Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 78

Tema: Priča o malom vilenjaku Viliju (38+3)

  1. #1
    Mali Vili avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    42

    Početno Priča o malom vilenjaku Viliju (38+3)

    Drage moje mamice,

    ispričat ću vam priču o jednom malom vilenjaku po imenu Vili. Ako ste čitali Malog princa zamislite da izgleda poput njega. Dakle, jedan mali vilenjak nedavno je odlučio doći iz neke svoje bajke u ovaj naš svijet i, kakve li sreće, izabrao je baš mene da me nakon dugo vremena ponovno učini mamom. Mora da je imao poseban čarobni štapić jer mene, koja sam već izgubila svaku nadu, uspio je ponovno obdariti tim jedinstvenim osjećajem koji vas preplavi kad čujete kako jedno malo srce kuca ispod vašeg , tim čudom života u vama. U početku mu je trebalo malo vremena da se prilagodi i bio je poprilično izbirljiv kad je hrana bila u pitanju, ali je zato kasnije nadoknadio sve i od mame napravio popriličnu okruglicu koja se pri kraju gegala kao patkica, a on bi se tada slatko smijao, udarao nogicama i rukama, štucao i bacakao se. Bio je popriličan vragolan i veseljak i nije mi dao mira. Ali znam da mu je bilo lijepo sa mnom, tatom i bracom. Uživao je u našim šetnjama, plivanju, kuhanju ručkova, pjesmama, pričama, šalama…. A ja sam bila neizmjerno sretna, ushićena, puna pozitivne energije , jednom rječju živjela sam svoju bajku...
    I onda nakon 38 tjedana i 3 dana mali Vili je tiho zaspao u meni. Sjećam se da sam osjetila kako me zadnji put udario, ali tad nisam shvaćala da se to htio oprostiti od mene, pa kad sam saznala od doktora bio je šok, nevjerica, plač. Doktori su isto bili zbunjeni i nisu razumjeli što se dogodilo jer je trudnoća bila uredna, zdrava mama, zdrava beba, uredna posteljica, pupkovina…Bila je to tajna koju je mali vilenjak odnio sa sobom kada se iz nekog samo njemu znanog razloga odlučio ponovno vratiti u svoju bajku. A ja, ja sam plakala i plakala i plakala i dozivala ga i molila da mi se vrati, da se ne boji života i obećavala mu da ću se potruditi da mu od ovoga svijeta stvorim bajku najbolju što mogu …..ali uzalud. Rodila sam svog malog vilenjaka koji nije plakao već je bio usnuo poput anđela. Vili se rodio da bi se oprostio. Poput Malog princa morao je umrijeti da bi se vratio na svoju zvijezdu, u svoju bajku. Poljubila sam ga, zagrlila i obećala mu da ga nikada neću zaboraviti.
    Nakon toga tuga, plač, bol pa onda ljutnja i bijes. Ljutila sam se što me ostavio, što i mene nije poveo u svoju bajku zajedno s njim. S vremenom sam shvatila da on to nije htio zbog svoga brace i tate koji su beskrajno tužni i koji trebaju njegovu mamu da im od ovog svijeta potrudi se napraviti bajku. Njegovim sam odlaskom također shvatila da je prošlost nepovratna, a budućnost nepredvidiva i da jedino što imamo je ovaj trenutak koji živimo i zato ga trebamo živjeti punim plućima i radovati se svim malim stvarima koje on pruža. Uostalom netko je pametan jednom rekao da ne postoji sretan život već samo sretni trenuci. Naučio me moj mali Vili da život ne uzimam zdravo za gotovo, nego da ga cijenim i slavim baš kao što slavim njegov kratki život. Podsjetio me poput Malog princa da se samo srcem dobro vidi i da je bitno očima nevidljivo. I kad bih mogla vratiti vrijeme i birati da li ponovno imati Vilija pa ga izgubiti ili ga uopće ne imati, ja bih pored sve boli ipak izabrala ovo prvo, jer bol i tuga nikad ne mogu nadjačati onu sreću i radost koju sam osjećala kad sam ga imala. I zato, iako ćeš uvijek biti moj nikad ostvareni san, hvala ti moj mali vilenjače, mali prinče, anđeliću moj, hvala ti što si me barem na trenutak učinio sretnom na svom putu do vječnosti. Taj trenutak je bio dovoljno dug da te nikad ne zaboravim. Nadam se da ćeš me jednog dana kada dođe vrijeme ipak pustiti u svoju bajku da zajedno sa ostalim malim vilama i vilenjacima, malim prinčevima i princezama, malim anđelima i njihovim mamama živimo sretno do kraja vječnosti. Tako će i i ova tužna bajka imati svoj sretan završetak.

    Drage mamice, hvala vam što ste pročitale moju priču i ako sam vam uspjela izmamiti istovremeno i osmijeh i suzu na licu sretna sam, jer tad znam da moj Vili nije živio uzalud.



    Na jednoj od zvijezda ti živiš, moj mali prinče.
    Na jednoj od njih ti se smiješ.
    I kad pogledam nebo noću
    čini mi se da se sve zvijezde smiju zajedno s tobom.
    I toliko je radosti u tom smijehu
    kao i u sjećanju na one koje volimo.

    In memoriam
    Vili B. 8.10.2010.

  2. #2
    jantara avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    30

    Početno

    Draga i predraga mamice, što reći osim

  3. #3
    jurisnik avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    1,112

    Početno


  4. #4
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno


  5. #5
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    suze za tebe hrabru mamu .......

  6. #6
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    tako mi je zao
    uzivaj medju zvijezdama, Vili

  7. #7
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Pretužna priča prelijepo ispričana.

  8. #8
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    nikad nisam pročitala ljepše napisanu priču!
    plačem i smijem se...

  9. #9
    buba mara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Tamo preko mora
    Postovi
    285

    Početno

    Vili nije živio uzalud!

  10. #10
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Ne mogu uopće čitati plačem već od prve rečenice

  11. #11
    kole avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    965

    Početno


  12. #12
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno


  13. #13
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno


  14. #14
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    moja sućut, pretužno

  15. #15
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno


  16. #16
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Mali Vili.

    O, kako si to lijepo napisala. I posve te razumijem kad kažeš da bi uvijek izabrala to da si ga imala i izgubila nego bila bez. I ja sam sve to prošla, moja je curica imala samo tjedan više.

  17. #17
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    žao mi je

  18. #18
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno


  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno


  20. #20
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno


  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    izmamila si i puno više meni su navrnula sječanja kako se je moj anđeo od mene oprostio na isti način kao i tvoj vili,i tako je nema sretan život nego samo sretni trenutci,negledamo u prošlost nego idemo naprijed i da če sve ove priče imati sretan kraj i da če nas naši anđeli pozvati da zajedno iamo prekrasnu bajku sa sretnim završetkom

  22. #22
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Predivno si to napisala Našla sam se u svakoj rečenici. Već se dugo nisam ovako isplakala... Šaljem ti jedan . Naši anđeli su nam dali neprocijenjivo blago - da zaista cijenimo život. To je blagoslov.

  23. #23
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno


  24. #24
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    maleni....



  25. #25
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    ....Maleni Vili

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    49

    Početno


  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    draga naša, budi hrabra..svaki put kad pogledaš u nebo znaš da je tvoj Vili na jednoj sjajnoj zvjezdici i da vas sve čuva

  28. #28

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    14

    Početno

    draga posebna mamice od maloga anđela Vilia grlim te sa suzama u očima... i znaj srest će te se opet i tvojoj sreći neće biti kraja! Ogroman zagrljaj ti šaljem!!!!!

  29. #29
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno


  30. #30
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Preljepa i pretuzna prica
    Potpuno te razumijem kad kazes da bi tako ponovno, i meni su moji andjeli pruzili predivne trenutke koje nikad nebi mjenjala za nista.

  31. #31
    marjetarino avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    111

    Početno

    mali vili je sada

  32. #32
    bodo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    869

    Početno

    Prekrasna i topla priča o patnji svih majki koje su ostale praznih ruku ali srca prepuna boli i ljubavi.
    Draga

  33. #33
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno


  34. #34
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno


  35. #35
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno


  36. #36
    Tibi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,701

    Početno

    maleni Vili

  37. #37
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Baš sam tužna što Mali princ nije ostao sa svojom obitelji.

    Uvijek pokušavam shvatiti razloge zašto se takve stvari događaju, ali jednostavno ne mogu.

    Budite hrabri i vjerujem da će vaša bajka ipak imati sretan kraj.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno


    Ponekad kazem sebi: "Sigurno nije! Mali princ svaku noc stavlja svoju ruzu pod stakleno zvono i dobro pazi na ovcu..." Tada sam sretan. I sve zvijezde se umiljato smiju...

  39. #39
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno


  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    slažem se

  41. #41

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj kljucic prvotno napisa Vidi poruku
    Predivno si to napisala Našla sam se u svakoj rečenici. Već se dugo nisam ovako isplakala... Šaljem ti jedan . Naši anđeli su nam dali neprocijenjivo blago - da zaista cijenimo život. To je blagoslov.
    mislila sam na ovaj post

  42. #42
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno


  43. #43
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ovo nije fer..... MaliVili drži se..... tu smo sve uz tebe

  44. #44
    latika avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    491

    Početno

    Mali Vili zao mi je
    nasi andjeli nas sigurno cuvaju i bicemo svi skupa jednog dana

  45. #45
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Ah draga, ne znam što da kažem...suze su mi krenule čim sam vidjela novi naslov...
    Jako mi je žao...
    mali Vili makar ima puno prijatelja među svim našim anđelima

  46. #46
    Mali Vili avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    42

    Početno

    Drage moje, puno vam hvala što ste pročitale moju priču i podijelile moju bol. Napisala sam priču slomljenog srca, ali srca punog ljubavi. Jednostavno, koliko god mi je bilo teško dok sam je pisala, imala sam potrebu to učiniti, kao da sam osjećala da toliko dugujem Viliju i svoj djeci koja su imala sličnu sudbinu da budu kratko sa svojim mamama, svim našim anđelima koji nažalost nisu uspjeli, koji su zaspali u nama, i nikad nisu dobili priliku da dišu, plaču, da se smiju. Rođenje je sinonim za novi početak, život, a našim anđelima, nažalost roditi se značilo je oprostiti se, otići. Njihov početak bio je i njihov kraj. Kakve li tužne sudbine da moraš umrijeti prije nego što se uopće rodiš. I zato plačem zbog njih, zbog svega onoga što su morali propustiti i ne doživjeti i šaljem im svu ljubav ovog svijeta.
    Svu ljubav svijeta šaljem i njihovim mamama koje najbolje razumiju kako se u samo jednoj sekundi neizmjerna sreća pretvori u neizmjernu bol i kako je sve u životu krhko i nepredvidivo, mamama koje znaju kako postoji tisuću zašto, a niti jedno zato, ženama koje su iskusile najveću bol onda kad su trebale iskusiti najveću sreću, koje su morale naučiti kako skupljati komadiće srca i ponovno ih lijepiti i nastaviti živjeti. Ljubav šaljem i mamama koje su imale sreću da nikad ne iskuse ono što smo mi morale i neka uče na našim tužnim pričama kako je sve što imamo predragocjeno i kako ništa ne smijemo uzimati zdravo za gotovo, već se svemu radujmo i uživajmo u životu, jer ništa ne traje vječno osim ljubavi. Isto kao što nitko od nas ne zaslužuje da mu se dogode ružne stvari isto tako ne smijemo se uljuljati i misliti da sve ono lijepo i dobro što imamo, imamo zato što to zaslužujemo i zato što to mora biti tako. I posebno ljubim mame koje ne mogu prirodno zatrudnjeti i koje prolaze sve one psihičke, fizičke, financijske i administrativne torture da osjete ono najljepše što žena može osjetiti i dati – život. Sve sam to prošla, i prije Vilija sam rekla ovo mi je zadnji put, a sad, kad sam ponovno osjetila tu sreću i bila tako blizu da me ponovno netko nazove mamom dobila sam novu snagu i želju ….Možda sam luda što razmišljam tako ali samo slušam svoje srce, a „srce ima svoje razloge koje razum ne razumije.“ Slušajte i vi svoje srce i nemojte mi, molim vas, klonuti i odustati od onoga na što imate pravo!
    I nemojte mi govoriti da sam hrabra i jaka, obična sam kukavica koja nad svim strepi i boji se, i raspadam se pod teretom koji mi je život stavio na leđa, ali život nam servira lijepo i ružno i ne pita nas možemo li, nego moramo…. Moramo prihvatiti, pomiriti se i opet živjeti i opet se radovati, zvuči nevjerojatno ali radovati se čak i više nego prije…
    Svima vam hvala što postojite, što ste tu, što vam mogu poslati svoje misli, podijeliti s vama svoju bol. Melem ste za ranu. Znajte da imate i vi mene i da ću biti i ja s vama kad poželite s nekim dijeliti tužne ili sretne trenutke.

  47. #47
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno


  48. #48
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Mali Vili, hvala Ti na Tvojim poljupcima. Želim da se i dalje nadate, vjerujete i volite, kao i mi....

  49. #49
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    draga preteško mi je čitati tvoju priču ali potpuno te razumijem, moraš s nekim podijeliti a s kim je najbolje nego s nama!
    Mali Vili neka te čuva dragi Bog a svojoj majci daj snage. Ja duboko vjerujem da ću jednoga dana sa svojom Marijom uživati u vječnosti!Svaki dan joj kažem da je volim!
    Draga mama, svaka čast!

    "I ne odustajem..."

  50. #50
    BubikaM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    166

    Početno

    Iz dubine svoga srca zelim ti svu srecu ovoga svijeta, i zahvaljujem ti na svim rijecima koje si ovdje napisala.
    Toliko lijepo i cisto, sa toliko ljubavi dala si mi u ovoj tuznoj prici razlog da pogledam u nebesa i zahvalim na svemu sto imam.

    mama jednog Vilija

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •