Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 84 od 84

Tema: obila iscjedak ili curenje plodne vode??????

  1. #51
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Evo ti moje iskustvo, sinoc bila u rodilistu, sad sam 40. tj. Isto tako curilo i curilo, bjelkasto i vodenasto, svakih par minuta pomalo. I nista, spemila se ja i ptisla a kad tamo, kazu oni, samo pojacan iscjedak tj. oni su rekli da su valjda gljivice, danas bila na kontroli u trudnickoj, kaze doktorica ako ne svrbi i ne pece nek to zanemarim.
    U rodilistu su mi rekli da plodna voda ipak malo jace curi ako vec bude napuknuce vodenjaka, nije bas da kapa, i bude skroz prozirno, doslovno voda. Ali je puuuuno veca vjerovatnost da vodnjak pukne, ono da bas pljusne. Tako da mislim da nemas razloga za brigu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    ma i ja mislim da nije to to...jer su mi se takve stvari događale i prije trudnoće pa mi više liči na iscjedak,..u utorak mi kontrola pa neću paničit hvala ti koksy....ti u 40 tjednu i neće bebač van..ha??...sretnooo i hvala ti

  3. #53
    Ninica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    25

    Početno

    Ja sam dobila nekakve MEDAZOL vaginalete i DALACIN C,a u 20tj. sam trudnoce,dali je to oke piti kao trudnica,umiram od straha????

  4. #54

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    118

    Početno

    mislim da ti ne bi dali,da se nesmije...

  5. #55
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ja sam se isto bila zabrinula, svaki put kad bi sjela iza mene bi ostala fleka. Nisam obraćala pozornost dok neki dan nije ostala jedna malo veća fleka cca 10-tak cm, rekla sam to svom doktoru on se isto zabrinuo poslao me u Vinogradsku, tamo su me držali tri dana na promatranju, napravili amnisur test, bio je negativan... Sutra baš idem na kontrolu (sedam dana od kada su me otpustili) pa ćemo vidjeti. Uglavnom je to samo pojačan iscjedak, iako su sumnjali da mi mjehur pušta. Sada sam u 33 tjednu, a moj doktor kaže da je od 30 tjedna pa nadalje normalno da ti mjehur malo curi... Ah da - taj doktor u Vinogradskoj mi je preporučio neke uloške koji se mogu kupiti u slučaju sumnje na curenje plodne vode. Ne znam kako se zovu, prosurfaj malo, valjda su pouzdani kad ih je ovaj preporučio.

  6. #56
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    čula sam za te uloške ali nisam znala da ih imamo na našem tržištu, ako saznaš kako se zovu molim te napiši nam Rivendell. Trebale bi funkcionirati tako da promijene u određenu boju ako je iscjedak plodna voda.

  7. #57
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ne znam kako se zovu, doktor mi je samo rekao da postoje i da on preporučuje svim ženama koje sumnjaju u curenje. Uglavnom, danas sam bila na kontroli, sve ok, bila je neka druga doktorica i rekla je da se dosta žena javlja sa sumnjom, ali jako mali broj se i potvrdi. Rekla je da je potrebno njima donijeti neki dokaz kako bi se skratio postupak i da se ne pravi drama bezveze (mene su 3 dana ostavili u bolnici)... Ako se ne mogu naći ti ulošci rekla je da se stavi neka krpa među noge, bolje neka tamnija (u bolnici ti stave onu bolničku zelenu) jer se na bijeloj ne vidi, i onda se hoda par sati s tom krpom, ako na njoj ima nešto obavezno se treba što prije javiti u bolnicu i ponijeti tu krpu.

  8. #58
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    i ja sam bila dobila medazol. imala sam jaaako pojačen iscjedak od ngdi 20 og tjedna ,al mene je i svrbilo u početku, sve pretrage i brisevi bili uredni. na kraju mi ništa nije pomoglo nego vivag vaginalete. one su bez recepta, na prirodnoj bazi

  9. #59
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    a pliodna voda mi je počela curkat kroz popodne, al je navečer baš prsnula, ko u filmovima

  10. #60
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Evo još jedne paničarke, s 18 tjedana sam bila na hitnoj zbog sumnje na curenje plodne vode, odtada se prestrašila još dvjesto puta... svaki puta lažna uzbuna.

    Sad strah popušta, sutra mi je 36 tjedana pa da i pukne vodenjak i krene porod ne bi bilo strašno

  11. #61
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da li je netko saznao kako se zovu i gdje se mogu nabaviti ti ulosci?

    istina je da skoro od samog zaceca imam obilniji iscjedak (tako sam i znala da sam trudna ), ali onda je bio bijeli, kao ovulacijski i nisam ga osjetila da curi.
    sad vec dva tjedna osjetim kad curi. nije urin, znam kakav je osjecaj kad curi iz rodnice jer mi tako curi i menga (imam obilnu).
    na proslom pregledu sam pitala ginekologa kako cu znati, rekao je da zapravo ni ne mogu znati jer je normalno da je vlaznost pojacana zbog zastite od infekcija. i da imam taman plodne vode.

    ono sto me dodatno zabrinulo je sto sam jucer nasta "stvrdnute" osusene gace od iscjetka, a takve mi nikad nisu, pa ni za vrijeme ovulacije (i ovulaciju imam obilnu ), znaci, osusile su se, ali su ostale stvrdnute. cak ni od urina kad bi mi pobjegao ne bi se okorile, samo bi ostao trag da je iscjetka bilo.
    uz to, osim sto kad se ustanem osjetim kako kapa, narocito ujutro i vidim velicinu fleke na gacama, jutros sam bas osjetila povecu kolicinu. kao da sam izgubila kontrolu nad urinom, a nije urin u pitanju. muci me jer sam nepunih 29 tjedana i nikako ne mogu saznati kako razlikovati jako obilan iscjedak od pl. vode.
    s druge strane, cure pisu o kraju trudnoce kad im se tako obilan iscjedak pojavio.

    da li je pl. voda bezbojna ili mlijecno bijela? rijetka ko voda ili malo gusca, sluznija?
    u prosloj trudnoci imala sam priliku samo vidjeti cervikalnu sluz i sluzni cep, tako da nemam pojma kako izgleda pl. voda.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 04.02.2012. at 11:21

  12. #62
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    leonisa, kad se jako nakašlješ počet će jače curiti ako je u pitanju plodna voda. Obriši se dobro, stavi tamnu krpu da bolje vidiš količinu i nakašlji se, ne kh-kh, nego KHH-KHH. Ako je plodna voda, osjetit ćeš. Nije sluzava, i ako je u redu, nije obojana. Ne pišeš da vidiš neku obojanost. Da li normalno osjećaš bebine pokrete?

    No, vjerojatno je to samo iscjedak, koji može biti obilan i sluzav.

  13. #63
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ina may gaskin kaže da su sve trudnice 'sočne' (juicy), i da se to povećava kako trudnoća napreduje.

    papir se zove nitrazine, mozda ga ima u hospitaliji ili u bolje opremljenoj apoteki?

    Amniotic fluid is alkaline in nature. By placing the fluid on nitrazine paper, your doctor can evaluate the ph of the fluid. Nitrazine paper is extremely accurate in detecting the presence of amniotic fluid.

  14. #64
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, ona se jako rita, bas kao sto se ritala i kcer. ima svoje faze budnosti. stuca. zivahna je beba.
    nekad mi je iscjedak bjelkast, nekad mi je proziran. ovaj bjelkas pretpostavljam, tj. za njega nisam sumnjala, da je normalan vaginalni iscjedak u trudnoci. ovaj koji je proziran, on me muci.
    tnx, probat cu s kasljanjem.

    danci, hvala.
    to je rekao i moj ginekolog, skoro pa istim rijecima
    ajde, to me umirilo malo
    Posljednje uređivanje od leonisa : 04.02.2012. at 11:45

  15. #65
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Napravi ovako kako ti je Beti rekla, s krpom, ja sam stavljala tetru a u bolnici su mi stavili onu njihovu zelenu da se bolje vidi. I onda pola sata hodaj i kaslji. Ako bas ima puno idi na pregled. Nemam pojma dal sam to vec napisala na ovoj temi al ponovit cu, ja sam sa starijim imala visoko prsnuce vodenjaka i voda je kapala, trudova nije bilo. Tad sam bila 40+6. Napravila sam ovako kako sam ti napisala, hodala pola sata s tetrom, bila je otprilike 10-tak cm fleka i onda sam se uputila u bolnicu. Sljedece jutro sa rodila. Mali se ritao ko i inace.

  16. #66
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo, otisla sam na wc i ispraznila mjehur do kraja. bas sam se napinjala da ga sto vise ispraznim. obukla sam tamne pamucne gace i nakasljala se, gace su bile mokre. mislim da cu naruciti trakice jer ih u ljekarni kod mene nemaju da provjerim jel inkontinencija il pl. voda :/

  17. #67
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Leonisa kakva je situacija? Nadam se da je sve u redu. Ja sam kao i koksy imala visoko prsnuće vodenjaka, ali sam ubrzo dobila i trudove. Možda je samo jako obilan iscjedak,meni je takav bio u prvoj trudnoći,stalno sam bila mokra.

  18. #68
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    evo, otisla sam na wc i ispraznila mjehur do kraja. bas sam se napinjala da ga sto vise ispraznim. obukla sam tamne pamucne gace i nakasljala se, gace su bile mokre. mislim da cu naruciti trakice jer ih u ljekarni kod mene nemaju da provjerim jel inkontinencija il pl. voda :/
    javi kad i gdje nabavis, sretno

  19. #69
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    u ljekarni je rekla da ce se raspitati i javiti mi. pa kad saznam ja, javim.

    Sani, imam ja jos skoro dva i pol mjeseca jos tako da, uf...a ovakvo stanje, da kad kihnem, kasljem ili se ustanem dobim mokre gace traje kojih dva tjedna, samo nisam toliko obracala paznju jer mi je cijelu trudnocu prisutan iscjedak kojeg u prvoj trunoci nije bilo.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Leonisa šta kaže doktor, a imaju li oni testere na pldnu vodu?
    Jel miruješ? Plodna voda može curkati i obnavljati se, al u tom slučaju samo horizontala.

  21. #71
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Kate76 prvotno napisa Vidi poruku
    Leonisa šta kaže doktor, a imaju li oni testere na pldnu vodu?
    Jel miruješ? Plodna voda može curkati i obnavljati se, al u tom slučaju samo horizontala.
    može se napraviti neki test, znam da to rade u Ri na poliklinici. Mene je jednom dr uputio, ali sam prespavala noć i zaključila da sam paranoična i da mi nije ništa pa nisam išla.

  22. #72
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    imam sljedeci tjedan kontrolu. na zadnjem pregledu je bilo taman plodne vode. tako da ne panicarim da je nema, vec bas ovo, ako je ona i lagano curka znam da moram usporiti i mirovati (nisam znala da je cak i horizontala), a vani snijeg i dijete koje zeli uzivat u zimskim radostima. usporit cu pa cu mu reci za moju sumnju i vidjeti sta ce na to reci i da li ce me nekamo uputiti.

  23. #73
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  24. #74
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Ja sam u obje T imala pojacani vodeni iscjedak.
    U prvoj T sam imala visoko prsnuce vodenjaka i to za vrijeme dok sam bila hospitalizirana. Jedan dr me cak uvjerio da nije pl voda i u tom sam uvjerenju zivjela dva dana. Bio je u krivu... Meni nije curila dok bi se nakasljala, niti dok bi lezala, vec iskljucivo dok bih se digla u vodoravni polozaj i u hodu. Kazu da plodna voda za razliku od urina ima "opalni sjaj", samo nemam pojma kako ga detektirati...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Jel može da mi netko kaže, u 37.sam tjednu i sinoć mi je počeo kao neki smećkasto-crveni iscijedak, jel to možda sluzni čep koji se ispušta pred porod? :D

  26. #76
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Danci_Krmed prvotno napisa Vidi poruku
    javi kad i gdje nabavis, sretno
    nisu me nikad nazvali. posto je gin. rekao da je ima dovoljno, nisam dalje istrazivala.
    i danas mi se na FB pojavi oglas curi plodna voda? uglavnom, mozda nekom pomogne link https://www.facebook.com/pages/Curi-...17809395006536

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mimicar prvotno napisa Vidi poruku
    Jel može da mi netko kaže, u 37.sam tjednu i sinoć mi je počeo kao neki smećkasto-crveni iscijedak, jel to možda sluzni čep koji se ispušta pred porod? :D
    Da li si bila na pregledu prije toga? Može biti posljedica pregleda, ali može i sluzni čep. Ipak ti si već blizu termina. No, sluzni čep je sluzav, po tome prepoznaš.
    Kad moraš opet liječniku? Ako to potraje duže možda bi bilo dobro da nazoveš i pitaš.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 08.03.2012. at 18:54

  28. #78
    sandrich21 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    9

    Početno

    Bog cure, vidim da je to ovdje tema, a imam takav problem. Naime, u 35.sam tjednu i imam pojačan vodenasto bijeli iscjedak. Malo me to plaši jer prije nije bio tako rijedak kao sada, bio je više sluzav a sad je vodenast. Da nije možda plodna voda? Osjetim ga kad se ustanem iz ležećeg ili sjedećeg položaja nekoliko puta na dan. Cijelu trudnoću borim se sa ureaplasmom pa može biti da je i od nje help

  29. #79
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    ako ti curi kada se nakašlješ, onda je plodna voda i onda ideš u rodilište.Znači nakašlji se i ako onda curne znaš što ti je činiti...

  30. #80
    sandrich21 avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    9

    Početno

    bit će da onda nije...zahvaljujem :D

  31. #81
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    ako ti curi kada se nakašlješ, onda je plodna voda i onda ideš u rodilište.Znači nakašlji se i ako onda curne znaš što ti je činiti...
    Ovo ne mora biti pravilo. Meni nije curila dok sam kašljala, nakašljavala sam se dok mi je doktor buljio u međunožje i zaključio da mi voda ne curi. Sutradan sam rodila, skroz sam ostala bez vode...
    Posljednje uređivanje od emira : 24.05.2012. at 18:28

  32. #82
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Citiraj emira prvotno napisa Vidi poruku
    skroz sam ostala bez vode...
    bez vode se ne može ostati, jer se ona stalno stvara.
    ovo sa nakašljavanjem mi je rekao ginekolog da je to njima prva indikacija da se radi o curenju plodne vode...

  33. #83
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam kasljala i curilo mi je, imala sam jaci trag na gacama i ulosku, i u bolnoci tome nisu pridavali paznju jer je uvijek na uzv bilo dosta vode i sve je bilo ok. takvo stanje bilo je od 30nekog tjedna. vodenjak mi je puko 40+1
    Posljednje uređivanje od leonisa : 25.05.2012. at 10:09

  34. #84
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Citiraj ardnas prvotno napisa Vidi poruku
    bez vode se ne može ostati, jer se ona stalno stvara.
    ovo sa nakašljavanjem mi je rekao ginekolog da je to njima prva indikacija da se radi o curenju plodne vode...
    ostala sam bez vode i sa 34 tjedna išla na hitan carski, tako da i to malo što se obnovilo očito je bilo nedovoljno

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •