Stranica 1 od 3 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 123

Tema: (ne)urednost

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno (ne)urednost

    Ja sam u suštini neurednaosoba. A uredno mi je lijepo.
    Katkad (jednom u tjednu, češće u mjesecu) uredim sve prostorije u stanu tip-top. Al to traje kratko. I opet jovo-nanovo.

    Ne znam kako vama, al meni je to frustrajuće. Stavim katkad cvijeće u vazu, al eto ti pored vaze za satipo ključevi, lego kockica, maramice, mobitel...pa to sklanjam, sklanjam...(pomažu mi i ostali, i MM-a to smeta, al to kompanjski uredimo)
    Pa dodajte tome neke još neuređene stvari u stanu kao npr. nedostatak ladica i vješalica...Pomislim, ne bi se odjeća gomilala da imam dovoljno mjesta...
    S druge strane se pitam, gdje s odjećom koja je nošena, a nije još za pranje? Gdje je držite, na sjedalicu koja je za tu namjenu u sobi, na vješalici na zidu, preebačenu preko komode, kreveta, GDJE?

    I što je najbitnije od svega, koju poruku ostavljam djeci u naslijeđe, koje navike stiču...

    P.S. u svemu ovom, jedan od najboljih savjeta koji sam ikad našla i primijenila je da u hodnik stavim zgdnu ukrasnu kutijicu na KOmodu(kod mene cipelarnik) u koju se odlažu sitnice. Tamo ima svega, od kopči, reklamica koje trebaju, sitniša, pleteni cvjetić, svašta...To su neke sitne stvari koje nemaju "svoje mjesto".

    Čekam savjet ili jednostavno pišite kako kod vas.

    I da, možda bi netko iz struke o uređenju doma mogao reći neku uobičajenu količinu ladica/polica (ako to postoji).
    Recimo, gdje držite vaze, plastični bor, kuglice za bor, fine cipele, razne sprejeve i alat, mašinu za šivanje, ostatke tkanina...ma znate što vas hoću pitati? Uobičajeno je da tanjure i čaše držimo u kuhinjskuim ormarićima, a knjige na polici u dnevnom, al nikako da smjestim negdje masažer za noge. Tako sam mu se radovala, al sad svaki pet pred korištenje trebam s njega očistit prašinu pa tek onda nožice da uživaju

  2. #2
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    da sam u stanu, ne znam gdje bih smjestila
    ovako imam podrume, pa sve što si nabrojala držim u njima
    pretpostavljam da nemaš neku prostoriju toga tipa?
    ne znam, teško je u tom slučaju
    ja sam mislila da će jakne visiti u garderobnom kada ga namontiramo
    evo gledam svoje trpezarijske stolce...
    na jednom visi moj kaput, na drugom mala bacila jaknu kad je došla iz škole


    evo tata opominje dijete da spremi jaknu i torbu
    meni niš ne govori

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa Vidi poruku
    da sam u stanu, ne znam gdje bih smjestila
    ovako imam podrume, pa sve što si nabrojala držim u njima
    pretpostavljam da nemaš neku prostoriju toga tipa?
    ne znam, teško je u tom slučaju
    ja sam mislila da će jakne visiti u garderobnom kada ga namontiramo
    evo gledam svoje trpezarijske stolce...
    na jednom visi moj kaput, na drugom mala bacila jaknu kad je došla iz škole


    evo tata opominje dijete da spremi jaknu i torbu
    meni niš ne govori
    Ma to hoću reći. Mi se presvlačimo u dnevnom, tu grijemo. Onda je tu lijepo jedno skladište na koje se svi redom žestimo, naročito ako za to zapinjemo. Npr. danas, frcaju ljuske od ribe po gornjem dijelu od moje tute (trenirke) koja je naravno na naslonu luda saaaaaam

  4. #4
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    volim da mi je čisto i uredno.
    čisto mi je,jer se trudim jednom u dva tj.napravit generalku,zanći pomaknut krevete u spav.sobam i dj.pa očistiti i oprati,obrisat prašinu sa vrha ormara i kuh.elemenata.
    svaki drugi dan usisavam ,perem wc i,kuponu , perem podove i brisem prašinu sa regala u dnev.boravku i of kors sa televizora ,koji u dva sata rada na sebi stvori prst prašine.to je što se čistoće tiće,a urednost,,,,,,ja bi volila da je sve na svom mjestu,ali pored dvoje dijece i pored muža koji nezna čemu služe ormari ,to je naprosto nemoguće.
    npr.poludim što nitko od njih nema naviku kad uđu u kuću,spremit cipele u ormarić nego ih ostave pored njih,a ormarić prazan,roba koja nije za pranje,imam jedan u hodniku ormarić i od klinaca i svoju odlažem tamo,a muž svoje majice baca preko ormarića u spavačoj sobi ,dok ih ne skupi 10-ak i dok se ne zgužvaju ,pa na kraju završe u pranju....
    neke od stvari koje spominješ ,držim u špajzi u stanu ,a neke u podrumu...
    Posljednje uređivanje od anitak : 04.02.2011. at 18:35

  5. #5
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    makita, ko da sam ja pisala.
    ja mislim da bi moje rješenje bili ormari, puno ormara, i to onih organiziranih onako kao iz ikee. tako da svaka, ali baš svaka stvar ima svoje mjesto. kronično mi fale ormari.

    a najviše me izluđuje ovo:
    Tamo ima svega, od kopči, reklamica koje trebaju, sitniša, pleteni cvjetić, svašta...To su neke sitne stvari koje nemaju "svoje mjesto".
    što god da ostane vani, tipo tanjurić, ukrasna zdjelica, bilo što, za par dana je krcato tim sitnicama. krcato. i čavlićima i vidama. ne vidim da mm nešto vida po kući, ali svaki taj tanjurić i svaka ta posudica se nakrca s nekim vidama.

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Ja sam u suštini neuredna osoba. A uredno mi je lijepo.

    Ovo je story of my life.

  7. #7
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ne radim nikakve generalke jer nije potrebno
    jednostavno sve ide odmah na svoje mjesto i nema nagomilavanja niti stvari niti nereda

    A jednom davno smo dobrano prožvakali ovakvu temu
    evo uživaj
    http://forum.roda.hr/threads/34386-K...oliko+pedantne

  8. #8
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku

    što god da ostane vani, tipo tanjurić, ukrasna zdjelica, bilo što, za par dana je krcato tim sitnicama. krcato. i čavlićima i vidama. ne vidim da mm nešto vida po kući, ali svaki taj tanjurić i svaka ta posudica se nakrca s nekim vidama.
    Potpuno ista stvar kod mene. Pospremim subotom ili nedjeljom ujutro, i uredno bude najduže do ručka istog dana.
    S tim da nemamo problema s ormarima i ladicama, ima ih ko u priči, ali se vrlo brzo sve što treba biti u njima nekako nađe vani (pri ruci ).
    Mislim da je problem jer sam ja popustila i ne zanovijetam više za svaku stvar niti se nerviram zbog nereda.

  9. #9
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Mi smo lani selili iz stana od 55m2 u kuću od cca 150 m2 i kad smo sve ljepo prenjeli skužili smo da smo napunili kuću, krcata isto kao i stan...ni iglu ekstra nismo donjeli to mi nikako nije jasno. Mi smo poprilično neuredni i recimo da mi to ne smet jako, ono nekad poludim pa sve sklonim al nekako stvari se ostavljaju di se stigne i to je glavni problem.
    Što se tiče čišćenja, usisavanja, brisanja prašine i tak to tu sam temeljita i redovita al ostalo katastrofa.
    Odjeću koja je za nošenje vješamo na vješalice namontirane na vrata spavaćih soba.

  10. #10
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Pročitah onomad dvije vrlo pametne rečenice.
    Prva glasi - svaka stvar mora imati dom (mjesto gdje stoji)
    Druga - kad god misliš da ti treba još skladišnog prostora, u stvari ti treba manje stvari (tj. vrijeme je za čistku)

    Otkako se toga pridržavamo sve ima svoje mjesto, a svaki nered se brže dovede u red.
    Naime, natjerali smo se da u nekoliko navrata pregledamo ono što posjedujemo i poklonimo/prepravimo/bacimo višak. Nastavili smo sa dobrom praksom, te to običavamo ponoviti prilikom svakog većeg spremanja.

    Vaze nemam, jer ne volim rezano cvijeće. Kad ga jednom u sto godina od nekog dobijem, posluži i tegla od litre
    Plastični bor stoji u ormariću na balkonu, kuglice i lampice u kutijama, visoko u regalu (tamo gdje se rijetko zavlačimo, tačnije dvaput godišnje - kad ih vadimo i kad ih vraćamo)
    Mašine za šivenje (komada tri), kao i svi ostali neophodni rekviziti se nalaze u ormaru koji ima samo tu namjenu, koji lijepo zatvorim kad ništa ne šijem.
    MM je za svoj alat našao mjesto ispod velikog pisaćeg stola i na najvišoj polici u špajzi. Njegovi bicikli stoje u hodniku, oba.
    Jakne su na "tovarnom konju" - starinskoj samostojećoj vješalici, spašenoj teške sudbine nakon što je izbačena iz neke kancelarije.
    Garderoba se vraća natrag u ormar ili ide na pranje. Jer je ormar, jelte, dom za odjeću

  11. #11
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    ja sam uredna, kao i moje najmlađe dijete, ali živimo s još troje neurednih (MM i drugo dvoje djece) pa nam, na moju veliku žalost i ljutnju, ne može dugo biti uredno

  12. #12
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Ja sam cijeli život bila jako uredna,a otkako sam rodila postala sam neuredna. O sramote,ali istina je. Da mi je to netko rekao prije poroda kolcem bi ga zatukla. Još sam s trbuhom do zuba preuređivala,bojala zidove i čistila. Poslije poroda više nisam stizala tempom kao prije i to me strašno živciralo,ali nakon tri godine posve sam spustila gard. Očišćeno je sve ali uredno nije. Sada dok ovo kucam dnevni je kao je bomba udarila (mm i M.se igraju plastelinom),a ja kucam i tu je problem.Izgleda da višak slobodnog vremena ja provodim čitajući i surfajući umjesto da opsesivno čistim. Prije sam i za jedno i za drugo imala vremena,a sada nemam. Izgleda da sam ja sebična. Nekada me zbog toga grize savjest,a nekada ne.Mi svaki dan navečer sredimo boravak ali sutradan je već sa sat-dva kaos od igračaka,kućica sagrađenih od taburea i svega ostaloga.Po ljetu sam s djetetom po cijele dane vani ,pa opet manje vremena za spremanje.Imamo podrum i tamo pohranjujemo bor,alat i sve ostalo.

  13. #13
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam u suštini neurednaosoba. A uredno mi je lijepo.
    Katkad (jednom u tjednu, češće u mjesecu) uredim sve prostorije u stanu tip-top. Al to traje kratko. I opet jovo-nanovo.

    Ne znam kako vama, al meni je to frustrajuće. Stavim katkad cvijeće u vazu, al eto ti pored vaze za satipo ključevi, lego kockica, maramice, mobitel...pa to sklanjam, sklanjam...(pomažu mi i ostali, i MM-a to smeta, al to kompanjski uredimo)
    Pa dodajte tome neke još neuređene stvari u stanu kao npr. nedostatak ladica i vješalica...Pomislim, ne bi se odjeća gomilala da imam dovoljno mjesta...
    S druge strane se pitam, gdje s odjećom koja je nošena, a nije još za pranje? Gdje je držite, na sjedalicu koja je za tu namjenu u sobi, na vješalici na zidu, preebačenu preko komode, kreveta, GDJE?

    I što je najbitnije od svega, koju poruku ostavljam djeci u naslijeđe, koje navike stiču...

    P.S. u svemu ovom, jedan od najboljih savjeta koji sam ikad našla i primijenila je da u hodnik stavim zgdnu ukrasnu kutijicu na KOmodu(kod mene cipelarnik) u koju se odlažu sitnice. Tamo ima svega, od kopči, reklamica koje trebaju, sitniša, pleteni cvjetić, svašta...To su neke sitne stvari koje nemaju "svoje mjesto".

    Čekam savjet ili jednostavno pišite kako kod vas.

    I da, možda bi netko iz struke o uređenju doma mogao reći neku uobičajenu količinu ladica/polica (ako to postoji).
    Recimo, gdje držite vaze, plastični bor, kuglice za bor, fine cipele, razne sprejeve i alat, mašinu za šivanje, ostatke tkanina...ma znate što vas hoću pitati? Uobičajeno je da tanjure i čaše držimo u kuhinjskuim ormarićima, a knjige na polici u dnevnom, al nikako da smjestim negdje masažer za noge. Tako sam mu se radovala, al sad svaki pet pred korištenje trebam s njega očistit prašinu pa tek onda nožice da uživaju
    evo i mene sa istim stanjem. sve sredim i uglancam, a za pola dana kaos. Valjda bi trebala svaki dan naručivat neke goste pa bi stalno bilo uredno. Nema ni špajzu, ni podrum, ni garažu i sve mora stati u stan. Dio stvari tipa borić i kuglice i sl, držim na jajvišim policama ugradbenih ormara. Imam ja mjesta (nedavno sam pobacala hrpu robe), ali smo neuredni.
    Meni skroz fali ta kutijica na komodi u hodniku u koju bi sve trpali, ali ja i u hodniku imam ugradbeni na kojeg ne možeš tek tako nabaciti kao na policu. Koliko god se trudim, uvijek isto. Ponekad mi smeta, ponekad ne smeta. Imam hrpu stvari koje nemaju svoje mjesto pa je valjda i to uzrok problema. A fale mi i neki komadi namještaja.
    Morat ću se malo organizirati i dodijeliti "domove" svemu.
    A najbolje bi mi bilo da mi dođe netko uredan u duši i sve pobaca. Ja sam hrčak najgore vrste koji sve živo skuplja. Imam bezbroj "umjetničkog" repromaterijala tipa školjke, kamenčići i ostalo, priručnog alata i to sve zauzima puno mista, a ja izvadim to par puta godišnje za neki poklon. Umjesto da bacim, čuvam jer ćemo se ja i Mo uskoro moći tim zabavljati. Ma nenormalna.
    Zapravo mi trebaju one 2 iz odreda za čistoću - ne da mi očiste, čistim i ja, nego da pobacaju sve nebitno.

  14. #14
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    makita, ko da sam ja pisala.
    ja mislim da bi moje rješenje bili ormari, puno ormara, i to onih organiziranih onako kao iz ikee. tako da svaka, ali baš svaka stvar ima svoje mjesto. kronično mi fale ormari
    Ma kakvi ormari.

    Trenutno imam tristotinjak kvadrata prostora na raspolaganju, od kojih zapravo zivimo u stotinjak. Sve ostalo je uredjeno, ali nitko u tim sobama ne spava. Zapravo se uopce ne koriste. Imaju lijepe walk-in closete. I imam ugradbene ormare gdje god se okrenem. Stotinjak kvadrata je podrum.

    A stvari... gdje god se okrenes. Imaju svoje mjesto, ali ne slusaju pa ne idu tamo svaki put nakon sto ih netko upotrijebi.

  15. #15
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sad ce jos ispast da sam tu neka ohola i bogata. A nisam - samo tu nema malih kuca, a i kvadrat se prodaje u bescijenje. Zapravo, nista se ne prodaje po sistemu cijena/mjerna jedinica. (Sto u prijevodu znaci da jos uvijek ne znam kolika nam je, tocno, ta kuca. Nismo je izmjerili...)

  16. #16
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Te kutijce za sitnice kod nas redovito prerastu u hrpetine kojecega. I TO na koncu stvori nered. Makla sam ta odlagalista i sve mora na svoje mjesto ako ne odmah, onda prije spavanja. Tako rjesavamo nered. Zbilja, koliko se god te kutijice cinile prakticne, na koncu su samo povecavale kaos.

  17. #17
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    i ja ko i cvijeta, bas ko da sam ovo pisala, makita, znam tocno kako ti je

    i svaki put nakon sredjivanja MM i ja se dogovorimo da cemo ovaj put bolje drzati stvari pod kontrolom, vise necemo dozvolit nered
    zadnji put smo izdrzali bar par dana i bili smo jako na to ponosni

    ustvari bi trebali napraviti temeljitu reorganizaciju svih ormara, ali nikako da nam se poklope zvijezde, nit vremena, nit volje

  18. #18
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    Spring, dječje igračke se ne uvrštavaju u nered

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Ja volim da mi je uredno i koliko moze cisto (nije da bas cistim ispod ormana i pomeram krevete svake nedelje).
    Ali mi imamo stvarno mali zivotni prostor pa sve i da ostavis jednu jaknu na naslonu od stolice, odmah je neuredno.
    A i nervira me to sto ima stvari koje da bi uzeo moras da izvadis nesto drugo, pa onda da vratis.....

    Za nosene stvari imam policu u ormanu, isto tako ispod svih polica, u ormanu imam bunker za neopeglan ves. To zato sto je MM pravio orman, pa smo isplanirali sve sto nam treba.
    Jelka, ukrasi i stvari koje se koriste jednom godisnje su u podrumu.

    I slazem se sa vjest, kad imas manjak mesta vreme je da se otarasis nekih stvari. S tim sto mi imamo vikendicu u kojoj, na zalost, sve zavrsi. Pa onda, umesto da sam dzempere sa rupom, ofucane trenerke, odlepljene patike, posteljinu koja se ne koristi.... odmah odnela do kontejnera, ne, mi smo to prvo vozili 25km od Beograda, pa tamo slagali na gomile, pa je odstojalo nekoliko godina, a onda tamo sredjivali, pa slagali u kese i opet vozili do prvog kontejnera (sto je cesto opet nazad u Beograd). Al kad ja stalno cujem taj glasic moje bake: Greota da se baci, moze to za po basti....

  20. #20
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ista priča i sa mnom... A pogotovo sa tih milijun sitnica koje nemaju svoje mjesto i silnim ključevima i stvarčicama "pored vaze za cvijeće"

    Ono što je meni najgore kada pokušam biti blistavo uredna jest to što mi se čini da po čitav dan ništa drugo ne radim nego spremam i sklanjam. Skuhaš nešto - ne možeš ni s mirom pojesti, već moraš prati suđe i čistiti kuhinju, dok to završiš već se isprljao dnevni boravak pa moraš i tu prijeći, pa onda hajmo po vešu, pa dok veš završiš, opet moraš jesti, prati suđe, čistiti iza jela... I tako sve unedogled.

    A to mi je zaista vejst of tajm.
    Posljednje uređivanje od *mamica* : 05.02.2011. at 13:53

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    I ja sam neuredna, dogodi mi se cesto da mi treba po 2 sata da sredim dnevni i kuhinju do mjere da je uredno, ne besprijekorno, bez brisanja elemenata, samo osnove, svaka stvar na svoje mjesto, prasina i usisavanje. Zivim u stanu od 100 kvadrata i nikako nemam dovoljno prostora iako se sav "visak", prerasla robica od malog, masa stvari koje trenutno ne trebaju, uredno spremaju na tavan koji je ogroman a opet krcat. Kad bi izvadila sve odozgo mogla bi 2 stana opremit i 5-ero djece obuc. Da nema tog tavana ne znam sta bi. Doduse djelimo ga sa svekijima a svekar je pravi hrcak, sve skuplja i cuva pa kad ode na neki sluzbeni put svekrva se primi posla i pobaca pola stvari da on ne vidi.
    Spavaca mi je bolna tocka, uvijek ima u kindacu vesa za peglanje a na daski za peglanje stoji roba koja jos nije za pranje. Ormari su mi vjecno premali iako su ustvari ogromni, ali u njima je sve, i moja i MM-ova roba, posteljina, rucnici koji ne stanu u kupaonu, stoljnaci, MM-ova radna odjela (ona zauzimaju pola ormara), ma sve je u tim ormarima.Namjestaj je tamno plavi i sjajan (nisam bas pametno birala) i na njemu vjecno ima prasine, trudim se maximalno da je bude sto manje ali to je nemoguce, cim obrisem vec nova padne.
    Kupaonu odrzavam svaki drugi tjedan tj. sogorica i ja se izmjenjujemo tjedno pa sam bar tu malo rasterecena.
    Jedva cekam da Sven dobije svoju sobu i da sve igracke preselim, ne da mi se vise hodat po legicima, slucajno sutati nogom autice i pronalaziti lopte na cudnim mjestima. Iako igracke svaki dan pospremamo....

  22. #22
    Vishnja avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    ...gde Dunav ljubi nebo...
    Postovi
    1,976

    Početno

    mi smo se letos preselili u veći stan, imamo prostora, ja nisam preterano sentimentalna prema stvarima, pa ih poprilično redovno bacam, može se reći da sam uredna, ali opeeeet i opeet bude nereda-(. tu je i mali destruktor koji cepa, vadi sve iz fioka, nosa čarape i kašike i seje ih po celom stanu...
    čarobnog recepta nema, sem da, kao što mamica kaže, idem i sklanjam bez prestanka. zvocam na ostale ukućane da i oni sklanjaju za sobom. devojke su velike, pa već poprilično i pomažu i učestvuju u poslovima. mm - promenjivo, kampanjski. teško ga je nagovoriti, al 'kad krene, poradi puno.
    uvek se setim rečenice jednog, veoma urednog prijatelja: "kad nešto uzmeš, odmah stavi na mesto. dupli posao je ostavljati to nešto negde, pa ga posle ponovo uzimati i sklanjati gde treba".
    frustrirajuće, u svakom slučaju. dobro kažeš. mada se trudim i mantram sebi da me to ne da iznervirati!-)

  23. #23
    spring avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    701

    Početno

    Citiraj kahna prvotno napisa Vidi poruku
    Spring, dječje igračke se ne uvrštavaju u nered
    Vjeruj draga ovo što moj M. može napraviti je doista "the nered" ali tješim se da što je stariji sve ga je lakše nagovoriti da ga on sam i pospremi.

  24. #24
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Početno

    heh, i ja volim poput mnogih ovdje, da je uredno.. but...
    spasila bi se jedino da mi gosti svakog dana dolaze, jer onda silom prilika brzo dovedem u red. (kakav-takav)
    spavaca nije spavaca, vec veseraj, na dasci za peglanje imam 80 cm visoko BRDO robe za peglanje, a to nije jedina lokacija te robe. imam spavacu od preko 20 m2, i upravo od jednog njenog dijela planiram pregraditi walk in ormar/sobu, u koju cu preseliti brem dio svoga nereda, i nadobudno se nadam da cu se spasiti. a u dusi sam totalni minimalist, idealist, a nasla sam se zatrpana svim tim stvarima i materijalnim. dok nije bilo djece, muz i ja smo imali 70-80% manje stvari, iako je tu bilo nasih sportskih stvari, rola, pedula, i slicnog.. koje vise ni ne znam di su... umorile se od cekanja boljih dana i nestale.

  25. #25
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    KAd mo zdravi, sve je na svom mjestu. Kad smo bolesni, a često smo bolesni, katastrofa.

    Mi se rješavamo svega što je od viška po kratkom postupku. Ne čuvam uspomene. Imamo mali stan i puno stvari za djecu pa si niti ne mogu to priuštiti.

  26. #26
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Mrzim, mrzim, mrzim to vječito prevrtanje i preslagivanje,
    nemoš toliko brzo pospremati koliko se svega opet nakupi po kući,
    ali me taj nered, te nagomilane stvari u kući guše,
    kada je kaos oko mene, kao da mi je kaos i u glavi...

  27. #27
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj Solange13 prvotno napisa Vidi poruku
    heh, i ja volim poput mnogih ovdje, da je uredno.. but...
    spasila bi se jedino da mi gosti svakog dana dolaze, jer onda silom prilika brzo dovedem u red. (kakav-takav)
    spavaca nije spavaca, vec veseraj, na dasci za peglanje imam 80 cm visoko BRDO robe za peglanje, a to nije jedina lokacija te robe. imam spavacu od preko 20 m2, i upravo od jednog njenog dijela planiram pregraditi walk in ormar/sobu, u koju cu preseliti brem dio svoga nereda, i nadobudno se nadam da cu se spasiti. a u dusi sam totalni minimalist, idealist, a nasla sam se zatrpana svim tim stvarima i materijalnim. dok nije bilo djece, muz i ja smo imali 70-80% manje stvari, iako je tu bilo nasih sportskih stvari, rola, pedula, i slicnog.. koje vise ni ne znam di su... umorile se od cekanja boljih dana i nestale.
    najbolje da organiziramo neku mrežu posjetaamo na redovitoj bazi pa da moramo sve poskloniti
    Istina ja sam jednom tjednima tražila fen jer pojma nisam imala di sam ga šutnila kad su se pojavili nenajavljeni gosti. Našla sam ga u kuhinjskom ormariću sasvim slučajno. Koja domaćica

  28. #28

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I ja ko piplica, haos mi je u glavi kad je oko mene haos. I malko sam neurotična po tom pitanju. Ali opet to stalno lickanje, pospremanje mi pojede strašno mnogo vremena.
    Najbolje je kad je lepo vreme pa smo po ceo dan napolju, u kući ne stigne da se napravi nered, a mi zadovoljni i lepo se provodimo.

  29. #29
    Demi avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Canada
    Postovi
    276

    Početno

    I mene zna bolit glava od nereda...taman sve pospremin i onda opet sve izpocetka...moja curica je majstor za napravit kaos,kao da mi nije dosta igracaka sve po svuda, nego i lonaca, povrca, npr luk, krumpira i svega cega se docepa..sve raznosii izpremjesta. a goste mi se nit ne poziva jer mi se ne sprema

    ipak, najvise me smeta kad ujutro zateknem sve isto kao i kad smo kcer i ja otisle spavati a MM ostane za kompom, nije sposoban ni pomaknut salicu ili cackalicu a kamoli pospremi, bacit, njegov nered me zivcira najvise

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Zvuči mi odlično ovo što čitam, a spada u savjete: Pospremiti nakon upotrebe, a ako ne tada, onda prije spavanja.
    Jer, npr. primjetila sam da mi dijete iz vrtića dolazi sa idejama, trebali bi ovo malo pospremiti. Znači, pola sata prije spavanja je vrijeme za pospremanje. Znači, oko 7 treba večerati, oko 8 pospremati, oko 8 ipo piđamu oblačiti i prati zube i onda u krpe. Hm, ako ovo uspije bit ću jako ponosna. I na sebe i na vas!

    I ona druga stvar sa 2 savjeta, kad stvar nema svoje mjesto, vrijeme je za likvidaciju. Ima bit da ću otvorit novu temu na forumskoj burzi

  31. #31
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    Super tema !
    Evo upravo se spremam ( dok su mi dijete i muž tu u susjedstvu ) pobacat hrpetinu stvarčica koja se nalazi na donjoj polici stolića u dnevnom boravku, naime, tu ispod imamo jednu plastičnu posudicu u koju se, kao, trpaju sitnice tipa kapi za nos...samo kaj sad tu stoji milijun dijelova komadića "gluposti" iz kinder jaja npr.konjić u milijun komadića,lastike nekakve, par kvačica,žniranci ( pojma nemam od kuda se to stvorilo...)i sad ću to sve lijepo samo prevrnut u smeće!
    Zapravo, uredna sam ja osoba,ali otkad sam rodila ( kao što netko već napisa ) stalno nešto sklanjam iliti prebacujem na neko mjesto gdje se opet spotičem u to.Imamo kuću, pa su kuglice i stare cipele ( kao trebat će mi još za spremanje drva npr.) i gomila gluposti koje su već odavno trebale završit na smetlištu, lijepo smještene na tavanu ( koji ako tako nastavimo trpat će nam se sve srušit na glavu).Roba...ah...evo hrpetina u košari za peglanje, hrpetina na krevetu jer sam to prebacila tamo jer nije bilo skroz suho, a morala sam novu hrpu stavit na sušilo...Borna ima svoju sobu,srećom,i puno mi je lakše otkad je to tako, jer igračke i njegova roba je sad tamo pa ajde nekako.Ali ono šta me najviše živcira, moj muž je pomalo "frik" na dodatke tehnici, to su kilometri kabela koje vire iz i oko kompjutera, jer ispod komp.je ladica koja se izvuče i na kojoj su klavijature, pa su tu slušalice ( koje natakne kad svira jer me izluđuje kad on svirucka a meni taj tren paše tišina ili slično), pa čitač kartica od fotoaparata,pa cd-i, dvd-i, mikrofon...i onda ja to sve potrpam u ormar ( koji je kraj komp.) i odmah sve uredno , samo kaj treba sve to otpetljat poslije, hihihiih, i onda grinta, i odmah dobije "jezikovu juhu-pospremi si kad ti ne treba pa nećeš poslije sve to pola sata trebat raspetljavat
    Uglavnom, čistim redovito i moja kuma se uvijek divi kako je sve na svom mjestu i uredno, ali ja stvarno imam osjećaj da cijele dane samo pospremam i sklanjam na svoje mjesto sve te stvari.
    Ima puno stvari kojima tek trebam nać mjesto, a ako ne nađem onda lijepo u kantu za smeće i gotovo
    Ma zapravo, najviše me smeta prašina i prljavština, a to redovito rješavam, pa onda ajde i nije tako loše kad je koja igračka ili druga stvarčica tamo gdje joj nije baš mjesto.
    Šta se obuće i jakni tiče-prije par mjeseci smo konačno napravili ugradbeni ormar u malom hodniku kad se uđe i svi se skidamo tamo i jakne u ormar-bar sam se toga riješila...
    Na koncu konca-godinama sam se molila da mi kuća bude kao da je bomba pala, samo neka mi ju neke male ručice imaju raskopat i ostavit tragove malih prstića na upravo opranim prozorima... ( vidi se sve u potpisu ), jer od 10.02.2008. sve je postalo manje važno...

  32. #32
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    e da...evo npr. ja dolazim iz obitelji gdje se znalo kaj se radi u subotu iza doručka- generalka...sauganje, prašina, kupaona, sve.. i to se pokazalo super... kad sam se udala, kod njih nema dan za pospremanje, nema reda kao takvog, i o je ono kaj me zaribalo- pa bedaček pomislim- pa kad nema reda, netreba- i tu krene kaos, ja sam navikla da je to dan za pospremit, i taj dan sam to odradila, a ovak, ak to ne napravim u subotu, male su šanse da bum kroz tjedan, a druga subota je daleko... samo treba imati plan. Kaj se tiče tih gluposti po stolovima,ako nemožete odoliti natrpavanju tanjurića i vazica, nemojte ih držat na stolu...pa bu vam bedasto na lijepom stoliću na stoljnjaku imati šerafiće i kaj ja znam kaj...ja jedino s čime muku mučim je moj ponos i dika- moj labradorčić koji se linja od jutra do mraka, i smije u kuću, nije dvorišni pas, ali ide non- stop u kuću i van, pa svaki dan moram saugat, brisat podove, i to mi je tlaka za poludit...ne gomilam veš, iako ga MRZIM peglat, ali onda kad moram- moram, odradim to pa sam mirna, ali te dlake po podu su mi boljka, na živce mi idu, i kupila sam full jaki sauger, i naravno da je sad bolje, ali...muka...a nemogu mu reći da nesmije u sobe, kad je to njegov dom koliko i moj, ko da djetetu kažem- milo, od danas nesmiješ u kuhinju... od početka je smio kud je htio, jedino nesmije u spavaću, ah...svatko ima svoju muku...

  33. #33
    frodo avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    raj na zemlji
    Postovi
    269

    Početno

    e da, zaboravih napisati - sve one stvari koje bi ipak mogle zatrebat, a ne koristimo često-tipa ukrasni papir i ukrasne vrećice, ostatke tkanina,vrpce,prazne albume,neke okvire od slika koje mi trenutno ne pašu po raspoloženju i sl.-to držim ispod kutne garniture, znate onaj dio gdje se kutna digne pa je to kao ladica za posteljinu,e to mi je super stvar,tu stavim stvari s kojima ne znam kamo bi.S vremena na vrijeme onda tu imam inventuru tipa razvrstavanja " ovo ostaje, a ovo leti u smeće"

  34. #34

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    Toleriram samo razbacane igračke. Djeca su, mali su, pa ni neznaju, a ni ne zanima ih baš previše urednost, pa preko toga pređem.Ali razbacanu robu, sitnice po cijelom stanu, kojekakve vazice, zdjelice, gluparije, to ništa nemam iz razloga jer se samo puni glupostima koje nam uopće ne trebaju.Naravno, nađe se tu i veša za peglat/prat, i cipela pored umjesto u ormarićima, i koječega... al trudim se to sve posklanjat, jer fakat ne volim okolo hrpetine nepotrebnih stvari.I da, držim se one "svaka stvar ima svoje mijesto": Još samo da mm-a naučim tome....
    Posljednje uređivanje od *Tončica : 05.02.2011. at 22:47

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    108

    Početno

    Kod mene je stvar raspoloženja, obožavam čisto ali ak sam nervozna i nije mi sve kak treba za pol dana bih mogla pozvat odred za čistoču, užasno volim čisto ali nekad legnem na ugao i gledam taj nered i ne mogu se prstom pomaknut jer mi je takav dan da mi se ništa neda i onda su stolovi puni svega, a inače čistim ko luda, ne znam jel još netko funkcionira kao ja po raspoloženju, jer npr. moja frendica da je neznamti kakve volje uvijek je sve u savršenom redu, ne znam kako joj se da ja bih voljela nekad da sam takva a ne da me netko iznenadi a ja trč po kući da maknem bar ono glavno.

  36. #36
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    sve što ne treba (ili smeta) uredno posložim u kutije i na tavan....
    u 3 godine se toliko toga nakupilo da se gore nemože ući...
    a sve gluposti tipa drangulije od kineza i iz ofertisime- kičeraj živi, vaze (imam ih milijon, na tavanu i u špajzi) a NIKAD nemam cvijeće u kući..., sviječnjaci, figurice iz prošlog stoljeća, neiskoristivi sverkavini pokloni, raspareni tanjurići, šalice,rasparene čaše, roba,cipele i torbe koje eto ne nosim, al škoda ih baciti, (poslužit će....a-ha...za šta?) stari časopisi, razglednice, ukrasne vrećice, božićni ukrasi, stari pokvareni kazić, ekran od kompa, usisavač koji ne radi,stara posteljina,jorgani,jastuci od perja(fuj), ostaci boje, kartona, dasaka, robica od maloga koju je prerastao, sezonska roba,, i još 1000 drugih drangulija što mojih što od njegovih staraca.... :shame:
    srećom (ili ne) što imamo ogroman tavan, ali 90% toga je za baciti
    i sve si mislim - budem kad će ić glomazni otpad, ali uglavnom to jutro vidim da ide tak da je prekasno....

    tu na našem katu je sve donekle ok, uredno, jer eto višak drangulija završi na tavanu, nešto u špajzi, a jedino nam je sudoper uvijek zatrpan i to je jedini nered....

    inače sam djevica po horoskopu tak da volim red i da je sve po špagi.... ali taj tavan... :/ daleko od očiju pa mi valjda ne smeta toliko
    u špajzi imam police od "ve do ve" na dva zida, na policama kartonske kutije od cipela i svaka ima svoju namjenu...u jednoj su juhe u vrećici i kocki, u drugoj začini, pa tjestenina, pa posebno sitnice za kolače, pa slatkiši, pa grickalice, pa brašno i tak...
    dosta je organizirano i uredno....
    ladice i ormari isto tak.... skoro pa po špagi...
    a robu koja nije za prat a još se nosi stavimo na vješalice na vratima od spavaće i/ili kupaone - tu držimo i piđame,kućne ogrtače
    i mi imamo jednu, dvije, tri kutjice za te "svakodnevne" sitnice koje su uvijek pune svega ali to svaki tjedan raščistim...

    ali, da se pohvalim, u nazad dva tri mjeseca imam na stubištu (prema tavanu) veeeliku crnu vreću za smeće i svaki put kad pospremam dolje ili nosim nešto na tavan, pozvizdim i bacim nešto u nju što nije bilo u upotrebi bar godinu -dvije... znači - može se i bez toga... :/
    (do sada su samo 2 otišle,ali polako koracamo prema cilju )

    imam i ja trenutaka da odlučim pobacati sve te drangulije i onda opet odustanem i ostavim jer, naravno, možda će nekad zatrebat....
    NEĆE! ako nije do sad, nit neće....ali ajd to to sebi dokaži

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    zg
    Postovi
    87

    Početno

    Lucas, samo da te "bocnem" mi se znamo s jednog drugog foruma

    on t, sad sam se sjetila da imam jednu plastičnu čašu koja mi stoji u kuhinjskom elementu a koja je puna kojekakvih tipli, čavlića, gumica, čepova od koječeg, olovaka koje na valjaju (a čuvam ih neznam za šta, kao kupit ću nove patrone, moš mislit )

  38. #38
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Za one što skladište koješta na tavanu. Imajte u vidu da to ne samo da privlači kojekakve posjetioce koje ne želite (mislim primarno na glodare) nego je i pravi fire hazard. Ništa ne plane brže od starih papira i tekstila...

    @ inana - ako te dlake po stanu smetaju, ponašaj se onda kao gazda(rica). Pas treba da ima/zna svoje mjesto, i kao svi ukućani treba da poštuje kućna pravila ponašanja.
    Ja ne držim psa, ali sam se uvjerila u bliskoj porodici, da pas u kući itekako može znati (i poštovati) gdje se ne ulazi i šta se ne smije. Narećeni kudrov nije smio kročiti ni njuškom, a kamo li nogom u kuhinju i spavaću sobu. U kupatilo ionako nije ulazio jer je mrzio kupanje. U kuću nakon blatnjave šetnje nije ulazio dok ga se ne obriše, nije glodao namještaj niti obuću/odjeću. Dresura čini čuda

  39. #39
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa Vidi poruku
    Za one što skladište koješta na tavanu. Imajte u vidu da to ne samo da privlači kojekakve posjetioce koje ne želite (mislim primarno na glodare) nego je i pravi fire hazard. Ništa ne plane brže od starih papira i tekstila...
    oprosti..... u pravu si, ali oprosti na off-u ali već 10 minuta umirem na ovo boldano ....

    prva asocijacija na ovo boldano mi je bila moja svekrva


    a sad da budemo on topic

    što se tiče mm-ovim čavlića, tipli, vijaka, matica.... ima (na tavanu ofc) jednu stalažu s kutijama, kutijicama i posudicama (opet ja bolesnik na kutije) ... za takve stvari.... kak si je složio, briga me.... bitno da mi nisu po ladicama, po šanku, stolu i hodniku....

    u biti, sad kad ovak pogledam, većina stvari nam je posložena po kutijama
    računi, cd-i, dvd-i, lijekovi, papiri, bojice,šivaći pribor, nakit, .... i ostalo
    al to fakat izgleda urednije i lakše za održavanje...npr. kad brišem prašinu lakše mi dignut kutiju s 20 cd-a odjednom i obrisat ispod nego dizat jedan po jedan....


    I'm sicko.... I know

  40. #40
    mislava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    na rubu pameti..
    Postovi
    893

    Početno

    možda je rješenje - garage sale?

  41. #41
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa Vidi poruku
    možda je rješenje - garage sale?
    i onda ga objavite tu na forumu da mi hrčci odemo vidit šta ima povoljnog pa se vaš nered preseli nama?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    Ja spadam u one uzasno neuredne.... preko cijelog tjedna ostavljam stvari gdje im nije mjesto i oonda za vikend krenem redom pospremati.... sto se tice kucanskih poslova, tu sam prava katastrofa heheheh..... ja si napisem na papir u kojoj sobi sta treba napraviti pa krizam s papira jer ne znam drugacije organizirati... ali imam namjeru se popraviti svakako

  43. #43
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    Citiraj piplica prvotno napisa Vidi poruku
    Mrzim, mrzim, mrzim to vječito prevrtanje i preslagivanje,
    nemoš toliko brzo pospremati koliko se svega opet nakupi po kući,
    ali me taj nered, te nagomilane stvari u kući guše,
    kada je kaos oko mene, kao da mi je kaos i u glavi...
    X

  44. #44
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj mislava prvotno napisa Vidi poruku
    možda je rješenje - garage sale?
    možda.... al kod mene ne...

    takav krameraj i kič nebi ni na hreliću đabe utrapila

  45. #45
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ja za koji mjesec useljavam u veliki stan koji ce imat spajzu,garderobu,dovoljno prostora da sve bude uredno! mene ne smeta prasina (jer znam da je to izgubljena bitka),koja mrva ili dlaka na podu nego stvarno samo stvari koje su odlozene gdje im nije mjesto! uuu da,i skoreni kaladont u pilu,pa zar je problem dok peres zube to odmah pobrisati???aaaaa!

    uvijek me najvise izludjivala nosena odjeca jer kad se presvlacis svaki dan brzo se nakupi hrpetina preko neke stolice i to nemoze nikako bit uredno!
    zato cu sad u sobu (srecom dovoljno je velika) staviti stangu na kotacice (ko u butigama) sa vjesalicama gdje ce stati nosena roba,uredna i objesena pa se nece ni zguzvat!

  46. #46
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    U principu, jedna od najgorih stvari je - imam prostora, kupit cu/necu baciti/spremit cu ovo i ovo i ovo i ono moze i to daj jos.... Uglavnom me spasilo to sto sam preselila preko bare i nisam mogla ponijeti vise od onoga sto stane u kofer (dobro, u pet kofera... a i poslije se malo spakiralo u jos koji). Neke stvari su jos kod mame i donijet cu ih cim prokuzim kako, ali uglavnom, u ovom trenutku, nemam bas puno stvari koje ce dobro doci nekad... kasnije.

  47. #47
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,236

    Početno

    preseljenje je zakon za pobacati viškove. ja bih svaki put skužila da imam sve više i više stvari pa bi nešto i pobacala. ali sad se više neću seliti pa mi propada taj mehanizam rješavanja viškova. A možda da odglumim samoj sebi da selimo negdje?

  48. #48
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Ma i sezonsko spremanje je zakon za pobacati viškove - ako si to dozvolimo.

    Ja se od prije par godina držim nekoliko principa flylady.
    Prvi je da sudoper očistim prije spavanja (a to znači da nema prljavog suđa po kuhinji),
    drugi da se riješavam viškova stvari - robe, novina, raznih potrganih stvari,
    treći da se rješavam hot-spotsa.
    Kad sam si to osvjestila u glavi - sve mi je lakše držati pod kontrolom.
    Sve što ja održavam je uredno - kuhinja, kupaona, hodnik, spavaća soba.

    Samo ono što moraju održavati mm i kćer - totalni kaos. Za nju još uvijek ima nade, pa povremeno uletim s njom pospremiti njenu sobu, ali u njegovu ne ulazim.
    Samo se sjetim da je ta količina papira, tehnike, kablova i ostalog dreka trebala ukrašavati naš dnevni boravak i odmah postanem sretna što smo
    od malo kvadrata odvojili dio prostora za njegovu radnu sobu. Naravno da mu to nije dovoljno, i stalno jambra zbog toga, ali mu kažem da njemu ni 100 ne bi bilo dosta.

  49. #49
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Volim urednost, ali i kod mene vječiti problem s viškom stvari i s manjkom prostora.
    Imam psa i macu i najviše zbog njih usisavam barem jedanput dnevno, ali i to mi toliko ne smeta koliko neurednost ovih mojih dvonožnih ukućana.
    Na jednom drugom forumu volim pogledati slike interijera koje ljudi stavljaju, te nakon toga dobijem još veći poriv da i kod sebe dovedem stvari u kakav takav red.
    Znam da fotografije nisu mjerilo nečije urednosti, ali da čujete tih komentara kad je nekom ostala spužva na sudoperu ili nedajbog kakav odjevni predmet bačen preko stolice, to se odmah primjećuje, a da ne govorim o krajnostima da se komentiraju i šugamani koji se ne podudaraju s kupatilom
    Ali znatiželja je ubila mačku, pa tako ja svejedno zavirujem u te savršeno uređene prostore i nakon toga imam dojam da živim u sveopćem kaosu iz kojeg se nikako iskobeljati.
    Što da kažem...trudim se ja, ali Sizifov je to posao

  50. #50
    smrdljiva čarapa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    151

    Početno

    nas troje živimo u 30 kvadrata i nekako nastojimo održavati red. imamo brdo polica pod stropom krcatih knjigama (i prašinom), ali i mali tavančić na kojem završi sve što se ne koristi često (ne znam kako bi da to nemamo). i naravno da uvijek imam hrpu robe za peglanje. A ono što nosimo visi na kukicama na vratima u spavaćoj i u kupaoni. Dok nije bilo kinderbeta imali smo jednu stolicu za to. U 30 kvadrata isto zna biti nered, ali ne smijem si dopustiti da se zapustim previše jer je onda nemoguće živjeti. Obično navečer kad maleni spava, ja pokupim i posložim sve na svoje mjesto. Tada i metem i brišem podove, a usisavamo po danu.
    I sanjam o skorom preseljenju i vrlo funkcionalnim ormarima i brdu ladica za kojekakve sitnice. I dječjoj sobi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •