Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: prijava - sud

  1. #1
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno prijava - sud

    Pozdrav cure.
    Nećkala sam se gdje da stavim upit: na pravna ili tu, pa eto, ovdje je ispalo jer je "naše" tematike.
    Naime, prijavila sam ga na policiji za maltretiranje i uznemiravanje - podigla sam kaznenu. To je bilo prije nekih mjesec dana. Prije pola ata mi je stigao poziv na sud za utorak (20. 12.). Pitanje je: Treba li mi odvjetnik il da idem sama. Zna li netko što će tamo biti?

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kaja, zao mi je sto dora i ti prolazite takve stvari

    ja bi uzela odvjetnika... nama obicnim smrtnicima je vec i ulazak u sudnicu stresan, mozda zbog takve situacije ne kazes sto si htjela ili se nespretno izrazis... odvjetnik je ipak tu na svom terenu i zna kako ishoditi ono sto treba.

    sretno i javi kako je proslo, a ja drzim fige!

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    kaj ce joj odvjetnik egica?
    pa nije ona nis kriva!

    kaja
    na sud je pozvan i pocinitelj
    tamo ce sudac pozvati njega pa tebe - odvojeno
    kaznena prijava podignuta je na osnovu policijskog zapisnika, jel tak???
    prijavila si ga policiji i oni su dosli na mjesto inapravili uvidjaj?
    ako je bilo tako sudac ima taj zapisnik

    na sudu ce svako od vas sucu ispricati kako je to bilo
    znaci moras ponovo prozivljavati to sto je bilo i nema tu pomoci... moras sama, ne moze to odvjetnik umjesto tebe

    sudac ce na osnovu toga da li se on stalno tak ponasa, na osnovu toga kolko prijava ima prije, na osnovu mnogo cega presudit (obicno onako kako se tebi nece svidjeti, osim ako se u medjuvremenu nije nekaj promjenilo)
    i to je to

  4. #4
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    kaja
    odi na ovaj http://www.poslovniforum.hr/zakoni/z...u_obitelji.asp link i vidi na osnovu cega ce sud odlucivati pa ces se na taj nacin moci pripremiti na to sto te ceka na sudu i znat ces svoja prava

    a nije lose ostaviti dojam da znas o cemu govoris i da si proucila zakon te da te ne mogu tretirati ko da si pala s kruske (sto sam ja dozivjela sve dok nisam utemeljeno progovorila o tome sto i u kojim slucejima zakon propisuje...)

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,715

    Početno

    Ja u ovakvim slučajevima isto glasam za pomoć odvjetnika jer nismo svi pravno stručni, a za ne poznavanje svojih prava si sam kriv (jer bi trebao biti informiran i znati ih). U svakom slučaju kod ovako osjetljivih problema koji su vezani i uz dijete mislim da bi dobrodošao odvjetnik koji može dati stručan pravni savjet i ishoditi najbolje za tebe. Jest da treba platiti čovjeka, ali mislim da to vrijedi novaca.

  6. #6
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    cure
    nemojte se ljutiti, al moram rec da nemate pojma o cemu govorite

    ja sam bila na sudu u istoj takvoj situaciji i ne postoji ni jedan razlog zbog kojeg bi ona trebala davati novce za odvjetnika, osim ako ih nema previse

    zapravo, nek se kaja odluci sama, ali ja, kao neko tko je kroz to prosao zaista ne vidim kakvu bi ona korist imala od odvjetnika u ovom slucaju

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    864

    Početno

    i ja glasam za odvjetnika.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    hm..... ja ustvari ne znam što bi ti rekla
    ja imam odvjetncu, a kao ustvari mi ne treba jer sam dobro potkovana znanjem na ovu moju bolnu temu (brat odvjetnik, sudski savjetnik, druga prijateljica odvjetnica,pola tatinih prijatelja isto bla,bla,bla).
    ipak, ja se ovako osjećam bolje.
    ali definitivno odvjetnik nije nešto što ti je nužno potrebno.

  9. #9
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    kao sto napisah, JA bi ga uzela, osjecala bi se sigurnije nego da sama proucavam zakone i tko zna da li bi ih shvatila i upotrijebila u pravom trenu.

  10. #10
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    hm..... ja ustvari ne znam što bi ti rekla
    ja imam odvjetncu, a kao ustvari mi ne treba jer sam dobro potkovana znanjem na ovu moju bolnu temu (brat odvjetnik, sudski savjetnik, druga prijateljica odvjetnica,pola tatinih prijatelja isto bla,bla,bla).
    ipak, ja se ovako osjećam bolje.
    ali definitivno odvjetnik nije nešto što ti je nužno potrebno.
    trebalo je pisatibrat odvjetnik, jedna prijateljica sudski savjetnik,druga prijateljica.....


    kao što ege kaže ja sam ipak nekako sigurnija kad mi je odvj. pri ruci i kad mi sto puta ponovi, da istina je da on može ovo ili ono, ALI ti možeš ovo, ovo, ovo i ovo i dont worry sve će biti ok.[/b]

  11. #11
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Evo, upravo sam stigla s posla pa sad da vam odgovorim - dakle, puuuno vam hvala i na savjetima i na podršci.
    Odlučila sam da neću uzeti odvjetnika, nego se idem tamo s njim suočiti sama, pa što bude jer više mi stvarno ništa nije bitno.
    Želim samo da sve ovo što prije završi, a i,koliko znam, trebam tamo "dobiti", odnosno, dočekat će me drž. odvjetnik.
    Ustvari, jooooj, kad bi jedna od vas mogla to umjesto mene :/ . Znam da ću zamijemiti kad ga tamo vidim.

    Hvala vam i javit ću vam kako je bilo.
    Puse do tada

  12. #12
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Kaja, nadam se da će sve dobro proći i od sveg srca želim tebi i tvojoj prelijepoj curici napokon mir u vašoj maloj obitelji!

  13. #13
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    hvala ms

    uglavnom, evo proučavam zakone. Štrebam za sutra pa se čujemo

  14. #14
    Sani

    Početno

    Dakle, ovako. Odvjetnik ti u principu ne treba. Naime, općinski državni odvjetnik će braniti tvoje interese, on zastupa optužbu, a ti si oštećena. Dakle, prvo će nakon što utvrde tko je sve došao ili eventualno tko nije, uzeti podatke od okrivljenika, onda će ga pitati da li se osjeća krivim. Ako on kaže da ne (a naravno uvijek to kažu), potom kreće dokazni postupak. Dokazni postupak se sastoji i od tvog saslušanja kao oštećene. Dakle, ti ispričaš sve ono što se dogodilo, potom ti posavlja pitanje državni odvjetnik, a potom eventalno i njegovo odvjetnik ako ga ima, a i on sam kao okrivljenik ti može postavljati pitanja. Nakon što se provede tvoje saslušanje, eventualno nakon što se izvrše uvidi i u još neka pismena (npr. zapisnici od policija, ako ih je i ranije bilo i slično), na kraju se ispituje i on. Za njegovo ispitivanje vrijedi isto što i za tvoje. Dakle, saslušava ga sudac, drž. odvjetnik, njego odvjetnik, a i ti mu možeš postavljati pitanja ako želiš.
    Na kraju kada idu završne riječi stranaka, najprije drž. odvjetnik iznosi završnu riječ, pa potom pitaju tebe imaš li šta reći. Obično tada oštećeni, a to si ti, kažu DA SE PRIDRUŽUJU ZAVRŠNOJ RIJEČI DRŽAVNOG ODVJETNIKA. Naravno, ukoliko si suglasna sa onim kako je ona zastupao optužbu. Potom ide govor njegovog branitelja, pa njega. I to ti je to. Potom samo čekate proglašenje presude.
    Dakle, ne brini se obično su državni odvjetnici ti koji dobro naprave svoj posao.
    Želim ti svu sreću i javi kako je bilo.

  15. #15
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Sani, sad kao da sam bila. Puno ti hvala

  16. #16
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    Kaja, kako je proslo?

  17. #17
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Bok cure
    Nikako da se dohvatim kompa danas.
    Dakle, nije se pojavio. Niti on niti njegov odvjetnik pa je zakazan sljedeći "sastanak" za 13. 1.
    Malo je reći da sam poludjela. Prvo od muke ovih dana, a onda i zbog činjenice da danas nisam zbog toga otišla na posao, a zaključuju se ocjene. Stresa gdje god se okreneš.
    Uglavnom, on ima odvjetnika, pa ću onda i ja

    Eto, toliko za sada

  18. #18
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Joj, a te tri žene koje su bile u sudnici ... sutkinja, zapisničarka i još jedna ... ajme kako su me gledale ... strava

  19. #19
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Cuj, pouzdano znam - ak se ne pojavi jos koji put sud ce poslat murju koja ce ga prepratit na sud.
    Al nemoj mu to rec.
    Nek se iznenadi.

  20. #20
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    Kaja, obzirom da si zaprepastena pogledima zena u sudnici, mozda ne bi bilo lose da vidis na jednoj od ovih adresa za pomoć, podršku ili savjet:

    OSJEČKO-BARANJSKA ŽUPANIJA

    Centar za profesionalnu rehabilitaciju Osijek

    Adresa: 31000 Osijek
    Tel: centrala 031/208-308
    031/208-309
    Fax: 031/208-310
    E-mail: cpr@os.hinet.hr

    U okviru Skloništa radi Savjetovalište. Prijem stranaka moguć je od 00.00 do 24.00 sata.
    U Skloništu je moguće smjestiti 20 osoba.
    Smještaj se može osigurati dolaskom u Centar nakon telefonskog dogovora, posredstvom nadležnog Centra za socijalnu skrb ili policije.
    «SUNCE» Društvo za psihološku pomoć
    Adresa: Waldingerova 11, 31000 Osijek
    Tel: 031/368-888
    Fax: 031/369-075

    Društvo pruža psihološku, psihijatrijsku, socijalnu i defektološku pomoć žrtvama nasilja u obitelji i djeluje u suradnji s Centrom za socijalnu skrb Osijek.

    Ženska udruga «Izvor» Tenja
    Adresa: V. Mačeka 20, 31207 Tenja
    Telefon/fax: 031/290-433
    E-mail: zenska.udruga.izvor@inet.hr
    web: www.inet.hr/~izvor_os

    Savjetovalište za prava žena otvoreno je od ponedjeljka do petka, od 08.00 do 12.00 sati.
    SOS - telefon i pravna linija za žrtve nasilja dostupni su utorkom i četvrtkom, od 09.00 do 11.00 sati kada je moguće dobiti pravni savjet te savjet psihologa.
    Udruženje žena Dalj
    Adresa: Bana Jelačića 12, 31226 Dalj
    Tel/fax: 031/591-053

    U Udruženju djeluje Savjetovalište za obitelj u kojem se pružaju savjeti i pomoć žrtvama nasilja u obitelji svaki radni dan od 08.30 do 12.00 sati.
    SOS telefon Dalj
    Adresa: 31226 Dalj
    Tel: 0800 200 008
    SOS telefon otvoren je od radnim danom od 13.00 do 21.00 sat.
    Adrese sam pronasla na http://www.mobms.hr/page.aspx?PageID=46 i postoje za sve zupanije.

  21. #21
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Mukica ... stvarno si enciklopedija. :puuuse:

    Hvala

  22. #22
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    uf... zao mi je da nisi rijesila tu pricu, ali budes... samo strpljivo.

    pusa!

  23. #23
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    e zato ti je odvjetnik super, jer će ti on sto puta ponoviti da se ne brineš, jer on vjerojatno neće doći, a kad zaista vidite da nije došao, onda nisi tamo sama ko jadnica, već se malo s njim/njom kako pametnjaković radi sam protiv sebe. popiješ kavicu, jer ionako ne možeš ništa po tom pitanju i čekate sljedeće ročište.
    npr. franov tata se ni na drugom nije pojavio, ali mene je odvjetnica i na to pripremila (iako sam i sama znala da to može napraviti lakše mi je bilo kad je i ona tamo samnom stajala).
    e u naše nenasilnom slučaju, sutkinja je rekla njegovoj odvjetnici da će sljedeći put donijeti odluku bio on tu ili ne.

  24. #24
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    e zato ti je odvjetnik super. on će ti sto puta ponoviti da se ne brineš, jer on vjerojatno neće doći, a kad zaista vidite da nije došao, onda nisi tamo sama ko jadnica, već malo s njim/njom prokomentiraš kako pametnjaković radi sam protiv sebe. popiješ kavicu, jer ionako ne možeš ništa po tom pitanju, smiriš se i čekate sljedeće ročište.
    npr. franov tata se ni na drugom nije pojavio, ali mene je odvjetnica i na to pripremila (iako sam i sama znala da to može napraviti lakše mi je bilo kad je i ona tamo samnom stajala).
    e u naše nenasilnom slučaju, sutkinja je rekla njegovoj odvjetnici da će sljedeći put donijeti odluku bio on tu ili ne.
    malo sam uredila ovaj tekstić

  25. #25
    zora

    Početno

    kaja, sto je bilo dalje, jeste uspjeli rijesiti? naime, cini se da i mene ceka problem nasilnog tate na nasim susretima.....sto raditi u takvim situacijama?

  26. #26
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    Moje je prošlo tako što sam si uzela odvjetnicu. U sudnici su s moje strane bile: državna odvjetnica, moja odvjetnica i još neka ženska (vjerojatno praktikantica - nemam pojma). a s njegove strane jedan odvjetnik i on.
    Sutkinja je prozvala njega, i on je rekao svoje viđenje događaja (iako je išao uširoko, al sutkinja ga je stalno opominjala da priča o TOM danu). Nakon toga sam ja pozvana na svjedočenje. Malo me ispitivala sutkinja, malo drž. odvjetnica, a malo i njegov odvjetnik.
    Onda smo izašli van i nakon 5 min, opet unutra. E sad, sutkinja je tamo nešto pričala, al ja sam ti bila izvan sebe, jer je ON bio u prostoriji, tako da baš nisam skužila ženu što je pričala.
    Na kraju mi je moja odvjetnica rekla da je sve u redu, da je dobio godinu uvjetno i plaćanje troškova suda.

    Eto, takko se to zbilo sa mnom.


    Što se tiče tvoje situacije: a, čuj, ja ti za naše dogodovštine baš i nemam nekakvih svjedoka. Meni su preporučivali da si kupim diktafon - za koji sam mislila da je glupost, ali... da sam ga imala, možda bi mi bilo i bolje i lakše. Probaj se sastajati s njih na javnom mjestu, uvijek pazi da ima ljudi oko tebe. Ne znam što bih ti drugo rekla, osim sretno

  27. #27
    zora

    Početno

    a kako vam izgledaju zajednicki susreti, jel to ide? i sto to znaci uvjetno? i, ako ti nije problem, mozes bar okvirno opisati sto je bilo kad si ga prijavila? ili na pm? hvala unaprijed. cini mi se da smo u slicnom problemu, pisem o svojem na drugom topicu, mozda si vidjela...ne znam ni sama sto uciniti dalje...

  28. #28
    Kaja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Vinkovci
    Postovi
    259

    Početno

    javit ću ti se na pp

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •