Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 74 od 74

Tema: Peg Perego autosjedalica 0-13 kg

  1. #51

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    22

    Početno

    molim pomoc, mi smo se konacno odlucili za kolica PP Pliko P3 Tri fix (3u1) i u kompletu je uz kosaru i AS Primo Viaggio Tri-fix.
    citala sam razlicite komentare o njoj (da je premala, da se bebe znoje), od onih da se to odnosilo na straije modele. pa sad molim ako koja mama ima iskustva ili zna nesto vise o njoj da napise.
    hvala!

  2. #52

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    ja ti imam primo viaggio, iz 2007. znači dosta starija od tvoje, ali ne vjerujem da im se oblik puno promijenio. stvarno je mala. inače je odlična, mi smo skroz zadovoljni a i bebi se jako sviđa, voli biti u njoj i uglavnom zaspe dok se vozi (inače nije neka spavalica). znoji se, ali ne vjerujem da ima neka autosjedalica u kojoj se ne bi znojila ak je vani vruće. doduše nisam isprobala druge pa ne mogu znati za sigurno ali meni se nije činilo da se beba nešto ekstremno znoji.

    ali mala je. moja beba ju je upravo sad prerasla, s osam mjeseci. OK, ona je jako krupna beba i već je dugačka oko 75 ili 76 cm. nije još dostigla kilažu (sjedalica ti je do 13 kila) ali visinom je prerasla i upravo sad muku mučim jer joj pod hitno moram nabaviti novu.

    tak da ono... za bebe koje su manje (tj. kraće ) je sasvim OK, čak odlična, za velike bebe preporučam nešto drugo (maxi cosi, graco itd.)

  3. #53

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    72

    Početno

    sorry, sjedalica je iz 2006. češka greška

  4. #54

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    pppp3 su nam dosad odlična kolica, od košare koju bih danas trebala izbaciti iz uporabe do autosjedalice. složili smo bili i sportska- čitaj obična kolica, al sam vratila košaru jer R još stane u nju, lijepo mu je spavat, a i toplo je. i još- košara nam je i preko ljeta bila odlična, R se u njoj manje znojio nego na rukama. kad je htio bit u njoj.
    za kola smo nabavili isofix bazu, dobra je, jedino u uputstvima piše da mora bit potpuno vodoravna, te da se u tu svrhu mogu podstavit ručnici, što u našem hy.getzu, čija su sjedala ne-vodoravna moramo činiti.
    al inače klik-klik sistem je super. :D

    preporuka:provjerite je li stvarno kliknulo dobro, odn. kad naštimate košaru probajte je podići sa kolicima. reći ću samo:na greškama se uči:shock:

    pitanje:tko ima ova kolica je li mi može reći kad se futar od navette izvadi van nacrtano je u uputstvima da se može staviti kao zamjenska navlaka kad kolica pretvoriš u obična.. e, sad kad sam to probala, čini mi se da više na takvim kolicima nadstrešnice-kupole ne može bit jer su drukeri isti za futar ko i za kupolu. je li sam prostorno zakinuta :? , ili je to moguće složit tak da dijete ima i krov nad glavom

    hvala!

  5. #55

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    zg
    Postovi
    125

    Početno

    jao jao jao sorry ja postala na krivu temu, mislila sam da je o kolicima pp pliko p3, a ne samo as. ah, brzo čitam teme, kasno je, a ja umorna, jel može netko prebaciti moj upit na neko pametnije mjesto.

    hvala, i ako ne

  6. #56
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    jedan info- jel se ova AS moze pravilno montirati i bez postolja?

    navodno (prema uputama) moze, al ja sam ju imala i nezamislivo mi je kako. :?

  7. #57
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    leo, nova pegperegova se moze montirati i bez pojasa, koliko uspjesno ovisi jako o mjesecevoj mjeni i zvjezdama, uostalom kao i sa postoljem.

    Toliko me puta nazivcira jer umremo dok se montira da neki sljedeci put stane ko ukopana od prve.

    JAKO je vazno isprobati ju u autu prije kupnje!

  8. #58
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    leo, nova pegperegova se moze montirati i bez pojasa, koliko uspjesno ovisi jako o mjesecevoj mjeni i zvjezdama, uostalom kao i sa postoljem.

    Toliko me puta nazivcira jer umremo dok se montira da neki sljedeci put stane ko ukopana od prve.

    JAKO je vazno isprobati ju u autu prije kupnje!
    tnx!
    vidis nisam to znala. a vec sam skoro digla paniku kako bez postolja.... :/

  9. #59
    miomao avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    6

    Početno

    Pozdrav! Vidim da tema nije dosta dugo aktivna ali se nadam da ce se naci netko tko ce mi odgovoriti.
    Imamo Peg Perego Uno kolica uz koja bi trebala nabaviti AS. Mene zanima jel uz Uno ide samo Primo Viaggio SIP model koji navodno nije kompatibilan sa PP isofixom ili ide i ova novija AS Primo Viaggio Trifix??
    Hvala na odgovorima

  10. #60
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    odgovor ćeš najbolje dobiti na stranicama proizvođača

  11. #61
    Smokvica. avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    660

    Početno

    Citiraj miomao prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav! Vidim da tema nije dosta dugo aktivna ali se nadam da ce se naci netko tko ce mi odgovoriti.
    Imamo Peg Perego Uno kolica uz koja bi trebala nabaviti AS. Mene zanima jel uz Uno ide samo Primo Viaggio SIP model koji navodno nije kompatibilan sa PP isofixom ili ide i ova novija AS Primo Viaggio Trifix??
    Hvala na odgovorima
    ja sam imala uno i trifix, kompatibilni su

  12. #62
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    imamo peg perego tri fix
    damjan sad ima 14 mj, hoda, ima oko 11-12 kg (ne znam točno)
    i dalje ga vozim u jaju
    dosta mi ljudi kaže da ju je prerastao
    no ima još 2-3 prsta do vrha, kad mu povučem guzu dolje, ima i više
    sljedeća as koju imam je chicco proxima, koma mi je, i htjela bih još neko vrijeme ga držati u jaju ako je moguće
    jel ispravno da mu guzu povučem skroz do one donje kopče?

  13. #63
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    guza mora biti u najdubljoj točci
    pretpostavljam da povlačenje guze prema kopči savija leđa a to baš nije dobro

  14. #64
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    da, nije u najdubljoj točki pa sam ga prebacila ipak u sljedeću as, a to je chicco proxima s kojom nisam ni malo zadovoljna

  15. #65
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    evo izašla je nova peg perego autosjedalica Primo Viaggio SL koja je proglašena najboljom na testiranjima 2013.
    https://www.facebook.com/media/set/?...4765778&type=3

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Da podignem malo temu- imam pp

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Da podignem malo temu- imam pp primo viaggio sl as. Beba mi ima 4 mj. Znam da joj guza mora biti u najdubljoj tocki as. Nikakve podloske nisam vadila is as. I ako je tako stavim ona mi previse okomito sjedi. I glava joj nije u naslonu tj ne dira naslon. Takodjer su joj remencici odostraga previse nisko. Molila bi za pomoc mama koj imaju iskustva sa tom as kako pravilno staviti bebu. Na kojoj razini odostraga mora biti kopca? Najnizoj imi najvisoj? Ako je malenu potegnem malo dolje prema kopci nece linijom ledja dirati as a to niti nije dobro. Kad bi barem mogla otici ngdje na provjeru as (rijeka ili zg su mi daleko) tj. Vidjeti kakav video ili slicno da znam kako se pravilno smjesta beba. Imam i isofix bazu tako da mi to nije problem (vezivanje) samo smjestanje djeteta.

  18. #68
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ovdje se poprilično dobro vidi kako se stavlja beba u tu stolicu.
    https://www.youtube.com/watch?v=1GKBPHpzA6E

    Ne bebu privući prema kopči. Guza mora biti u najdubljem dijelu. Imali smo tu stolicu, sa isofix bazom i bila je jako dobra.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Hvala pogledat cu video

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Pogledala sam video, medjutim tu najvise pokazuju vezivanje. To mi nije problem kad imam isofix bazu. Na svakom videu samo smjeste djete u as, veliko vec, kao i na ovome. Zanima me u kojoj razini joj idu remencici? I dali joj glava mora biti u sredini ovog naslona koji se moze regulirati?

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Da li si vadila jastucic ispod guze?

  22. #72
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Mozes li procjeniti pod kojim kutem su djetetova ledja u odnosu na tlo?
    Da li ste pokusali ucvrstiti sjedalicu bez isofixa, dakle pojasom auta.
    Nekad su sjedala auta pod kutem, a uz isofix bazu se tesko regulira kut sjedalice i problem moze biti kada je sjedalica preokomito postavljena, umjesto da je pod 45 stupnjeva za malu bebu.

    Remenje za tu grupu sjedalice treba izlaziti u razini ramena ili malo ispod (nikako iznad ramena).

  23. #73

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra....blizu mora
    Postovi
    237

    Početno

    Nisam probala. Imamo polo 2007.g. Neznam tocno za kut. Ali mi se cini ok. Znam da mora biti 45-60 stupnjeva. Beba mi sad ima 4 mj. Remencici su 2-3 prsta debljine ispod razine ramena. To mi se cini puno. s2000 jel mogu dobiti tvoj private mail pa da ti posaljem par slika (vidim po ostalim postovima da se kuzis u as) pa da vidis detalje kako beba sjedi u as?

  24. #74
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Imas pp .

    Ne znam od kud si, ali najbolje rjesenje bi vam bio rodin pregled autosjedalica ukoliko ga uskoro bude u vasoj blizini.

    Sto se tice pojaseva sjedalice, probajte ih dignuti za jednu razinu u visi utor. Ukoliko tad pojas autosjedalice bude izlazio iznad razine ramena-znaci da je previsoko pa vratite na staro na nize.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •