Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: prvi pregled nakon poroda -zbog jakih bolova nije me mogla pregledati?!

  1. #1
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno prvi pregled nakon poroda -zbog jakih bolova nije me mogla pregledati?!

    Rodila sam prije 2 mj. danas sam bila na prvom pregledu i nije me mogla pregledati jer me uzasno boli, kaze da su savovi zarasli. Pokusala mi je napraviti papa test, ali bezuspjesno... Bolilo me toliko jako da mi je i pozlilo. Posto me nije uspjela pregledati dala mi je uputnicu za polikliniku. Na uputnici se spominje neko suzenje i bolovi na mjesu savova. Strah me otic na polikliniku, neznam sta mi tamo mogu drugacije napravit, a da ne boli. Razmisljam otic prije kod nekog privatnog gin. Neznam sta da radim. Da li je netko imao slicno iskustvo i kako je proslo??

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    A što točno te bolilo? Čim je počeo pregled ili tek pokušaj uzimanja Papa testa? Jer mene uzimanje uzorka za Papu uvijek boli.

  3. #3
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    pregled je poceo papa testom. I mene inace to boli, ali sad me bolilo puno jace, nije uspjela niti staviti ono zeljezno, a obicno me najavise boli uzimanje uzorka... a i vidim da mi je dosta i raskrvarila.

  4. #4
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    nitko nista? sad me jos vise strah :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Proslo je puno vremena ali zanima me bas sta je na kraju bilo. Ja nisam 4 mj nakon poroda jos bila na pregledu. Isla bi kad bi mogla izbjeci da mi ista stavlja unutra. Nikako skupit hrabrosti, mentalna blokada me obuzela da se toliko bojim boli i cim zamislim pregled tresem se. Nijedna prijateljica to nije prolazila pa me gledaju u cudu kad im pricam. Moj ginekolog nije grub jako ali imam li pravo odbit vaginalni pregled, moze li se samo UZV-om vidit stanje nakon poroda?

  6. #6
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Jako je neodgovorno ne ići kod ginekologa posli poroda. Što šta se može poremetiti a da to ne znaš, ipak on s aultrazvukom sve provjeri. Mene je isto tako JAKO bolio taj prvi pregled posli poroda, mene inače pregledi ne bole pa mi je ovo bio šok, a uzimanje pape sam mislila da ću skočit na plafon, ma suze su mi krenule. Prošlo je brzo i može se izdržat, osjećaj je kao d ati netko struže po koži a nema lubrikanta. Samo da napomenem nigdje nisma čitala o tom prvom pregledu i da je bolan, a dr mi je rekao d aje kod svake žene taj prvi pregled nelagodan, jedino nije kod onih koje menstruaciju dobiju brzo posli poroda.

  7. #7
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ako nemaš inače nikakvih bolova pri normalnom obavljanju poslova ili pri seksualnom odnosu te nema vanrednih krvarenja, možeš počekati s pregledom dok se ne osjetiš spremna.
    No, bilo bi dobro ne čekati duže od godinu dana. Neće se ništa poremetiti, budi bez brige. Žensko tijelo je napravljeno da može roditi.

    Naravno, sve ovo u slučaju da se dobro osjećaš. Ako išta boli ili krvari ili ti se čini da nešto nije u redu, stisni zube i odi na pregled. Da budeš mirna.

  8. #8
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Zašto se bojite tog pregleda? ja doduše nisam nikad išla na preglede na vrijeme (išla bi godinu, dvije poslije) ali zar nakon poroda postoji išta što može biti bolno tamo dolje? Ovaj put ću ići radi spirale a što se pregleda tiče...ma nek prčka kako god oće

  9. #9
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    ja sam prvi pregled nakon poroda imala dan poslije poroda.

    kad sam saznala da moram na pregled počela sam toliko plakati da me cijela postava sestara odjela babinjača tješila . a mladi doktor se toliko ustrtario jer je glavna sestra mi, onako u šali, rekla pred njim da ga slobodno nogom drmnem u glavu ako me bude bolilo, da je bio tako nježan i pažljiv da pregled na kraju nisam uopće osjetila. i iz plača prešla u smijeh.
    tu opet dolazi do izražaja osoblje, da me je i više bolilo, nakon takve njihove podrške, ne bih vjerojatno isto ni osjetila.
    poslije mi je bilo malo i neugodno radi scene koju sam im napravila. al fakat me bilo strah.
    nisam ja drama queen, to oni hormoni i to

  10. #10
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    nije bio pregled, pardon, nego uzimanje brisa. još gore.

  11. #11
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Užas. Pa svaka žena bi tako reagirala.

  12. #12
    abeja avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    86

    Početno

    Nisam otisla u KBC (gin. mi je bila dala uputnicu) nego sam otisla kod privatne ginekologice. Sve sam joj objasnila i bila je jako jako njezna i uspjela je uzeti bris za papa test bez da me jako bolilo. Trebalo je samo da neko bude njezan i strpljiv.

  13. #13
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam otisla u KBC (gin. mi je bila dala uputnicu) nego sam otisla kod privatne ginekologice. Sve sam joj objasnila i bila je jako jako njezna i uspjela je uzeti bris za papa test bez da me jako bolilo. Trebalo je samo da neko bude njezan i strpljiv.
    Ovo je lijepo za cuti.
    Ja sam poslije poroda (taj pregled nakon dva mjeseca) imala nanjezniji pregled i uzimanje PAPA ikad, tako da moze se, ali treba biti strpljiv.

  14. #14
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    vjerojatnije je da ti je netko poslije poroda presio ranu od epiziotomije ili puknuca...
    ne dogadja im se bas precesto, ali se dogodi da se zaigraju...
    vidjet ces kako ce ici dalje spolni odnosi, stavljanje tampona i ostale inace svakodnevne stvari...

    ja sam to skuzila isto na pregledu nakon poroda kad sam urlala (a na porodu sam sutila) makar me najnjeznije moguce pregledavala poznata i njezna ginekologica

  15. #15
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj smedja prvotno napisa Vidi poruku
    vjerojatnije je da ti je netko poslije poroda presio ranu od epiziotomije ili puknuca...
    kako je to vjerojatnije kad je žena lijepo napisala da je bila na pregledu, nije ju ništa bolilo i sve je ok

  16. #16
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja vjerujem da je to u velikoj vecini slucajeva do ginekologa i njegove ruke a i opustenosti pacijentice...jer naravno,ako si u strahu i grcu mora malo bolit....

    mene nikad nijedan pregled u mog privatnika ne boli,svi kroz trudnocu i onaj prvi nakon poroda su bili potpuno bezbolni (uzimanje PAPA testa mogu opisat kao neku nelagodu,nikako bol) a kad sam posla u bolnicu na pregled plodne ajme majko...naravno, u bolnici smo se izmjenjivale ko na pokretnoj traci,sve se radi na brzinu...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto se bojite tog pregleda? ja doduše nisam nikad išla na preglede na vrijeme (išla bi godinu, dvije poslije)
    Ja se bojim pregleda jer sam na porodu imala 10ak jako bolnih pregleda i strah me da se tako nešto ne ponovi. Bolje da ne znaš šta je sa sexualnim životom, ako te ovo toliko čudi :D

    Citiraj abeja prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam otisla u KBC (gin. mi je bila dala uputnicu) nego sam otisla kod privatne ginekologice. Sve sam joj objasnila i bila je jako jako njezna i uspjela je uzeti bris za papa test bez da me jako bolilo. Trebalo je samo da neko bude njezan i strpljiv.
    Bravo, baš mi je drago..

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •