Stranica 34 od 34 PrviPrvi ... 24323334
Pokazuje rezultate 1,651 do 1,658 od 1658

Tema: Opasnosti poroda kod kuće

  1. #1651
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pričam o porodu kao procesu.
    to što bakina sveki nije dobro podvezala, ja osobno ne računam kao grešku fiziološkog poroda.
    a to što je umro moj ujko kao nedonošće, to imamo zahvaliti ondašnjim uvjetima. zima, bura, dug put do crkve i nazad i taj dan je baka rodila.. prema njenim računicama, rodila je ca 1,5mj ranije. ujko je poživio baš tih 1,5mj.
    ne znam što se zgražaš. to isto nije do samog poroda, nego do uvjeta koje su imali tj nisu imali

  2. #1652
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mislim da su mogla shvatiti
    komplikacije nisu nastale uslijed, zbog, radi poroda kao procesa

    ne znam..slično ko kad žena rodi u bolnicu, sve pet. a onda sestri ispadne djete i ima oštećenja il umre. nije do to do poroda

  3. #1653
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Peterlin , nisu umrli na porodu, direktno.
    Očito je da se ne zna od čega su umrli. Ovo sa pupkom je zapravo meni prilično nestvarno, baka vjeruje da je tako, ali medicinski teško. Ovo sa bebom koja umre nakon mjesec dana je možda infekcija u pitanju ili kakava prirođena greška.
    Ponata je da se to danas ne bi dogodilo da su rođeni kod kuće, obzirom na medicinsku skrb i higijenu.

  4. #1654
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    dopuštam mogućnost da moja baka neš misli, a to nije tako..
    sama mi je rekla da je sveki noću povezivala, sinčića zdravog, krepkog koji je tio sisu...a ujutro, mrtav, kažu iskrvario...

    u druge bake se radilo o nedonošćetu...

    ja im se divim..s obzirom da tad ni grijanja nije bilo po svim sobama, puvalo kroz zidove prema bakinoj priči...
    ispada da je pravo čudo što su svi, ak ne već umrli pri porodu, a onda poslije..

    i još mi je zanimljivo..nit sepsa, nit ostaci posteljica...jedino nisam u detalje ispitala što se radi ak bi pukle dolje pri porodu...

    a pravo se šokiram kad pogledam nas novije generacije žena...uvjete, grijanje, kanalizacije, hrana,posao...med skrb...
    pa silni cr, intervencije..

    mogla bih reć - hvala Bogu pa smo mi novije generacije rođene u dobuu kojem smo rođene, jer da smo rođene u doba kad su živjele naše baka,prabake..pola nsa ne bi preživilo, rodilo i sl.

    da se ne bi kouvrijedio, ponavljam, to ja o svojoj obiteljskoj anamnezi

  5. #1655
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Ja sam već tisuću puta rekla i reći ću opet, smatram velikom prednošću i prirodnim napretkom, evolucijom i ne znam ni ja što ne, što nisam prisiljena živjeti i rađati kao moje babe i prababe. Neću iznositi detalje o njihovim porodima, i kod njih je sve bilo u savršenom redu osim malih detalja, kao što su mrtva djeca vrlo kratko vrijeme nakon tih savršenih poroda. A da ne pričam o tome da su sve njhove rane zarastale posve prirodno, znači, koliko su pukle, toliko puknute su i ostajale. Ma grozno, dajte, pa i Rode koje se zalažu za prirodne porode ne zalažu se za iste uvjete kao što je imala moja jadna baba. A muževa je rađala u istoj sobi di su joj bili svekar i svekrva i još tisuću drugih ljudi jer nisu imali di biti, baš nekidan mi je to pričala..bemti, meni je sve staro odbojno jer malo toga je bilo i do koljena onome sada. Svi mi volimo reći kako je sve prije bilo bolje...ma nije. Super je modificirana verzija prošlosti, znači iskoristiti sve ono dobro od prije ali u modernoj varijanti-počevši od spize pa do povratka prirodi. Ali neke stvari nebi nikad vraćala u nijednom obliku unazad.

  6. #1656
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    hej ženo
    orposti ak te je uznemirio moj post
    meni je baš dobro sjela tema ove teme
    jer sam si ovih dana razmišljala kak je zbilja čudno da mi mlađe generacije žena u obitelji nikako da rodimo prirodno..dok se one starije, u takvim uvjetima, s toliko djece, sve redom prirodno odentovski rodile
    niš više ženo
    kakvo dozivanje starih vremena i sl..
    opsuti se..inače, bi te mogo uhvatit koji trudić

  7. #1657
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa Vidi poruku
    hej ženo
    orposti ak te je uznemirio moj post
    meni je baš dobro sjela tema ove teme
    jer sam si ovih dana razmišljala kak je zbilja čudno da mi mlađe generacije žena u obitelji nikako da rodimo prirodno..dok se one starije, u takvim uvjetima, s toliko djece, sve redom prirodno odentovski rodile
    niš više ženo
    kakvo dozivanje starih vremena i sl..
    opsuti se..inače, bi te mogo uhvatit koji trudić
    To ti meni? Ma nisam se uznemirila nego sam napisala svoje mišljenje, isto ko i ti. ništa od trudova još bar dva tj, a onda krećem na maraton da pokrenem stvar

  8. #1658
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    je tebi
    jer sam mislila da ti meni

    ja si nekak mislim da će u tebe to zbilja brzo..višerotka..i ono taman dođeš u rodilište a kažu ti - kasno je za epiduralnu!!!
    (znam da imaju neko povoljno i nepovoljno vrijeme za epid.)

    ajd, ajd... vjerujem da ti je lijepo..četvrta bebica!!!!!!
    Posljednje uređivanje od zmaj : 21.10.2011. at 14:38

Stranica 34 od 34 PrviPrvi ... 24323334

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •