Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456
Pokazuje rezultate 251 do 276 od 276

Tema: (Poražavajući) rezultati anketiranja srednjoškolaca?

  1. #251
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Kad kažem "kolektivna histerija", onda na forumu netko kaže npr. ovako:
    zašto očekujemo da djeca budu bolja od nas
    ?
    Ali imam neki osjećaj da ipak pritom ne misle na sebe, nego na tamo one druge, koji ne valjaju i koji odgajaju svoju djecu kako oni
    misle da ne bi trebalo jer npr. mogu napisatii nešto ovakvo
    ali ako ti recimo određenu grupu ljudi smatraš nenormalnim, tvoje dijete će upiti taj stav, i veća je vjerojatnost da će jednom biti sklonije netoleranciji, u bilo kojem obliku.
    , pa ovo je tako očito postavljanje sebe kao suca, i opa, u jednoj rečenici ti ne valjaš kao roditelj.
    Zato mislim da tolerancije, ali one istinske tolerancije fali ponajprije ovdje na forumu, među odraslima, meni je ovo isto drugačija
    verzija prebrojavanja krvnih zrnaca, iako ne tako očito.
    Posljednje uređivanje od Dijana : 26.11.2010. at 12:13 Razlog: tipfeler

  2. #252
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    dijana, možda si ti o"oličenje" tolerantnosti, ne kažem.
    ja za sebe priznajem da - nisam.
    odnosno, da bolje objasnim, evo ovaj post od krojačice, na koji se referirala i pomikaki, čini mi se:

    manje je bitno koje mi opredjeljenje imamo, već je mnogo bitnije
    da znamo poštovati svakog čovjeka sa svim njegovim specifičnostima.
    Čitaj: nije bitno da li homoseksualce smatram normalnima ili ne,
    ali mi je obveza 100% osigurati da ih moja djeca ne vrijeđaju, omalovažavaju,
    (šoraju?!?), da ih prihvaćaju s poštovanjem kao i svakog drugog čovjeka.
    ovo prvo je lako - osigurati da ih moja djeca ne vrijeđaju, omalovažavaju i ne tuku.
    al ovo drugo - da ih prihvaćaju s poštovanjem - hm, to mi se čini da je malo teže postići sa skupinom ljudi, koju ne gledaš individualno, nego kao skupinu, i koju kao skupinu smatraš - nenormalnom.
    evo, ja npr. skupinu skinheadsa, onih nasilnih, smatram "nenormalnom". neću nikoga tući, al teško da se prema njima mogu odnositi s poštovanjem.
    ili?
    moguće je i da je meni nedosižna ta tvoja istinska tolerancija, to je isto moguće.

  3. #253
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    Niti ti odgajaš moju djecu, niti ja tvoju. Ne sviđa mi se ova "kolektivna histerija" u kojoj bi svi trebali biti odgovorni
    za sve. Niti mi se sviđa prosuđivanje odgoja drugih ljudi. A još manje ove prozivke tolerantan si-netolerantan si, jer
    ne misliš kako ja mislim, a to je jedino ispravno, tako ispada. Bilo bi nam svima bolje kad bi govorili za sebe i u svoje ime.
    nema se zašto dijeliti mišljenje na moje i tvoje. Lako je dokučivo što je tolerancija, a što ne. To je jako objektivna stvar, nije moj stav.
    Moj je stav isključivo i jedino da nema razloga da djeca budu bolja od odraslih. Ili-ako ti je tako lakše-DRUGAČIJA od odraslih.
    ako moje dobro i tvoje dobro nije isto.

  4. #254
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Cvijeta, gledaš ih individualno i ne smatraš ih kao skupinu "nenormalnom". No, ne smatraš homoseksualnost
    jednaku heteroseksualnosti, odnosno seksualnost sama po sebi ti nije baš tako irelevantna.
    ovo prvo je lako - osigurati da ih moja djeca ne vrijeđaju, omalovažavaju i ne tuku
    I da je ovo prvo baš tako lako, mi bi na Zemlji bili puno bliže raju nego što smo sada.
    A kako su skinheadsi upali u ovu priču, ne kužim. Skinheadsi su obični nasilnici, a nasilje
    nema nikakav predznak. Može se odvijati pod nekakvim izlikama, no ostaje nasilje.

  5. #255
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    I da je ovo prvo baš tako lako, mi bi na Zemlji bili puno bliže raju nego što smo sada.
    A kako su skinheadsi upali u ovu priču, ne kužim. Skinheadsi su obični nasilnici, a nasilje
    nema nikakav predznak. Može se odvijati pod nekakvim izlikama, no ostaje nasilje.
    S prvom tvrdnjom se slažem.

    A skinheadse sam spomenula jer mi je ostao u sjećanju jedan članak i par emisija o njima.
    Spominjalo se kako mnogi od njih (ne svi, naravno, ali začuđujuće velik broj) dolaze iz jako uglednih i obrazovanih obitelji, i da bi se vjerojatno neki od tih roditelja šokirali nad njihovim aktivnostima.
    Uzrok njihovom ponašanju, prema tim izvorima, je da su kod kuće često slušali lamentacije roditelja nad stanjem u državi, i paralelno negativan stav prema određenim skupinama - najčešće useljenicima (u europskim zemljama, dok se kod nas ta priča usmjerava prema Srbima, Hercegovcima, komunjarama, homićima), koji su po mišljenju te fine gospode odgovorni za dio negativnih pojava u društvu, kriminal, nezaposlenost, nemoral itd.
    Dio te djece u tinejđerskoj dobi potpadnu pod utjecaj nekih desničarskih skupina, podsvijesno slijedeći stavove svojih roditelja, koje pri tom smatraju učmalim i inertnim starim kenjcima koji doma jamraju umjesto da djeluju.

    Ovo sve nisam ja rekla, nego je to moja inetrpretacija više članaka i emisija na tu temu.
    Meni osobno zvuči prilično logično, ali ne mogu dati sud koliki je postotak takvih nasilnika, a koliki onih koji su živjeli u mizernim uvjetima, neobrazovani i bez nekog drugog načina na koji bi se mogli iskazati.

    Sad ne znam da li se ponavljam, jer sam u nekim postovima ranije rekla slično.
    U svakom slučaju rezultati ankete jesu ono što su ta djeca naučili u svojim obiteljima, i neće svi koji tako misle djelovati nasilno, ali određeni broj hoće, i već djeluju tako.
    Koji su ostali faktori koji određuju konačni rezultat, to bi bila duža rasprava, jesu li ta djeca iz finih obitelji ipak bili podvrgnuti nekoj vrsti maltretiranja ili su odgojeni bez čvrstih granica... što sve može roditelj učiniti da "osigura" miroljubivost i tolerantnost svoga djeteta, kompleksno je pitanje. Okvirno, znamo odgovor, ali da li uspijevamo pravilno provesti sve što bi trebali?

  6. #256
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    meni su skinheadsi upali u priču (nisam ih vidjela kod pomikaki ) jer sam se pokušala sjetiti neke skupine za koju mislim da je nenormalna. pa su mi samo oni pali na pamet

  7. #257
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A gle, koliko su te obitelji ugledne i koliko obrazovane ne znam baš, jer obrazovanje ne smatram spojivim
    sa širenjem mržnje, a ako pričaju s mržnjom o drugim društvenim skupinama, onda šire mržnju, pa je to neki
    prilično nizak stupanj intelektualnog razvoja. Možda se radi o dobrostojećim obiteljima, to je pak druga stvar.
    Može biti razlog nečije huškanje, može biti nesigurnost, način dokazivanja, nagla narav po prirodi, kompleksi..
    svašta može biti. Sasvim sigurno niti jedan nasilnik nije
    odrastao u pravoj obiteljskoj ljubavi, jer takva ljubav znači i vidjeti i reagirati ako se s djetetom nešto ružno događa, a
    svatko od njih u sebi zna da ničim ne može opravdati to da tuče druge, pogotovo slabije, vrijeđa, maltretira
    itd. I zato i kažem da nasilje nema predznak, to jest nema opravdanja.
    Što je pjesnik htio reći, mislim da iz obitelji u kojoj se djecu odgaja, zbilja odgaja, u ljubavi ali i moralnoj čvrstoći, i gdje se djecu prati,
    od ranog djetinjstva nadalje, ne može proisteći nasilnik.

  8. #258
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    Dijana, osobno poznam ljude koji su izuzetno obrazovani, evo primjerice mi pada na pamet jedan liječnik, s izrazito desničarskim i ksenofobičnim stavovima.
    Obrazovanje ne podrazumijeva široke poglede, kako sam nažalost imala prilike vidjeti, a inteligencija ima više vrsta, pa netko tko se razumije u nuklearnu fiziku može imati nevjerojatno glupe poglede na, npr. pitanja nacionalnosti.

    I ja mislim da je tu sigurno moralo zakazati nešto drugo i nadam se da puno ljubavi i dobar primjer od strane roditelja djetetu moraju spriječiti takve devijacije. A opet, život je pun iznenađenja. Recimo, dođe do rata i ljudi se povampire, pa i oni od kojih to ne bi očekivao... stres, tarume, strah. Da li ta ljubav i tada djeluje, pitam se.

  9. #259
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Samo ću se navezati na nivo obrazovanja, prethodni ratovi u Hrvatskoj i BiH su dokaz da ratove planiraju i vode obrazovani ljudi, a posebno se zgražam nad učešćem zdravstvenih i prosvjetnih radnika u veoma velikim zlodjelima. A baš bi se od njih očekivalo, shodno profesiji, humanizmu,itd, da budu najtolerantniji. U BiH škole u mnogim mjestima su sinonim za logore, koje su vodili direktori, nastavnici, učitelji......na sve tri nacionalne strane.

  10. #260

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj eris prvotno napisa Vidi poruku
    Samo ću se navezati na nivo obrazovanja, prethodni ratovi u Hrvatskoj i BiH su dokaz da ratove planiraju i vode obrazovani ljudi.
    Jako dobro rečeno.

  11. #261

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Pobjegao mi post nisam dovršila...
    Vrhunski manipulatori moraju biti vrhunski obrazovani...
    Pun ih je svijet - globalisti koji nam perfidno nameću sve i svašta...

    cvijeto znam što ćeš sada reći

  12. #262
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Zapravo se slažem s vama, no ja sam ipak mislila na širi pojam obrazovanja, po kojem čovjek postaje kompletna
    osoba, znači da je upućen i u etiku i da to shvaća i primjenjuje. Nekako ne smatram obrazovanjem samo
    diplomu i uspjeh u struci.

  13. #263
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    Ma otkad ima obrazovanje ikakve veze s moralom, tolerancijom... Priznajem ovo kompletno obrazovanje o kojem govori DIjana. Ali ako netko misli da će nekome 5 godina studiranja pomoći da postane dobar, tolerantan su gluposti...
    Ratove su uvijek vodili najjobrazovaniji.

    Još jedan problem našeg cijelog sustava je da u školama je malo odgojnih predmeta. Satnica likovnog je gora samo u Albaniji, da ne govorim glazbenom, a kamoli nekim modernijim predmetima koji bi se trebali pojavljivati u našim školama... I kako od takvog mladog čovjeka očekivati da je kompletna osoba...

  14. #264
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Ma otkad ima obrazovanje ikakve veze s moralom, tolerancijom... Priznajem ovo kompletno obrazovanje o kojem govori DIjana. Ali ako netko misli da će nekome 5 godina studiranja pomoći da postane dobar, tolerantan su gluposti...
    Ratove su uvijek vodili najjobrazovaniji.

    Još jedan problem našeg cijelog sustava je da u školama je malo odgojnih predmeta. Satnica likovnog je gora samo u Albaniji, da ne govorim glazbenom, a kamoli nekim modernijim predmetima koji bi se trebali pojavljivati u našim školama... I kako od takvog mladog čovjeka očekivati da je kompletna osoba...
    minimia, slažem se. A potpis ti je super.

  15. #265
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    Ma otkad ima obrazovanje ikakve veze s moralom, tolerancijom... Priznajem ovo kompletno obrazovanje o kojem govori DIjana. Ali ako netko misli da će nekome 5 godina studiranja pomoći da postane dobar, tolerantan su gluposti...
    Ratove su uvijek vodili najjobrazovaniji.

    Još jedan problem našeg cijelog sustava je da u školama je malo odgojnih predmeta. Satnica likovnog je gora samo u Albaniji, da ne govorim glazbenom, a kamoli nekim modernijim predmetima koji bi se trebali pojavljivati u našim školama... I kako od takvog mladog čovjeka očekivati da je kompletna osoba...
    da se i ja malo uključim.
    mislim da nikakvi odgojni predmeti nemaju veze s tim. sjetite se samo hitlera koji je jako cijenio kompletnu umjetnost i ako mogu primjetiti imao prilično dobar ukus u tome pa kolika je zla napravio. umjetnost i obrazovanje jednostavno nemaju previše veze sa dobrotom i moralom.
    a kada smo kod homoseksualaca, meni homoseksualnost nije jednakovrijedan izbor kao heteroseksualnost. homoseksualnost je nekakva vrsta poremećaja, jel genetskog, psihičkog, staničnog, svejedno je, ali određeni poremećaj je. možemo početi samo od anatomije muškog i ženskog tijela pa da bude očito kako u jednoj situaciji imamo viška, a u drugoj manjka, a da ne spominjemo ostale aspekte. no to nije ni toliko bitno. bitno je da ti ljudi imaju apsolutno pravo na ljubav, poštovanje i ravnopravnost isto kao i heteroseksualci, odnosno da se po spolnoj orijentaciji nikoga ne smije diskriminirati i smatrati ga manje vrijednim kao osobu. no to pak ne mora značiti prihvačanje homoseksualnosti kao jednako vrijednog, bitno je prihvatiti čovjeka kao čovjeka. zato treba razlikovati osobinu od osobe i ne poistovjećivati pa ćemo imati manje ovakvih zabluda. nije nikakva sramota ne željeti da ti dijete bude homoseksualac. zašto bi to netko htio? ustvari, možda i postoji nekakav razlog, ali ja trenutno ne vidim koji je. druga stvar je što netko želi da mu dijete bude sretno bez obzira koje spolne orijentacije ispao i prihvatiti njegov odabir zbog njegove sreće.

  16. #266
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    cvujeta 72 ako ti kažeš da u ovom slučaju homoseksualci trebaju izlaziti na ulice i trošiti Državni novac (naš porez) na onoliku policiju da bi dobili razumjevanje od onih koji ih ne razumiju-grdno se varaš...jer baš suprotno oni kod takvih ljudi ( jer predpostavljam i nadam se da zbog nasilnih homofoba izlaze na cestu, a ne zbog ljudi koji se ne slažu s njohovim izborom, ali ih ne maltretiraju i spremni su na normalan suživot tipa-svako ima pravo živjeti kako hoće, ako ovome drugome ne ugrožava život) izazivaju još veći bjes...oni kod ljudi na taj način neće steći poštovanje, jer se poštovanje i uvažavanje nečijih stavova ne postiže paradama...homoseksualci nisu gomila ne dišu svi jednako, oni su pojedinci kao i svi ostali i mislim da su na taj način ili prihvačeni ili odbačeni od okoline....

    Da heteroseksualci izađu na cestu i traže svoja prava da se poštuje njihov odabir i ne nameće im se paradama homoseksualni odabir-to bi proglasili diskriminacijom i homofobijom.......

    Homoseksualci, nisu Romi, nisu crnci pa da im se na licu vide što su i zbog toga ih se mlati na cesti.
    A u ovoj zemlji se najviše mlate žene i niti jedna žena u njihovu obranu na međunarodni dan žena nije izašla na Trg da javnost još više svrati pozornost na tu problematiku u našemu društvu.
    Žene su mannje plaćene-zašto ne idu na ulicu?
    Djeca su diskriminirana kako god okreneš-ne izlaze na ulicu?
    Siromašni su diskriminirani pred bogatima?
    Havy metalci pred pankerima,nacistima....neko je diskriminiran na poslu, netko radi bolesti...itd..........

    ne vidim na koji način su homoseksualci prikračeni zakonom, a to što ih pojedinci diskriminiraju, mislim da smo se svi mi više manje u životu našli diskriminirano, kao žene, vjernice, teistkine, zbog nacije, visine, debljine, svojih pogleda na Svijet itd.

    Nitko mi na Svijetu ne smeta dok mene ne dira i ne nameće mi svoje nekom silom...sutra moje djete može biti gay, ali stvarno ne vidim zašto je bitno da cijeli svijet zna s kim spava ona ili bilo koji od nas koji smo heteroseksualni, pa to je intimna stvar- i zato stvarno ne razumijem ni gay populaciju ni homofobe u smislu-koga briga s kim spavate,to je intimna stvar- bitno mi je kakav si čovjek!!

  17. #267
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Ispravite me ako griješim ali bar ja nikad nisam primjetila da i jedna homoseksualna udruga u javnosti podržala neki skup ili cilj koji se ne tiče njih samih!
    Znači nikada nisu podržali zlostavljane žene, pretučene i mrtve dječake na ulicama naših gradova, radnice Kamenskog, branitelje, penzionere itd. a to samo govori o njima kao ljudima, o sebičnosti i da nisu suosječajni ni socijalno osjetljivi. Traže da se njih ne diskriminira, a oni često potiču na diskriminaciju Crkve, a znamo da većina ljudi koja pretuče ne samo homoseksualce nego i stvara nereda na stadionu, mlati našu djecu, Crkve nije vidjela!

  18. #268
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    [QUOTE=dorotea24;1753909]da se i ja malo uključim.
    mislim da nikakvi odgojni predmeti nemaju veze s tim. sjetite se samo hitlera koji je jako cijenio kompletnu umjetnost i ako mogu primjetiti imao prilično dobar ukus u tome pa kolika je zla napravio. umjetnost i obrazovanje jednostavno nemaju previše veze sa dobrotom i moralom.
    QUOTE]

    ccc nisi me dobro čitala
    nema odgojnih predmeta , u koje između ostalog spadaju i umjetnosti, a to je sve rečeno vezujući se na Dijanin post u kojem ona govori o pojedincu koji nije fah-idiot , pa makar imao i doktorat iz fahidiotizma....

    i Hitler koji je bio soboslikar, nije imao previše ukusa, da ne govorim kako je cijelu ekipu genijalaca poput Kleea prozvao luđacima i istjerao iz zemlje....

  19. #269
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    zapravo, sam htjela reći u pauzi od mog teškog tolerriranja pegle, da su obitelj, škola , izgubile odgojnu komponentu, škola e prestala biti odgojna ustanova, ona manjeviše samo obrazuje...

  20. #270
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj miniminia prvotno napisa Vidi poruku
    zapravo, sam htjela reći u pauzi od mog teškog tolerriranja pegle, da su obitelj, škola , izgubile odgojnu komponentu, škola e prestala biti odgojna ustanova, ona manjeviše samo obrazuje...
    Ja se četvrtu godinu trudim da sama sebe uvjerim kako ovo boldano nije istina. Ne znam što da kažem... S druge strane, ni obitelj ne pruža onu odgojnu čvrstoću koja je djeci i mladima potrebna. Kad čovjek bolje razmisli - nije to ni teško shvatiti. U zadnjih 50 godina svijet se toliko promijenio da tradicionalne vrijednosti jednostavno nisu više primjenjive bez preispitivanja, pa su mnogi RODITELJI (i učitelji) često zbunjeni... Pa kako onda ne bi bile mlađe generacije.... I nema tu puno filozofije - i dalje mislim da i obitelj i škola (učitelji) trebaju odgajati primjerom više nego riječima. To je teško (uff, koliko puta se nađem u nebranom grožđu), ali jedino što dugoročno pali. Nije dovoljno reći "nemoj ovo ili ono..." treba tako i živjeti, a ne uspijeva nam uvijek. A djeca to sve vide i prelamaju kroz svoje bistre, ali neiskusne prizme. Tja, valjda smo i mi starijim generacijama tako izgledali. Ja sam maturirala 1980. Zvali su nas tada "bezidejna omladina" he he he...

  21. #271
    Storma avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zagreb, Vidovec
    Postovi
    4,586

    Početno

    ivana zg, vjerujem da ces se sloziti kako bi svi ljudi trebali imati pravo na brak. gradanski. na naslijedivanje partnera. na primanje infomacija o bolesnom partneru.

    na temu...
    slazem se s peterlin.

  22. #272
    SikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,554

    Početno

    Večeras sam gledala Easy rider(istina, samo dio), ali strašno me se dojimo ovaj razgovor između Jack Nicholsona (George, u filmu pravnik, sin bogataša, cuger koji se svako malo budi u zatvoru) i Dennisa Hoppera (Billy, hipika, čupavog, zaraslog, slobodnog...)

    In his famous "this used to be a helluva good country" speech, George articulates the real reason for the hostility and resentment that they generate. Billy's notion is that their non-conformist mode of dress and long hair spark intolerance. But lawyer George philosophizes that they represent something much deeper and more fearful - freedom, unconventionality, and experimentation in a materialistic, capitalistic society:

    George: You know, this used to be a helluva good country. I can't understand what's gone wrong with it.
    Billy: Huh. Man, everybody got chicken, that's what happened, man. Hey, we can't even get into like, uh, second-rate hotel, I mean, a second-rate motel. You dig? They think we're gonna cut their throat or something, man. They're scared, man.
    George: Oh, they're not scared of you. They're scared of what you represent to 'em.
    Billy: Hey man. All we represent to them, man, is somebody needs a haircut.
    George: Oh no. What you represent to them is freedom.
    Billy: What the hell's wrong with freedom, man? That's what it's all about.
    George: Oh yeah, that's right, that's what it's all about, all right. But talkin' about it and bein' it - that's two different things. I mean, it's real hard to be free when you are bought and sold in the marketplace. 'Course, don't ever tell anybody that they're not free 'cause then they're gonna get real busy killin' and maimin' to prove to you that they are. Oh yeah, they're gonna talk to you, and talk to you, and talk to you about individual freedom, but they see a free individual, it's gonna scare 'em.
    Billy: Mmmm, well, that don't make 'em runnin' scared.
    George: No, it makes 'em dangerous.

    Kraj filma me zbilja rastužio.
    Star 41 godinu, a tako aktualan.
    Posljednje uređivanje od SikaPika : 29.11.2010. at 04:11

  23. #273
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Uf, ne mogu vjerovat da se opet razglaba o tome zašto nam je omladina...takva kakva jest - užasna po svakom pogledu - čast izuzetcima.
    Zato jer su ih roditelji odgojili na potpuno pogrešan način - da ne govorimo da pola njihovog života roditelja nije bilo jer su radili, zato jer ih škola sustavno poglupljuje, zato jer je društvo nasilnije i debilnije nego ikada. Jednadžba ne može bit jednostavnija.



    SikaPika cool dialog!

  24. #274
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj Storma prvotno napisa Vidi poruku
    ivana zg, vjerujem da ces se sloziti kako bi svi ljudi trebali imati pravo na brak. gradanski. na naslijedivanje partnera. na primanje infomacija o bolesnom partneru.

    na temu...
    slazem se s peterlin.
    Ne vidim zašto ne bi imali pravo na građanski brak itd.i slažem se s tobom, ali njihove parade su upoćene homofobima, i ne čine ništa dobro već samo kod takvih ljudi stvara još veći bjes, i nerede po gradu, što nam stvarno nije potrebno.........
    ali ja znam da se oni žale i na to što im Crkva ne želi dopustiti Crkveni brak, i zbog toga ih optužuju za diskriminaciju- što ja mislim da je čista nebuloza, jer Crkva nije Država, i ima pravo imati svoja pravila, kojih se drže oni koji to žele, isto je i u islamskoj i židovskoj zajednici

  25. #275

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    181

    Početno

    Evo slušajno sam naletjela na ovu temu pa me zainteresirao naslov.
    Čitajući postove vidim da je rasprava otišla vrlo široko, ali ja sam htjela spomenuti moju malu "anketu" među srednjoškolcima (naime radim u srednjoj školi).
    Tema nam je bila odgoj djece, konkretno fizičko kažnjavanje i rezultati su po mom mišljenju porazni. Od tri razreda samo sam u jednom našla jednu curu koja je protiv toga da se djeca tuku i to se kod nje doma ne radi. Svi ostali su rekli da je to kod njih normalno (u nekoj mjeri) i da će tako i oni sa svojom djecom.
    Ja se samo nadam da će promijeniti mišljenje kad stvarno budu imali svoju djecu.

  26. #276
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    eliot to me je stvarno iznenadilo. Samo se nadam da ovo u zagradi-u nekoj mjeri- ipak pokazuje da to nije tako često i da koriste samo u stvarno krajnjoj situaciji. Iako ne znam koja bi to krajnja situacija trebala biti. I koliko se to "treba"tući.
    Ja uglavnom urlam kad više ne mogu ili se maknem od djece.

Stranica 6 od 6 PrviPrvi ... 456

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •