Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: CIN 3 i trudnoća?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    3

    Početno CIN 3 i trudnoća?

    bok svima!
    ja sam nova ovdje i trenutno vas molim ako mi možete dat savjet.
    u devetom mjesecu sam išla na papa test koji je pokazao cin 3
    pa me ginić poslao na kolposkopiju i biopsiju tamo je ustanovljeno da ponovim ponovo za 3 mjeseca papa test pa ako bude cin 3 i dalje radit će operaciju.inače brisevi su mi uredu nemam ni hpv virus samo taj cin
    koji se pojavio ove godine jer kad god sam pravila papa test sve je bilo u redu.sada me zanima dali smijem ostati trudna ako imam cin 3 jer mi od doktora niko ništa nije odgovorio kad sam pitala.

    unaprijed zahvalna vaša Jagoda

  2. #2
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    jagoda, cin 3 nije dijagnoza koju bi trebala zanemariti i mislim da bi trebala za početak ozbiljno porazgovarati s doktorom o stvarnom stanju. svakako provjeri kakvi su ti rezultati biopsije (jel biopsija potvrdila cin 3) i koliko je velika zahvaćena zona (to se vidi na nalazu kolposkopije). doktor će ti na temelju tih podataka znati preporučiti što bi bilo najbolje.
    kod cin-ova je dobro to što se jačanjem imuniteta mogu u nekoj mjere i spontano povući na manji stupanj, pogotovo kad je promjena vrlo usko lokalizirana. ako je riječ o jako velikom zahvaćenom području, bojim se da su tu rezultati spontanog povlaćenja skromniji. službeno priznati podatak je da kod cin 3 u oko 35 % slučajeva dolazi do spontane regresije.
    kod trudnica kojima otkriju cin 3 se ne dešava ništa spektakulatno, trudnoća se normalno odvija, uz ponavaljanje papa nalaza i obavezne terapije i lječenja nakon trudnoće.
    ne bi htjela da sve ovo što sam napisala zvuči u stilu "ne brini, sve će se riješiti samo".
    zato ti moram napomenuti da u slučaju progresije cin3 nastaje stanje koje se na papa testu zove cis, carcinoma in situ. to je jedna vrsta karcinoma cerviksa, a razlika od invazivnog karcinoma je u tome što još uvijek postoji memebrana.
    procjena mog ginekologa (ne znam je li riječ o dokazanoj studiji ili samo o njegovom iskustvu, pa se unaprijed ograđujem) je da u najgorem slučaju neliječeni cin 3 u roku 2-3 godine napreduje do carcinoma in situ.

    uglavnom, mislim da ti u ovom trenutku najbolji odgovor može dati tvoj liječnik.

  3. #3
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    S takvom dijagnozom trudnoća mislim nije preporučljiva, pa i zbog tvog mira. Zamisli se u trudnoći dok iščekuješ rezultate pape,
    teško bi mogla biti mirna i ne živcirati se. Mislim da ti je najbolje pričekati dok ne dobiješ dvije uredne pape, bilo jačanjem
    imuniteta, ili operativno. Isto mi se čini čudnim to čekanje od čak tri mjeseca uz biopsijom potvrđeni cin3, ja bih to išla rješavati...

  4. #4
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Meni nije cudno to cekanje. Biopsijom se odstranjuje dio tkiva i ako je promjena zahvatila samo manje podrucje, moguce je odstraniti cijelo zahvaceno podrucje. Tim vise sto joj je to prvi takav nalaz. Nakon biopsije se i tako ceka minimalno 6 tjedana na novi papa test.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zapravo iz Jagodinog posta mi nije jasno jesu li napravili biopsiju ili ne. Ako nisu, onda ne bih cekala 3 mjeseca. AKo jesu, bih. Ovo ja cisto za sebe procjenjujem.

  6. #6
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    A zašto ne bi napravila papu za 6 tjedana, to je ipak duplo kraće od tri mjeseca, a može se pokazati jel ima više cin-a ili ne?

  7. #7
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    Savjetovala bi ti da se pozabavis sobom... Na nacin na koji ti odgovara... homeopatija, vjera, psihoterapija... nevazno...
    Razlog za los papa postoji i vjerojatno je neka blokada u tvom zivotu... rijesi to pa ce se i ovo rijesiti...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Znam curu koja je imala cis, carcinoma in situ. Učinjena je kolposkopija, nalazi su nakon toga bili cin1 ili cin2 (isto bez HPV-a). Preporučena joj je trudnoća čim prije ako želi. Danas ima zdravog velikog sina, nalazi i dalje nisu ok, ali ni jako loši, stalno cin1/cin2. Uskoro planira drugu trudnoću. Ona čak razmišlja o uklanjanju maternice nakon druge trudnoće, jer joj je to stanje jako veliki stres u životu. Pogotovo što joj nikad nisu otkrili razlog lošim nalazima.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    3

    Početno unaprijed zahvaljujem svima na savjetima

    biopsija je rađena.kad sam u bolnici pitala da mi objasne samo su rekli da to nije ništa strašno.da je bitno da su navrijeme otkrili .znači ni hpv virusa nema,brisevi su uredu .i svi prijašni papa testovi.muči me zato što sam čula da nekim čak preporučaju da ostanu trudne prije operacije atro što postoji mogućnost poslije da se nemože zatrudnit.e sad netko kaže jedno neko drugo a doktori ništa konkretno

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •