Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: Alimentacija

  1. #51
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno

    ...znam za osobu koja placa alimentaciju od 5 000 kn mjesečno,za dvoje djece.

  2. #52
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...znam za osobu koja placa alimentaciju od 5 000 kn mjesečno,za dvoje djece.
    :D
    to si trebala ovolikim slovima napisat

  3. #53
    LeeLoo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,657

    Početno


  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    OK, ode u zatvor i vrati se. I kaj? Time je izbrisana obaveza plaćanja zaostalih alimentacija?

    Ja to ne bih tako. Ajd' u zatvor zato što nisi plaćao i onda plati, jer ćeš opet. I tako... mislim da dijete na kraju ipak mora dobiti što mu pripada.

  5. #55

    Početno

    LeeLoo, taj koji placa toliku alimentaciju treba mu bistu podignut!
    skidam mu kapu i klanjam se do zemlje.....


    Amalthea, tako bi trebalo biti, ali ne u ovoj nasoj drzavi

  6. #56
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    OK, ode u zatvor i vrati se. I kaj? Time je izbrisana obaveza plaćanja zaostalih alimentacija?
    Nije. I dalje je duzan sve sto je bio duzan. Time sto je bio u zatvoru ne birise se njegov dug. Bar je tak u ovom slucaju kojeg ja znam.
    Bio je u zatvoru, ali dug je ostao isti kao da i nije bio.

  7. #57
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Moja prijateljica se rastala kad joj je kći imala 3 godine. Sad cura ima 11 godina, a još su na sudu za alimentaciju. Tata obrtnik s kućom od 200 kvadrata i ispred nje pošlihtanim voznim parkom protivno odluci suda daje za kćer 600 kn mjesečno. Rođendanske, božićne i ine poklone ne kupuje, jer misli da to nije potrebno kraj tako izdašne alimentacije. Ali zato inzistira da mala svaki tjedan dolazi k njemu, gdje se sve svodi na to da ona čuva njegovu mlađu djecu i trpi se s njegovom drugom ženom, jer njega nikada nema doma.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    OK, ode u zatvor i vrati se. I kaj? Time je izbrisana obaveza plaćanja zaostalih alimentacija?
    Nije. I dalje je duzan sve sto je bio duzan. Time sto je bio u zatvoru ne birise se njegov dug. Bar je tak u ovom slucaju kojeg ja znam.
    Bio je u zatvoru, ali dug je ostao isti kao da i nije bio.
    Ajd', super onda. Već sam mislila...

    Zdenka2, žalosno, zar ne?

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Požega
    Postovi
    61

    Početno

    Sada malo komentara na ovo sve prije.
    Dakle, ako je rješenje o ovrsi stiglo kod poslodvca, a on ne provodi na plaći ovršenika, tada se o tome treba obavijestiti sud, a onda sud može i odrediti naknadu štete prema poslodavcu.
    Nadalje, postoji u kaznenom postupku mogućnost tzv. dvostrukog uvjeta. To je da može državni odvjetnik tražiti npr. da u roku od 6 mjeseci plati sve zaostatke alimentacije ili će u protivnom npr. 3 mjeseca ići u zatvor.
    Svrha je dakle da mu se da uvjetna osuda pod uvjetom da u određenom roku plati. Tada se oni malo brecnu kada dobiju takav dvostruki uvjet.

  10. #60
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj LeeLoo prvotno napisa
    ...znam za osobu koja placa alimentaciju od 5 000 kn mjesečno,za dvoje djece.
    znam i ja jednog koji plaća 10 000 za dvoje djece, ali to saznanje ne pomaže stotinama roditelja koji ne dobivaju ništa.

  11. #61
    natasa3

    Početno

    Samo da objavim radosnu vijest.Jučer mi je na račun sjela PRVA alimentacija. Uzeli su mu pola plaće.I eto tako nakon sedam dugih godina borbe moje dijete je konačno dobilo što mu pripada.Poruka svima koji se bore za alimentaciju - držite se i idite do kraja. :D

  12. #62

    Početno

    svaka ti cast...
    ja cekam da zavrse GO na sudu pa idem i ja ponovo u potjru, pa ak treba u zatvor nek ide u zatvor a ne da se meni tu u facu onako podrugljivo smjeska i zavodi cehinje po plazi....

  13. #63
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj natasa3 prvotno napisa
    Samo da objavim radosnu vijest.Jučer mi je na račun sjela PRVA alimentacija. Uzeli su mu pola plaće.I eto tako nakon sedam dugih godina borbe moje dijete je konačno dobilo što mu pripada.Poruka svima koji se bore za alimentaciju - držite se i idite do kraja. :D
    nataša, četitam na rješenju situacije i divim se tvojoj strpljivosti

  14. #64
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    A propos alimentacije, meni dvije stvari upadaju u oči kao nepravedne i učestale. Prvo: mnogi tate gledaju na alimentaciju kao na novac koji daju bivšoj ženi pa ga onda ona sp... na sebe i svoje krpice. Drugo: to što se piše o plaćanju i neplaćanju alimentacije od strane prosječnog hrvata, umjesto da posrami onog koji ne plaća, samo daje krila onome koji išta plaća, kao da je to stvar dobre volje a ne obaveza! Ili je to sam9o moj dojam?

  15. #65

    Početno

    evo i mene s vijestima!
    ne jos nisam dobila alimentaciju
    al slijedeci tjedan imam dogovoreno kod drzavnog tuzitelja da se ukine uvjetna kazna i doticnog neplatisu posaljem u zatvor... tko zna, mozda mu dodje iz gu***e u glavu

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb/dugave
    Postovi
    330

    Početno

    Moj savjet svima koji se žele razvesti "u dobrim odnosima" da se ne zavaraju. Obavezno tražite administrativnu zabranu na plaću i što veći iznos to bolje. Jer djeca rastu i trebaju...
    Moj ex ne bi dao ni kune preko alimentacije, nije mu nikada kupio ni jedan odjevni predmet (koji bi bio kod nas doma ipak tu živi) ne daje džeparac ni kad se ide na more ili izlete i još jamra da on meni daje dovoljno.
    Samo pamet u glavu i gledajte daleko u budućnost (kada će vaša djeca biti tinejdžeri)

  17. #67
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    kažete, treba ga opaliti po dzepu, a što bi rekli na to da majka koja nije bila za obitelj, niti je brinula za svoju djecu, muža je s vremenom zamrzila jer joj se ništa u kući nije radilo (što je muža s pravim razlogom ljutilo), česte svađe su izbijale pred djecom, brak je bio u krizi, muž je pokušavao spasiti situaciju, ali ona to nije htjela da bi na kraju na policiji prijavila muža za zlostavljanje (kojeg nije ni bilo), uzela sa sobom djecu i pobrala se kod mame, djeca totalno u šoku, žele ocu, a sud ih dodjelio majci bez obzira na sve.

    Nije se jednom dogodilo da je muž kuhao, prao i peglao sebi košulje dok je ona spavala u krevetu jer je "umorna"....otac je toj obitelji sve pružio, a ona ništa... i takvu ženu su savjetovali da se makne od njega (naravno, čuli su samo njezinu priču)...

    Da li on to sve zaslužuje, djeca se plaču, žele ocu, moraju mijenjati školu, prijatelje, sve, život...
    Naravno dobila je i alimentaciju, a pitanje je koliko će ju trošiti na djecu, jer je do sada otac bio taj koji je financirao sve i za kuću i za djecu i odjeću, izlete, more, ma sve...

    I takva žena nije bila zadovoljna.........

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •