Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 296 od 296

Tema: Da li je tko dobio poziv u CZSS zbog odbijanja cjepiva?

  1. #251
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, ja ti nisam kriv što WHO tvrdi to što tvrdi.
    da skratim priču: LAŽEŠ (ili nemaš pojma)

  2. #252
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Čuj, ako kaiš trolati, znaj da si samo jedna od Mujičinih buha i da mi se ne zamara mlatnuti te muhomlatom

    Ne trolam, s užitkom čitam tvoje umotvorine. Samo daj!

  3. #253
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    [QUOTE=mujica;1972304]
    opet ti o vjerovanju. u znanosti nema mjersta vjerovanju-
    Nema problema. Očekujem hrpe i hrpe znanstvenih dokaza o sigurnosti i korisnosti cjepiva. Navali!

    isto tako niti na laičkim forumima ne očekujemo da se nekome vjeruje.
    jer eto, ja sam siguran da SZO niti za jednu bolest protiv koje se cijepi ne kaže da je nestala samo zbog blabla tručtruč (jedino je moguće da kažu da se incidencija tuberkuloze smanjila neovisno o cijepljenj, što sve ptice na grani znaju i nitko ne tvrdi drukčije - i istovremeno priznaju da je cijepljenje protiv tuberkuloze iskorijenilo diseminirane oblike bolesti kod djece).
    Ohoho, približavamo se meritumu stvari?

    SZO više vjeruje u cijepljenje nego svi "pro-cjepiše" u hrvata zajedno. Zato bi me stvarno razveselio kad bi naveo gdje su to oni napisali. U suprotnom bit ću uvjeren da nemaš pojma o čemu pišeš.
    Ok, nije problem, ali bih te molio da me držaiš za riječ i podsjetiš tu i tam dok to ne pronađem. Jer zaista mi se ne rovari sada ali obzirom da bi te to razveselilo - nije bad, dat ću si truda, u ime dobrih sharih vremena kad sam se služio relevantnim referencama.

    Daklem, molim te da me podsjetiš ako zaboravim! Hvala.

  4. #254
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    da skratim priču: LAŽEŠ (ili nemaš pojma)
    Da skratim priču: braniš neobranjivu teoriju i to će vrijeme pokazati.
    PS: i za to si plaćen!

  5. #255
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    PS: i za to si plaćen!
    ti znaš za koga radim i tko me plaća?

  6. #256

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Ne zna, ali vjeruje da zna.

  7. #257
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Oprosti ali umjesto da ti to odgovorim ,mogu li duhovito odgovoriti protupitanjem?
    Ajde, daj mi reci iskreno, jesi ti kumek sa fhr-a? ))

  8. #258
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    može li se ova tema prebaciti na Odgoj u duhu vjere (jer otkad su tu neki novi ljudi sve manje ima veze sa dokazima, a sve više s religijom)?

  9. #259

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti ali umjesto da ti to odgovorim ,mogu li duhovito odgovoriti protupitanjem?
    Ajde, daj mi reci iskreno, jesi ti kumek sa fhr-a? ))
    Nije, kumek je kemičar, mujica je liječnik.

  10. #260
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Oprosti ali umjesto da ti to odgovorim ,mogu li duhovito odgovoriti protupitanjem?
    Ajde, daj mi reci iskreno, jesi ti kumek sa fhr-a? ))
    ne možeš mi duhovito odgovoriti s protupitanjem (nemam pojma što je fhr ni tko je kumek), nego mi odgovori znaš li za koga radim i od koga sam plaćen?

  11. #261
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Što se mene tiče - može. Cijepljenje je ionako, otkad je "moderne" medicije, ionako bilo stvar vjerovanja. Još od doba onog kemičara Pasteura koji je onom jadnom klincu zabijao iglu u trbuh.

  12. #262
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    ne možeš mi duhovito odgovoriti s protupitanjem (nemam pojma što je fhr ni tko je kumek), nego mi odgovori znaš li za koga radim i od koga sam plaćen?
    Ne mogu, ubili bismo čitateljima uzbuđenje zbog misterioznosti.

  13. #263

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    sinke, ne možeš nekoga optužiti da je plaćenik, a ne znati gdje čovjek radi. Trebaju ti ipak neki suvisli argumenti i tako to.

    Edit: ja si svakodnevno zabijam iglu u trbuh, a nisam jadna, zamisli!
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.09.2011. at 00:34

  14. #264
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    sinke, ne možeš nekoga optužiti da je plaćenik, a ne znati gdje čovjek radi. Trebaju ti ipak neki suvisli argumenti i tako to.
    Ok, idem sad pokunjeno odigrat jedan Bloons - Tower defence. Jer si ti to tražila!

  15. #265
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pojma nemaš.
    ja sam plaćen da tvoju djecu sačuvam od gramzivosti farmaceutske industrije, a da istovremeno iskoristimo ono što vrijedi od te industrije.

    I ne uznosi se mišlju da ti i ja tu nešto pišemo za zabavu auditoriju, čitateljima iliti forumskoj publici.


    Ne znam zašto ti pišeš, ali slutim razloge.
    a ja pišem da ukažem na besmisao pisanja ovakvih poput tebe i da usput odgovorim na neko ozbiljno pitanje ako mogu. I ne vidim u tome nikakvu zabavljačku ulogu.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 00:37

  16. #266

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Ok, idem sad pokunjeno odigrat jedan Bloons - Tower defence. Jer si ti to tražila!
    Ne, traženi su argumenti od tebe, još prije nego što sam se uključila. Ali nisi ih u stanju ponuditi.
    Posljednje uređivanje od Danka_ : 29.09.2011. at 00:38

  17. #267
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    pojma nemaš.
    ja sam plaćen da tvoju djecu sačuvam od gramzivosti farmaceutske industrije, a da istovremeno iskoristimo ono što vrijedi od te industrije.

    I ne uznosi se mišlju da ti i ja tu nešto pišemo za zabavu auditoriju, čitateljima iliti forumskoj publici.


    Ne znam zašto ti pišeš, ali slutim razloge.
    a ja pišem da ukažem na besmisao pisanja ovakvih poput tebe i da usput odgovorim na neko ozbiljno pitanje ako mogu. I ne vidim u tome nikakvu zabavljačku ulogu.
    Baš si princ na bijelom konju!

  18. #268
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa Vidi poruku
    Ne, traženi su argumenti od tebe, još prije nego što sam se uključila. Ali nisi ih u stanju ponuditi.
    Eto, nisam. Uživaj kako si me s.ebala!

  19. #269
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Baš si princ na bijelom konju!
    nisam. Princ na bijelom konju je zasigurno pristojan uglađen i nikad ti ne bi rekao da si lažljivac, a ja ti to kažem.

  20. #270
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Vjerujem ti da si to misliš. Zato i vrijedi poziv na kavu. Jer bi me veselilo da mi ne samo na forumu nego i u lice objasniš zašto sam lažljivac.

  21. #271
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    aha, evo prvo na forumu.

    Zato što si napisao
    Za sve one koji misle da su cjepiva glavni uzročnik iskorijevanja bolesti:

    WHO kaže (u svom godišnjaku) da je to zbog poboljšanih sanitarnih uvjeta, bolje ishrane bla bla truć truć... Anyway, nije zbog cjepiva.

    Autch!
    doduše, napisao si ti i puno toga što je puno dalje od istine, ali ne smatram da si u tim drugim stvarima lagao jer mislim da u njih stvarno vjeruješ.

  22. #272
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    da ti olakšam. jedina bolest protiv koje se cijepi, a da je iskorijenjena je velike boginje. tako da se možeš fokusirati samo na tu bolest, tražeći potvrdu za to što si napisao.

    Jer ni na jednu drugu bolest protiv koje se cijepi se tvoja tvrdnja ne može odnositi.

    (za SARS ili Ekonomov encefalitis nitko niti ne misli da su iskorijenjene cijepljenjem)

  23. #273
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Vidiš kako se toliko puno toga svodi na vjerovanje? E pa da, toga ćemo se još itekako dotaknuti, u što sve znanost ne vjeruje! Good night.

  24. #274
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno



    dadica....
    nitko drugi nije u stanju napisati tako nesuvisle i nepovezane postove

    (mislim, ako vas stvarno ima više od jednoga, to je prestrašno)
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 01:27

  25. #275
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ma nije Davor, dam ruku u vatru.
    On svoje zablude nekako logičnije povezuje.

  26. #276
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Sinke veli:
    neš ti medicine koja ne zna jedan posrani virus ubiti a prehrambena industrija to radi svakodnevno
    Viš, na ovu zabavnu tvrdnju sam se zaboravio sinoć osvrnuti, a baš ne mogu odoljeti...
    ako si voljan svoje viruse ubijati na način kako se to radi u prehrambenoj industriji (npr. kuhanjem ili gama zračenjem), bilo bi mi pravo zadovoljstvo saznati poslije kako je prošlo

  27. #277
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    da ti olakšam. jedina bolest protiv koje se cijepi, a da je iskorijenjena je velike boginje. tako da se možeš fokusirati samo na tu bolest, tražeći potvrdu za to što si napisao.

    Jer ni na jednu drugu bolest protiv koje se cijepi se tvoja tvrdnja ne može odnositi.

    (za SARS ili Ekonomov encefalitis nitko niti ne misli da su iskorijenjene cijepljenjem)
    In 1871-2, England, with 98% of the population aged between 2 and 50 vaccinated against smallpox, it experienced its worst ever smallpox outbreak with 45,000 deaths. During the same period in Germany, with a vaccination rate of 96%, there were over 125,000 deaths from smallpox. (The Hadwen Documents)

  28. #278
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Kad već spominješ prehrambenu industriju i zračenje, ja ću spomenuti ultraljubičasto zraćenje ali to ionako sad nema puno veze...

    Nego, jel ti možda postato kako Brita pročišćava vodu?!

  29. #279
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    da ti olakšam. jedina bolest protiv koje se cijepi, a da je iskorijenjena je velike boginje. tako da se možeš fokusirati samo na tu bolest, tražeći potvrdu za to što si napisao.

    Jer ni na jednu drugu bolest protiv koje se cijepi se tvoja tvrdnja ne može odnositi.

    (za SARS ili Ekonomov encefalitis nitko niti ne misli da su iskorijenjene cijepljenjem)
    I još jedna (tužna) pričica iz života, vezano baš za velike boginje

  30. #280
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Ma nije Davor, dam ruku u vatru.
    On svoje zablude nekako logičnije povezuje.


    Few people are capable of expressing with equanimity opinions which differ from the prejudices of their social environment. Most people are even incapable of forming such opinions.
    Albert Einstein
    Posljednje uređivanje od sinkezg : 29.09.2011. at 11:29

  31. #281
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Kad već spominješ prehrambenu industriju i zračenje, ja ću spomenuti ultraljubičasto zraćenje ali to ionako sad nema puno veze...

    Nego, jel ti možda postato kako Brita pročišćava vodu?!
    Volio bih vidjeti i kako ćeš progutati izvor ultraljubičastog zračenja da si dezinficiraš probavni sustav. A za dišni sustav bi mogao duboko udisati UV zrake. Ali onda moraš jako duboko disati. A viruse iz krvi bismo mogli pobiti tako da točno u podne jednog vedrog dana svu krv koju imaš propustimo u tankom sloju kroz solarne kolektore, pa ti ju vratimo. Još uvijek razmišljamo kako bismo sve tkivne stanice ozračili.......

    Naravno da mi je poznato kako Brita radi. Pročišćava ju tako da je potpuno nepotrebna i beskorisna za našu vodu.

    (kad bi Albert znao na koji način ga se zloupotrebljava..... u grobu bi se okretao)
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 11:52

  32. #282
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa Vidi poruku
    a odgovor je, ako ga znaš, toliko kratak da ne bi stigli popit ni jednu ljutu, a kamo li kavu
    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    jedino je moguće da kažu da se incidencija tuberkuloze smanjila neovisno o cijepljenj, što sve ptice na grani znaju i nitko ne tvrdi drukčije
    To sam čekao, hvala mujice.

  33. #283
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    opet to nije odgovor na moje pitanje Davore

    dakle opet:
    završi rečenicu :
    PPD je ..............
    BCG je ..............

    hvala
    i ljiepo je čuti da me se netko uželio

  34. #284
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa Vidi poruku
    To sam čekao, hvala mujice.
    nisi na to morao čekati. To je višekratno napisano ranije.

    Ali nemoj zaobraviti da su BCG-iranjem eliminirani oni grdi diseminirani oblici tuberkuloze kod djece (pretpostavljam da znaš o čemu se radi - meningitis, milijarka itd....)
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 12:22

  35. #285
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Volio bih vidjeti ...
    UV i Brita su ti bili clue kojim smjerom ići.

  36. #286
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Napeto čekam kako će se ova priča s UV zrakama i Britom razviti

  37. #287
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    160

    Početno

    naravno da struka nepobitno zna da su velike boginje iskorijenjene cijepljenjem.

    Reci mi, kad smo već kod velikih boginja i onog yu filma Variola vera kojeg procjepiše vole potezati kao argument igrajući na faktor straha kod neodlučnog roditelja, jel onaj lik koji je donio zarazu bio možda cijepljen protiv boginja?

  38. #288
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Obožavam kad neki, da bi, ne znam što, valjda potakli raspravu, pitaju pitanja na koja već znaju odgovor.

  39. #289
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku
    Gle, ja ti nisam kriv što WHO tvrdi to što tvrdi. Ti ako možeš, iskopaj referencu iz koje se vidi znanstveni zaključak da je ikoje cjepivo iskorijenilo ikoju bolest. Happy hunting. Sretnu kob ti želim!

    Što se intelekta tiče, on je na strani roditelja necjepiša. Trebaš referencu?
    Možda sam ti i ja dovoljan uzorak: roditelj sam ( 3x), cjepiša, a IQ ti neću reći, ali član sam Mense. Ili sam ja izuzetak, a svi drugi koji cjepe uglavnom glupi, po tvom mišljenju. Ne bih rekla, nikako ne bih rekla da si u pravu.

  40. #290
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Napeto čekam kako će se ova priča s UV zrakama i Britom razviti
    tak da ćemo sinketa kad se prehladi provući kroz brita filter i nagurati mu UV lampu u sinuse.

  41. #291
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    tak da ćemo sinketa kad se prehladi provući kroz brita filter iQUOTE=sinkezg;1972798]naravno da struka nepobitno zna da su velike boginje iskorijenjene cijepljenjem.

    Reci mi, kad smo već kod velikih boginja i onog yu filma Variola vera kojeg procjepiše vole potezati kao argument igrajući na faktor straha kod neodlučnog roditelja, jel onaj lik koji je donio zarazu bio možda cijepljen protiv boginja?[/QUOTE]
    Je. bio je cijepljen. (nije imao ožiljak od cijepljenja, koji se smatra dokazom uspješnog cijepljenja protiv variole. A nije niti imao kliničku sliku bolesti - tj. cijepljenje makar bilo neuspješno, ga je zaštitilo od bolesti no nije spriječilo prijenos infkcije)
    I? Što to dokazuje?

    To da i nesavršeno cjepivo, koje ne štiti 100% može dovesti do eradikacije bolestia ako se dovoljan % ljudi cijepi.
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 14:55

  42. #292
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    uh, zbrčkao mi se godnji post.

    Daklem, odgovor na ovo pitanje
    Reci mi, kad smo već kod velikih boginja i onog yu filma Variola vera kojeg procjepiše vole potezati kao argument igrajući na faktor straha kod neodlučnog roditelja, jel onaj lik koji je donio zarazu bio možda cijepljen protiv boginja?
    je: Je. bio je cijepljen. (nije imao ožiljak od cijepljenja, koji se smatra dokazom uspješnog cijepljenja protiv variole. A nije niti imao kliničku sliku bolesti - tj. cijepljenje makar bilo neuspješno, ga je zaštitilo od bolesti no nije spriječilo prijenos infkcije)
    I? Što to dokazuje?

    To da i nesavršeno cjepivo, koje ne štiti 100% može dovesti do eradikacije bolestia ako se dovoljan % ljudi cijepi.

    (ne znam zašto ti odgovaram, kad sam sinoć lijepo napisao da nema s tobom dopisivanja dok mi ne odgovoriš namoja pitanja. mora da je zato što sam tako dobra dušica)

  43. #293
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    joj Variola vera
    ima tko taj film?

  44. #294
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj sinkezg prvotno napisa Vidi poruku

    WHO kaže (u svom godišnjaku) da je to SAMO zbog poboljšanih sanitarnih uvjeta, bolje ishrane bla bla truć truć... Anyway, nije zbog cjepiva.
    WHO kaže ne to što ti misliš da kaže, već ovo:
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/smallpox/en/

    In December 1999, a WHO Advisory Committee on Variola Virus Research concluded that, although vaccination is the only proven public health measure available to prevent and control a smallpox outbreak, current vaccine supplies are extremely limited.
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs114/en/

    There is no cure for polio, it can only be prevented. Polio vaccine, given multiple times, can protect a child for life.

    There are four core strategies to stop transmission of the wild poliovirus in areas that are affected by the disease or considered at high risk of re-infection:


    • high infant immunization coverage with four doses of oral poliovirus vaccine (OPV) in the first year of life;
    • supplementary doses of OPV to all children under five years of age during SIAs;
    • surveillance for wild poliovirus through reporting and laboratory testing of all acute flaccid paralysis (AFP) cases among children under fifteen years of age;
    • targeted “mop-up” campaigns once wild poliovirus transmission is limited to a specific focal area.
    http://www.wpro.who.int/nr/rdonlyres...limination.pdf

    Most important is achieving and maintaining 95% population immunity to measles through improved routine
    immunization
    as well as supplementary immunization activities (SIAs), as needed.
    http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs089/en/

    Diphtheria

    How can an epidemic be controlled?

    The most effective method is mass immunization of the entire population.

    itd.....
    Posljednje uređivanje od mujica : 29.09.2011. at 15:24

  45. #295
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Možeš ti mujice linkat who kolko hoćeš kad sinke svoje informacije crpi s drumtidam.info

  46. #296
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    lijepo sam vas molila da se drzite naslova teme, a koliko vidim nakon druge stranice topica nitko se nije ni osvrnuo na nju, ali se zato medjusobno vrijedjate i prijavljujete uzduz i porpijeko. Obzirom da je sve otislo u kupus, ide kljuc

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •