajka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    501

    Početno

    Novi Zakon o radu propisuje da više nema prijenosa g.o. iz stare u novu firmu nego da stara firma mora g.o. isplatiti.
    Citiram:
    "Naknada za neiskorišteni godišnji odmorČlanak 61.
    (1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.
    (2) Naknada iz stavka 1. ovoga članka određuje se, sukladno odredbi članka 60. stavka 1. ovoga Zakona, razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora."

    Ali opet, ako su poslodavci ok sve se da dogovoriti (i nekome više paše dati dane g.o. nego novčanu naknadu)

  27. #127
    argentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    646

    Početno

    Hvala!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ajde mi samo potvrdite:

    osoba je rodila u drugom mjesecu 2011. godine - prije toga je bila na komlikacijama, dakle u 2011. nije radila
    vraća se na posao u drugom mjesecu 2012. godine
    poslodavac tvrdi da nema pravo na GO iz 2011. jer nije radila niti jedan dan

    poslodavac nije u pravu jel tako? članak 69. ZOR-a

  29. #129
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa Vidi poruku
    ajde mi samo potvrdite:

    osoba je rodila u drugom mjesecu 2011. godine - prije toga je bila na komlikacijama, dakle u 2011. nije radila
    vraća se na posao u drugom mjesecu 2012. godine
    poslodavac tvrdi da nema pravo na GO iz 2011. jer nije radila niti jedan dan

    poslodavac nije u pravu jel tako? članak 69. ZOR-a
    tako je...isto tako je i kod mene samo se ja vracam u 5mj i imam pravo na GO...

  30. #130
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Zna li netko što u slučaju ako se ne vračam sa porodiljnog, odnosno produženog porodiljnog, već dajem otkaz - što je u tom slućaju sa godišnjim odmorom?

  31. #131
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    možeš iskoristit godišnji prije otkaza, napose stari. si dobila njegu????

    može jedno pitanje mene su u firmi tražili da jedan dan odradim pa onda go, kak je kod vas????Radila sam prekid porodiljnog, pa go, pa natrag na porodiljni

  32. #132
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Jelena još sam na "staroj" i nakon toga ću dati otkaz jer prelazim u novu firmu pa me zanima što mi je sa godišnjim u firmi gdje sam još zaposlena.

  33. #133

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Berlin, pogledaj članak 61. koji govori o tvom slučaju

    jelena, nikakav dan ne moraš odraditi

  34. #134
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Zo hvala ti, ali da li se ovo vrijedi u slučaju kada radnik daje otkaz:

    "Naknada za neiskorišteni godišnji odmorČlanak 61.
    (1) U slučaju prestanka ugovora o radu, poslodavac je dužan radniku koji nije iskoristio godišnji odmor u cijelosti, isplatiti naknadu umjesto korištenja godišnjeg odmora.

  35. #135
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Berlin prvotno napisa Vidi poruku
    Jelena još sam na "staroj" i nakon toga ću dati otkaz jer prelazim u novu firmu pa me zanima što mi je sa godišnjim u firmi gdje sam još zaposlena.
    ček ti misliš njegom preć kod novog poslodavca,onda se dogovori da ti isplate godišnji u staroj , ak ne trebala bi prekinut njegu.

  36. #136
    Berlin avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    uz more
    Postovi
    784

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    ček ti misliš njegom preć kod novog poslodavca,onda se dogovori da ti isplate godišnji u staroj , ak ne trebala bi prekinut njegu.
    Ne, kad mi završi njega moram starom dati otkaz i prelazim kod novog poslodavca pa me zanima da li kod starog imam pravo na godišnji.

  37. #137

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    pitanjce:

    1. je li moguće prekinuti roditeljski zbog korištenja GO (i kako se obračunava plaća za to vrijeme)?
    2. vratiti se na roditeljski još nekih mjesec dana pa otvoriti mirovanje radnog odnosa

    koja je procedura?

  38. #138
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Miha (prvo čestitam na bebi... nisam imala pojma da si rodila )
    1. roditeljski je uvijek moguće prekinuti, ali se moraš dogovoriti sa poslodavcem (dakle, pisanim putem ga obavještavaš o namjeravanom prekidu roditeljskog, on se treba suglasiti, te ga tražiš korištenje g.o.). Plaća za vrijeme godišnjeg odmora je plaća na koju si prijavljena.
    2. Roditeljski dopust imaš mogućnost koristiti u dijelovima, ali ne više od 2 puta godišnje i svaki put ne manje od 30 dana. Tako da si dobro izračunaš koliko ti roditeljskog ostaje kako ne bi izgubila pravo na njega. Također, ako je razmak između ova dva dopusta manji od 30 dana tada se ne koristi novi izračun naknade, no ako je duži, onda se naknada ponovo izračunava. Ovdje moraš paziti, jer ako nemaš isplatu plaće u mjesecu koji prethodi mjesecu kad ćeš otvoriti drugi roditlejski dopust (a razmak je duži od 30 dana), onda će ti naknada biti ona minimalna (1663 kune).

    Što se tiče roditeljskog dopusta i godišnjeg odmora.... ne znam zašto bi prekidala roditeljski radi godišnjeg (pretpostavljam onog iz 2011.g.) kad ga imaš pravo iskoristiti do 30.6.2012.g. neovisno o tome da li si ga uopće počela koristiti u 2011.g.

  39. #139
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ak misliš ić na mirovanje onda iskoristi obadva godišnja i prošli i sadašnji

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Miha (prvo čestitam na bebi... nisam imala pojma da si rodila )


    2. Roditeljski dopust imaš mogućnost koristiti u dijelovima, ali ne više od 2 puta godišnje i svaki put ne manje od 30 dana. Tako da si dobro izračunaš koliko ti roditeljskog ostaje kako ne bi izgubila pravo na njega. Također, ako je razmak između ova dva dopusta manji od 30 dana tada se ne koristi novi izračun naknade, no ako je duži, onda se naknada ponovo izračunava. Što se tiče roditeljskog dopusta i godišnjeg odmora.... ne znam zašto bi prekidala roditeljski radi godišnjeg (pretpostavljam onog iz 2011.g.) kad ga imaš pravo iskoristiti do 30.6.2012.g. neovisno o tome da li si ga uopće počela koristiti u 2011.g.
    Prvo hvala na čestitkama


    Drugo, porodiljni tj. roditeljski mi traje do 12.3. ove godine. Na njega bih nakalemila 6 mjeseci neplaćenog (do jeseni i jaslica). No... Imam nekih 10-15 dana starog godišnjeg koji mi propada 30.6. plus 30-tak dana novog.

    Prvo sam mislila roditeljski koristiti do kraja, pa mjesec dana GO pa mirovanje, ali iščitavajući temu sam skužila da to ne funkcionira, da mirovanje mora ići direkt na roditeljski, jel?

    Pa bih ja sad 1.2. prekinula porodiljni, otišla 30 dana na GO pa nastavila roditeljski do kraja pa onda mirovanje. Time ne bih bila na neplaćenom 6 nego 5 mjeseci (od sada brojim svaku kunu)... Jel taj plan funkcionira ili ima kakvih manjkavosti? Totalno sam pogubljena u ovim vodama... Kome prvo trebam ići? Sutra sam mislila skoknuti do HZZO-a.

    PS. od kad se GO ne mora početi koristiti u tekućoj godini (onih 12 dana), a da se smije prebaciti u sljedeću? Ja bih se vratila na posao u rujnu ili listopadu...
    Posljednje uređivanje od miha : 02.01.2012. at 21:09

  41. #141

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    31

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Miha (prvo čestitam na bebi... nisam imala pojma da si rodila )
    1. roditeljski je uvijek moguće prekinuti, ali se moraš dogovoriti sa poslodavcem (dakle, pisanim putem ga obavještavaš o namjeravanom prekidu roditeljskog, on se treba suglasiti, te ga tražiš korištenje g.o.). Plaća za vrijeme godišnjeg odmora je plaća na koju si prijavljena.
    2. Roditeljski dopust imaš mogućnost koristiti u dijelovima, ali ne više od 2 puta godišnje i svaki put ne manje od 30 dana. Tako da si dobro izračunaš koliko ti roditeljskog ostaje kako ne bi izgubila pravo na njega. Također, ako je razmak između ova dva dopusta manji od 30 dana tada se ne koristi novi izračun naknade, no ako je duži, onda se naknada ponovo izračunava. Ovdje moraš paziti, jer ako nemaš isplatu plaće u mjesecu koji prethodi mjesecu kad ćeš otvoriti drugi roditlejski dopust (a razmak je duži od 30 dana), onda će ti naknada biti ona minimalna (1663 kune).

    Što se tiče roditeljskog dopusta i godišnjeg odmora.... ne znam zašto bi prekidala roditeljski radi godišnjeg (pretpostavljam onog iz 2011.g.) kad ga imaš pravo iskoristiti do 30.6.2012.g. neovisno o tome da li si ga uopće počela koristiti u 2011.g.
    Ja sam imala taj prekid kraći od 30 dana pa sam morala nanovo sve papire nositi i radili su mi novi obračun??

  42. #142

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj Teny prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam imala taj prekid kraći od 30 dana pa sam morala nanovo sve papire nositi i radili su mi novi obračun??
    Je. Bila sam u HZZO-u danas i gore navedena informacija je kriva!!!

    Dakle, taman da se roditeljski prekine zbog GO i na 2-3 dana, treba novi R-1, a s obzirom na to da se pretpostavlja da u međuvremenu nisu isplaćene 2 pune plaće naknada pada na 2100kn (a ne na 1600 koliko je netko također naveo).
    Naknada od 1600kn odnosi se na roditelja koji nema staža, a nenošenje novog R-1 nakon prekida manjeg od 30 dana odnosi se samo na to kada je taj prekid zbog bolovanja, a ne zbog korištenja GO.

    Eto, to je info iz pravne službe HZZO-a.

    Također, i dalje stoji da mirovanje radnog odnosa mora ići isključivo na roditeljski, dakle nema varijante: roditeljski-GO-mirovanje...

  43. #143
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    sory gdi piše da mora ić sa roditeljskog na mirovanje,sječam se da samo piše da ga možeš koristit do 3.godine

  44. #144

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    sory gdi piše da mora ić sa roditeljskog na mirovanje,sječam se da samo piše da ga možeš koristit do 3.godine
    a eto, čovjek u pravnoj službi HZZO-a kaže tako .

    je da mi nije sjeo čim sam ga vidjela i da je pametovao, ali... rađe ću mu povjerovat nego da se na kraju zeznem. nije da baš imam još vremena na bacanje pa da idem kopat dalje po propisima


    ako imaš kakav prijedlog gdje da dalje idem pitati reci. ja nemam više ideje... moji na poslu vjerojatno znaju još manje.
    Posljednje uređivanje od miha : 03.01.2012. at 18:02

  45. #145
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    tvoji vjerovatno ne znaju ništ,bar su takvi moji, uvijek moram kopat ak nekaj hoćem extra, veli mi ženska u kadrovskoj ti uvijek nekaj prvo i posebno.

    si zvala 08007979

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    tvoji vjerovatno ne znaju ništ,bar su takvi moji, uvijek moram kopat ak nekaj hoćem extra, veli mi ženska u kadrovskoj ti uvijek nekaj prvo i posebno.

    si zvala 08007979
    ne. bila sam tamo osobno...

  47. #147
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa Vidi poruku
    Je. Bila sam u HZZO-u danas i gore navedena informacija je kriva!!!

    Dakle, taman da se roditeljski prekine zbog GO i na 2-3 dana, treba novi R-1, a s obzirom na to da se pretpostavlja da u međuvremenu nisu isplaćene 2 pune plaće naknada pada na 2100kn (a ne na 1600 koliko je netko također naveo).
    Naknada od 1600kn odnosi se na roditelja koji nema staža, a nenošenje novog R-1 nakon prekida manjeg od 30 dana odnosi se samo na to kada je taj prekid zbog bolovanja, a ne zbog korištenja GO.

    Eto, to je info iz pravne službe HZZO-a.

    Također, i dalje stoji da mirovanje radnog odnosa mora ići isključivo na roditeljski, dakle nema varijante: roditeljski-GO-mirovanje...

    Dakle, kao prvo HVALA na informaciji o prekidu roditeljskog dopusta radi korištenja godišnjeg odmora.
    Upravo sam zvala i osobu centralno zaduženu za pravne savjete u HZZO i ona mi je potvrdila da se u međuvremenu, s osnove internih naputaka u HZZO-u, promjenio i pristup ovoj problematici. Naime, do sada su se ovi prekidi rješavali kao i u obveznom osiguranju kod korištenja bolovanja gdje se nije radio novi izračun naknade ako je između dva bolovanja bio prekid kraći od 30 dana. Sada su tu praksu promjenili... sutra ću saznati točno zašto.

    Drugo, Miha, molim informaciju (radi prosljeđivanju u HZZO) u kojem područnom uredu HZZO-a si dobila informaciju da se mirovanje mora koristiti isključivo nakon roditeljskog? (boldam jer mi je ovo jako bitno!!)

    Naime, ova informacija je i opovrgnuta od strane savjetnice HZZO-a jer apsolutno nije točna. Ovo pravo se određuje sa poslodavcem, s tim da ga apsolunto radnik ima pravo zatražiti kad mu odgovara (ali nakon iskorištenih rodiljnih, roditeljskig dopusta i rada u skraćenom radnom vremenu) a iskoristiti do najkasnije navršene 3. godine života. Poslodavac ima pravo samo pomaknuti početak korištenja ovog dopusta za 30 dana.

    Ukratko, imate ga pravo zatražiti i početi koristiti nakon iskorištenog godišnjeg odmora ili nakon povratka na posao ili kad dijete ima 2,5g. pa do navršene 3. godine... ukratko kad vam zatreba.

  48. #148

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Drugo, Miha, molim informaciju (radi prosljeđivanju u HZZO) u kojem područnom uredu HZZO-a si dobila informaciju da se mirovanje mora koristiti isključivo nakon roditeljskog? (boldam jer mi je ovo jako bitno!!).
    Jukićeva.
    Nažalost, ne znam kako se čovjek zove, ali dosta je krupan, malo isturene brade i ogromnog samozadovoljnog osmjeha na licu...

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Naime, ova informacija je i opovrgnuta od strane savjetnice HZZO-a jer apsolutno nije točna. Ovo pravo se određuje sa poslodavcem, s tim da ga apsolunto radnik ima pravo zatražiti kad mu odgovara (ali nakon iskorištenih rodiljnih, roditeljskig dopusta i rada u skraćenom radnom vremenu) a iskoristiti do najkasnije navršene 3. godine života. Poslodavac ima pravo samo pomaknuti početak korištenja ovog dopusta za 30 dana.

    Ukratko, imate ga pravo zatražiti i početi koristiti nakon iskorištenog godišnjeg odmora ili nakon povratka na posao ili kad dijete ima 2,5g. pa do navršene 3. godine... ukratko kad vam zatreba.
    Možeš li možda samo u neko skorije vrijeme navesti neki kontakt ili neki izvor za potvrdu ovoga (mislim, da se mogu na nešto referirati kada krenem u pregovore s poslodavcem) jer bih se ja onda svakako drugačije organizirala... pričekala bih s odlaskom u firmu na razgovor, odradila roditeljski do kraja pa nadovezala stari GO, vratila se na posao, a neplaćeni onda uzela samo preko ljeta za kada nemam riješeno čuvanje mlađi...

  49. #149
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    .......
    Posljednje uređivanje od mamma san : 05.01.2012. at 14:55 Razlog: izbrisala radi navođenja osobnih podataka

  50. #150

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    jel taj čovo na drugom katu radi ko pravnik ak da on je Vuković.
    Drugi kat, hodnik desno, prva vrata desno. Pravna služba.
    Tamo me poslala službenica s prvog kata, iz sobe 14 (koja radi s porodiljnim naknadama) jer sama nije bila sigurna u pravne propise...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •