Pokazuje rezultate 1 do 25 od 25

Tema: Alternativa za podne puzzle

  1. #1
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno Alternativa za podne puzzle

    Moja djevojčica ima pet mjeseci i počela se okretat s leđa na trbuh, tako da je došlo vrijeme da se spustimo s kauča na pod. Međutim, ne znam koju podlogu da joj stavim na pod sad kad se ispostavilo da su podne puzzle toksične. Imate li kakve prijedloge?

  2. #2
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    40

    Početno

    Mi imamo tatami strunjaču. Malo je skuplja, ali mi smo jako zadovoljni.

  4. #4
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    a od čega je tatami?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    40

    Početno

    Ne znam od čega je, kad sam tražila strunaču onda sam na forumu našla tatami. Mi smo ju kupili u dućanu koji drži opremu za borilačke vještine, tatami se koristi kao podloga u judu.
    Više pogledaj na linku: http://www.pride.hr/Category/41-stru...-borilita.aspx

  6. #6
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Na ovoj stranici piše i da su i dječje puzzle tatami. Guglala sam tatami i piše da se original radi od riže, a ove danas od gume, sintetike i slično. Koliko sam shvatila problem s podnim puzzlama je što se rade od nekakve pjene kojoj se dodaje otapalo koje je toksično. E sad, kako znati ima li toga u tatami puzzlama koje su btw samo 4.99 kn/kom?

  7. #7
    malo plavo avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    72

    Početno

    Mi kupili u Konzumu te puzzle. Na pakiranju piše da nisu toksične.

  8. #8
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj malo plavo prvotno napisa Vidi poruku
    Mi kupili u Konzumu te puzzle. Na pakiranju piše da nisu toksične.
    Kada ste to kupili? Kako izgledaju i u kojoj su zemlji proizvedene? Ja sam našla neke puzzle u Vrtuljka, zemlja porijekla Malezija, nemaju ni CE oznaku, kamoli što drugo . Mi smo u međuvremenu kupili neku Disney podlogu, ali je tvrda i malo skliska, bit će super za kasnije, ali zasada ostaje problem što staviti na pod. Improvizirala sam s dekom, tom Disney podlogom i baby gymom, ali nije to to. Ima li tko pametniju ideju?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    a što fali očišćenom običnom kućnom tepihu i plahta preko njega?

    bakterije, ove one, kod nas su to sve kućni ljubimci pa se tako i najmanje dijete priviklo na njih ...

  10. #10
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a što fali očišćenom običnom kućnom tepihu i plahta preko njega?

    bakterije, ove one, kod nas su to sve kućni ljubimci pa se tako i najmanje dijete priviklo na njih ...
    Nemam tepih, svugdje je parket, a ne kupuje mi se baš sad tepih kojeg ću koristit par mjeseci. Zapravo, ne znam ni kakve su cijene tepiha

  11. #11
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    U Baby Centru u Slo su u prodaji puzzle koje navodno nisu toksicne:

    http://www.baby-center.si/Announceme...=62&ItemID=321

  12. #12
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam tepih, svugdje je parket, a ne kupuje mi se baš sad tepih kojeg ću koristit par mjeseci. Zapravo, ne znam ni kakve su cijene tepiha
    Ako uzmes tapison, kvadrat je nekih 40-tak kuna, ispadne te i jeftinije. Ja nekako razmisljam o toj opciji.

  13. #13
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    a što fali očišćenom običnom kućnom tepihu i plahta preko njega?

    bakterije, ove one, kod nas su to sve kućni ljubimci pa se tako i najmanje dijete priviklo na njih ...
    pa ako je tepih pamučan, može i bez plahte, kao da neće doć u kontakt s kućnim bakterijama kad krene puzat

  14. #14
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    Citiraj Janis prvotno napisa Vidi poruku
    Nemam tepih, svugdje je parket, a ne kupuje mi se baš sad tepih kojeg ću koristit par mjeseci. Zapravo, ne znam ni kakve su cijene tepiha
    ima pamučnih tepiha po 200-300kn

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ja ne znam kako vi živite bez tepiha.... Mi smo u kući i moramo imati nešto na podu jer su djeca STALNO na podu. Dnevni boravak je baza i u njemu je debeli krasan tepih 3x2m. Svi odrastaju na njemu, igraju se, a i mi odrasli stalno ležimo ili sjedimo na njemu...
    Djecu gotovo nikada ne držim u vrtiću, niti na krevetu (barem nema straha da će iskočiti ili pasti).

  16. #16
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Ja ne znam kako vi živite bez tepiha.... Mi smo u kući i moramo imati nešto na podu jer su djeca STALNO na podu. Dnevni boravak je baza i u njemu je debeli krasan tepih 3x2m. Svi odrastaju na njemu, igraju se, a i mi odrasli stalno ležimo ili sjedimo na njemu...
    Djecu gotovo nikada ne držim u vrtiću, niti na krevetu (barem nema straha da će iskočiti ili pasti).
    Novi stan i prvo dijete Tepih je u planu za jesen, baš ovakav - deblji i krasan

  17. #17
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Mene su isto tepisi spasili. tek nedavno sam ih nabavila, i preporodila se. Iako sam inicijalno bila protiv njih.

  18. #18
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Moja je na gym-u! Ali kratko...začas odluta na tepih, pa čak i do parketa...

  19. #19
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Naš boravak je cijeli u bambus parketu, na sredini boravka je peć na drva tako da je i pod topli, prije nego je bebač propuzao planirala sam da kupimo neki veći tepih ili staze ali dobro da nisam.

    Imam samo jedan manji tepih uz kauč koji sam prekrila dekom i tu bebač najviše boravi, tu i tamo otpuzi s njega ali nema veze, samo pazim da ne ide oko peći.

  20. #20
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Frotirka (velika, kao deka) preklopljena na duplo i na pod. To je bilo dobro jer se moglo prati na visokoj temperaturi. Trik za zadržavanje djece na tom području bile su igračke koje su ih zanimale, ali to je bilo kratkotrajno. Doduše, moji su oba kasno prohodali, a u vrijeme puzanja nismo ih baš ograničavali.

    Offt, imali smo i vrtić (gajbu) neki prilično veliki za starijeg sina, ali to se koristilo relativno kratko. Poslije sam u njemu držala viper sa mlađim sinom, da stariji ne može do njega dok sam ja na wc-u ili slično. Unutra su htjeli biti jedino zajedno, nakon što je mlađi počeo sjediti i to nam je bilo super.

    Tepihe smo imali (i bacili oba stara nakon što ih je moj stariji dooobro zapišao prilikom skidanja pelena) i tu frotirku sam stavila gore.

    Na balkonu je beton - tamo smo stavljali neku staru štep-deku (vunenu) koja je poslije također otišla s glomaznim otpadom.

    Puzzle su u ono vrijeme prije 10 godina postojale (čak smo dobili neku garnituru, manjeg formata) ali moji dečki ih baš nisu voljeli pa smo ih brzo proslijedili dalje.

  21. #21
    Janis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    311

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    Offt, imali smo i vrtić (gajbu) neki prilično veliki za starijeg sina, ali to se koristilo relativno kratko. Poslije sam u njemu držala viper sa mlađim sinom, da stariji ne može do njega dok sam ja na wc-u ili slično. Unutra su htjeli biti jedino zajedno, nakon što je mlađi počeo sjediti i to nam je bilo super.
    Kako se s djecom postaje kreativan! Moram ovo prenjeti sestri kao spasonosno rješenje.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Pozdrav!

    Ima li nertko iskustva sa ovim strunjačama http://rozi-step.hr/pilates-podloge/.../airex_corona/ ?

    I za one tatmia sam čula,ali čitam na forumu da smrde...pa sad ne znam koliko je to onda dobro...

  23. #23
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Mi imamo cijelu sobu u tatami strunjacama kupljenim u trgovini za borilacke sportove. To smo stavili kad je mali imao 6-7mj, a sad ima 2,5 god i jos se ne odvajamo od strunjaca i mislim da necemo jos dugo.
    Nase ne smrde (prvi dan kad smo ih kupili su imale miris, ali za par sati je nestao), odlicne su za odrzavanje (samo ih povremeno prebrisem ili istusiram na dvoristu), tople su, super za vjezbanje, igranje (ublazavaju udarac kad dijete padne).
    Nasa najbolja investicija!

  24. #24
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

  25. #25

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    15

    Početno

    Super! Onda riješeno,uzimam ih!
    Hvala

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •