Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324
Pokazuje rezultate 1,151 do 1,158 od 1158

Tema: Zagreb/Bandić/smanjivanja subvencija - IDEMO U PROSVJED!

  1. #1151
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Dobro, onda se nadam da se možemo lako složiti da obiteljima koji imaju 2600 -3000 kn plaću nije isto dati 400 kn koliko plaćaju sada i 150 kn koliko bi platili prema ovom prijedlogu, što bi im uvelike olakšao život. Odbijanjem provedbe ovog plana isto im se onemogućuje i plaćaju skuplje, a za to niko ne pita, nit ga je briga. Na to sam mislila u prvom postu.
    Povlašteni će ionako i dalje imati besplatan vrtić.

  2. #1152
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ali oni daju za prirez 240 kn godišnje, a oni sa plaćom od 8000 daju 3600 kn godišnje. Po meni bi bilo logičnije da oni koji plaćaju veći prirez da imaju jeftiniji vrtić. Ali, u duhu socijalne politike, je onda ajmo reći, prihvatljivo da plaćaju jednako, iako su već dali puno više.

  3. #1153
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Mislim da bi se svatko tko radi na minimalcu ili 3000, 3500 kn rado mjenjao s onim tko ima 8000 kn plaću bez obzira na plaćanje velikog prireza. I nemojte spominjati nisko obrazovane ljude, jer mnogi sa fakultetom rade za takve plaće, ili trenutno za 1600 kn po mrsićevom modelu.
    A duh socijalne politike znači, ako već je tako, da bi svako trebao plaćati prema svojim stvarnim mogućnostima a ne jednako.

  4. #1154
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    A duh socijalne politike znači, ako već je tako, da bi svako trebao plaćati prema svojim stvarnim mogućnostima a ne jednako.
    kako bi to odredila? prema visini plaće?
    TO bi bile stvarne mogućnosti?

    oba roditelja na minimalcu (ali žive u stanu/kući koju su naslijedili) imaju jednaka primanja ko oba roditelja na prosječnoj plaći s kreditom za stan/podstanarstvom (jer nisu sretnici ko ovi prvi koji su imali gdje živjeti)

    u praksi imaju isto love, ali bi ovi drugi vrtić platili duplo više, jer je netko tamo zaključio da više i imaju?!

    zar nije to skroz nepravedno?
    Posljednje uređivanje od puntica : 13.11.2012. at 15:12

  5. #1155
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ekoi, svi se zalazu da na snazi ostane tzv. socijalna solidarnost.
    ona je u nasem drustvu na puno mjesta. ako taknes vrtice di ces stati?
    po meni je i dalje ok jednaka cijena za sve. dohodovni nikako, na imovinski bi prije pristala.

  6. #1156
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    kužim, ako oba roditelja rade na minimalcu onda automatski žive u kući/stanu kojeg su naslijedili...

    ako bi već nešto trebalo mjenjati, tako da bude svima pravedno i fer, onda bi trebalo mjenjati puno više od toga što sa vrtćima. gdje je tu kraj, a di početak, nemam pojma.
    nije isto plaćati 400 i 150 kn. morala bi imati puno veću plaću od sadašnje da mi par sto kuna ne predstavlja veliki problem.

  7. #1157
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    kužim, ako oba roditelja rade na minimalcu onda automatski žive u kući/stanu kojeg su naslijedili...
    ne, očito ne kužiš

    ja sam samo rekla da plaća nije mjerilo toga koliko tko ima

    ako dvoje ljudi na minimalcu plaća podstanarstvo/kredit za stan ili ako ne plaća jer živi sa starcima, onda NEMAJU iste financijske mogućnosti.
    ja ne kužim šta tu nije jasno?!?!

  8. #1158
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ne treba nam još jedna ovakva tema
    ako dođe do aktivizma otključati ću

Stranica 24 od 24 PrviPrvi ... 14222324

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •