Stranica 3 od 24 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1158

Tema: Zagreb/Bandić/smanjivanja subvencija - IDEMO U PROSVJED!

  1. #101
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Mukica prvotno napisa Vidi poruku
    ja se ne sekiram
    pa naviknucemo se mi i na to
    ko sto smo se naviklii na sva ostala sranja koja nam se serviraju stalno
    ono zivciraju nas, nije fer, sve je shebano, nije pravedno, sve je u banani, al sto sad... zivimo i dalje, odemo na izbore, zaokruzimo... i uzivamo u svojoj gradjanskoj savjesti i svijesti sljedecih 4 ili 8 godina...
    pa zato nam i je tako
    jer se naviknemo
    jer se ne sekiramo

    umjesto da se narod pobuni i jednom konačno kaže NE! DOSTA!

  2. #102
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    proracun se izglasava u utorak 30.11
    jeste li za neku akciju tad ili dotad ili sve radite pa ne mozete

  3. #103
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno

    Citiraj magriz prvotno napisa Vidi poruku
    pa zato nam i je tako
    jer se naviknemo
    jer se ne sekiramo

    umjesto da se narod pobuni i jednom konačno kaže NE! DOSTA!
    potpisjem, mi smo čudna ''sorta '' ljudi,nacija koja ne progovara, nitko za ništa neće izaći na ulici, moramo se malo ugledati na zapadnjake, ili ćemo samo tonuti i ovako se buniti na forumima.

    Možda je došlo vrijeme za revoluciju-hahaha

  4. #104
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam majice za prosvjed vec smislila

  5. #105
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    za akciju.naravno.


    a moram priznati da sam kada sam otvarala topic -znala da ce biti teskih prepucavanja.
    Ljudi-fokusirajmo se na bitno.nemojmo se tu prepucavati tko koliko i kako.i otkud.to zbilja nema smisla.

  6. #106
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    proracun se izglasava u utorak 30.11
    jeste li za neku akciju tad ili dotad ili sve radite pa ne mozete
    ajde
    reci što
    ja sam definitivno za
    vremena će se uvijek naći

  7. #107
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    anam, žao mi je što nisi shvatila moj post ispravno.

  8. #108
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    u 2,5 godine od kada nam je odobren stambeni kredit primanja su nam se smanjila za 2,5 tisuće kuna, što zbog smanjenja plaće, što zbog podivljalih švicaraca, naravno plus još iznos kredita. ovo će samo biti šlag na torti.

  9. #109
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    proracun se izglasava u utorak 30.11
    jeste li za neku akciju tad ili dotad ili sve radite pa ne mozete
    Ako se bude prosvjedovalo, ja dolazim!

  10. #110
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ako je u centru izmedju 12 i 14h, mogu i ja.

  11. #111
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ja sam na porodiljnom i slobodna ko pticica
    samo recite kad i gdje se treba pojaviti

  12. #112
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    trebamo neku/nekog od vas ko bi pricao za jedan dnevni list o poskupljenju vrtica, o tome kako ce utjecati na vas kucni budzet, kako cete uopce pokriti placanje vrtica
    (ako imate kredit, podstanari ste i sl sto ne ulazi u njihov obracun)
    podizem, novinar ce me ujutro zvati, a meni curi baterija na laptopu

  13. #113
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Najbolji za intervju bi bio onaj kome je prihod ove godine bio velik, a iduce ce drasticno pasti (ako sam dobro shvatila, uzima se prosjek placa za ovu godinu), uz ono sto je vec nabrojano.

  14. #114
    mfo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    238

    Početno

    i ja sam za akciju

  15. #115
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Teta Eta prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolji za intervju bi bio onaj kome je prihod ove godine bio velik, a iduce ce drasticno pasti (ako sam dobro shvatila, uzima se prosjek placa za ovu godinu), uz ono sto je vec nabrojano.

    ne trazimo najbolje primjere, nego bilo kog, samo da se javi
    a po meni bi najbolji bili roditelji koji nemaju u zg mogucnost baka servisa, imaju stambeni kredit ili su podstanari, i najvise dvoje djece

  16. #116
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    s takvima bi se velik dio javnosti identificirao

  17. #117
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja bi se javila ali ne ulazim u tu kategoriju.mene povecanje cijene nece drasticno pogoditi ali suosjecam sa drugima.i definitivno smatram da nesto treba poduzeti.a isto tako smatram da cijena vrtica u Zagrebu zbilja nije realna.

  18. #118
    Teta Eta avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    471

    Početno

    Ok.

  19. #119
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    laptop mi se gasi, prijave primam smsom na rodin mob, dostupan na http://www.roda.hr/kontakt.php

  20. #120
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    a isto tako smatram da cijena vrtica u Zagrebu zbilja nije realna.
    s ovim cemo se vjerojatno svi sloziti
    ali sto je uopce realno u javnoj potrosnji grada zagreba?
    ali, da se prvo skida na djeci :/
    i na populacijskim mjerama za koje je najvaznije upravo to da roditelji imaju sigurnost da se nece ukidati tek tako

  21. #121
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    a što točno podrazumijeva pojam kućanstvo u ovom slučaju? *tuka mode*

    živim sa starcima, prihodi su mi neredoviti, a kad ih i ima cifra je presmiješna. za faks (državni, da ne bi bilo zabune) izdvajam cijelo bogatstvo tako da moji "svemirski" prihodi odlaze na takve troškove. mama ima na prvi pogled odličnu plaću, međutim kad se uzmu u obzir neki neizbježni i nepredviđeni troškovi, stanje računa joj nije ni blizu pozitivne nule niti kad plaća sjedne. i tako već mjesecima. i bit će još godinama.
    tako da će me vrtić, ako računam prema prihodima svih nas koji živimo na istoj adresi, unatoč popustu od 50% jer sam poprilično samohrana, opet izaći skuplje nego do sad.
    postoji li način da se moji roditelji izuzmu iz te računice pošto nas oni ionako ničim nisu dužni uzdržavati (ja lijepa, pametna, zdrava i punoljetna ali bez sreće u traženju normalnog posla unatoč struci koja je navodno tražena)?

    i hoće li nam onda smanjiti prirez? i poslati vino i bajaderu na kućna vrata?

  22. #122
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    da.to je tužno.

    cudi me da se nitko ne dotice naknade za rodenje djetea koja je isto drasticno smanjena.pa to je razlika od 2600 kn.kako to nitko ne komentira?

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Ako stvarno prođe taj prijedlog, mi ćemo se morati ispisati iz vrtića a praktički smo još na adaptaciji. Mene samo svako malo ova vlada podsjeća da sam bogataš. A da prevrnem džepove nemam 2000 za vrtić.

  24. #124
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    anatom valjda zato što je to nekakv 'poklon', jednokratni - pa bilo, ne bilo

    vrtić je nužda, neophodan je, ljudi to moraju plaćati i to svaki mjesec

  25. #125
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, jasno, prijavljeni su na plaće koje stvarno i zarađuju, pune proračun jer plaćaju najveći prirez, a sad nek i vrtić plaćaju 2.000 kuna - stvarno sjajno. Imaju li možda stambeni kredit i koliko im realno ostaje od tih plaća - to ih nitko neće pitati.
    Ajmo sada postaviti realno pitanje.
    A zasto bi grad Zagreb trebalo zanimati kako vi trosite svoj novac
    Kazes mnogi imaju kredite, pa jesu li ljudi kredite dizali i gradu novac dali?
    Ako je netko digao kredit za stan pa ga mora otplacivati zasto bi grad trebao voditi brigu o tome?
    Jesu li osobe koje ne otplacuju stambeni kredit nego placaju podstanarstvo manje vrijedni?

    Kada ce ljudi shvatiti da kredite otplacuju SEBI, za SVOJ stan, SVOJ auto, to je njihov osobni dug u koji su svjesno usli, nitko ih nije gurao i puskom u banku tjerao da bi kredit digli.

    I puna cijena vrtica u Zagrebu je 1200kn a ne 2000
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 17.11.2010. at 22:08 Razlog: tipfeleri

  26. #126
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    A zašto bi mene ili grad Zagreb trebalo zanimati što netko ima manju plaću od mene?? Zašto bi ja istu uslugu plaćala više od onoga tko ima par tisuća kuna manju plaću od mene a nije socijalni slučaj?

  27. #127
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ja sam komentirala, a i ana.m je čini mi se pitala da li se nama koji smo te naknade ostvarili dosad naknade smanjuju? jer mi čekamo drugi dio isplate za drugo dijete.. ako se i na nas zakon odnosi, još smo im dužni 400 kn.. odgovor za Anatom..
    Posljednje uređivanje od klaudija : 17.11.2010. at 22:10

  28. #128
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj Vivica prvotno napisa Vidi poruku
    Ako stvarno prođe taj prijedlog, mi ćemo se morati ispisati iz vrtića a praktički smo još na adaptaciji. Mene samo svako malo ova vlada podsjeća da sam bogataš. A da prevrnem džepove nemam 2000 za vrtić.

    vivica, oces se ti javiti za novine?

  29. #129
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku

    Kada ce ljudi shvatiti da kredite otplacuju SEBI, za SVOJ stan, SVOJ auto, to je njihov osobni dug u koji su svjesno usli, nitko ih nije gurao i puskom u banku tjerao da bi kredit digli.

    I
    kad je netko odabrao zanimanje i radno mjesto za određenu plaću, čiji je to bio izbor?

  30. #130
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo sada postaviti realno pitanje.
    A zasto bi grad Zagreb trebalo zanimati kako vi trosite svoj novac
    Kazes mnogi imaju kredite, pa jesu li ljudi kredite dizali i gradu novac dali?
    Ako je netko digao kredit za stan pa ga mora otplacivati zasto bi grad trebao voditi brigu o tome?
    Jesu li osobe koje ne otplacuju stambeni kredit nego placaju podstanarstvo manje vrijedni?

    Kada ce ljudi shvatiti da kredite otplacuju SEBI, za SVOJ stan, SVOJ auto, to je njihov osobni dug u koji su svjesno usli, nitko ih nije gurao i puskom u banku tjerao da bi kredit digli.

    I puna cijena vrtica u Zagrebu je 1200kn a ne 2000

    sa ovim se slazem.
    najpostenije bi bilo da SVI placaju istu cijenu.Ovakvo "dijeljenje" ljudi mi je grozno.Kako ono ide Ustav?

  31. #131
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    naravno da je to najpoštenije.

  32. #132
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj klaudija prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam komentirala, a i ana.m je čini mi se pitala da li se nama koji smo te naknade ostvarili dosad naknade smanjuju? jer mi čekamo drugi dio isplate za drugo dijete.. ako se i na nas zakon odnosi, još smo im dužni 400 kn.. odgovor za Anatom..
    Iskreno se nadam da ova idiotarija nece ici retroaktivno.Zapravo se nadam da uopce nece ici.

  33. #133
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    Iskreno se nadam da ova idiotarija nece ici retroaktivno.Zapravo se nadam da uopce nece ici.
    I ja se nadam da uopće neće ići.. Ma zapravo je grozno sve to skupa, uzimaju djeci da bi imali za manje bitne stvari.. jer po meni djeca i zdravstvo su najbitniji..

  34. #134
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ajmo prestati s međusobnim optužbama i vidjeti možemo li što poduzeti.
    ko želi sudjelovati neka sudjeluje s prijedlozima
    ko se želi veseliti neka otvori novu temu

    prevažno nam je ovo sad da bi trošili energiju na to koliko ko zarađuje


    hvala

  35. #135
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ajmo sada postaviti realno pitanje.
    A zasto bi grad Zagreb trebalo zanimati kako vi trosite svoj novac
    Kazes mnogi imaju kredite, pa jesu li ljudi kredite dizali i gradu novac dali?
    Ako je netko digao kredit za stan pa ga mora otplacivati zasto bi grad trebao voditi brigu o tome?
    Jesu li osobe koje ne otplacuju stambeni kredit nego placaju podstanarstvo manje vrijedni?

    Kada ce ljudi shvatiti da kredite otplacuju SEBI, za SVOJ stan, SVOJ auto, to je njihov osobni dug u koji su svjesno usli, nitko ih nije gurao i puskom u banku tjerao da bi kredit digli.

    I puna cijena vrtica u Zagrebu je 1200kn a ne 2000
    kad su uzimali kredite racunali su kolikim prihodima raspolazu. nije isto kad odjednom imas 1000 kn manje za zivot.isto vrijedi i za podstanare.

    komentar ti nije na mjestu.

  36. #136
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    A zasto bi grad Zagreb trebalo zanimati kako vi trosite svoj novac :?
    recimo zato jer velik dio novca MI uplaćujemo gradu zagrebu i ne znamo kako grad troši i na što

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    Baš se i ja pitam što će biti s naknadama koje se isplaćuju na godišnjoj bazi. Mislim, to nas nebi trebalo kačiti, već one koje će roditi tek nakon izlasavanja toga.
    U državi je sve trulo i po meni je to još jedna idiotarija koja neće funkcionirati, iz jednostavnog razloga - nije fer. Mi imamo obrt i još uz to svaki radimo svoj posao, prijavljujemo svaku lipu i nemremo se zaliti, ali znam ih toliko puno koji rade na crno i primaju socijalnu pomoć, ratni invalidi koji to nisu i da dalje ne nabrajam, jer svi znamo, nažalost o čemu pričam. Na kraju će se dogoditi to da će u vrtić ići ili samo socijalno ugroženi ili oni koji imaju para, makar ovi drugi uvijek uzimaju opciju dadilje... i iskreno mislim, da je ovo samo nastavak priče o regularnim i neregularnim upisima u vrtiće... Čisto toliko da se rasterete i da se smanji broj djece.
    Žao mi je što eto, kači se klinaca koji nisu ni krivi ni dužni... i penzionera koju su radili po 40 godina pa ih zahebavaju i radi te crkavice koju dobe... i žao mi je da nikad nitko nije spomenuo projekt Sopnice i odakle se ona plaća, stanovi se ne prodaju, ceste su nam koma, porezi veliki, povrat poreza nemrem dobiti jer mi bivši poslodavac nije isplatio porez i prirez na plaću; zastara mu je 5 godina a ne radi se baš o maloj svoti... nakon 5 godina tereti država nas, odnosno ako od njih ne uspije naplatiti.
    Pitam ja vas, na koji način smo mi zaštićeni, naša djeca? Radimo na natalitetu a pomoć za djecu ne možemo dobiti, nikakvu. Nažalost, dobivaju samo oni koji to nisu zasluzili. Rijetki ljudi su danas pošteni....
    Uf raspisala sam se i o bitnom i nebitnom, al nakupilo mi se zadnjih tjedana i dosta mi je svega.

    I da, za prosvjed sam definitvno

  38. #138
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ljudi hajmo prestati sa medusobnim optuzbama i procjenama tko ima koliku placu. Istina je da za vecu placu placas i veci porez i prirez, pa ces eto sad placati i vecu nakandu za vrtic ako nesto ne ucinimo!

    Ja sam za prosvjed i gradanski neposluh!

    A zamislite ovu situaciju, meni slijedi otkaz, a racuna mi se prosjek od prosle godine?! Sto ako mi placa na novom poslu bude manja od sadasnje, tko me pita zar ne?

  39. #139
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa Vidi poruku
    kad su uzimali kredite racunali su kolikim prihodima raspolazu. nije isto kad odjednom imas 1000 kn manje za zivot.isto vrijedi i za podstanare.

    komentar ti nije na mjestu.
    Niste shvatili bit mog komentara.

    Zar ljudi kada dizu dugorocni kredit stvarno misle da ce narednih 30 godina imati nepromjenjena primanja i nepromjenjene izdatke?
    Pa svaki kredit je rizik sam po sebi.

    Nije mi bila namjera napadati i komentirati odluku grada o mjenjanju cijena vrtica nego sam htjela postaviti stvari iz njihovog kuta gledanja.
    Ako bi se ljudima u prosjek uzimao novac koji im ostane za zivot nakon sto odbiju sve kredite (kako su neki ovdje spominjali) to bi bilo nepravedno prema onima koji nemaju nikakve kredite za otplacianje, bez obzira na njihova mjesecna primanja.
    Nadam se da sam sada bila malo jasnija.

    Sto se same teme tice, slazem se s anatom
    najpostenije bi bilo da SVI placaju istu cijenu.Ovakvo "dijeljenje" ljudi mi je grozno.

  40. #140
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    ja najozbiljnije pitam kako ide ono ...po Ustavu smo svi jednaki?

    neda mi se traziti i citati pa ako netko zna vise o tome neka pise.U ovom slucaju nebismo svi bili isti jer bi nas djelili na one koji malo zarade i oni koji zarade vise.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    I da me nebi krivo shvatili što se pomoći oko djece tiče... Ne mislim na financijsku pomoć, već da mogu raditi i pošteno zaraditi novac s kojim ću hraniti obitelj, a da nisam na crnoj listi jer imam troje djece, da me se ne tereti radi nečega za što nisam kriva i na taj način mi se uzima novac, da kao i ostatak svijeta imamo manji porez na dječje stvari... Nije bitna cijena vrtića, bitno je jedino poštenje a sve dok je politika takva ne možemo očekivati da građani budu pošteni, jer svako će se snaći za sebe kako najbolje umije i može...
    i da, ne znam jel sam dobro čula... Kao, otvoriti će se centar za subvencioniranje? Dakle, još fiktivnih radnih mjesta.... Očito netko blizak našem čuvaru ključa hitno treba posao... ili nekoliko njih, pa eto... dobre ideje

  42. #142
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj egemama prvotno napisa Vidi poruku
    kad su uzimali kredite racunali su kolikim prihodima raspolazu. nije isto kad odjednom imas 1000 kn manje za zivot.isto vrijedi i za podstanare.

    komentar ti nije na mjestu.
    Slažem se. Meni je ok da se najviše subvencionira najugroženije kategorije, ali nije mi ok da se imovinski cenzus razreže tako zdravoseljački. A to da je netko podstanar ili plaća kredit za prvi i jedini krov nad glavom bi se ipak nekako trebalo uzeti u obzir ako je svrha novog propisa pravednija naplata vrtića.

    Inače mi je strašno kako ništa ne znaju dovest u red a sad će na vrtićima vježbati neke ekspresne reforme.

    Osobno, još više me muči što u vrtiću za nas na nema mjesta nego koliko ću ga platiti.
    I doći ću na prosvjede ako ih bude.

    Čini mi se da će ovime još više profitirati čuvalice i privatni vrtići.

  43. #143
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ovako nekako
    III. ZAŠTITA LJUDSKIH PRAVA I TEMELJNIH SLOBODA
    1. ZajedniČke odredbe
    Članak 14.
    Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
    Svi su pred zakonom jednaki.

  44. #144
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ja najozbiljnije pitam kako ide ono ...po Ustavu smo svi jednaki?

    neda mi se traziti i citati pa ako netko zna vise o tome neka pise.U ovom slucaju nebismo svi bili isti jer bi nas djelili na one koji malo zarade i oni koji zarade vise.

    http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html
    III. ZAŠTITA LJUDSKIH PRAVA I TEMELJNIH SLOBODA
    1. ZajedniČke odredbe
    Članak 14.
    Svatko u Republici Hrvatskoj ima prava i slobode, neovisno o njegovoj rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom položaju ili drugim osobinama.
    Svi su pred zakonom jednaki.

  45. #145
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    Ljudi hajmo prestati sa medusobnim optuzbama i procjenama tko ima koliku placu. Istina je da za vecu placu placas i veci porez i prirez, pa ces eto sad placati i vecu nakandu za vrtic ako nesto ne ucinimo!

    Ja sam za prosvjed i gradanski neposluh!

    A zamislite ovu situaciju, meni slijedi otkaz, a racuna mi se prosjek od prosle godine?! Sto ako mi placa na novom poslu bude manja od sadasnje, tko me pita zar ne?
    Istina.

    I ja sam za prosvjed.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa Vidi poruku
    A zamislite ovu situaciju, meni slijedi otkaz, a racuna mi se prosjek od prosle godine?! Sto ako mi placa na novom poslu bude manja od sadasnje, tko me pita zar ne?
    Ovo se i ja pitam. Nama je kraj ove godine nepovoljniji nego početak. Zašto se ne gleda trenutno stanje, zašto gledaju retrogradno? Nije da sam tada znala pa stavljala na stranu.

  47. #147
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Eto rješenja.

  48. #148
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa Vidi poruku
    ja najozbiljnije pitam kako ide ono ...po Ustavu smo svi jednaki?

    neda mi se traziti i citati pa ako netko zna vise o tome neka pise.U ovom slucaju nebismo svi bili isti jer bi nas djelili na one koji malo zarade i oni koji zarade vise.
    Ne možemo se na to pozvati u ovoj situaciji. Uvijek je bilo i bit će da stvari koje država ili grad subvencioniraju idu po nekom socijalnom kriteriju. Ovo što ti kažeš je kao da ideš obarati različite porezne stope za različite visine plaća time što smo svi jednaki. Nije to jednakost iz Ustava.

    Ali mislim da će ovo u praksi biti teža katastrofa. Kako do sada nisu znali provesti transparentan i jasan natječaj za upis u vrtiće, a sad će još uspjeti utvrditi i prihode, moš mislit. To će bit kako se tko snađe, kao i sve ostalo, bojim se.

  49. #149
    kekis avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    81

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    zar je zaraditi veću plaću nešto vrijedno prezira?
    I zar je pravedno da se za istu stvar plaća različito?
    xxx

  50. #150
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Ovo ce donijeti procvat cuvalicama koje u stan mogu primiti 3-4 djece . Barem ce ta banda rijesiti problem manjka mjesta u vrticima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •