Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: rivanol

  1. #1

    Početno rivanol

    Nova sam na rodinom forumu. Mama sam prekrasnog sestomjesecnog Frana. Nazalost ne dojim ga zbog raznoraznih problema koji su se dogadjali nakon Franova rodjenja. Ne znam dali je vec pisano na forumu ovo sto cu sada napisati jer ako nije vjerujem da ce mnogim mamama koje imaju problema sa mastitisom pomoci. Kako sam i sama zbog mastitisa tri tjedna nakon poroda zavrila na SD + upala zbog ostavljenih plodovih ovoja radili su mi obloge od rivanola (zuta tekucina, u bolnici je sami rade). Mastitis se od toga povlaci nakon pola sata a to je ogromno olaksanje znate i same. Dakle ako je ikako moguce sve mame koje imaju problema zbog mastitisa svakako nabavite rivanol. Mislim da ga u ljekarnama nema za kupiti ali ako imate bilo kakve veze u bolnicama nabavite ga. Spasit ce vas!

  2. #2
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: rivanol

    Citiraj lara72 prvotno napisa
    Mislim da ga u ljekarnama nema za kupiti ali ako imate bilo kakve veze u bolnicama nabavite ga.
    Ima ga za kupiti u apotekama. Rivanol inace na trudnickim tecajevima preporucuju za "hladjenje" rane od epiziotomije.

  3. #3
    ivarica

    Početno

    hi, dobrodosla

    da li si nastavila dojiti dok si bila na toj terapiji s Rivanolom, to je mislim jako bitna informacija, da li je spojivo s dojenjem? Nemam nikakvih info o rivanolu (osim ono sto sam uspjela naci na netu da se koristi kod pobacaja) pa ne bih o tome vise.

    Nasi savjeti o tretiranju mastitsa malo su drukciji, nijedan ne nudi tako ekspresnu pomoc , ali takoder su djelotvorni i usmjereni ka uklanjanju uzroka koji do mastitisa dovode.

    danas vec drugi put moram ovo napisati i osjecam se ko vjestica zbog tog, ali nijedan lijek se ne smije upotrebljavati samoinicijativno i bez konzultacije sa lijecnikom ili ljekarnikom, iako se u ljekarni moze prodavati bez recepta i mozda nudi trenutno olaksanje, ali mozda vazi za neko drugo stanje, a ne ono mame dojilice.

    lara72, hvala na trudu, sigurna sam da hoces najbolje, ali ovdje na forumu imam obavezu reagirati na savjet iza kojeg kao savjetnica za dojenje ne mogu stati.

  4. #4

    Početno

    Draga Ivarica
    ja sam u bolnici zavrsila dva tjedna nakon poroda kada sam pokusavala dojiti (a pokusaji su trajali jos mjesec dana nakon). Dakle nitko na SD nije od mene trazio da prestanem dojiti kada su mi protiv bolova davali rivanol. Dapace dobila sam ga od njih da ga i kod kuce koristim s obzirom da sam zbog ostavljenih plodovih ovoja bila ostavljena u bolnici i bilo je za ocekivati da ce se problemi sa mastitisom vratititi (i jesu). Koliko mi je poznato rivanol daju i u rijeckoj bolnici i zaista nisam cula da je zabranjeno dojenje ako ga koristis. Pa ne vjerujem da bih ga ja dobila na SD a znali su da dojim tj. pokusavam uspjesno dojiti!? Pa tko bi lud tako nesto dao dojilji??? Ako ti tvrdis suprotno svakako cu se raspitati i poduzeti neke mjere ako je informacija tocna.

  5. #5
    ivarica

    Početno

    ne tvrdim suprotno, samo nisam skuzila iz tvojeg posta da li su te tako lijecili i za trajanja dojenja. na netu nisam nasla nista o rivanolu plus dojenju, a ne spominje se ni u literaturi koja je nama referenca.

    ako ga koriste i na Sv. Duhu i u Rijeci, vjerujem da ide uz dojenje.

    moj post je bio napomena da koristenje med. preparata u periodu dojenja treba biti uz preporuku lijecnika. kod tebe je to bio slucaj, ti si ga dobila u bolnici, ali iz tvojeg posta ja sam procitala da ga preporucujes za samoinicijativno koristenje:

    ako imate bilo kakve veze u bolnicama nabavite ga
    no hard feelings

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •