Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: marama tour

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno marama tour

    koliko dugo držite bebače u marami?
    pola sata, sat, dva, tri....?
    bumbar u zadnje vrijeme nakom 15-tak minuta nošenja prikunja, pa ne znam dal nastavit šetnju ili se vratit doma?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zara je znala 2-3 sata spavat u marami, a ja lijepo cijelo vrijeme šetam

  3. #3

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    super
    R. vrlo malo spava preko dana, tako da ćemo odsad u duže šetačke podvige
    inače je vrlo živahan, al u marami se umiri ki bubica - toliko da sam danas svako malo zastajkivala da vidim jel diše :D

  4. #4
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nama je u početku marama i služila za spavanje... u njoj bi potegnuo preko dva sata, a u kindaču deset minuta!

  5. #5
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Slažem se sa curama. Marama je bila super mjesto za spavanje ili za uspavljivanje pa i kad sisa više ne funkcionira. Nosi koliko ti kičma izdrži, ali ne pretjeruj. Kući napravi za sebe vježbe istezanja jer što je bebać teži, tvoja kičma više pati. Inače marama je broj jedan za male kupovine, šetnju po gradu, ma za sve. Danas sa ovim mozgom ne bi bebu budila ako spava, ali nakon 45 minuta sat vremena nije se loše protegnuti ni za tebe, ni za bebu, pa onda smotuljak može ići dalje. To je dobro i za previjanje i za pišanje i kakanje jer se to sve u marami radi, ali s naporom.

  6. #6
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    kada je lada imala par mjeseci to je bio jedini način da se malo odmorim. ona bi ubrzo nakon polaska u šetnju zaspala,a ja bi fino zalegla u neki hlad i tako smo obje uživale. znalo je potrajati i do dva sata.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja sam friška s maramom, ali ću svejedno podjelit svoje iskustvo s vama, ja ju ubacim u maramu i ne diram je dok se ne probudi, jer tako stignem dosta toga napravit po kući. to traje oko 2 sata dok ne ogladni i traži ciku. vani smo bili samo kratko do trgovine, ne usudim se ici do grada po ovoj hladnoci.
    moram priznat da se brzo navikla na nju, vec smo ju 2. tjedan ubacili unutra, zaspi ko top.
    Evo upravo veceras sam se natezala s njom, nikako da na miru pojede, stalno se nes bunila, uzme ciku pa pusti pa place ko luda, pa vise nisam znala sto bi(inace nije takva), mozda od moje kasne kave veceras, i nakon 2 sata sam vec bila luda i u ponoc ja nju namontiram i dijete spava ko andjeo. MM nije mogao vjerovati. drzala sam ju malo tako i prebacila u krevetic, pa sad malo visim na forumu.Mir u kući. marama spašava.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    Marama je savršena stvar koju bi toplo preporučila svakoj mami! Mjesto bebe je mami kraj srca, otkad je naša didymosica došla kolica skupljaju prašinu! mi u marami idemo svuda, od shoppinga po gradu, kratkih šetnjica do duuuugih po maksimiru (jedino moramo pazit na trulo lišće i nizbrdicu da se ne bi skljokali....zato me mm čvrsto drži pod ruku)...a nadalje...usisavanje, skupljanje i stavljanje veša, prašina, a šta da vam velim sve se to može, a mali spava ko top, šta ti energičnije radiš to on bolje spava...jedino kuhala baš nisam jer još nismo probali ono ruksak vezanje na leđima, ali i to ćemo kad malo poodraste. on tako mali kad vidi šarenu maramu poludi od sreće, a kad mu kažem...ideš unutra onda se smije na glas svaki put!

  9. #9
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Ja jos nemam koga nositi, ali odlučila sam nositi svoju bebu. Vidim da neke od vas imaju i druge marame osim kamarisovih-da li su bolje?
    Ako netko ima iskustvo sa slingom, baš me zanima, jer meni se jako zgodni čine oni bez ringa, pamučni, elastični, ma divota. Pogledajte na www.kangarookorner.com pod pouches. Meni se to čini idealno za male štruce!
    A možda i primjetite slingove za kupanje/tuširanje- ma fantastično! Zašto bi se beba prala samo u tim specijaliziranim kadicama...

  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    53

    Početno

    sve je to super - danas smo šetali sat vremena i to bi bilo za sad to za šetnju u cugu, kondicija mi je 0, križa odvaljuju
    ne mogu vjerovat da sam ne tako davno penjala Triglav pod daleko većim opterećenjem

  11. #11
    katajina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    463

    Početno

    Mi smo danas proveli više od 3 sata u marami. Prvo smo išli kod pedice na pregled, pa smo prošetali preko Straduna, pa na bus i do dm-a, pa opet na bus i domeka. Većinom smo pajkili a svi su nam se divili kako je maloj bebi lijepo blizu maminog srčeka!

  12. #12
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure prilagodite nošenje što se tiće vremena momentu, vašoj utreniranosti, vašem stanju i stanju djeteta. Ako ste mjesec, dva, tri poslije poroda čuvajte sebe i ne nosite predugo. Dva-tri sata nisu kratka tada i sve je teže nego u normalnom stanju. Pogotovo ako ste imali epizotomiju ili ste pukle ili imale carske rezove. O svemu morate voditi računa i nema svatko istu situaciju. I tata može nositi na početku.

  13. #13

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    ja imala carski i počela roka nositi u marami kad je imao 6 tjedana . u početku bi u njoj bio po sat-dva, a sada (ima nepuna 3 mjeseca) zna u njoj spavati i po 3-4 sata (doduše, kralježnica pati). idemo svuda u njoj, a kad je imao 2 mjeseca bili smo s njim i u austriji u shoppingu i kako nismo mogli nositi kolica (jer bi zauzela 3/4 auta) nosili smo ga cijeli dan u marami (s jednom pauzom za hranjenje/prematanje i jednom kad smo ga s MM-a prebacili na mene, što je prespavao pa nije ni skužio transfer :D ). stalno se nosimo, i to satima, i on uživa...

  14. #14
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Bravo Miha, uživaj.

    Entuzijazme volim jer sam i ja tako radila, ali sada mislim mrvicu drugačije, valjda zašto jer su prošle godine nošenja pa je došlo do zamora materijala.
    Cure sve u granicama normale, ak vam paše , molim lijepo niko vam ne brani, ali nemojte kasnije kukati da niste znali...Polako odmorite kičmu, rastegnite se i dijete također pa možete nastaviti...

  15. #15
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Moj mali u marami više ne spava. Otkako je napunio cca 5 mjeseci, marama mu služi za bolji pogled na svijet vani, kako izađemo tako se on razbudi i proteže na sve strane da se bolje razgleda. No, ipak nam još uvijek dobro služi za umirivanje, a ponekad, iako rijetko, uspije i zaspati u njoj. Kad me vidi da ju stavljam sav ustreperi i razmaše se.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    interesuje me da li mamice sa dvoje i vise djece koriste maramu?
    Imam negativno iskustvo sa klokanicom, jer Edita naprosto posizi kad podjem Samija stavit u klokanicu.
    Valjda bi se i ona nosala. :/
    A nekako mi zvuci nepravedno kad se jedno dijete nosa, a drugo negdje sa strane.
    Ovaj problem vjerovatno imaju mamice sa djecom izmedju kojih je mala razlika :?

  17. #17
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj snorki prvotno napisa
    Imam negativno iskustvo sa klokanicom, jer Edita naprosto posizi kad podjem Samija stavit u klokanicu.
    Valjda bi se i ona nosala. :/
    Oh, Boze - sta su ti djeca!!

    Snorki, ti bi mogla Editu nosit na ledjima zavezanu u maramu, a Samija naprijed. Samo nedo Bog, da se kojim slucajem moras na brzinu odvezat...

  18. #18
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    snorki pa jesi li Editu nosila, a usput klokanica ti nije dobra za kukove. Bolja ti je marama.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    nema nama vise pomoci dok Sami cvrsto ne prohoda.
    Trenutno je ludnica, jer on nece ni da lezi, ni da sjedi, niti moze puzat, nit hodat... a sve bi.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    da ne otvaram novi topic...
    naime, u šetnju idem s maramom samo ako je to negdje blizu, do dućana i sl, smotam se doma i vanka.
    do grada i sve što se ide autom furam kolica, jer ne znam kako bih smotala svu tu tkaninu a da ne pometem pola parkirališta.
    prosvijetlite me....

  21. #21
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Smotaš je kući tj zavežeš u križ, obućeš kaput uzmeš maksikozi i kolica, staviš ih u auto. Kasnije izvadiš kolica koja ti koriste za previjanje i odlagalište za kupljeno ili kad eventualno beba čvrsto zaspe pa se hoćeš malo rastegnuti staviš je u ta kolica. Predlažem da bebu u kolica onda stavljaš zajedno s maramom jer ako ćeš je odvezivati, velika je mogućnost da se probudi.

  22. #22
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Da ne pomisliš da s bebom u marami i voziš, beba je u maksikoziju samo je marama svezana na vrijeme i u miru kući, pa kad se parkiraš i uzmeš bebu još je i topla...za malog miša. Ne zaboravi šal oko vrata jer si zasigurno naprijed raskopčana kad nosiš bebu u marami pod kaputom ili jaknom. Možeš uzeti i malu vunenu dekicu, nek ti neko izplete od tankih vunenih niti pa je možeš namjestiti bebi na leđa i guzu, a ispod marame na onom križnom djelu gdje sjedi, da joj bude toplije. Makar tvoja beba sigurno nosi pelene pa joj nije hladno za guzu. Mojoj je u toj dobi bez pelena bilo hladno.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,335

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    do grada i sve što se ide autom furam kolica, jer ne znam kako bih smotala svu tu tkaninu a da ne pometem pola parkirališta.
    prosvijetlite me....
    kod većine vezanja, onaj dio koji ti se kod vezanja vuče po podu ionako nije u doticaju s bebom...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    Citiraj miha prvotno napisa
    Citiraj ra prvotno napisa
    do grada i sve što se ide autom furam kolica, jer ne znam kako bih smotala svu tu tkaninu a da ne pometem pola parkirališta.
    prosvijetlite me....
    kod većine vezanja, onaj dio koji ti se kod vezanja vuče po podu ionako nije u doticaju s bebom...
    ma znam, ali kad poslije složim maramu sve se pomiješa. a on tako voli grickati sve, pa i maramu.
    probat ću baš sutra. ne da mi se vuć kolica po gradu, moram srediti neku papirologiju, a to znači puno stepenica. možda me i netko pusti preko reda, ko u dobra stara vremena dok sam šetala s trbuhom
    znači, doma nešto spetljam, pa ćemo vidjeti...

  25. #25
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ajde pa javi kako je bilo. Kad je stavljaš u maramu gledaš se u stakla od auta ili u neki izlog da se bolje namjestiš. Ma sigurno ćeš to odmah spontano napraviti.
    Palo mi je još nešto napamet. Kad vežeš prethodno ne vezanu maramu pored auta, ako to n isi kući napravila, staviš krajeve uvijek na sic auta. Nisam probala, a li probaj ti. Istina je da je glupo da krajevi skupljaju blato s poda u ove mokre dane. Kad je suho i nije takva htpa, ali blatnjava krpa pa pod kaput baš i nije ok.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •