Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: "visoko prsnuce vodenjaka"?

  1. #1
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno "visoko prsnuce vodenjaka"?

    drage cure, malo san cackala okolo po google-u ali nisan nista nasla a vidila san ovde u par navrata da se spominje visoko prsnuce vodenjaka pa me zanima sta je to, kakve su komplikacije itd uglavnom sta vise informacija to bolje!
    naime vec mi 2 dana nesto curka,bistro i jako jako lagano, samo par kapljica i to ne cijelo vrijeme tako da san ideju o pucanju vodenjaka lagano makla sa strane iako me jako brine. inace, pocelo je nakon malo jaceg bijelog iscjetka i nece da prestane. danas zoven svoju gin (radi popodne) da me ubaci na pregled da vidimo je li to to ili nesto drugo a dotada moran nesto saznat jer cu umrit od nestrpljivosti. i jos nesto-oce li gin to moc ustvrdit ili ce me poslat na druge drasticnije metode (amnio)?

  2. #2
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    meni se isto to desilo kad sam bila odprilike 35. nedelja, i otisla sam na pregled, gde me je ginekolog pregledala vaginalno i rekla mi da "nema vode", sto je znacilo da mi nije puknuo vodenjak, nego da je to "visoko prsnuce vodenjaka" i da ce samo da se "sanira".
    Na sledecem ultrazvuku, nekoliko dana kasnije, rekla je da ima manje plodove vode i da cu najverovatnije ranije roditi, a nekoliko dana kasnije sam bila kod druge dr. i ona mi je rekla da je kolicina plodove vode u redu.
    Sve to sa curkanjem mi se desilo jos jednom nekoliko dana pred porodjaj mada nije uticalo uopste na pocetak porodjaja, a inace sam prenela 4 dana i porodjaj mi je bio manje - vise induciran, jer sam dugo imala trudove (od kojih se nisam otvarala).
    sve ukupno, hocu da ti kazem da mislim da nema potrebe da brines, osim sto bih ti savetovala da ipak odes kod ginekologa.

  3. #3
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    kli_kli, a kako je dosao do toga da ipak nije prsnuce (kojom pretragom)

  4. #4
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    a sorry tek san sad vidila ono "vaginalno"

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Slatina
    Postovi
    200

    Početno

    cure drage, ja vam jučer došla iz bolnice zbog iste stvari. Ležala sam tamo 6 dana.

    Bila sam ovdje postavila pitanje, otišla kod doca, i taj dan u bolnicu. DA, dok sam sjedila u čekaonici, trenerka mi je bila mokra, cijelo to jutro je nešto curkalo.

    tamo došla, dobila kompresu, naravno, mislila sam da ću biti na Ginekologiji (odjel otvorenog tipa) , to mi je rekao i doktor, ali su me sprašili u rodilište.

    na uzv vode ko u priči, svi nalazi u redu, samo mi je taj prvi dan nešto curkalo, ostalih 5 dana kompresa sasvim suha, tri puta na dan na ctg, ništa od trudova (a doma već neko vrijeme imam lažne - sad sam 37 tjedana), prošla sve pretrage, gnjavila svakog da me puste doma, i jučer došla kući

    moj mi je doktor rekao da bi to moglo biti visoko prsnuće vodenjaka, a ovi u bolnici mi nisu rekli ništa, osim da je sve u redu i da se vidimo za dva-tri tjedna

    i sad ti budi pametan

    toliko

  6. #6
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    luce2006 kako si prosla na pregledu?
    i koliko ti je ostalo do termina?

  7. #7
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    luce2006 kako si prosla na pregledu?
    i koliko ti je ostalo do termina?
    prestalo je samo od sebe i sve je u redu, a redovni pregled mi je veoma brzo. termin mi je 4.1. ali ja svejedno mislin da ce ranije

  8. #8
    Ivana123

    Početno

    Savjetujem ti da odmah krenes put bolnice jer bi ti porod mogao krenuti ako je vodenjak pukao.
    Naime, meni se ista stvar dogodila u 23. tjednu, dosla s posla prozirna bistra mrljica na gacicama, nazvala ginica i rekao da krenem put radjaone u Petrovoj. Dosla u radjaonu s 23. tjedna, napravili mi Kitrichov test i bio je pozitivan sto znaci da je curila plodna voda. Kako nisam rodila tu noc, spustili su me na odjel i govorili da to nema sanse da se odrzi. Primila sam gomilu injekcija i dogurala uz strogo mirovanje do 38 +3 dana i sad imam prekreasnog sincica. Nisam se dizala iz kreveta jer svaki pomak i dizanje bi uzrokovalo curenje vode. Nisam se tusirala jedino sam isla na WC.
    Odi doktoru da provjeris da li je voda.Drzim ti fige da sve prodje ok. :D

  9. #9
    Ivana123

    Početno

    Fala bogu sad vidim da ti nije voda. Sretno!

  10. #10
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Dizem ovaj topic ponovo, jer mi se čini da mi curka voda. Nisam baš sigurna jer uzimam geonistin vaginalete, ali mi se čini da mi je dnevni uložak malo previše mokar. To već par dana, ali nisam dizala paniku, jer se to povremeno događalo. Danas mi se čini kad sjedim da mi povremeno curne. Da nema geonistina znala bih sigurno, ali i ovako mi se čini da osim geonistina vani curi i nekakva vodica.

    Ivana123 kakav je to Kitrichov test??

    Sad me već hvata panika kad vidim da si ti preležala čitavo vrijeme.

  11. #11
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Gemini, valjda ce ti se javiti Ivana jer ja ne znam kakav je to test. No, dok cekas njen odgovor ja cu ti samo reci da sam si i ja tako bila umislila kako mi curka plodna voda po malo, a onda sam skuzila da mi, zapravo, pobjegne malo mokrace a da ja to ni ne osjetim.

  12. #12
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Gemini, to je verovatno test sa obicnim lakmus papirom kojim se proverava kiselost/baznost tecnosti. E sad ne znam, da li bi trebalo da bude kisela ili bazna da bi se potvrdilo da je plodova voda...
    Ja sam trazila po apotekama lakmus papir kad mi je curkalo, jer to mozes uraditi i sama, ali kod nas nisam mogla da nadjem lakmus papir. Medjutim, cini mi se da su cure pricale da su u zg kupovale.

  13. #13
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    A i kao sto vidis iz mojih prijasnjih postova na ovom topicu, ja sam bas imala visoko prsnuce i nista se nije desilo, rodila sam 40+4, i prokinuli su mi vodenjak

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    evo ja imala visoko prsnuće vodenjaka i rodila u 35 tjednu jer su me ulovili trudovi i plodna voda je počela jače da curi.
    Meni je to izdržalo dva tjedna uz strogo ležanje u bolnici i bila na preparima 24 sata

  15. #15
    fran2

    Početno

    Test po Kittrichu: pri vaginalnom pregledu se uzme uzorak tekućine iz stražnjeg fornixa (gornji dio rodnice), boji se posebnom bojom i gleda pod mikroskopom (dokazuje elemente plodove vode).

    Postoji i brzi imunokromatografski test (isto se uzima uzorak iz rodnice) a pozitivan test govori u prilog prijetećeg prijevremenog poroda.
    Na žalost, mislim da se rade samo u bolnici.

  16. #16
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Hvala cure na brzim odgovorima. Zvala sam ipak doktora i idem sutra na pregled pa ćemo viditi što je. Toplo se nadam da neću morati ostati grrrrrrrrrr baš mi se ne da ostati sad kad je ovako lipo vrime.
    Pokušat ću obećati da se neću mrdnuti s kauča, Ne da mi se biti u bolnici a curica i muž doma, bez interneta...
    U najgorem slučaju morat ću ipak uzeti neku karticu za laptop da budem tamo online ako me ostave.

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Gemini, sretno!

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    gemini sretnoooooooo

  19. #19
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Srecno!!!
    I javi nam se sto pre!

  20. #20
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Evo me, nisu me ostavili u bolnici! :D
    Sve je ipak OK, gledao cerviks vaginalnim UZV-om da vidi je li se vodenjak slučajno spustio i počeo zavlačiti u kanal, ali nije, sve je ok. Vaginalni pregled isto OK.
    Ali kaže lezi doma što više, obećala
    Danas mi nema nikakve tekućine, tako da sam se možda ipak preforsirala jučer.
    Thx na iskustvima i podršci cure.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •