Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: 4-satno radno vrijeme nakon 6 mj.

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    3

    Početno 4-satno radno vrijeme nakon 6 mj.

    Nakon 12.12.2010. Karla navršava 6 mjeseci i ja planiram početi raditi i iskoristiti 4-satno radno vrijeme za koje nisam ni znala da postoji u rodiljnom dopustu. Da li ja mogu od 13. 12. iskoristit svoj godišnji od ove godine ili ne, i šta ja zapravo dobivam od novaca? Plaća mi je cca 5000, je li to 2500 od firme +1250 od Hzzo-a ili!?To me sve buni i svi mi govore drukčije a ja ionako zakone ne znam pravilno tumačiti. I koje još formalnosti idu uz ovu opciju!? Hvala unaprijed svima na savjetima!

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Nema godišnjeg odmora ako si na pola radnog vremena.
    Godišnji odmor ide na cijelo radno vrijeme.

    dakle, ako radiš u skraćenom radnom vremenu, onda radiš u skraćenom radnom vremenu. Radi godišnjeg odmora prekidaš dopust, i onda se ponovo na njega vraćaš.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    30

    Početno

    ja već godinama radim skračeno radno vrijeme,ali ja koristim to jer imam dijete s posebnim potrebama,pa ču ti napisati ukratko svoj slućaj,jer ne znam da li je to isto.Plaća mi je 4500 kuna,pola dobijem od poslodavca,a pola od hzzoa,s tim da ne smijem dobiti ni kune preko toga iznosa.Poslodavac mi uplaćuje na početku na tekući račun plaću,a hzzo na kraju mjeseca.Imam sva prava kao da radim 8 sati,pa tako i na godišnji odmor.Dok tako radim poslodavac mi ne smije dati otkaz,ne smije me premjestiti na drugo radno mjesto i ne smijem raditi po noći,niti smijem raditi prekovremeno.Radim većinom kroz jutro,ponekad i popodne i to sve u dogovoru s poslodavcem.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    3

    Početno

    Hvala na odgovoru, malo sam čeprkala po zakonima i našla način obračuna plaće +nadoknade za sve one ubuduće zainteresirane. 50% se dobiva od poslodavaca a ostatak ovisno koliko bi bilo radnih sati, dakle ako je mjesec sa 176 radnih sati2,660,80(naknada koja bi se inače dobvala za ostalih 6mj-1.god- ovo je za one plaće iznad 2,600,00)dijelimo sa 176 sati=15,12kn po satu, tj.176/2=88 h(pola radnog vremena)*15,12kn=1330,56kn. Dakle poloica plaće+1330,56kn. To je iz RRif

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    3

    Početno

    Izgubila sam se malo u vašem odgovoru, nije mi jasno, mogu prekinuti dopust ako izaberem ovu opciju sa radom u polovini radnog vremena, iskoristiti cijeli svoj godišnji i opet dopust aktivirati u 1 mj. ili mi jednostavno propada stari godišnji jer ga ne mogu koristiti ?! Da li mi to poslije utječe na nadoknadu plaće!? Hvala još jednom.

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj KARLICA prvotno napisa Vidi poruku
    Nakon 12.12.2010. Karla navršava 6 mjeseci i ja planiram početi raditi i iskoristiti 4-satno radno vrijeme za koje nisam ni znala da postoji u rodiljnom dopustu. Da li ja mogu od 13. 12. iskoristit svoj godišnji od ove godine ili ne, i šta ja zapravo dobivam od novaca? Plaća mi je cca 5000, je li to 2500 od firme +1250 od Hzzo-a ili!?To me sve buni i svi mi govore drukčije a ja ionako zakone ne znam pravilno tumačiti. I koje još formalnosti idu uz ovu opciju!? Hvala unaprijed svima na savjetima!
    Ako za vrijeme bolovanja -komplikacije, nisi koristila godišnji ili za vrijeme porodiljnog, onda imaš pravo na kompletan godišnji odmor za prošlu godinu, a nakon toga startaš s četverostanim radnim vremenom.

  7. #7
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,545

    Početno

    prvo svakak iskoristi godišnji, a onda nadoveži poovično radno vrijeme.

  8. #8
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Evo, ja sam se nakon princezinih navršenih 6 mjeseci vratila na pola radnog vremena. Imala sam pravo na cijeli svoj godišnji, ali ga nisam odmah koristila nego 2 mjeseca nakon povratka. Što se tiče primanja, dobivaš pola bruto plaće od poslodavca - taj neto ti ispadne malo veći nego pola neto plaće na puno radno vrijeme + od HZZO-a dobivaš pola porodiljne naknade za drugih 6 mjeseci tj. maksimalno 1330 kn. Ako koristiš osobni odbitak za dijete, dobit ćeš cca 2700 kn plaće +cca 1300 kn porodiljske naknade - ukupno cca 4000 kn

  9. #9
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    Nema godišnjeg odmora ako si na pola radnog vremena.
    Godišnji odmor ide na cijelo radno vrijeme.

    dakle, ako radiš u skraćenom radnom vremenu, onda radiš u skraćenom radnom vremenu. Radi godišnjeg odmora prekidaš dopust, i onda se ponovo na njega vraćaš.
    Znači, ako uzmem samo 1 dan go, moram cijelu proceduru sa hzzo-om proći oko prekida i ponovnog početka korištenja srv-a??!!

    Meni će to biti 3 dijete. Da li mogu od 6-12 mj koristiti pauzu za dojenje, pa tek onda koristit srv?

    I još jedno pitanje. Da li otac mora biti zaposlen za vrijeme korištenja srv? Znam da za vrijeme korištenja stanke za dojenje ne mora.

    Srv bih koristila umjesto redovnog roditeljskog, ne zbog poteškoća u razvoju.

    vandica, kako misliš ni kunu više od tog ne smiješ dobiti?!

    Nama isplaćuju božićnicu i sl. To se odnosi na to ili na to da ne smiješ raditi prekovremeno?

  10. #10
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ovo gore citirano je netočno. Ako si podnijela zahtjev za vraćanje na pola radnog vremena - onda istovremeno i radiš i na porodiljnom si i imaš pravo koristiti GO, a to korištenje dogovaraš isključivo s poslodavcem. Meni je bilo treće dijete i tako sam radila godinu i mjesec dana.
    Mislim da možeš koristiti pauzu za dojenje od 6-12 mj, tj. radiš 6 sati, a 2 sata ti plaća HZZO.
    Nakon tih godinu dana naknada za pola radnog vremena je max 1660 kn, a ne2660 kn...isto da znate za info...
    Božićnicu i regres sam dobila normalno ko da radim puno radno vrijeme.

  11. #11
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    SunčicaVŽ, hvala. Znam sve o naknadama. Samo me ovo oko go malo zbunilo.

    Ponovit ću pitanje:

    Da li otac mora biti zaposlen za vrijeme korištenja srv?

    Naime, nama je problem što mm radi u građevini, a sad je moderno u toj branši odjavljivati ljude i slati ih na burzu pa ih onda pozivati da dođu raduckati na crno i usput im smanje plaću za naknadu s burze jer kao pa dobivaju to, pa neće im valjda duplo isplaćivati.

    Ne znam da li će tako biti i za godinu dana kad će mi dijete napuniti 6 mj, ali se pokušavam informirati unaprijed.

    MM je već izmijenjao pristojan broj poslodavaca i svaki je došao na istu ideju. Nije da se ne trudi naći pošteno zaposlenje. Samo je sad stvarno nemoguće.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,545

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    SunčicaVŽ, hvala. Znam sve o naknadama. Samo me ovo oko go malo zbunilo.

    Ponovit ću pitanje:

    Da li otac mora biti zaposlen za vrijeme korištenja srv? Ne za ovaj vid skraćenog radnog vremena, za njegu ili srv za djete s posebnim potrebama oboje moraju bit zaposleni
    ...

  13. #13
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Hvala na odgovoru, malo sam krivo postavila pitanje. Mislila sam da li i otac mora biti zaposlen. Ja imam stalno zaposlenje. I ja bih koristila srv.

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,545

    Početno

    Ne

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj SunčicaVŽ prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da možeš koristiti pauzu za dojenje od 6-12 mj, tj. radiš 6 sati, a 2 sata ti plaća HZZO.
    Ovo možda ovisi i o poslodavcu, ja sam krenula na posao sa 6 mj. starosti djeteta i do 12 mj
    koristila 2 sata pauzu za dojenje, tj radila 6 sati. Za to vrijeme sam dobivala punu plaću, odnosno
    sve je plaćao poslodavac a ništa HZZO.

  16. #16
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    A kako s bolovanjem u slučaju bolesti djeteta ili osobno, dok traje 4 satno radno vrijeme?

  17. #17
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,545

    Početno

    to dio dobiš od firme ( + Hzzo) i dio od hzzo ( 1330 kn).

    Štos je u tome da go možeš planirat, pa se isplati na to vrijeme prekinut to pravo, s time da dobiš i veću lovu
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 11.11.2010. at 09:11

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    30

    Početno

    za Mariju P.To se odnosi samo na plaču,normalno da dobivaš i božičnicu i sve ostalo kao i ostali koji s tobom rade.Što se tiće prekovremenih mogu ih raditi samo ako mi to poslodavac da napismeno, normalno s mojim potpisom.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj winnerica prvotno napisa Vidi poruku
    A kako s bolovanjem u slučaju bolesti djeteta ili osobno, dok traje 4 satno radno vrijeme?
    vjerujem da je "pušiona",
    kao i uvijek nakon porodiljnog, jer se uzima prosjek zadnjih 6 mjeseci
    još se sjećam šokova kad bi mi za 2-3 dana uzeli par stotina kuna, a na bolovanju
    za dijete (0-3 g)

  20. #20
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Ako je bolovanje za dijete do 3 godine onda to mora pisati na doznaki od tvojeg liječnika i poslodavac ti mora za te dane isplatiti 100% plaće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •