Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: Kako su zakoni nekada nepravedni!

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno Kako su zakoni nekada nepravedni!

    Drage moje, prije neki dan sam ovdje u Danskoj gledala emisiju o jednoj 16-godisnjoj Rumunjki, koja od prije 5-6 godina svako ljeto dolazi u Dansku na ljetovanje kod jedne danske obitelji. Proteklog ljeta je djevojcica dosla u Dansku u 6. mjesecu trudnoce i rekla da hoce tu da se porodi i odmah zatim da da dijete u posvajanje nekom danskom paru, koji ne moze da ostvari roditeljstvo. Medjutim, po zakonu je to nemoguce i sad taj zdravi i krasni djecak od nekoliko mjeseci ceka da bude prebacen u Rumunjsku, gdje ce biti smjesten u dom za nezbrinutu djecu (by the way, i majka je manje vise odrastala u takvom domu). U sklopu emisije prikazan je i jedan od takvih domova u Rumunjskoj. Drage moje, kako je to zalosno! U tom domu djeca malte ne zive losije nego sto ovdje zive zivotinje na farmi. Zatvorena su po nekoliko njih u nekim zicom izdijeljenim kavezima u oronulim zgradama, na podu nemaju ni tepih, skoro pa nemaju ni pod, ili se ne vidi od neke zemlje... Ma najuzasnije nesto sto sam ikada vidjela!
    I recite vi meni sada: zar nije to nepravda?? Tako jedno prekrasno malo bice treba da se pati mozda do kraja zivota, a ima toliko ljudi, koji bi sve na svijetu dali da istom tom bicu poklone svu svoju ljubav i svijetlu i sigurnu buducnost!

    Eto, morala sam ovo podijeliti s vama, ne zamjerite mi!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    To je strašno....
    teško podnosimk takve stvari .

  3. #3
    Hanna

    Početno

    Ako ona ima roditelje za njega, oni mogu bilo kad otic u Rumunjsku i posvojiti ga.
    A mislim da je ok zakon da ne moze bilo tko doci u zemlju, roditi i onda ostavili dijete tamo,...nekako mi zvuci neplanirano i nepromisljeno.
    Mozda se ona nadala dobit Danske papire preko bebe, a Danci su jaaako strogi po tom pitanju.
    U svakom slucaju, dijete se moze posvojiti i kad napusti zemlju, ne brani tom paru Danska kao drzava da posvoje ikoga.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    98

    Početno

    Hanna, uopce nije u pitanju danski nego rumunjski zakon: Rumunjska je naime zaustavila sva posvajanja djece za ljude u inozemstvu i obzirom da je ona drzavljanin Rumunjske, a maloljetna je i ne zeli zadrzati to dijete ono ce zavrsiti u domu za nezbrinutu djecu u Rumunjskoj. Ja mislim da je to uzasno za djecaka!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Joooooojjj GROZNO!!!!

    Pa sto zakon neide na ruku djetetu????
    Bas ima glupih zakona, ni malo ljudskosti u svemu tome.
    Umijesto da djete ima obitelj i dom, zbog ZAKONA koji je izglasan a sigurna sam polovica njih u parlamentu nemaju pojma za sta su digli ruku, djete mora ispastati do kraja zivota.
    To je ipak ljudski zivot!
    Grozno, grozno!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    68

    Početno

    Koliko sam ja shvatila djevojka (mama) trazi boravisnu dozvolu u Danskoj i kad bi ju dobila deckica bi mogla tu dati na posvajanje, ali danski zakon je nemilosrdan. Jako, jako tuzna prica.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    Strašno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •