Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Mahanje glavom

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    17

    Početno Mahanje glavom

    Moja devojčica od 7 meseci radost iskazuje mahanjem glavom levo desno, isto tako kada je u kolicima i želi da promeni položaj a ne može jer je zakopčana ili kada joj je dok je na stomaku igračka van domašaja i ne može da je dohvati (a još ne puzi), i tada maše glavicom levo desno. Ovo sam primetila prvi put sa 5.5 meseci pa smo oko 6 meseci i nešto imali pauzu i opet u poslednjih dvadesetak dana. Pedijatar kaže da ne vidi ništa čudno u tome, mene to ipak brine, da li to rade i vaše bebe?

  2. #2
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Moja curka to radi dok spava, jedno vrijeme od occa 2 tjedna nije to radila ( sve mi je čudno bilo) i sad je opet počela.....od rođenja tako mlatari lijevo-desno!!!! Tu i tamo dok se igra, ali najviše u snu.....kaže pedijatrica nije ništa za brinuti, ali ipak......čudno je!!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    17

    Početno

    E da, kad je zovnem ili pomazim ili na bilo koji drugi način skrenem pažnju ona prestaje. mame, help... brinem se.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Citiraj šniki prvotno napisa Vidi poruku
    Moja curka to radi dok spava, jedno vrijeme od occa 2 tjedna nije to radila ( sve mi je čudno bilo) i sad je opet počela.....od rođenja tako mlatari lijevo-desno!!!! Tu i tamo dok se igra, ali najviše u snu.....kaže pedijatrica nije ništa za brinuti, ali ipak......čudno je!!!!
    Hvala ti šniki, utešno je znati da nismo usamljeni u ovoj dilemi)) Da, i moja devojčica to radi nekada dok se igra.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Žu
    Postovi
    156

    Početno

    Bez brige to je njihova fora- nekakva- mi smo to čak demonstrirali pred dva ped-a. jednom je to bilo kao "nenene ne diraj me" - a drugom je izgledalo kao "gledaj me - VIdi šta ja znam"
    meni tako šalje poruke ne ne nediraj mi nos!!
    i kad nekom maše onda isto tako vrti i glavom!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    17

    Početno

    Narode, super ste, da znate kakvo olaskšanje)))))))))))))))
    Koliki su vaši bebaći, odnosno koliki su bili kad su to radili?
    Poljubac svima vama

  7. #7
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    Ne znam o mahanju, ali ovaj moj se strese povremeno ... onako brrrrrrr... Pitala ja neuropedijatricu i rekla mi je nek ne brinem da bih naknadno skužila da tad piški .

  8. #8
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    moj trese glavom lijevo desno kad se pokusava razbudit a jako mu se spava nesto kao - ne ne ne, necu spavat, iš san

  9. #9
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Moja cura trese glavom što izgleda kao "ne,ne,ne", ali u stvari te znači to, nego nekakvu ufuranost u trenutak i veliko zadovoljstvo. Pri tome pjeva "aaaaaa", a nekad i pleše.
    Jako mi je to simpatično i ne brine me, ponekad je imitiram, a to je veseli i potiče na daljnje mahanje.
    Teško mi se prisjetiti kada je počela s time, mislim sa 7 mjeseci, a zadnjih tjedana to jako često radi (sada ima 9 i pol).
    Posljednje uređivanje od Mater Studiorum : 13.01.2011. at 23:29

  10. #10
    šniki avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,303

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    moj trese glavom lijevo desno kad se pokusava razbudit a jako mu se spava nesto kao - ne ne ne, necu spavat, iš san
    To sam i ja skužila da u snu počinje to raditi kad bi se probudila, a nikako ne može......ali nakon nekog vremena se probudi i onda traži papati cikicu!!!!! I malo si pocicka i onda opet spava......ponekad se budi više puta i isto tako mlatari prije buđenja....( baš to, gladna sam, trebam se probuditi a nemrem.....ili neću spavati, baš neću a nema mi druge!!!!!)

    Mojoj je sad 6,5 mj i radi to skoro pa od rođenja....možda negdje od 2mj života......recimo ( prija sam to znala pripisivati grčevima, ali nije to bilo to....)

  11. #11
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    I moj je tako mahao glavom. Ne znam tocno kad je poceo, ali znam da mu je to bila fora za uspavljivanje (i jos uvijek je).
    A sada mase glavom kada cuje ne ne, ili kada plese ili mu jednostavno tako dojde. Sve je to normalno, a po meni i bas slatko!

  12. #12
    boobamara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    74

    Početno

    I ja sam bila malo se zabrinula jer si mislim kako brzo to radi da će mu se zašvindlat, al isto mislim da mu je to za uspavljivanje...jedino, možda moj ribek ipak ne maše dovoljno jer se sam ne uspije uspavat..

  13. #13
    Ninunanu avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Split
    Postovi
    731

    Početno

    Moja mase glavom onako kao da se cijela stresla, onako dva tri puta zamahne .to je sad počela raditi ima tjedan dva, nadam se da nije ništa jer mi nije drago kad to radi, izgleda ko neki tik

  14. #14
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Ninunanu prvotno napisa Vidi poruku
    Moja mase glavom onako kao da se cijela stresla, onako dva tri puta zamahne .to je sad počela raditi ima tjedan dva, nadam se da nije ništa jer mi nije drago kad to radi, izgleda ko neki tik
    Vjerojatno je sve ok, ali moram spomenuti da je moj stariji to radio, ne samo mahao, nego i povremeno lupao glavom o pod. Bio je jako nagluh, zvukovodi suženi i puni cerumena... Riješilo se vremenom sve, ali uz otorinca. Eto, ne bih htjela nikoga plaši ti, ali ako uz mahanje glavom primijetite neke druge simptome, spomenite to pedijatru, čisto radi mirne savjesti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2022
    Postovi
    4

    Početno

    Znam da je tema dosta stara, ali mozda bude neka mama da mi odgovori. Moj bebac od sedam mjeseci u zadnje vrijeme kad god je potrbuske zamahuje glavom naprijed nazad (kao rock and rollci kad sviraju pa tako mlataraju glavom), ali namjerno, ne da ne moze drzati glavu vec svjesno to radi. Da li je to samo neka njihova fora ili da me zabrine?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •