Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Štitnici za bradavice

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno Štitnici za bradavice

    Jel tko imao iskustva sa štitnicima za dojenje?

    http://www.nuk.de/nuk2003/html/main....oducts&lang=en

  2. #2
    Hanna

    Početno

    Ja sam ih kupila po preporuci i namjeravam ih probati, moja susjeda ih koristi u pocetku dojenja pa ih zatim makne,....ona je izdojila 3 djece i kaze da su joj jako dobri ti stitnici,...javit cu ti iz prve ruke za koji dan :wink:
    evo ovo ti ja imam:
    http://www.onetex.se/amningskn.htm

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    145

    Početno

    Tzv. šeširići za bradavice vam nisu potrebni osim u nekim jako iznimnim slučajevima kada se savjetuju. Ako baš bude frka - stignete po njih
    Iznimni slučajevi su: nedonošče koje ne zna i ne može još dobro dojiti, bebe koje imaju problema s dobrim položajem tj. hvatanjem bradavice, bebe s neurološkim problemima, sa "skraćenim" jezikom, mamine uvučene bradavice ... A i tada se prvo savjetuju druge stvari a onda, ako ništa ne upali - šeširići.
    Kod bolnih bradavica i ragada šeširiće uglavnom ne pomažu jer je najčešći problem u položaju, a dijete tada neće ni šeširić dobro primiti pa će mamu i dalje boljeti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Ja sam to mislila koristiti da si sacuvam bradavice te da izbjegnem bolove bez obzira ako problemi kod dojenja ne postoje...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    ps: Hanna ajd bas mi javi kak ti se bude cinilo!!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Bebe ako dojis u pravilnom polozaju nemas potrebe za sesiricima. Kod dojenja u losem polozaju nikakvi sesirici ne mogu biti od pomoci da ocuvas bradavice od ostecenja.
    kao sto je Mirela vec navela, sesirici se preporucuju u nekim stvarno iznimnim situacijama i to samo onda kad nista drugo ne upali.
    Sesiricima si mozes stvoriti probleme do kojih inace ne bi doslo. Naprimjer da beba ne izvuce mlijeko kako treba pa riskiras mastitise, smanjenje kolicine mlijeka jer neke bebe kroz sesiric ne sisaju tako efikasno, dakle ne isprazne dojku kako treba itd.
    Beba kod dojenja preko sesirica ne ostvaruje direktni kontakt kozom na kozu koji je jako bitan i poticajan za refleks otpustanja mlijeka.
    Kod djece kojima se svidi dojenje sa sesiricima moze doci do toga da odbijaju dojenje bez njih.
    Povecava se rizik od nastanka infekcija, bakterijskih i gljivicnih.
    To sto neko dijete uspjesno doji sa sesiricima ne znaci i da ce neko drugo dijete.
    Isto kao sto neko dijete sisa iz bocice bez da zbog toga odbija dojku, neka druga beba vise ne zeli ni cuti za dojku nakon sto je probala sisanje iz bocice.
    Jednostavno ne vidim zasto unaprijed potencirati stvaranje problema.
    Ali, naravno, na tebi je da odlucis.

  7. #7
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam nedavno probala šeširiće, budući da sam nakon 7 mjeseci uspješnog dojenja zaradila i soor i grozne ragade...mogu ti reći da je moje iskustvo s njima loše: zara ih nikako nije mogla pravilno zahvatiti pa je dojenje bilo još bolnije, a i mislila je da je to neka igračka/grickalica pa ih je grizla umjesto sisala...tako da me ipak puno manje boljelo kad je sisala izranjavanu bradavicu

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Oke cure hvala na informacijama Ja sam msilila da se ti sesirici koriste da ne bi doslo do ostecenja bradavice pa sam zato i postavila pitanje da vidim o cemu se radi no vidim da je to ipak slozenija problematika tako da cemo vidjeti kako dojenje bude islo te ako bude potrebe za njima!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Mudra odluka :wink:

  10. #10
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Evo, ja stižem samo potvrditi ovo što su navele Mirela i Zorana. Zaista, nema potrebe za uvođenjem bilo kakvih "dodatnih sadržaja" u dojenje dok se za njima stvarno ne utvrdi krajnja potreba ( mislim tu i na šeširiće i na izdajalice ). Drage cure, nemojte da vas se unaprijed uplaši mogućim problemima. Istina, većina ih mama u početku ima, ali uz forum, telefon i ovu želju za dojenjem koju već sada pokazujete, sigurna sam da ćete ih sve uspjeti riješiti, ako do njih i dođe.
    Velika pusa svim budućim mamama! :D

  11. #11
    renata avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb, dubrava
    Postovi
    1,398

    Početno

    ja sam (zbog raznih preporuka) bas sa svakim djetetom :D probala sesirice, jer valjda imam osjetljive bradavice pa je svaki pocetak bio bolan. probali smo u jednom-dva podoja i odustali. uopce nismo mogli namjestit tako da mlijeko ide VAN i bilo mi je jako nelagodno s tom gumom.
    inace je dojenje bez sesirica uvijek islo super. samo sam stisla zube ispocetka par sekundi dok uhvati. ali to razdoblje je brzo proslo.

    svaki put se radilo o ragadama koje su nastale jos prvi-drugi dan u bolnici, pa onda neko vrijeme nisu prolazile. ali ja nisam znala za Purelan kremu :wink:
    s prve dvije kceri se valjda radilo o losem polozaju, a kod trece vise za to nije bilo sanse 8) nego je ona vukla ko mahnita od samog pocetka. pa sve do danas :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •