Pokazuje rezultate 1 do 28 od 28

Tema: ADSL

  1. #1
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno ADSL

    Napokon smo odlučili uzeti ADSL.
    Pitanje iskusnima, da idemo preko HT-a, ili ISKONA,
    ima li kakva razlika u kvaliteti, ponudi, rješavanju eventulanih
    problema (i koji poklanjaju bolji DVD )?
    Ja sam sada spojena preko Iskon Optimala, i spor je za poluditi.
    Internet koristim samo za surfanje, cca 1-2 h dnevno, za mail, i forum.
    Da li će mi biti dosta tih 100 kuna ili ću morati nadoplaćivati?
    Sada su mi računi za internet u prosjeku 200 kuma mjesečno.

  2. #2
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    Mi imamo preko Iskona, nema nikakve razlike u kvaliteti i brzini, ma čak ni cijena nije bitno različita, što god uzmeš nećeš pogriješiti. Tih 100 kn ti je sasvim dovoljno za tvoje potrebe koje si navela.

  3. #3
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    kolko sam uspjela shvatit, samu vezu plaćaš t-krami (onih osnovnih 79 kn), a promet iskonu. tak da ti to dođe na isto po kvaliteti. i username i pass su ti od iskona.
    ne znam ak pratiš news grupe, imaš grupu adsl, tam ima dost zanimljivih informacija i komentara...

  4. #4
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa
    ne znam ak pratiš news grupe, imaš grupu adsl, tam ima dost zanimljivih informacija i komentara...
    Što to je?

  5. #5
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa
    ne znam ak pratiš news grupe, imaš grupu adsl, tam ima dost zanimljivih informacija i komentara...
    Što to je?
    Vidi http://groups.google.com/group/hr.co...l?lnk=sg&hl=en.

    A mozes ih pratiti i preko Outlook Expressa (samo iskoristis opciju news subscribe).

  6. #6
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    ja imam preko T-coma. Sve je OK (jedino kaj imam averziju prema gigantima kao što je HT).

    Prosječni račun mi je 79 kn + 20 kn za dodatni promet, a provodim dosta vremena na internetu, ako nebudeš skidala filmove i glazbu ovo je super stvar.

  7. #7
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mi isto idemo preko t-coma...a sta se tice averzije imam je prema svima. DVD ti poklanja t-com ali zaboravi, to je jos jedna marketinska varka. dobivas ga za samo jedan odredjen model adsla i to ako kupis u hg-spotu nesto za minimalno 100 kn.
    a da je internet brz...brz je. za racun cemo vidjet, ovo mi je prvu mjesec da ga imam i uzeli smo isto taj za 100kn.

  8. #8
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Citiraj Lu prvotno napisa
    mi isto idemo preko t-coma...a sta se tice averzije imam je prema svima. DVD ti poklanja t-com ali zaboravi, to je jos jedna marketinska varka. dobivas ga za samo jedan odredjen model adsla i to ako kupis u hg-spotu nesto za minimalno 100 kn.
    a da je internet brz...brz je. za racun cemo vidjet, ovo mi je prvu mjesec da ga imam i uzeli smo isto taj za 100kn.
    hm? mislim da su te krivo informirali... dvd dobivaš normalno, sam kaj moraš čekat.... i čekat... i čekat. zadnja info kaj sam čula je da će dvd-i stić krajem siječnja. a ja uvela adsl 12.12. mislim. seljačine.
    moram se sjetit nazvat im službu za korisnike da se malo spominjemo o njihovoj familiji.... jel

  9. #9
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    Ugovor za adsl smo potpisali 6.12.2005., a adsl nam je postavljen 13.12.2005.
    S obzirom na reklame koje vrtite po medijima, čovjek bi očekivao da će mu s adsl-om stići i taj famozni DVD...
    Dakle, kad ću ja dobit taj DVD (ako ću ga uopće dobit) i ne smatrate li takav pristup prema potrošačima krajnje bezobraznim i bahatim? Jer niti u pošti u Jurišićevoj prilikom potpisivanja ugovora mi nisu znali ništa konkretno reč glede tog DVD-a nit mi je serviser koji je postavljao adsl mogao dati bilo kakvu korisnu informaciju....
    Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
    upravo sam poslala mail ovog sadržaja njihovoj službi za korisnike.... živo me zanima kaj će mi odgovorit.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    meni je tip koji je instaliro adsl rekao da oni nemaju nikakve veze sa dvd-om i da to sve ide preko neke druge firme :/

  11. #11
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Ništa od mog ADSL-a, bar zasada.
    Nije mi uopće palo na pamet da mi nije dostupan, nisam nikada napravila provjeru dostupnosti, bila sam uvjerena da je cijeli Zagreb pokriven.
    I danas hoću napraviti prijavu, kad ono sorry, za sada ništa od toga.
    A baš sam se napalila na DVD.

  12. #12
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    aleksandra70vanja, samo se ti upiši, nako nekog vremena nazovi i provjeri dostupnost. Oni trebaju određeni broj prijavljenih da počnu spajanja za određeno područje.Tako je bilo i kod as, sami su nas a kraju nazvali dali želimo. Mi ipak još nismo jer mislimo da nam je onaj paket za 100 kn premalo(kad stisneš na status ikonu interneta vidiš koliki ti je promet pri jednom spajanju). Jer svaka pogledana slika puno nosi, npr. Onaj paket flate rate nam je malo puno(300 kn) i još premišljamo ali onda bar možeš neograničeno skidati šta god želiš.

    Za dvd nemam komentar(ja zam da su rekli do isteka zaliha, samo nisu rekli da ih imaju par komada, izgleda).

  13. #13
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa
    Citiraj Lu prvotno napisa
    mi isto idemo preko t-coma...a sta se tice averzije imam je prema svima. DVD ti poklanja t-com ali zaboravi, to je jos jedna marketinska varka. dobivas ga za samo jedan odredjen model adsla i to ako kupis u hg-spotu nesto za minimalno 100 kn.
    a da je internet brz...brz je. za racun cemo vidjet, ovo mi je prvu mjesec da ga imam i uzeli smo isto taj za 100kn.
    hm? mislim da su te krivo informirali... dvd dobivaš normalno, sam kaj moraš čekat.... i čekat... i čekat. zadnja info kaj sam čula je da će dvd-i stić krajem siječnja. a ja uvela adsl 12.12. mislim. seljačine.
    moram se sjetit nazvat im službu za korisnike da se malo spominjemo o njihovoj familiji.... jel
    ovisi koji si uzela dvd se dobiva samo za onaj sta reklamiraju za 1kunu. tako mi je rekao tip u hg spotu kad smo potpisivali ugovor.

  14. #14
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    u hg spotu? sad mi tek ništa nije jasno :?
    ja sam ugovor išla potpisat u poštu u jurišićevoj...
    kako god, postat ću odgovor kad stigne.

  15. #15
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    nas su danas zvali iz HT da pitaju jesmo li zadovoljni sa adsl-om i da kažu da ćemo dvd dobiti na kućnu adresu početkom veljače.....

  16. #16
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Inače, ima li tu tko sa Sigečice zainteresiran za ADSL, da skupa skupljamo 15 potpisa?
    Ili bar za šetnju?

  17. #17
    katarina29

    Početno

    ja imam ADSL preko iskona...uzeli smo na 18 mj. placamo 79 kn HT-u i 20 kn za potroseni prpmet...512 MB + jos 256 mukte....ako predete tih 256 placate slijedecih 20 kn....premda po mom misljenju za normalno surfanje netom vam je paket 512 sasvim dovoljan....
    na pocetku smo uzeli 2GB ali to je bilo stvarno previse za nas i odustali smo nakon dva mjeseca....inace promet mozete mijenjati...krenete sa manjim pa vidite kako vam ide potrosnja pa ako predete 1 GB na mjesec onda razmislite o paketu "GB....

    inace samo usporedbe radi...ja i MM smo dnevno po tri cetri sata na netu....pola sata dnevno nam je cam ukljucena (ona vuce promet) i sasvim nam je dosta 512 + 256 MB....

  18. #18

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj aleksandra70vanja prvotno napisa
    Ništa od mog ADSL-a, bar zasada.
    Nije mi uopće palo na pamet da mi nije dostupan, nisam nikada napravila provjeru dostupnosti, bila sam uvjerena da je cijeli Zagreb pokriven.
    I danas hoću napraviti prijavu, kad ono sorry, za sada ništa od toga.
    A baš sam se napalila na DVD.
    nema ti to veze sa pokrivenosti.mi smo zatjev predali prije 7 mj.ali još uvijek ništa jer nam je tel.linija spojena preko PCM uređaja koja ne podržava ADSL.napisali smo bezbroj žalbi da nam se taj uređaj ukloni,al oni vele da nas nemaju gdje prikopčat trenutno (seru jer u ulici iza naše ima 20 slobodnih parica) i obečali poslije nove godine to rješavati jer tad navodno po novom sistemu nitko više neće biti spojen prekoPCM-a.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    lost place
    Postovi
    15

    Početno

    Mi smo u 12.mj. uzeli preko iskona, tj. plaćamo 79 kuna t-com i 20 kn iskonu za potrošeni promet. Prednost: t-com poklanja dvd a iskon 2 mjeseca flat rate.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    ja imam preko T-coma. Sve je OK (jedino kaj imam averziju prema gigantima kao što je HT).

    Prosječni račun mi je 79 kn + 20 kn za dodatni promet, a provodim dosta vremena na internetu, ako nebudeš skidala filmove i glazbu ovo je super stvar.
    Ista stvar, a internet stalno ukljucen. Muz radi doma i salje netom-dosta slika, bez toga bi bilo samo ovo osnovno (65 kn bilo, sada valjda 79, to mi jos nije jasno). Nama jedino svako toliko naprave gresku u obracunu te osnovne tarife-neki genije ima u kompu drugu cifru i stalno je salje. Ja se zalim, oni isprave, a poslije opet pogrijese-pa tako vec tri puta.

  21. #21
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    65kn plus 22 % PDV je 79 kn
    Brat i ja uzeli preko Iskona paket 100kn a sad već napravili 250 kn račun.Hu,Hu.

  22. #22
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    evo moram povuc sto sam ih popljuvala jer naprosto ne mogu vjerovat evo mi je city express donio doma DVD od t-coma. dakle nije marketinska fora nego istina!

  23. #23
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    lu, a kad si potpisala ugovor?
    meni su odgovorili da će mi dvd stić krajem siječnja ili početkom veljače...

  24. #24
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Ja sam cekala cca 2 mjeseca da dobijem MaxADSL, u cetvrtak se grdno razocarala kad mi nije htio proraditi (usprkos velikom trudu montazera i kasnije u Korisnickoj podrsci), prijavila sam kvar, i za manje od nekoliko sati su ga popravili - sad sam online 24/7

  25. #25
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Mi dobili dvd prekjučer, točno 22 dana nakon što smo se priključili na adsl.

  26. #26
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    Citiraj plashljivo_pile prvotno napisa
    lu, a kad si potpisala ugovor?
    meni su odgovorili da će mi dvd stić krajem siječnja ili početkom veljače...
    nesto prije sredine prosinca cini mi se, jutros sam se sokirala kad su mi ga donijeli jer su mi u hg spotu rekli da necu dobit. a samom uslugom adsla sam jako zadovoljna. sve je radilo odmah i super je.

    a tebi btw cestitam procitala sam tvoju pricu o rodjenju malene

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Samo jedno upozorenje ako slucajno imate Mac kompjuter (macintosh). HT ne isporucuje software za Mac za instalaciju ADSL-a, pa ce te se oko toga morati sami pobrinuti. Morate imati bar Mac OSX da bi radilo-onda se samo instalira. Mi imali devetku pa morali staviti desetku za internet.

  28. #28
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Samo da se pohvalim da su me danas priključili.
    Tip koji je priključivao kaže da sigurno imam viruse jer mi je sporo, a meni se čini da je turbo brzo. Ma super je.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •