Pokazuje rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Niskoenergetske i pasivne kuće

  1. #1
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno Niskoenergetske i pasivne kuće

    Ima li netko da je gradio, gradi ili ima u planu graditi, poput moje obitelji, niskoenergetsku ili pasivnu kuću?
    Što mislite o tome?
    Koju biste radije imali: niskoenergetsku (tzv. 3-litrenu kuću) ili pasivnu (tzv. 1-litrenu)?
    Koliko znate o mogućnostima gradnje istih u Hrvatskoj?
    ...

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    PASIVNU!

    Naravno da je pasivna bolja, ali ovisi koliko novaca imate na raspolaganju.
    U Hrvatskoj ih je malo, premalo.
    Investitorima je to uvijek trn u oku i gledaju financijske pokazatelje u gradnji: nakon što predaju objekat korisniku, nije ih briga za njihove troškove.
    Ali ako gradiš sam za sebe, naravno da ti je važno kako izgleda presjek financija za 5, 10 ili 20 godina.
    Pod uvjetom da investicija nije ograničena budžetom.

    Vrlo često dajem primjer mog stana u kući sa tri stana, ista takva do nas. Naša fasada 10 cm, njihova 5. Stan sa apsolutno istim položajem, mi plaćamo plin cca. 1.000,00 kn godišnje (grijanj, PTV, kuhanje), oni malo manje od 2.000,00. A da ne pričamo o ugradnji kvalitetne stolarije, izbor dizalice topline za grijenje, hlađenje, toplu vodu... Dobro proučite sve mogućnosti, odvažite, tražite alternative,....
    Za bilo kakvu pomoć, informaciju, samo pitaj...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Pogledaj i na www.pasivnakuca.hr

  4. #4
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    U svakom slučaju super stvar. Stvarno je samo pitanje koliko su Vam ograničeni resursi jer se, koliko je meni poznato, investicija neće isplatiti u svom vijeku korištenja zbog toga što kod nas nema poticaja u mjeri kako to ima vani. Ovdje govorim o pasivnoj kući.
    Niskoenergetska ionako postaje standard i svatko bi u novogradnji trebao voditi brigu o dobroj izolaciji, položaju i korištenju obnovljivih izvorima energije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •