Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 253

Tema: Povrat poreza za 2010.?

  1. #101
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Ja ponavljam pitanje druge forumašice. Imaju li područja od posebne državne skrbi pravo na maksimalni osobni odbitak ili je to ukinuto od 6. mjeseca?

  2. #102
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    BP, zar se DZO ne tretira isto kao i životno? uplaćena premija DZO upisuje se u polje koje je navela jelena.o
    mene zanima da li je potrebno čekati da hzzo pošalje potvrdu o uplaćenim premijama DZO do 30.06.10. ili je dovoljno priložiti ispis sa njihove web stranice? (upišete oib i izbaci vam sumu uplata)

  3. #103
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj saška prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ponavljam pitanje druge forumašice. Imaju li područja od posebne državne skrbi pravo na maksimalni osobni odbitak ili je to ukinuto od 6. mjeseca?
    područja posebne državne skrbi ostaju po starom, ništa se nije ukidalo

  4. #104
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj ivica_k prvotno napisa Vidi poruku
    BP, zar se DZO ne tretira isto kao i životno? uplaćena premija DZO upisuje se u polje koje je navela jelena.o
    mene zanima da li je potrebno čekati da hzzo pošalje potvrdu o uplaćenim premijama DZO do 30.06.10. ili je dovoljno priložiti ispis sa njihove web stranice? (upišete oib i izbaci vam sumu uplata)
    sa weba porezne uprave: kontakt centar

    Iznimno, porezni obveznici za koje je Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje Poreznoj upravi dostavio podatke o uplaćenim premijama dopunskog zdravstvenog osiguranja, nisu obvezni uz godišnju poreznu prijavu priložiti potvrdu o uplaćenim premijama dopunskog zdravstvenog osiguranja, a podatak o uplaćenim premijama dopunskog zdravstvenog osiguranja tijekom 2010. godine mogu saznati na slijedeće načine (prema službenom očitovanju HZZO-a):

    -na govornom servisu HZZO-a koji je dostupan na broju telefona 01/3659-015 (redovna cijena impulsa), 24 sata na dan, uz obavezan unos OIB-a,
    -na internet stranici http://www.hzzo-net.hr/08_01_11.php, uz obvezan unos OIB-a,
    -na besplatnom telefonu kontakt centra HZZO-a na broju 0800 7989,
    -e-mailom na adresu : dopunsko@hzzo-net.hr,
    -osobno u područnim uredima HZZO-a.)


    znači ne treba čekati potvrdu, a u slučaju nedoumice koliko je uplaćeno, može se saznati kako gore piše

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Imam pitanje: da li se primici od Zavoda za zapošljavanje ( naknada za nezaposlene ) upisuju u poreznu prijavu.Konkretan slučaj: isplata je bila ( ne znam da li za ili u : 10.i 11. mjesecu 2010 g.) i ako se treba upisati gdje ? Imam uvjerenje izdano od njih gdje pišu iznosi i navedeni mjeseci.

  6. #106
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    prima, hvala puno!

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Hvala prima! Sutra idem u poreznu upravu pa ćemo vidjeti da li ću i koliko dobiti povrata poreza!

  8. #108
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj CAPPY prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje: da li se primici od Zavoda za zapošljavanje ( naknada za nezaposlene ) upisuju u poreznu prijavu.Konkretan slučaj: isplata je bila ( ne znam da li za ili u : 10.i 11. mjesecu 2010 g.) i ako se treba upisati gdje ? Imam uvjerenje izdano od njih gdje pišu iznosi i navedeni mjeseci.
    Ta naknada nije oporeziva, pa tako ni ne ulazi u porezni prijavu

  9. #109
    saška avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,054

    Početno

    Prima, hvala ti na odgovoru, baš si me razveselila!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ta naknada nije oporeziva, pa tako ni ne ulazi u porezni prijavu
    Hvala !

  11. #111
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Molim jednu od vas poreznih majstorica da mi objasni jedno pitanjce. MM je bio nezaposlen od početka godine no ja se pametna nisam sjetila staviti ga na sebe sve do 6 mjeseca prošle godine. Onda se zaposlio u 9. mjesecu, ali me je moja računovođa krivo uputila i uglavnom 2 mjeseca je bio zaposlen i prijavljen na meni pa ću sada morati državi vratititaj novac, odnosno tu kšicu koju sam dobivala, a nisam imala pravo na nju. No mogu li tražiti za onih 6 mjeseci retrogradno olakšicu na koju sam imala pravo, a nisam je iskoristila? Nadam se da ste uspjeli shvatiti moje pitanje jer meni je lakše čitati hijeroglife nego te poreze i dohodke.

  12. #112
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Jedno pitanje: dohodak od iznajmljivanja turistickog apartmana se i dalje ne navodi u poreznoj prijavi?
    Posljednje uređivanje od Elly : 09.02.2011. at 13:01 Razlog: tipfeler

  13. #113
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Ovako, dorotea 24... ukoliko ti je muž u 2010. imao primitke manje od 10800,00 kn u tom slučaju može biti kod tebe uzdržavani član cijelu godinu i može također za sebe predati poreznu prijavu pa će i on dobiti povrat.
    Ukoliko je imao više od 10800, onda može također predati prijavu i dobiti povrat, ali ćeš i ti morati predati, te platiti nešto. i da , ako je imao više od 10800,00 uopće ti nemože biti uzdržavani član za tih prvih 6 mjeseci! Nadam se da sam pomogla!

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Inace, obrazac je provjeren i sada radi savrseno


    Meni radi s greškom: kamate za stamb. kredit koje su veće od 6000 kn nije smanjio na 6000, nego mi računa s većom cifrom. Sad sam u kamate upisala 6000 pa je ok, ali dosadašnjih godina je po defaultu računao s maksimalnom olakšicom.

  15. #115
    klaudija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    1,294

    Početno

    Ide li u poreznu prijavu išta vezano uz kupnju auta? brat je prošle godine kupio auto pa ga zanima može li to iskoristit kao poreznu olakšicu.. hvala!
    Posljednje uređivanje od klaudija : 10.02.2011. at 10:55

  16. #116
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    NE!

  17. #117
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku


    Meni radi s greškom: kamate za stamb. kredit koje su veće od 6000 kn nije smanjio na 6000, nego mi računa s većom cifrom. Sad sam u kamate upisala 6000 pa je ok, ali dosadašnjih godina je po defaultu računao s maksimalnom olakšicom.
    ovak je i prije radilo nisu tu nikad ubacili klauzulu o određenoj svoti, tak da vi morate voditi računa o tome

  18. #118
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    anastasia hvala ti

  19. #119

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Radim prijavu za bratića koji je prošle godine radio u sezoni, 6 mjeseci te nešto kratko (15-ak dana kao ispomoć, ali je imao prijavu i prihod). Živi s majkom koja je sredinom godine dobila otkaz. Može li je koristiti kao olakšicu? I da, ima li on svih 12 mjeseci za sebe koeficjent osobnog odbitka 1,0 ili samo te mjesece koje je radio??? Koliko znam, ima sve mjesece, ili?

    Nikad nisam radila prijavu za nekog tko je radio par mjeseci... , pa to neznam....???

    Jer može nju koristiti za te mjesece koje je bila nezaposlena?
    Posljednje uređivanje od corny : 10.02.2011. at 21:38

  20. #120
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj corny prvotno napisa Vidi poruku
    Radim prijavu za bratića koji je prošle godine radio u sezoni, 6 mjeseci te nešto kratko (15-ak dana kao ispomoć, ali je imao prijavu i prihod). Živi s majkom koja je sredinom godine dobila otkaz. Može li je koristiti kao olakšicu? I da, ima li on svih 12 mjeseci za sebe koeficjent osobnog odbitka 1,0 ili samo te mjesece koje je radio??? Koliko znam, ima sve mjesece, ili?

    Nikad nisam radila prijavu za nekog tko je radio par mjeseci... , pa to neznam....???

    Jer može nju koristiti za te mjesece koje je bila nezaposlena?
    on koristi svoju olakšicu za svih 12 mj (uobičajeno 21600), a mamu može koristiti ukoliko njen dohodak za čitavu god. nije veći od 10.800.
    ako je njen dohodak veći onda je i ona u istoj situaciji ko i on, i podnosi por.prijavu u koju upisuje olakšicu za svih 12 mjeseci

  21. #121
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa Vidi poruku
    Jedno pitanje: dohodak od iznajmljivanja turistickog apartmana se i dalje ne navodi u poreznoj prijavi?
    Podizem moje pitanje...

  22. #122
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Elly

    Podatke ne iskazuju porezni obveznici čiji se dohodak od iznajmljivanja stanova, soba i postelja putnicima i turistima i organiziranja kampova paušalno oporezuje ili se dohodak po toj osnovi utvrđuje na način propisan za samostalne djelatnosti na temelju propisanih poslovnih knjiga pa se podaci popunjavaju pod 4.2. Obrasca DOH.
    izvor kontakt centar porezne

  23. #123
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Prima, hvala ti!

  24. #124

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    826

    Početno

    Jupi! Hvala ti Prima!

  25. #125
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Cure,

    imam 2 pitanja:
    1. jel ako imam više od 6000 kn na zdravst. i stambenim potrebama ni ne upisujem premije od svog zdravstvenog kasnije u obrascu (zanm da je prij bilo kao prioritet imaju zdravtsv. i stambene na 1. str.)

    2. jel onaj posebno uplaćen porez nigdje ne upisujem, odnosno u stupac uplaćen porez i prirez upisujem iznos koji ne uključuje taj poseban porez?

    hvala puno.

  26. #126
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    i da dijete je do travnja bilo na tati,a od svibnja je na meni, jel onda tati pišem os.odbitak 1,5 do travnja,a od svibnja tako isto sebi?

  27. #127
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Cure možete li mi pomoći? MM je u prošloj godini ostao bez posla i primao je naknadu za nezaposlene, ukupno 12000 kn. Mogu li ga staviti u svoju poreznu prijavu kao uzdržavanog člana ili?

  28. #128
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj kikic prvotno napisa Vidi poruku
    Cure možete li mi pomoći? MM je u prošloj godini ostao bez posla i primao je naknadu za nezaposlene, ukupno 12000 kn. Mogu li ga staviti u svoju poreznu prijavu kao uzdržavanog člana ili?
    Ne jer mu ukupan prihod prelazi granicu od 10800kn na godisnjoj razini.
    Do kojeg mjeseca je radio tj. kada je primio zadnju placu?

  29. #129
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    i da dijete je do travnja bilo na tati,a od svibnja je na meni, jel onda tati pišem os.odbitak 1,5 do travnja,a od svibnja tako isto sebi?
    Tako je, samo ne zaboraviti navesti na prvoj strani stavka pod brojem 2 razdoblje koristenja.
    Dakle, tata pise 1.1.2010-30.4.2010,
    a ti u svojoj od 1.5.2010-31.12.2010

    Obavezno priloziti kopiju rodnog lista u obje prijave

  30. #130
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Cure,

    imam 2 pitanja:
    1. jel ako imam više od 6000 kn na zdravst. i stambenim potrebama ni ne upisujem premije od svog zdravstvenog kasnije u obrascu (zanm da je prij bilo kao prioritet imaju zdravtsv. i stambene na 1. str.)

    2. jel onaj posebno uplaćen porez nigdje ne upisujem, odnosno u stupac uplaćen porez i prirez upisujem iznos koji ne uključuje taj poseban porez?

    hvala puno.
    1. tako je, nema potrebe ako ti ove dvije stavke prelaze 6000

    2. upisujes ukupno uplacen porez i prirez, poseban porez je ionako u posebnom stupcu naveden.
    Dakle prepisujes samo tu rubriku "ukupno uplacen porez i prirez" sa IP obrasca.

  31. #131
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Ne jer mu ukupan prihod prelazi granicu od 10800kn na godisnjoj razini.
    Do kojeg mjeseca je radio tj. kada je primio zadnju placu?
    U 11. mj 2009., dakle u 2010. nije radio

  32. #132
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Marsupilami, hvala ti puno za informacije
    i da ne smijem zaboraviti kopiju rodnog kod oba roditelja

  33. #133
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Molim pomoć, mm je prijavljen u Zagrebu, pa tamo i predaje poreznu prijavu, obično šaljemo poštom, e sad se ne mogu sjetiti gdje sam prošle godine slala, mislim u centralnu (Av. Dubrovnik), ili bi trebalo poslati u kvartovsku ispostavu, ili je svejedno?

  34. #134
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    šalji u A. Dubrovnik i nemožeš pogrešiti

  35. #135
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Rodni list sigurno ne mora biti originalan i ne stariji od 6 mjeseci?

  36. #136
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    šalji u A. Dubrovnik i nemožeš pogrešiti
    Hvala!

  37. #137
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ne kopija onog od kad se dete rodilo

  38. #138
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Imam pitanje, majka mi je bila nezaposlena prva tri mjeseca a nakon toga je radila. Jel može ona mome ocu ta tri mjeseca biti uzdržavani član, a nakon toga samostalna, tj da ispuni poreznu prijavu, ali ne koristi olakšice za prva tri mjeseca?

  39. #139
    Anastasia 30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    106

    Početno

    Ako ona podnosi prijavu onda koristi svoj ukupni osobni odbitak i nemože ocu biti uzdržavani član.

  40. #140
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Imam pitanje, majka mi je bila nezaposlena prva tri mjeseca a nakon toga je radila. Jel može ona mome ocu ta tri mjeseca biti uzdržavani član, a nakon toga samostalna, tj da ispuni poreznu prijavu, ali ne koristi olakšice za prva tri mjeseca?
    ali ona koristi olakšice svoje za cijelu godinu bez obzira kaj dio nije radila

  41. #141
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    U prošloj godini sam radila prvi i drugi mj. a onda sam otišla na komplikacije, mogu li ostvariti nekakav povrat poreza? Puno hvala!

  42. #142
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    anima ak si kaj dala love, možeš to i dobit van

  43. #143
    goa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    kuća pokraj mora
    Postovi
    486

    Početno

    Cure, ajde, pomozite mi - rodila sam 30.11. svog prekrasnog sinčića i htjela bih ga upisati kao poreznu olakšicu u prijavu. Inače su na mojoj PK oba moja roditelja uzdržavani članovi. Kako onda upisujem koeficijent i koliki i gdje?
    Računi od potpomognute su veći od 6000 kn. Upisujem li svejedno taj iznos pod zdravstvene usluge?

  44. #144
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    goa koeficjent ti je 3. tvoj 1+oba roditelja (uzdržavani članovi svatko po 0,5 + prvo dijete 1.) njega upisuješ u 11. i 12. mjesec.

  45. #145
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    upisuješ 6000 pod zdravstvene usluge i priloži sve što imaš a što pravda iznos, također priloži i ambulantni list ili nešto gdje se vidi da ti je liječnik preporučio lijekove..

  46. #146
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj goa prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, ajde, pomozite mi - rodila sam 30.11. svog prekrasnog sinčića i htjela bih ga upisati kao poreznu olakšicu u prijavu. Inače su na mojoj PK oba moja roditelja uzdržavani članovi. Kako onda upisujem koeficijent i koliki i gdje?
    Računi od potpomognute su veći od 6000 kn. Upisujem li svejedno taj iznos pod zdravstvene usluge?
    Za prvih 10 mjeseci koeficijent ti je 2 (1 tvoj + 0,5 za svakog uzd. clana), a za 11. i 12. mjesec ti je 2,5 (prvo dijete 0,5).

    Upisi samo 6000 jer vise od toga ti ionako nece priznati, ako odmah upises 6000 dobit ces tocan iznos povrata.
    Ako upies vise od 6000 onda bi se mogla poveseliti vecem povratu koji ionako ne bi dobila.

  47. #147
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i izračunaj si možda ti je i klinjo višak, pa nega možeš prebacit na poreznu prijavu muža

  48. #148

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Šokirana!!! Poslala kolegici u rač. da mi ispuni poreznu prijavu - imam pravo na temelju kamata za stambeni za pola godine, ali kaže ona ništa od toga jer muž nije radio cijelu prošlu godinu!!!!!!!!!! Ima li to ikakve logike????? Znači plaćali smo kredit iako samo jedno radi , a kad treba vratiti novac onda e nemože jer nije radio
    Pa katastrofa... još jedan razlog zašto ne želim više živjeti u ovoj smrdljivoj državi

  49. #149
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    Citiraj ivana_5 prvotno napisa Vidi poruku
    Šokirana!!! Poslala kolegici u rač. da mi ispuni poreznu prijavu - imam pravo na temelju kamata za stambeni za pola godine, ali kaže ona ništa od toga jer muž nije radio cijelu prošlu godinu!!!!!!!!!! Ima li to ikakve logike????? Znači plaćali smo kredit iako samo jedno radi , a kad treba vratiti novac onda e nemože jer nije radio
    Pa katastrofa... još jedan razlog zašto ne želim više živjeti u ovoj smrdljivoj državi
    pitaj ti tu kolegicu kakve veze ima muž s tvojom poreznom prijavom (osim da ga iskoristiš kao olakšicu, ako nije na bilo koji način prihodio više od 10.800 kuna)

  50. #150

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    P a stambeni kredit se vodi na njega i u biti to je njegova prijava poreza , ja sam jamac ( mi nismo vjenčani a kolegica mi samo radi uslugu jer ja ne znam to ispuniti)

Stranica 3 od 6 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •