Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 296

Tema: Da li je tko dobio poziv u CZSS zbog odbijanja cjepiva?

  1. #101
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne bih rekla da je to baš jednostavno procijeniti, a niti da je doktor uvijek nadohvat ruke.

  2. #102
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pa nije jednostavno, nisam to niti rekla. Jednostavnije je cijepiti svu djecu s 2 mjeseca - ali bojim se da taj dio meni osobno nikako nije prihvatljiv kada realna mogućnost da se moje dijete zarazi tetanusom u toj dobi je recimo ravna 0.

  3. #103
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam ja luda, ali meni to ima puno više smisla nego cijepiti preventivno. Dakle, ne bih nikako da mi dijete od xy mjeseci cijepe samo zato što to piše u kalendaru, ja bih rado da se procijeni skupa s djetetovim dr kada ta realna mogućnost zaista postoji (u recimo mom slučaju) pa da se onda eventualno cijepi, ili još bolje da se cijepi kada zaista dođe do situacije da se čini da bi se trebao cijepiti.
    pa, i nisi luda. pretpostavljam.
    ali, onda to vrijedi i za sva ostala cjepiva.

    Ja se nadam da SVI ljudi koji ne cijepe djecu znaju protiv kojih se bolesti cijepi i kakva je mogućnost da se dobije ta bolest.
    pa dolazimo do onoga što je mima napisala u prethodnom postu. a što necjepiše drže za the uvredu i the pogrešnu argumentaciju.
    da je realna mogućnost da se dobije rubeola u današnjoj situaciji - vrlo mala. pa zašto riskirati ikakve nuspojave?
    a ovisno o odgovoru - zašto je mala mogućnost dobijanja rubeole, daješ i odgovor da li bi cjepila svoje dijete da je ta mogućnost i veća.

  4. #104
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam ja luda, ali meni to ima puno više smisla nego cijepiti preventivno. Dakle, ne bih nikako da mi dijete od xy mjeseci cijepe samo zato što to piše u kalendaru, ja bih rado da se procijeni skupa s djetetovim dr kada ta realna mogućnost zaista postoji (u recimo mom slučaju) pa da se onda eventualno cijepi, ili još bolje da se cijepi kada zaista dođe do situacije da se čini da bi se trebao cijepiti.
    kada je realna opasnost od tetanusa?

    vjerujem da ne bi išla cijepiti dijete da se ogrebe na ružin trn
    jer je mogućnost da oboli od tetanusa mala

    a ja znam ženu koja je oboljela od tetanusa nakon što se ogrebla na ružin trn u svom dvorištu

  5. #105
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ovo pretpostavljam je tu ne zato jer mislim da si luda, nego zato jer ne znam kako djeluje cjepivo protiv tetanusa i koja je mogućnost obolejnja
    Posljednje uređivanje od cvijeta73 : 21.09.2011. at 11:14

  6. #106
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    eto, aleks kaže da si ipak luda, nisam ja

  7. #107
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    eto, aleks kaže da si ipak luda, nisam ja
    vidi ti nje kako bi me svađala s anchie

    e pa ne mere


    rađe odgovori na pp prije Božića

  8. #108
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa Vidi poruku
    Možda sam ja luda, ali meni to ima puno više smisla nego cijepiti preventivno. Dakle, ne bih nikako da mi dijete od xy mjeseci cijepe samo zato što to piše u kalendaru, ja bih rado da se procijeni skupa s djetetovim dr kada ta realna mogućnost zaista postoji (u recimo mom slučaju) pa da se onda eventualno cijepi, ili još bolje da se cijepi kada zaista dođe do situacije da se čini da bi se trebao cijepiti.
    a čime ćeš cijepiti djecu protiv hripavca, difterije, dječje paralize, ospica, mumpsa, rubele H. influenzae tipa B nakon što se izlože????? (s obzirom da je jedno cijepljenje za neke od tih bolesti nedovoljno, a za neke je inkubacija bolesti prekratka da se zaštiti sve da se cijepi isti dan kad je dijete izloženo)

  9. #109
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Uvijek dodjemo do informiranog izbora.
    Samo je upitna ta informiranost.
    Jer, koliko sam ovdje naučila, sastoji se od poluinformacija, lažnih informacija, krivo interpretiranih točnih informacija i pokoje informacije na mjestu.
    A to se odnosi samo na informiranost. Da ne kažem koliko ima skroz neinformiranih.

  10. #110
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Uvijek dodjemo do informiranog izbora.
    Samo je upitna ta informiranost.
    Jer, koliko sam ovdje naučila, sastoji se od poluinformacija, lažnih informacija, krivo interpretiranih točnih informacija i pokoje informacije na mjestu.
    A to se odnosi samo na informiranost. Da ne kažem koliko ima skroz neinformiranih.
    Skroz točno.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 21.09.2011. at 12:05

  11. #111
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se nadam da SVI ljudi koji ne cijepe djecu znaju protiv kojih se bolesti cijepi i kakva je mogućnost da se dobije ta bolest.
    A ja mislim da ne znaju. Jer ako znaju i nije ih briga hoće li im djeca biti zaštićena, onda su ... što da napišem?...(brišem),(brišem),(brišem) ili samo totalno neinformirani.

  12. #112
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Mislim ipak da je obrnutno, roditelji koji ne cijepe djecu po kalendaru MORAJU bar znati nabrojati cjepiva kako bi ih mogli odbiti, što baš i nije slučaj sa djecom koja se cijepe po kalendaru, roditelji ni nemaju pojma protiv kojih bolesti im ped da pikicu.

  13. #113
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    hm, prije 2-3 tjedna pred ordinacijom pričam sa ženom koja je ogorčena jer joj dijete neće primiti u vrtić jer nije redovito cijepljeno ipak došla cijepiti dijete, dakle silom prilike. priča ona meni kako su ta cjepiva glupost, štetna, puna otrova, neučinkovita i da je po njenom da ona uopće ne bi cijepila dijete. kad sam ju pitala a koje cjepivo treba primiti kaže ona meni nemam pojma. trebala ga je dobiti s godinu dana pa nije otišla. ajd bar zna kad je trebala otići ako ništa drugo

  14. #114
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ne kužim.
    zašto bi se netko cijepio protiv tetanusa?
    Zar se ne može nakon ozljede popiti koja globulica?
    Uostalom, zašto se ne bi osviješteni kada se ozlijede, prikopčali kod dr. j na BICOM aparat, pa odbiorezonirali tetanus?

    Prilično mi je licemjerno cijepiti se protiv tetanusa, uz sve te postupke koji su tako djelotvorni i bez ikakvih nuspojava.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Aug 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    49

    Početno

    O kakvim ti globulicama tu pričaš??? Ovo ti nije tema o homeopatiji.

    Glede pitanja o mojim hobijima...pa recimo da sam često u blatu od glave do pete, često se i porežem...nekad su bile i dublje rane, pa mi onda blato kontaminira sve to, a put do nekog dezinfekcijskog sredstva nije baš jednostavan...odvagnula rizik i korist te riskirala i ispalo ok. Nema veze s nečim s čim bi djeca dolazila u kontakt niti s normalnim aktivnostima tipa vrtlarenja.
    Posljednje uređivanje od lahor : 23.09.2011. at 00:56

  16. #116
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    a čime ćeš cijepiti djecu protiv hripavca, difterije, dječje paralize, ospica, mumpsa, rubele H. influenzae tipa B nakon što se izlože????? (s obzirom da je jedno cijepljenje za neke od tih bolesti nedovoljno, a za neke je inkubacija bolesti prekratka da se zaštiti sve da se cijepi isti dan kad je dijete izloženo)
    A zašto danas tolika nova cjepiva? Ko klinka sam prebolila mumps, rubeolu i ospice , i nit ih se ne sjećam, kao i većina naših generacija. Moja mala je prebolila kozice i nije bilo niš strašno, kao ni velikoj većini njenih vršnjaka. Mislim da bi se trebalo cijepiti samo protiv zaista opasnih zaraznih bolesti od kojih prijeti realna opasnost. Nekad sam se jako bojala zaraznih bolesti, a sad se više bojim farmaceutske pohlepe. Moje je mišljenje da se više djeca ne cijepe samo radi zaštite nego i radi profita.

  17. #117
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvim ti globulicama tu pričaš??? Ovo ti nije tema o homeopatiji.
    ne budi tako skućenih svjetonazora, lahor.

    proširi malo horizonte.

  18. #118
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa Vidi poruku
    A zašto danas tolika nova cjepiva? Ko klinka sam prebolila mumps, rubeolu i ospice , i nit ih se ne sjećam, kao i većina naših generacija. Moja mala je prebolila kozice i nije bilo niš strašno, kao ni velikoj većini njenih vršnjaka. Mislim da bi se trebalo cijepiti samo protiv zaista opasnih zaraznih bolesti od kojih prijeti realna opasnost. Nekad sam se jako bojala zaraznih bolesti, a sad se više bojim farmaceutske pohlepe. Moje je mišljenje da se više djeca ne cijepe samo radi zaštite nego i radi profita.
    Koliko ti godina imaš kad si stigla preboljeti ospice?

    Razumijem ja da ti misliš da se ne treba cijepiti protiv bolesti koje imaju niskku smrtnost. Ali većina roditelja želi da njihova djeca te bolesti izbjegnu.

    To da farmaceutske firme imaju profit od cjepiva uopće nije upitno. Načuo sam da i proizvođači autosjedalica za djecu imaju profita od prodaje autosjedalica.

  19. #119
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj lahor prvotno napisa Vidi poruku
    O kakvim ti globulicama tu pričaš??? Ovo ti nije tema o homeopatiji.

    Glede pitanja o mojim hobijima...pa recimo da sam često u blatu od glave do pete,
    aha.
    predlažem da se tema preimenuje u 1:"rvanje u blatu" ili 2: "pohvalimo se neobičnim hobijima"
    Posljednje uređivanje od mujica : 23.09.2011. at 07:24

  20. #120
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ti godina imaš kad si stigla preboljeti ospice?
    pa i ja sam imala ospice, zakaj ona ne bi imala, a ti si ih imao? Ipak si malo stariji od nas

  21. #121
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Zato što je 1968 počelo cijepljenje protiv ospica u Hrvatskoj. To znam jer mi mama tvrdi da nisam cijepljena protiv ospica, a nisam ih imala - pa sam tražila kad je počelo masovno cijepljenje, i prema godini zaključujem da sam ipak cijepljena.
    Modesty prouči malo kakva su bolest ospice i koliki je postotak smrtnosti i komplikacija od njih i to u današnjem bogatom zapadnom svijetu. Ako si ih ti zaista preboljela bez problema, to ništa ne znači za statistiku.

  22. #122
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    pa i ja sam imala ospice, zakaj ona ne bi imala, a ti si ih imao? Ipak si malo stariji od nas
    Nisam imao ospice. Stigao sam se cijepiti prije nego što sam se zarazio

  23. #123
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ljudi često miješaju te zarazne bolesti. Pod "ljudi" mislim na roditelje, djedove i bake. One koji bi trebali za nas znati što smo preboljeli. Tako da te ospice budu i šarlah i kozice i još pokoje osipne bolesti.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ne samo da miješaju nego mi se čini i da se te bolesti različito nazivaju u različitim dijelovima Hrvatske i bivše Jugoslavije.

  25. #125
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko ti godina imaš kad si stigla preboljeti ospice?

    Razumijem ja da ti misliš da se ne treba cijepiti protiv bolesti koje imaju niskku smrtnost. Ali većina roditelja želi da njihova djeca te bolesti izbjegnu.

    To da farmaceutske firme imaju profit od cjepiva uopće nije upitno. Načuo sam da i proizvođači autosjedalica za djecu imaju profita od prodaje autosjedalica.
    I sestra i ja smo imale ospice ko klinke. Ja sam '71. godište. I očito nisam cijepljena kad sam ih imala. Ali malo ste me sad zainteresirali, potražit ću svoj karton cijepljenja (nedavno sam ga vidla među nekim starim dokumentima) pa ću provjerit protiv čega jesam cijepljena, a protiv čega nisam. Znam samo da jesam cijepljena protiv bjesnoće )))

  26. #126
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    kod nas ( mi klinci) su svi imali ospice osim jedne sestre ( ona je 73),mi svi stariji,jedan buraz mlađi,nitko nije cijepljen
    samo jedan buraz ( stariji)nije imao rubeolu.

  27. #127
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Dobro znači iako su klinci primili tri diteper-a u djetinjstvu i prođe pet godina od zadnje revakcinacije moramo trčati po cijepivo čim se dijete upikne na trn, grančicu, bilo što? Stvarno me zanima, ne zauzimam stranu.

  28. #128
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pikula, ne trebas. vidjet ces ako se s ranom nesto cudno dogada, u smislu da ne prolazi za par dana ko uobicajena rana, kojih i mi i djeca imamo valjda stotine godisnje, bubri, boli, mijenja boju itd, nije da ce te to pokosit u pet minuta da ne uspijes reagirat
    (imale moja mama i sestra, mamu je ogrebao nas macak, a sestra se porezala na nesto svoje doma).

  29. #129
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Po kalendaru trebaju primiti tri cjepiva u prvoj godini života, pa opet u drugoj, pa u četvrtoj, pa kad krenu u školu, pa u osmom razredu.

  30. #130
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Zašto šest doza u prvih 7 godina života?

  31. #131
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    D se postigne zadovoljavajuća zaštita, pretpostavljam, kao i sa drugim cjepivima.

  32. #132
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A ja mislim da ne znaju. Jer ako znaju i nije ih briga hoće li im djeca biti zaštićena, onda su ... što da napišem?...(brišem),(brišem),(brišem) ili samo totalno neinformirani.
    Daj nas pliz informiraj koji su razlozi cijepljenja novorođenčadi s hepatitis B cjepivom. Baš me jako zanima. Obzirom da se nalazi u kalendaru razlozi moraju biti onako do jaja medicinski.

  33. #133
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    D se postigne zadovoljavajuća zaštita, pretpostavljam, kao i sa drugim cjepivima.
    Misliš onako kao sa sedam probušenih prezića jedan na drugome ili...

  34. #134
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Davore, o nekim temama stvarno puno znaš
    i može se od tebe dosta naučiti
    i hoćeš reći, i pomoći
    ali s ovakvim izjavama totalno diskreditiraš samog sebe

  35. #135

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa Vidi poruku
    I sestra i ja smo imale ospice ko klinke. Ja sam '71. godište. I očito nisam cijepljena kad sam ih imala. Ali malo ste me sad zainteresirali, potražit ću svoj karton cijepljenja (nedavno sam ga vidla među nekim starim dokumentima) pa ću provjerit protiv čega jesam cijepljena, a protiv čega nisam. Znam samo da jesam cijepljena protiv bjesnoće )))
    Sigurna si da su to ospice (male boginje, morbili)?

    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/918/

  36. #136
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    Davore, o nekim temama stvarno puno znaš
    i može se od tebe dosta naučiti
    i hoćeš reći, i pomoći
    ali s ovakvim izjavama totalno diskreditiraš samog sebe
    A kojim to?
    Uostalom, daj se ti raspiši o tome koji je to razlog za hepatitis cjepivo. Ta velika guba i još bolja BCG guba su nešto s čime Hrvati započinju život. Baš me zanima što propušta netko tko se odluči platiti 2000kn kazne.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    da li ti je dovoljan razlog hepatocelularni karcinom jetre?

  38. #138
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    A kojim to?
    .
    ovom
    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Misliš onako kao sa sedam probušenih prezića jedan na drugome ili...
    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Uostalom, daj se ti raspiši o tome koji je to razlog za hepatitis cjepivo. Ta velika guba i još bolja BCG guba su nešto s čime Hrvati započinju život. Baš me zanima što propušta netko tko se odluči platiti 2000kn kazne.
    neću se raspisati jer nisam kompetentna
    kao ni ti
    ali tebe to ne spriječava
    broj zaraženih od hepatitisa B je u stalnom porastu u svijetu
    (u nerazvijenim zemljama gdje nema obaveznog cijepljenja i gdje ih se puno zarazi u djetinjstvu)
    mislim da je 5% svjetskog stanovništva njime zaraženo
    veliki broj ne zna za zarazu
    i širi je dalje
    virus može izazvati kroničnu upalu jetre, a ona može dovesti do ciroze i hepatocelularnog karcinoma
    opasnost za to je veća što je osoba mlađa kada se zarazi
    zato se cijepljenje pomaklo u novorođenačku dob

    ali ponavljam nisam kompetentna, nadam se da će me oni koji jesu dopuniti ili ispraviti

  39. #139
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    da li ti je dovoljan razlog hepatocelularni karcinom jetre?
    Uslijed čega? Tako mali se valjda ne fiksaju

  40. #140
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    broj zaraženih od hepatitisa B je u stalnom porastu u svijetu
    Skviiiič!!! Zar i među tako malim bebama? Pa kako?

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,769

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    Uslijed čega? Tako mali se valjda ne fiksaju
    ti si neuko čeljade

    a uz to se sprdaš s ozbiljnim stvarima

  42. #142
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    ti si neuko čeljade
    Al je najžalosnije što dosta forumaša hrani svoje iluzije njegovim postovima.
    Znam za slučaj jednog dječaka, bio je dosta po bolnicama kao beba negdje skupio HBV.
    Na preporuku infektologa dijete je ispisano iz vrtića iako je samo nosioc, nema nikakve simptome.

    Ja ne bih dijete ispisala iz vrtića. Jer vjerujem da roditelji cijepe svoju djecu po kalendaru cijepljenja.
    Posljednje uređivanje od Cubana : 24.09.2011. at 09:17 Razlog: tipfeler

  43. #143
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ira G. Margan je u nekom intervjuu rekla da sva djeca u Hrv. koja su zaražena Hep B imaju povijest hospitalizacije.
    Mi smo cijepili dijete iako je rođena 2004 kad još cijepljenje nije bilo u redovitom programu za novorođenčad, jer je kao beba bila hospitalizirana i brinuli smo da bi se to moglo ponavljati.

    btw. moram reći da sam prijavila Davorov post o prezićima, ali još uvijek stoji, iako je rečeno da se sprdanje ne tolerira.

  44. #144
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mima, Cubana, Beti3 i aleksandra70vanja, udarna četvorka za maltetiranje necjepiša, navodno skroz naskroz informirana, a baš nitko nije u stanju pružiti jednostavnu informaciju o prvom cjepivu u životu. Hajmo, informirani, gdje su vam te informacije? Maca papala jezik?

    Mima, koliko se sjećam, prezervativi se i danas koriste za neku vrstu zaštite. Probušeni, iako su predmet otužnih viceva, nisu uopće smiješni. Ono tvoje "D se postigne zadovoljavajuća zaštita" nije uopće smiješno jer nije konstruktivno. Ako misliš da su nekonstruktivni postovi nešto posebno, samo daj.

    Elem, mene i dalje zanima što je to jako važno u hepatitis cjepivu što necjepiše propuštaju. Informirani? Itko?

  45. #145
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj princess puffy prvotno napisa Vidi poruku
    ti si neuko čeljade

    a uz to se sprdaš s ozbiljnim stvarima
    Hoćeš reći da znaš ozbiljne razloge ovog cijepljenja? Budi srce pa podijeli

  46. #146
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne znam za druge prozvane, al nisam Mujica pa da imam neobjasnjivu volju za raspravljanje s tobom, jer sto god napisali ili linkali ti ćeš imati jedan od "formula je zlo"-like komentara.
    A kad opaska o maltretiranju dodje sa tvoje strane, mogu se samo nasmijati.

  47. #147
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Po kalendaru trebaju primiti tri cjepiva u prvoj godini života, pa opet u drugoj, pa u četvrtoj, pa kad krenu u školu, pa u osmom razredu.
    vidim da je ovdje cijepljenje tulum pa ce postaviti pitanje nevezano za pocetnu temu.

    Mali je dosao jucer iz vrtica porezane ruke. Lose prica i lose konta stvarnost pa mi malo govori da se porezao u pjescaniku, malo da se porezao pri igri na travi.

    Meni izgleda rana ko rana, ali me brine to sto stalno prislanja ruku na sebe i govori da ga jako boli.
    Inace to ne radi.
    Cijepiva je primio po kalendaru i ima tri godine.
    Da li da smatram da je zasticen od tetanusa ili ne?

  48. #148
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Inace, zvala sam pedijatriju, oni se ogradjuju i kazu da ga dovedem.
    Ja sam doma sama s troje djece, nemam auto na raspolaganju pa mi je to poprilicno tesko za organizirati ako nema objektivne potrebe. Jer je stvarno povrsinska rana. Mene brine tetanus, tj. Da li je cijepljenje po kalendaru dovoljno za zastitu sad ili je dovoljno tek kad se odrade sva docjepljivanja?
    Rodjen je 2008 g.
    Posljednje uređivanje od MarijaP : 24.09.2011. at 14:48

  49. #149
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    nezahvalno je sad o tome jer se ozlijedio jučer, ali najbolja zaštita od tetanusa je dobro zbrinuti, tj. očistiti ranu, da se ukoliko je do kontatkta s bakterijom i došlo, zbog kakvog komadića prljavštine isl. Clostridiumtetani nebi našla u anaerobnoj sredini- i to su stvarno osnove. Cjepivo ti ne garantira 100% zaštitu ni da ga je prije 7 dana primio. Ne čudim se da se ped. ograđuju. To što je površinska rana je olakotna okolnost.

  50. #150
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Cijepiva je primio po kalendaru i ima tri godine.
    Da li da smatram da je zasticen od tetanusa ili ne?
    Zaštićen je. Ne treba se sada dodatno cijepiti.

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •