Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: koje pretrage uraditi???

  1. #1
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno koje pretrage uraditi???

    Drage mame andjela,
    Prije nepuna dva mjeseca rodila sam dva djecaka sa 26 tjedana, porod je poceo iznenada.Do toga dana je sve bilo koliko toliko uredu. Bila sam zatvorena, jedino sto sam imala ureaplazmu koje se nisam mogla rijesiti antibioticima .
    Meni nisu nista rekli konkretno zasto se to desilo, mozda zato sto je bila blizanacka trudnoca, mozda zato sto sam imala ureaplazmu- al to su samo nagadjanja.
    U ovih par mjeseci koje mislim provesti odmarajuci svoje tijelo i psihu voljela bi uraditi neke pretrage pa me zanima 1. dali ste vi ikada saznala sto je bio uzrok, spontanog i prijevremenog poroda???
    2.koje ste sve pretrage uradile???

    I za one mame koje su ponovo zatrudnile dali ste u sljedecoj trudnoci pile neke ljekove preventivnpo ili mozda serklaza…eto svasta me zanima pa nadam se da cete mi malo pojasniti posto doktori nista ne govore.

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    latika, prvo da ti kažem koliko mi je žao radi tvoje djece. I tebe i tvog muža. Znam koliko to mijenja cijeli život.

    Lijepo je da si optimistična, to će te prije psihički ojačati i omogućiti da što brže opet postaneš mama. Sama ćeš vidjeti kad si spremna. Nekad se sazna uzrok, ali nekad i ne. Ti obavi sve što misliš da će ti pomoći da ideš dalje.

    Iduća trudnoća ( tj iduće, jer je tek treća nakon, uspjela) nije mi bila laka. I ležanje i lijekovi i strah. Ali, sve to ode u drugi plan kad konačno dobiješ dijete u ruke.

    Želim ti uspjeh i sve najbolje.

  3. #3
    TrudyC avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Postovi
    506

    Početno

    Svakako napravi sve ginekološke briseve....i ponavljaj ih dok sve nije čisto. I tek onda planiraj trudnoću.
    Sretno

  4. #4
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    latika , zao mi je zbog svega sta vam se dogodilo.
    mi smo prosli brdo pretraga, od svih mogucih ginekoloskih, pa i genetskih i imunoloskih... ma sve moguce, i eto mi smo saznali razlog zbog kojeg smo izgubili bebe. neznam ni sama, dok nisam znala koji je razlog svega sta se dogadalo, tila sam da znam... a kad smo saznali... ipak mislim da mi je bilo nekako lakse dok nista nisam znala...al ko bi nama ljudima udovoljio.
    mislim, da bi bilo dobro da pocmes prvo s ginekoloske strane...polako redom, sve briseve i ti i tvoj mm.. sretno i hrabo dalje

  5. #5
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    latika, jako mi je žao zbog vašeg gubitka!

    evo ja nisam nikada saznala razlog zašto su mi prvo dvoje djece umrlo, i niti jednom doktoru nije jasno što se dogodilo da je naše treće dijete živo i zdavo došlo na svijet!
    moje mišljenje, jako je dobro imati doktora od povjerenja i nekoga tko će te uputiti na sve potrebne pretrage. nekoga tko će se zauzeti za tebe i kome će biti stalo da tvoja iduća trudnoća završi na najljepši mogući način!
    iako zvuči kao da očekujemo previše, ali ima takvih doktora koji su na prvom mjestu osobe i stalo im je do nas prestrašenih mama anđela!
    držite se, i svakako daj svom tijelu i srcu da se odmore!

  6. #6
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    slažem se s curama da napraviš sve briseve, kontroliraš mokraću i pitaš dr što još treba.Ja znam svoj uzrok (Rh imunizacija)i znam što mi je slijedeće i što me čeka pa mi je strah ogroman.Žao mi je zbog gubitka, želim ti da se i fiz i psihički oporaviš i nastaviš dalje.

  7. #7
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    hvala vam na odgovorima...pa meni nitko od doktora nije rekao da neke posebne pretrage uradim...naravno brisevi, papa i mokraca a otici cu i na 3d ultrazvuk maternice...i neznam sta bi jos???i dali trebam ista vise??
    jeste li vi posebno morale cuvati sljedecu trudnocu, mislim stalno lezati?

  8. #8
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    latika ja sam ovu trudnocu morala strogo mirovati prvih 12 tt, preventive radi. a ostatak sam setala, kupala se na moru... ali ipak sve s nekim oprezom.
    a sta se tice pretraga, odi napravit sad sve osnovno, pa ces vidit kakvi ce bit nalazi, porazgovaraj sa svojim ginekologom, vidi sta on misli, m+dali ima potrebe za neke temeljitije pretrage.
    sretno!

  9. #9
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Kod nas je razlog bila infekcija posteljice.. Osim vaginalnog brisa doc je predložio bris maternice (radi se kroz zatvoreni cervix i navodno boli, a moguće je da unutra pogura bakterije kojih do tad nije ni bilo). Što mislite o toj pretragi? Ima iskustava?

  10. #10
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Ove 'obzervecije' su od jedne frendice, koja je primalja..

  11. #11
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ne znam kako mi je promakla tvoja tema. Vrlo je moguće da ti je baš ureaplazma potaknula otvaranje i porod, kad sam prvi put izgubila bebu u 23 tjednu, nagađali su da bi mogla biti ureaplazma razlog.
    Kasnije sam proživjela identičnu stvar kao i ti, rodila sam svoje blizance u 27 tjednu, ali uzrok je bila loše napravljena cerklaža i slučajno probijanje vodenjaka (doktor ga probio rukom). Nakon toga sam uradila samo briseve, papa test, urinokulturu, išla na detaljan pregeld cervixa, i zatrudnila kad sam se to najmanje nadala, hvala Bogu sad imam dečka od godinu dana koji je melem za moje rane.
    Dali si dobila patološki nalaz? Koliko dugo su tvoja djeca bila živa? Sve su to važne stvari da bi znala razlog. Patološki nalaz ti je trebao otkriti ako je bilo malformacija posteljice, ili ikakve infekcije itd.

    U trudnoći koja se dogodila niti 5 mjeseci nakon poroda dečkiju, nisam pila nikakve ljekove osim magnezija i povremeno normabela, ležala sam skoro cijelu trudnoću, i odbila cerklažu jer sam imala loše iskustvo. Prenjela skoro 2 tjedna.

    Nadam se da sad kad ja ovo pišem ti već znaš uzroke i spremaš se na novu trudnoću

  12. #12
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je razlog bila infekcija posteljice.. Osim vaginalnog brisa doc je predložio bris maternice (radi se kroz zatvoreni cervix i navodno boli, a moguće je da unutra pogura bakterije kojih do tad nije ni bilo). Što mislite o toj pretragi? Ima iskustava?
    Velika jabuka, na žalost nisam nikad čula za bris maternice. Ali sve što je tako invazivno meni nije nekako milo.

  13. #13
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    draga roza groza znam i ja da nam se desila indentična stvar, citala sam tvoje postove jos na forumu blizanci dok sam bila trudna sa deckima, moji decki su zivjeli 4 i 6 dana. pa zamisli ti da je meni ovo prva trudnoca i da meni nitko nije rekao da uradim patoloski nalaz posteljice, pa ja nemogu vjerovati kakvo je zdravstvo kod nas( iz bih sam). a meni pod onakvim sokom nije padao na pamet taj nalaz, pojma nemam ni sta je to. uradila sam briseve , urinokulturu i papa test i sve je uredu, kao i 3 d ultrazvuk maternica koja je uredna poslije poroda. i neznam ni sama sta vise da uradim, meni su rekli da se to ponekad desava, mozda su razlog blizanci i to sto je prva trudnoca a ja sam bas sitna i uz to sam imala ureaplazmu cijelo vrijeme. meni ginekologica nikada nije radila cerviksmetriju(valjda se tako kaze) dok sam bila trudna, mozda je mogla skontati da cu se poceti brzo otvarati, i mozda mi je mogla ukljuciti neke ljekove... ma neznam , ako imas kakvu preporuku sta da jos uradim prije sljedece trudnoce reci, svaki savjet dobro dosao

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    Draga latika i ja sam izgubila bebu u 20 tt zbog infekcije posteljice to su nasli na patohistoloskom nalazu.Kad sam se malo psihicki oporavila i nakon prve menstruacije ginekologica mi je uzela briseve na mikoplazme,ureaplazme,strptokoke i klamidiju.Svi nalazi su dosli uredni kao i urinokultura,tako da uzrok gubitka bebe nisam nikad saznala tj.nisam saznala koja bakterija je bila uzrok. Nakon 6 mj.sam opet zadrunila i rodila zdravu curicu i svi brisevi u toj trudnoci su bili negativni,kad sam pitala dr.zasto se prosli put dogodio spontani,odgovor je bio jednostavno se dogadja,te bakterije se brzo nasele,razmnoze i naprave sranje,oprostite na izrazu.Za bris maternice sam i ja cula da se radi i da je neugodna pretraga ,tako da sam na nagovor ginekologice odustala od nje.

  15. #15
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    latika, baš mi je žao..
    ne brini zbog phd-a, sve i da je napravljen on u trećini slučajeva ne da nikakve odgovore. mi smo saznali da je bila upala, a opet prije slijedeće T ne možemo napraviti ništa drugo osim standardnog (bris, papa) i nadati se najboljem.. meni je dr preporučio i test na trombofiliju, za svaki slučaj, pa možda možeš i to.. ja, a i dosta cura u mojoj okolini, ima kronični problem sa štitnjačom pa možda da napraviš i hormone štitnjače tj. bar TSH.

  16. #16
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Velika jabuka, na žalost nisam nikad čula za bris maternice. Ali sve što je tako invazivno meni nije nekako milo.
    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas je razlog bila infekcija posteljice.. Osim vaginalnog brisa doc je predložio bris maternice (radi se kroz zatvoreni cervix i navodno boli, a moguće je da unutra pogura bakterije kojih do tad nije ni bilo). Što mislite o toj pretragi? Ima iskustava?
    To se zove biopsija endometrija, ja bih je svakako preporučila prije naredne trudnoće ukoliko nije poznat uzročnik infekcije.

  17. #17
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    latika, kako V.J. kaže, patološki nalaz posteljice ukoliko nešto nađu najčešće ne govori puno, ali ti nešto govori patološki nalaz koji je uredan, dakle koji govori da nije bilo infekcije itd. Onda to eliminiraš, tako se meni dogodilo u prvoj trudnoći - nažalost doktori su inducirali porod jer su bili uvjereni da je nastala upala plodovih ovoja, da se uvukla infekcija itd. Patolog je sve to demantirao pregledom posteljice i bebe.
    A inače, nisam sigurna da li bolnica u slučaju prijevremenog poroda sa živima bebama šalje posteljicu na pregled, moguče da ne, iako bilo bi dobro da pitaš svoju doktoricu. Ja u trudnoći sa dečkima nisam apsolutno nikakve pretrage na bebama tražila, iako su pitali na odjelu da li želim patološki nalaz beba, rekla sam da ih ne diraju. Kakva je situacija bila kod tebe?

    Drži se, doći će bolji dani

  18. #18
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    ma neznam ni sama, kontam da je tako Bog dragi htio, to se moralo desiti, ja znam da mene moja dva anđela cekaju gore i da cemo biti skupa kao i vi sa svojima Moji dječaci su bili zdravi, nitko mi nije predlagao da uradim njihov patoloski nalaz niti bi prisatala, posteljica je isto bila uredna pri onom običnom pregledu poslije poroda.
    ja sam isto bila zdrava, jednostavno to se sve izdogađalo u 1 dan, pocela se ujutro otvarati i rodila navecer, nisu mogli zaustaviti porod. a eto doktori kazu da smo izdrzali jos 2 - 3 tjedna da bi sve bilo ok, jer su bili napredni.
    ja mislim da sam sve nalaze sto sam trebala obavila, jedno sto su mi predlozili kad budem dr put trudna da idem na mjerenje cerviksa, jer se tu moze vidjeti dali ce se brzo otvoriti.
    Roza cestitam na trudnoci

  19. #19
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    E da, nekad nas trageidje zaskoće odnikud.
    Ja sam isto mjerila cervix u prošloj T, samo se meni od 15 mm produljio na 39 mm. Iako, ni cervix nije 100% mjerilo, jer iako je cervix omekšan i uloživ ili prohodan, unutarnje ušće može bit čvrsto zatvoreno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    latika i ja sam iz BIH,ovdje kod nas nista nije kao kod njih,sve nam je naopako i malo ko vodi racuna,ja moram cekati 2 mjeseca da bi radila bilo kakve nalaze a rekli su mi da moram uraditi papa test,mikrobioloski bris grlica materice i vagine,briseve na kladimiju,mikroplazmu i torch...zasto sve nemam pojma al et bolje je sve uraditi jer su mi rekli da ako mi se ovo jos jednom dogodi nema vise djece ,a ja iskreno najvise sumnjam na nemar doktorice jer ja za 4 mjeseca koliko sam docekala jedino sam popila jednu kutiju folacina koji je jako bitan i to u 10 nedjelji...al eto ostaje mi jedino da se uzdam u dragog boga i nadam najboljem....

  21. #21
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa Vidi poruku
    To se zove biopsija endometrija, ja bih je svakako preporučila prije naredne trudnoće ukoliko nije poznat uzročnik infekcije.
    Snjeska, vidim da znaš nešto o tome.. Mogu te zamoliti za još malo info?

  22. #22
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    Adal, kako to misliš 'ako se još jednom dogodi, nema više djece'? Nemoj se ljutiti, meni se to čini kao bedastoća.. Nema razloga da se ponovi, ali ako se dogodi, to nije kraj..

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav svima,ja sam izgubila bebu u 20 tt zbog infekcije posteljice i plodovih ovoja uzrok nije nadjen jer su svi brisevi tijekom trudnoce i nakon pobacaja bili sterilni.Ja sam isto cula da se radi biopsija endometrija i i inzistirala prije sljedece trudnoce to napravit ali me moja ginekologica razuvijerila da nije potrebno jer se vise stete moze napravit a uzrok se ni tada nemora naci.Jos mi je rekla da mi se bakterija naselila u endometrij da bi imala duze i bolnije menstruacije,sad dali je to tocno ...,uglavnom zatrudnila sam nakon 6 mj.,uzimala mi briseve na svakom pregledu i urinokulturu i sve je uvijek dolazilo sterilno.Rodila prekrasnu zdravu curicu tako da glavu gore i nemora i nece ti se vise ponovit.Znam da je tesko ja kad sam ponovo zatrudnila uhvatila me takva panika da sam par dana plakala da necu moc izdrzat tu bol ako opet izgubim bebu,naravno mm je bio pozitiva cijelo vrijeme,tjesio,uvjeravao da ce sve bit ok.Naravno treba nac i dobrog ginekol. kojem cete vjerovat jer se nezele bas svi petljat sa rizicnim trudnocama .Pozdrav i sretno svima.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    Velika jabuko nemam razlog da se ljutim nije to moja odluka vec su mi tako rekli nasi vrli doktori,to su njihove grozne rijeci i ja sam zbog toga ne utjesna al samo dragi bog zna sta ce biti......

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,070

    Početno

    i ja sam prije trudnoce radila test na hpv bio je negativan,radila kolposkopiju sve ok,3 papa testa uredna,17.9 radila papa test 30 zatrudnila i dogodi se ovo,zbog cega i kako oni naravno ne znaju,a ja jos manje jer sam uvijek bila zdrava i nikakvih bolesti nemam niti ja niti muz niti iko iz obitelji....juce mi je bilo mjesec dana od indc.poroda i prozivila sam ga kao da mi se tek dogadja,menst.jos nisam dobila pa me i to zivcira,katastrofa sam....

  26. #26
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj adal prvotno napisa Vidi poruku
    Velika jabuko nemam razlog da se ljutim nije to moja odluka vec su mi tako rekli nasi vrli doktori,to su njihove grozne rijeci i ja sam zbog toga ne utjesna al samo dragi bog zna sta ce biti......
    Draga Adal, na dan kad sam ja tražila puštanje iz bolnice niti 24 sata nakon poroda, na vlastitu odgovornost, kako bi pošla za svojim dečkima u SPlit, doktor je razgovarao sa mojim mužem dok sam ja čekala u autu. Rekao mu je ovim rječima: Vi ćete veoma teško, rekao bi, nikako, doći do vlastitog djeteta. Cervix vaše žene ne može podnjeti trudnoću.

    Zatrudnila sam 5 mjeseci nakon tog razgovora, i rodila u 42 tjednu moga Špira.
    Nek doktori, da oprostiš, seru bez veze i bez imalo humanosti i dokaza. Nekad treba slušati sebe, i više od svega, vjerovat u Boga i u njegovu moć da nam ispuni svaku molitvu. Ne odustaj.

  27. #27
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Zatrudnila sam 5 mjeseci nakon tog razgovora, i rodila u 42 tjednu moga Špira.
    Nek doktori, da oprostiš, seru bez veze i bez imalo humanosti i dokaza. Nekad treba slušati sebe, i više od svega, vjerovat u Boga i u njegovu moć da nam ispuni svaku molitvu. Ne odustaj.



  28. #28
    CRomy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Čitam sve postove na ovom forumo skoro svakodnevno i plačem nad svojom, ali i nad vašim sudbinama.....
    Naime i ja sam mama tri mala anđela......
    Nakon hrpu komplikacija i hodanja od doktora do doktora, došli smo uz pomoć IVF-a do svog prvog anđela...... ali on nas je napustio u 18. tjednu trudnoće....... trudnoća je tekla bez problema, kako je ginić rekao po školski, do trenutka kad su samo odjednom krenuli strašni grčevi (trudovi). U bolnici su rekli, pobačaj u tijeku, dali mi drip i naš anđelak nas je napustio.......
    Doktori (na koje sam jako ogorčena) su rekli, gospođo, popustio vam je cerviks, otvorili ste se, vodenjak je ušao u rodnicu i tu se ništa ne može..... kod sljedeće trudnoće obavezno napraviti serklažu....

    I tako ja (inače snažna i jako hrabra, ne odustajem od ničega lako), digla glavu visoko i krenula u nove pobjede....
    I ponovo kod svog IVF doktora, napravili transfer iz smrzlića i kroz par tjedana velika sreća, dva srćeka kucaju....
    Strah je sveprisutan, ali idemo lagano iz dana u dan , redovne kontrole, sve super, sve pet.....
    U 16. tjednu napravljena serklaža (preventivno) i ja ležim u svom krevetu po cijele dane i čekam sljedeću kontrolu da saznam kojeg spola su moja srćeka, ali opet veliki šamar!!!!! 19+3, 21 h, navečer (ja sama doma-muž ne terenu), počne lagano krvarenje, dižem mamu iz kreveta da dođe po mene i vozi me u bolnicu..... dijagnoza - vodenjak OPET krenuo van (ovaj put kroz serklažu)!!!! I tako ja dobijem terapiju tokolize i smjeste me u predrađaonu, jer na odjelu nema mjesta (uz velika obećanja - napraviti ćemo ama baš sve za vas)..... ujutro u vizitu dolazi doktor koji me zaprimio u hitnoj i kaže svima, ne dirajte gospođu, stanje je takvo i nije dobro previše čačkati po njoj......i ode..... i naravno zaboravi na mene...... i tako ja ležim gore i čekam mjesto na odjelu 3 dana, konačno slobodan krevet i idem na odjel, doktor u rađaoni me pregleda i kaže može se tu napraviti reserklaža i spasiti trudnoća.......
    Ali naravno kao i uvijek, nova pljuska, stižem na odjel u petak u podne i nikoga od odjelnih doktora nema - cijeli vikend..... Stigao i ponedjeljak, stanje se pogoršalo i nemože se napraviti ništa više....... odluče me poslati u rađaonu, ali ja se ovaj put ne dam!!!!! Stanje kod mene mirno, terapija to drži pod kontrolom i ja neću u rađaonu.... ležim tako u bolnici i nadam se čudu, da mi je izdržati još koji tjedan i bilo bi šanse za njih, ali nisam izdržala dovoljno dugo.... u 22. tjednu, jedna konstantna kontrakcija (trud) koja nije popuštala niti sekunde, uslijed toga se probio jedan vodenjak i tada je sve bilo skoz gotovo..... u kolica - u rađaonu i stigla na svijet moja dva anđela, prvo seka (čiji je vodenjak pukao), a za njom (nakon bušenja vodenjaka) i braco...... Srce me boli, duša se raspada...... Tisuću puta ZAŠTO???? ali odgovora nema....

    I tako sve to prođe i kažu meni doktori, kad se sve smiri napravit ćemo obradu da pronađemo uzrok......
    I ja idem na tu obradu idući tjedan, međutim u tu njihovu obradu ulazi krvna slika, urin, urinokultura, brisevi, papa i ultrazvuk...... sve te nalaze sam radila prije trudnoće, za vrijeme trudnoće i uvijek je sve bilo uredno i sterilno......
    Znam da je to sad potrebno napraviti, ali nema mi to baš smisla, jel sve to odmah možemo eliniminirati kao uzroke pobačaja.....

    Da li ima netko tko je radio neke opširnije pretrage???? Jer nisam našila baš na slučaj kao što je moj ili sličan....
    Molim vas za pomoć!!!!
    I od srca vam hvala što ste tu i što se podijelile svoje priče...... znam da nisam sama i da nisam jedina (jer okolina to ne razumije i ne zna šta znači to proživjeti)!!!!!
    Velika pusa i virtualni zagrljaj svim mamama anđelaka!!!!

  29. #29
    Mrvica2403 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    75

    Početno

    Draga CRomy jako mi je žao zbog svega što si proživjela, i ja sam mama 3 anđela. Postavila sam isto pitanje na ovom pdf-u i skoro svi su mi preporučili doktora Đelmiša koji radi privatno u poliklinici Pronatal i u Petrovoj bolnici. Navodno je najbolji za te slučajeve kad se ne zna uzrok. Ja uskoro krećem u potragu za njim. Želim ti puno sreće

  30. #30
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Cromy
    Tvoja priča je skoro identična mojoj. Prolabiran vodenjak u 22 tjednu, tjedan dana bolnice i induciran porod. Rodila sam moju Tiju. 2 godine kasnije trudna sa blizancima, preventivna cerklaža koja ide kvragu i u 27 tjednu rodila sam Ivana i Olivera, moje dečke koji su umrli u roku 3 dana od poroda.

    4 mjeseca nakon zatrudnila sam opet, i sad imam živog i zdravog dečka od godinu dana, iako je doktor koji je napravio cerklažu tvrdio da nikad neću uspjet roditi jer moj cerviks neće izdržat trudnoću.

    Pisala sam o tome već puno puta, pa ne bi opet sad, ako želiš mogu ti na pp poslati kako sam napokon došla do svojeg djeteta, i nadam se da će ti moje iskustvo pomoći da i ti dođeš do svog

  31. #31
    CRomy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Mrvica 2403
    Eh, ne znam što bih sada rekla na ovo, ja sam bila u Petrovoj na odjelu spomenutog dr Đelmiša...... i on me je, nakon tjedan dana ležanja slao u rađaonu.....
    Da li da sve ovo smatram nemarom dr koji me zaprimio (nije Đelmiš), drugi dr s tog odjela ili samo spletom nesretnih okolnosti????
    Ja sad na to gledam ovako, nije bilo sreće, jer da okrivljavam bilo koga i da u bilo koga uperim prst, samo u sebi stvaram bjes i gorčinu, a to mi nikako neće pomoći......
    I u svemu ovome ja se opet vraćam tom doktoru (koji me zaboravio)....
    Razmišljam kad dođem tamo da tražim da sve to obavi Đelmiš, a ne da me šalju od jednog do drugog dr....
    Ni samam više nisam pametna!!!!

    RozaGroza, bila bih ti neizmjerno zahvalna da mi napišeš kako si došla do svoje srećice.....

  32. #32
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    CRomy

  33. #33
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    RozaGroza, i naš se anđeo zove Oliver..

  34. #34
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    RozaGroza, i naš se anđeo zove Oliver..

  35. #35
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    CRomy nemam ti sta pametno za reci, osim da mi je jako zao i da te razumijem!!!
    Ja sam isto obavila sve obicne pretrage kao sto su i tebi preporucili ( bris, papa, urinokultura 3d maternice i to je to) i sve mi je ok. U svakom slucaju bi probala naci pravog strucnjaka kao sto i sama planiram u sljedecoj trudnoci pa makar otisla kod njega na jedan pregled.( iz BiH sam pa mislim da necu svako malo ici za Zgb na pregleda ali planiram sljedecu trudnocu jos detaljnije pratiti, jer ocito u sve se moras ukljuciti, ok je slusati doktore ali sam sigurna da se u sve i sam trebas ukljuciti jer radi njihovog propusta mi mozemo ispastati, evo npr ja sam slucajno noseci blizance i cuvajuci trudnocu stalno citala forume i razne clanke o blizanackim trudnocama u kojima su se spminjale inekcije za brze sazrijevanje pluca djece ukoliko postoji mogucnost prijevremenog poroda, i kad sam legla u bolnicu radi bolova ja sam doktora pitala da mi da tu inekciju i on mi je dao, a da nisam se informirala nitko mi je nebi dao!!! cuvaj se draga i misli pozitivno jer mi imamo anđele a to je nesto posebno

  36. #36
    CRomy avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Latika, nisu niti pokušali išta... rekli su da 22 tj nije dovoljno da bi ih pokušali spasiti, iako su oboje rođeni živi..... rekli su mi da se bore za djecu od 25 tj na više, a sve ostalo tretiraju kao pobačaj..... pa tako i moj slučaj....

  37. #37
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj velika.jabuka prvotno napisa Vidi poruku
    Snjeska, vidim da znaš nešto o tome.. Mogu te zamoliti za još malo info?
    Ne znam puno.
    Poznanica je izgubila blizance negdje sredinom trudnoće zbog upale polodovih ovoja a svi brisevi su joj uvijek bili negativni.
    Tek biopsijom endometrija otkrivena je bakterija, uspješno sanirana i sljedeća trudnoća bila je b.o.

    Sretno vam cure, teško mi je čitati vaše postove, ne tako davno i ja sam bila "u vašim cipelama".
    Molim Boga da i vi uskoro budete u mojim sadašnjim, sa svojim malim srećicama koje će vam uvelike olakšati bol.

  38. #38
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    CRomy, nemam opciju da ti pošaljem pp pa sam ti poslala skype request.
    Iz nekog razloga ne vidim tvoje poruke odmah ovdje na forumu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •