Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 217

Tema: Kako smršaviti??? Help

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Nekako mi otišao prethodni post... Uglavnom, moja ti je preporuka da ovaj tjedan jedeš koliko i kad trebaš, da prebrodiš krizu, pa ćeš vidjeti hoće li ti se slijedećih tjedana obroci stabilizirati (jer, Monti ili ne, mislim da ne treba jesti neke veelike količine hrane, koliko god on napominjao da to nije dijeta).
    Nisam spomenula da pijem bezkofeinsku kavu - to je isto preporuka, da se izbaci kofein. Ja sam to riješila već prije, nakon poroda pa mi nije bio problem.
    Jesi našla neku Montignac literaturu?

  2. #52
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku
    Nekako mi otišao prethodni post... Uglavnom, moja ti je preporuka da ovaj tjedan jedeš koliko i kad trebaš, da prebrodiš krizu, pa ćeš vidjeti hoće li ti se slijedećih tjedana obroci stabilizirati (jer, Monti ili ne, mislim da ne treba jesti neke veelike količine hrane, koliko god on napominjao da to nije dijeta).
    Nisam spomenula da pijem bezkofeinsku kavu - to je isto preporuka, da se izbaci kofein. Ja sam to riješila već prije, nakon poroda pa mi nije bio problem.
    Jesi našla neku Montignac literaturu?
    već mi je danas bolje ne traži me toliko, ali sam zato bila u šetnji...čim sam u pokretu manje razmišljam o hrani, ali bez kave ne mogu (barem prva dva tjedna)... ujutro sam se vagala , 78 ravno znači 1,90 manje iako je to varijabilno dobro je za početak za motivaciju
    nemam baš neku knjigu od montija, ali čitam po forumima i po internetu pa polako sklapam sliku u glavi i slažem recepte...
    za tjedan dana imam dječje krstitke i ne znam kako ću to izdržati, jesi ti koji put zgriješila?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    za tjedan dana imam dječje krstitke i ne znam kako ću to izdržati, jesi ti koji put zgriješila?
    Griješila sam tu i tamo, ne često i nikad cijeli obrok. Par puta u restoranu sam uzela normalan desert, to je recimo bila najčešća iznimka, ali sam uzimala neki mousse ili sladoled jer mi se činilo ipak bolje od kolača s brašnom. Što se tiče glavnog jela, to mi u restoranima ili nekim proslavama nije problem, jer jedem meso i neku salatu, a u restoranu često povrće sa žara. Jela sam koji put i krem juhu, mada sam dosta sigurna da su je ugustili s nekim brašnom. Uglavnom, pazila sam da bude jedan izuzetak, a ne da sve jedem što ne bih trebala...

  4. #54
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku
    Griješila sam tu i tamo, ne često i nikad cijeli obrok. Par puta u restoranu sam uzela normalan desert, to je recimo bila najčešća iznimka, ali sam uzimala neki mousse ili sladoled jer mi se činilo ipak bolje od kolača s brašnom. Što se tiče glavnog jela, to mi u restoranima ili nekim proslavama nije problem, jer jedem meso i neku salatu, a u restoranu često povrće sa žara. Jela sam koji put i krem juhu, mada sam dosta sigurna da su je ugustili s nekim brašnom. Uglavnom, pazila sam da bude jedan izuzetak, a ne da sve jedem što ne bih trebala...
    super sada mi je lakše
    naručila sam peku i to će biti mrak i povrće sa strane, bez krumpira ću izdržati ali zato desert tu ću si dati oduška ali obećajem samo taj dan

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    super sada mi je lakše
    naručila sam peku i to će biti mrak i povrće sa strane, bez krumpira ću izdržati ali zato desert tu ću si dati oduška ali obećajem samo taj dan
    Kako je bilo? Ima li novih dobrih vijesti što se tiče kilaže? Javi povremeno kako ide...

  6. #56
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    kakva je to peka, i gdi ide u pečnicu, ili gore?sad sam tek skužila za klopu je peka?
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 31.03.2011. at 15:41

  7. #57
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    kakva je to peka, i gdi ide u pečnicu, ili gore?sad sam tek skužila za klopu je peka?
    peka je kod nas ona velika crna zdjela u kojoj pečeš meso i sve što želiš ispod žara...

    što se kilaže tiče, ja sam danas stala na vagu, dakle rodila sam 21.03. u trudnoći dobila 11 kg, i danas mislim da se vaga zeza sa mnom jer sam 13 kg lakša, dakle imam manje kg nego na početku trudnoće..
    ritam jela mi je sljedeći (pošto sam rodila CR, moram malo pripaziti na prehranu)
    doručak - obavezno nešto mliječno
    užina - neka voćka
    ručak - evo danas sam jela ribu (inače ili piletina ili puretina) sa krumpirićima, riža, tijesto (salate ništa zasad jer kakti ne smijem al otom potom - kao smijem jesti kuhanu kiselu papriku i ciklu, a ovo ostalo ne bi smjela)
    užina - opet neka voćka
    večera - opet nešto mliječno (ili kruh i mlijeko, ili jogurt, ili namaza malo..)

    eto to je moj zasad ritam, i natapam se sa hrpu gustog soka (čula sam da je jako dobro njega piti za mlijeko, a ja bormeš imam mlijeka da bi mogla prehraniti cijelu kuću), i vode naravno...

  8. #58
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    mozes jesti sve salate normalno. i nemoj piti sokove. ne ujecu oni na produkciju mlijeka. a sasvim sigurno ce ti kroz neko vrijeme ujecati na debljanje. pij obicnu vodu. dovoljan unos tekucine je vazan za mlijeko..

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    dakle, da se i ja ubacim u ovu temu... naime, ja sam problematična glede debljine bez obzira na trudnoću, a 2 zaredom mi nisu pomogle pa sam malo gledala po netu kaj bi mogla napraviti sa sobom i našla sam super program... tražila sam nešto jer sam slabog karaktera što se tiče hrane a bila sam cijeli život sportski tip pa mi vježbanje k'o vježbanje nije strano i znam da nije svako vježbanje za svaki tip osobe, a da ne spominjem da imam malu bebu koju nemam kome ostavlti, još jedno dijete koje ide u vrtić i muža koji najčešće radi od 08-20h pa nemam vremena negdje ići vježbati... da ne duljim, upisala sam se na program skidajkile.hr poslije poroda i nakon 3 mjesca imam 13 kg manje - a najbolje od svega je kaj mogu s bebom otići na vježbanje jer je program individualan i nema puno ljudi oko vas... dakle, nije to otišlo samo po sebi ali moram pohvaliti ekipu kojoj je stvarno stalo da zdravo smršavite odn da se u jednom normalnom periodu dodje na zdravu težinu... uglavnom, na početku programa se uzmu sve mjere (ruke, struk, grudi, bokovi i bedra) te se naravno mjeri i težina sa nekom supertrooper vagom s kojom se još izmjeri i masnoća, voda, mišićna masa, BMI, stupanj visceralne masnoće, metabolička dob (mjeri koliko godina ima vaš metabolizam - ja npr imam 33 g a metabolička dob mi je 47 ) i svašta nešto... to je direktno suočavanje sa problematičnim točkama.... onda dobijete prehranu i recepte kaj si možete kuhati, s tim da su prva 2 tjedna rigoroznija (radi čišćenja organizma) a poslije se može više toga kombinirati... uglavnom, zdrava hrana - voće, povrće, meso, cjelovite žitarice, jogurti, mlijeko... meni nije bilo problem a stvaaaarno volim jesti! što se tiče vježbanja, htjela bih naglasiti da se vježba sukladno vašoj dobi i vašim mogućnostima s tim da vas ne štede... i kao što sam već napisala, program je individualan pa trenerica vježba s vama cijelo vrijeme i pazi da ne varate! provjera težine, masnoća, vode i tih podataka je svaki tjedan pa iz tjedna u tjedan dobivate svjež uvid u vaš napredak... eto, curke, ako ste zaglibile kao ja a baš i nemate snage to same isfurati, provjerite skidajkile.hr! oni vam sigurno mogu pomoći a ja i dalje nastavljam kod njih sa svojim skidanjem kila! ihaaaa!!!

  10. #60
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj andynoa prvotno napisa Vidi poruku
    peka je kod nas ona velika crna zdjela u kojoj pečeš meso i sve što želiš ispod žara...

    što se kilaže tiče, ja sam danas stala na vagu, dakle rodila sam 21.03. u trudnoći dobila 11 kg, i danas mislim da se vaga zeza sa mnom jer sam 13 kg lakša, dakle imam manje kg nego na početku trudnoće..
    ritam jela mi je sljedeći (pošto sam rodila CR, moram malo pripaziti na prehranu)
    doručak - obavezno nešto mliječno
    užina - neka voćka
    ručak - evo danas sam jela ribu (inače ili piletina ili puretina) sa krumpirićima, riža, tijesto (salate ništa zasad jer kakti ne smijem al otom potom - kao smijem jesti kuhanu kiselu papriku i ciklu, a ovo ostalo ne bi smjela)
    užina - opet neka voćka
    večera - opet nešto mliječno (ili kruh i mlijeko, ili jogurt, ili namaza malo..)

    eto to je moj zasad ritam, i natapam se sa hrpu gustog soka (čula sam da je jako dobro njega piti za mlijeko, a ja bormeš imam mlijeka da bi mogla prehraniti cijelu kuću), i vode naravno...
    zašto ne bi smjela salate?
    gusti sok ti deblja, pun je šećera, a za mlijeko ti je potrebna tekućina, znači voda i čajevi.

  11. #61
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj nahla prvotno napisa Vidi poruku
    zašto ne bi smjela salate?
    gusti sok ti deblja, pun je šećera, a za mlijeko ti je potrebna tekućina, znači voda i čajevi.
    friške salate nisam smjela jesti nakon operacije neko vrijeme, samo prokuhano povrće npr. ciklu ili kuhanu papriku, zašto nemam pojma.. sada već naravno jedem.. samo LUK mladi ne jedem a OBOŽAVAM GA...

    gusti sok ne kupujem već ga blendam, dakle vitamska bomba...čaj ne volim piti niti dok sam bolesna, a voda mi visi oko vrata ko mobitel uvijek..

  12. #62
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    da ko mobitel hahahahahahahah

  13. #63
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    dobro ne visi oko vrata, ali je bočica stalno sa mnom

  14. #64
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    kako ti mene znaš slatko nasmijat....

  15. #65
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    jujasica, jel ih mozes pitati moze li se doci samo na mjerenje na toj vagi? zanima me koji mi je postotak masnoce u tijelu, imam neke ideje koliko bih zeljela pa me zanima koliko imam sada.
    i gdje su oni?

  16. #66
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku

    neka nam dojenje ne bude izgovor za prejedanje.
    Istina
    i za nevježbanje isto.
    Dojeće tijelo može podnijeti prilične napore. Ako upala (mliječna kiselina) promijeni okus mlijeka i beba se buni, ok, malo popustite-al inače-sve su to samo pravdanja

  17. #67
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,507

    Početno

    zhang, skidaj kile ti je u prečkom, http://www.skidajkile.hr/

  18. #68
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    na tvom primjeru pada teorija da sa dojenjem se mršavi
    ne pada ta teorija u vodu, nego je kaya jela i pila svega što ekstremno deblja. Sokove i mlijeko.
    Nema što pasti u vodu-jednostavni zakon termodinamike. Ako dojenjem trošiš x kalorija više, a isto jedeš-ne možeš se debljati.

  19. #69
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    zhang, skidaj kile ti je u prečkom, http://www.skidajkile.hr/
    hvala ti

  20. #70
    disciplina avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    853

    Početno

    blago vama što uz dojenje mršavite!
    ja sam se razvalila u prvoj trrudnoći kilama i nikad ih nisam skinula! ostalo mi je 15 kg viška a s njima sam ušla u drugu trudnoću
    prvog malca sam dojila 3 god. a sad dojim blizance skoro 8 mj. (skoro pa isključivo ) i još uvijek izgledam kao da se trebam porodit za koji dan

  21. #71
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a koliko i što jedeš?

  22. #72
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    malo sam škicnula jer znam me čeka poprilično mršavljenje...
    nego-ja sam bila na istoj dijeti kad sam dojila i kad nisam dojila i kad nisam dojila je išla kila tjedno dolje a kad sam dojila je išlo oko 2 kg! (ne svaki tjedan isto)
    nisam ništ vježbala, meni je dojenje pomoglo!

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Cure drage, gladovanje vam uopće nije potrebno da bi smršavile, a usto je i jako teško dojiti dijete i gladovati. Dovoljno je napraviti samo male preinake u prehrani. Izbacite krumpir, kruh, rižu i tjesteninu. Ako netko ne može bez kruha neka si priušti tanku krišku-dvije dnevno, ili zamijeni dvopekom. Umjesto sokova piti vodu ili nezaslađene čajeve. Meni je u mršavljenju pomoglo i kad sam izbacila mliječne proizvode dok sam dojila (uzrokovali su grčeve bebi), ali obožavam ih i ne bih mogla na dulje staze bez njih. Umjesto 2-3 obroka dnevno, pojesti 5-6 obroka dnevno u količini koja može stati u šaku. Čim sam ovo sve napravila, kile su doslovno sletjele s mene, a čak sam si priuštila i slatko svaki dan. Uz ovakav režim prehrane nema šanse da ćete gladovati, a mršavite. I puno, puno šetnje s bebom svaki dan. Ja u šetnji provedem svaki dan minimalno dva sata jer nemam snage za neku težu fizičku aktivnost. Na ovaj način skinula sam 19 kg nakon poroda (ostalo mi još 5 do moje stare težine i konfekcijskog broja 36).

  24. #74
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja sam dobila 21kg u trudnoci,a izgubila 9kg. i sad dojim. jedem lešo meso, lešo ribu, lešo perad. malo kruha(a inace ga jedem sa svime pa cak i sa tjesteninom i krumpirom , i to u velikim kolicinama). voće i mljecne proizvode. iako nisam dosta skinila kila, izgledam u nogama mršavije nego prije trudnoce.i ja sam zadovoljna.

  25. #75
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    zadarmamica, prvo, cestitam na bebacu
    a drugo, uspori, rodila si pred 10 dana, pred tobom je mjesec dana da dodjes k sebi..to neka ti sada bude prioritet: puno odmora i zdrava prehrana. kada prodje babinje pocni se polako ufuravati u neki rezim..do tada uzivaj..

  26. #76
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku
    Kako je bilo? Ima li novih dobrih vijesti što se tiče kilaže? Javi povremeno kako ide...
    ćao cure, nije me bilo dugo na netu..ubile me raznorazne obaveze...naime bebica mi se tako razbolila da smo bile u bolnici na inhalacijama 3x na dan i tako dva tjedna, poludjela sam...zamrzila sam vrtić za sva vremena jer moj 5godišnjak čim se pojavi u vrtiću odmah pokupi nešto i padne za slobodu, ali hvala bogu to je iza nas...
    e da se vratim na moje kilice, kao što znate počela sam sa montijem i skinula sam do sada 4 kg, znači sada sam na +5 od poroda... da ne kažem da se ja super osjećam otkad sam na montiju (puno sam si lakša i imam više energije)...budući da je trbušina tu a ja nestrpljiva uzela sam si i lpg tretmane koji bi navodno trebali skinuti pa ćemo vidjeti...

  27. #77
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ne pada ta teorija u vodu, nego je kaya jela i pila svega što ekstremno deblja. Sokove i mlijeko.
    Nema što pasti u vodu-jednostavni zakon termodinamike. Ako dojenjem trošiš x kalorija više, a isto jedeš-ne možeš se debljati.
    sorry krumpirić ali ja nekako u to ne vjerujem...mislim da je to individualno...znam primjere cura koje su jele do besvijesti pa su mršavile a i cure koje su pazile a dojile pa nisu baš skinule...

  28. #78
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj jujasica prvotno napisa Vidi poruku
    dakle, da se i ja ubacim u ovu temu... naime, ja sam problematična glede debljine bez obzira na trudnoću, a 2 zaredom mi nisu pomogle pa sam malo gledala po netu kaj bi mogla napraviti sa sobom i našla sam super program... tražila sam nešto jer sam slabog karaktera što se tiče hrane a bila sam cijeli život sportski tip pa mi vježbanje k'o vježbanje nije strano i znam da nije svako vježbanje za svaki tip osobe, a da ne spominjem da imam malu bebu koju nemam kome ostavlti, još jedno dijete koje ide u vrtić i muža koji najčešće radi od 08-20h pa nemam vremena negdje ići vježbati... da ne duljim, upisala sam se na program skidajkile.hr poslije poroda i nakon 3 mjesca imam 13 kg manje - a najbolje od svega je kaj mogu s bebom otići na vježbanje jer je program individualan i nema puno ljudi oko vas... dakle, nije to otišlo samo po sebi ali moram pohvaliti ekipu kojoj je stvarno stalo da zdravo smršavite odn da se u jednom normalnom periodu dodje na zdravu težinu... uglavnom, na početku programa se uzmu sve mjere (ruke, struk, grudi, bokovi i bedra) te se naravno mjeri i težina sa nekom supertrooper vagom s kojom se još izmjeri i masnoća, voda, mišićna masa, BMI, stupanj visceralne masnoće, metabolička dob (mjeri koliko godina ima vaš metabolizam - ja npr imam 33 g a metabolička dob mi je 47 ) i svašta nešto... to je direktno suočavanje sa problematičnim točkama.... onda dobijete prehranu i recepte kaj si možete kuhati, s tim da su prva 2 tjedna rigoroznija (radi čišćenja organizma) a poslije se može više toga kombinirati... uglavnom, zdrava hrana - voće, povrće, meso, cjelovite žitarice, jogurti, mlijeko... meni nije bilo problem a stvaaaarno volim jesti! što se tiče vježbanja, htjela bih naglasiti da se vježba sukladno vašoj dobi i vašim mogućnostima s tim da vas ne štede... i kao što sam već napisala, program je individualan pa trenerica vježba s vama cijelo vrijeme i pazi da ne varate! provjera težine, masnoća, vode i tih podataka je svaki tjedan pa iz tjedna u tjedan dobivate svjež uvid u vaš napredak... eto, curke, ako ste zaglibile kao ja a baš i nemate snage to same isfurati, provjerite skidajkile.hr! oni vam sigurno mogu pomoći a ja i dalje nastavljam kod njih sa svojim skidanjem kila! ihaaaa!!!
    i koliko te košta to zadovoljstvo?

  29. #79
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    vječna tema, a rješenje tako induvidualno

    nikad nisam bila mršavica, u osnovnu, srednju školu te na posao išla pješke, znači 30g pješaćenja, a smršavila bih kad bi bila na bolovanje a ne na poslu ( s tim da sam na poslu jedva jela, a bila sam stalno u pokretu-fizičko stajački posao)

    - imala sam nešto problema s štitnjačom ali mislim da to nije toliko utjecalo na moju kilažu već to što se organizam navikao na određenu aktivnost, kilometražu i stalno mu je trebalo to povećavati..( da ne govorim da mi je Dubrava-Trg niš posla za prehodati-ali džaba)

    -nekda jedem kad sam nervozna, a nekad od nervoze danima ne mogu pogledati hranu

    -nekad kad jedem više obroka na dan mršam, a nekd se debljam isto tako ako ne jedem ili malo jedem danima kile ne idu dolje, a na svaki zalogaj dobijem gram

    -kao mlađa nisam jela kruh i npr. kad jedem meso onda je prilog salata a ne npr.riža,krumpir,tjestenina -zlatno pravilo to dvoje se ne konbinira i stvarno funkcionira

    -mislim da meni slatko i junk ne igra ulogu jer to rijetko jedem ili nikako (osim kolače za blagdane itd)

    -trudnoća; 3 mjeseca nakon poroda izgubila sam sve kile koje sam dobila u trudnoći ali sam pala točno na onu kilažu koju sam imala kad sam ostala trudna i ni grama dolje -dojila sam 2,5g ...prije trudnoće, za vrijeme trudnoće, poslije trudnoće isto se hranim i količinski i jednaki princip prehrane....ali ni kila dolje

    - nakon što sam prestala dojit dobila sam 7kg -rekoh isto se hranim, isto hodoma, isto se zadnjih 5g više vozim u autu ali i ne spavam, i stalno radim po kući i hodam po 6km (često sam znala jesti po noći jer sam budna a po danu ne jedem ali ja tako cijeli život, jer mi je metabolizam ali i moj dan tako "okrenut"- ništa mi ne znači ne jedenje nakon 19h)

    -u korizmi se odrekla mesa i slatkog- izgubila ni 2kg a MM 8kg

    -jučer pojela 1 sarmu bez kruha na cijeli dan, i kuglicu sladoleda i dobila sam 1kg

    -kao da se debljam od zraka
    - imala sam gripu ,upalu pluća itd. i 2 mjeseca sam bila bolesna povraćala, juhu usta nisam mogla stavit- ni grama ja nisam izgubila- niti vodu kako kažu

    -kad vježbam samo dobivam na kilaži i cm jer se mišići jačaju a salo ostaje

    -najgori mi je trbuh jer sad imam i gornji i donji, ni sise ni široki bokovi me ne zabrinjavaju, ali trbuh kad se preklopi i dodirne jedan drugi dođe mi da vrištim

    -trbušnjaci mi nikad nisu pomagali a i ne volim vježbat ni trčat, rađe hodam ili plešem pola sata po kuči neke latino ritmove...ali sve džabe

    - vjerovatno su godine u pitanju i genetika

    -moja seka je nakon poroda anoreksično mršava nikad nije bila takva, ja to ne želim, ali se želim riješiti trbuha i toga da moram gladovat ne da bi smršavila već da bi moja kilaža ostala na istom

  30. #80
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    imam sestričnu koja je cijeli život malo jače- iz njenog i iz svog iskustva:DIJETE NE FUNKCIONIRAJU, SVE SE KASNIJE VRATI AKO ČOVJEK NE PROMJENI SVOJE PREH.NAVIKE I TAKO SE HRANI CIJELI ŽIVOT. A ja to ne mogu, bila bih jako nesretna (osim da zbog bolesti) da cijeli život moram jest po pravilima- a kao drugo moj je organizam takav, kad se navikne na određene preh.navike ili aktivnost-on traži smanjenje hrane i povećanje aktivnosti nakon nekog vremena ako se ne želim ponovno udebljat, a to bi u mom slučaju značilo za koju godinu 24h sata aktivnosti, ništa sna i ništa hrane,ha,ha.

    Pokušajte jsti meso bez priloga, kruha, riže, krumpira...već npr. uz blitvu, špinat, kelj, salatu itd....
    Meni su mlječni proizvodi problem- od njih se sigirno i debljam- to smanjite ili jedite samostalno.
    Voće sat vremena prije ili 2h poslije obroka-inače kažu "truli u želucu.
    Neki tvrde da nije dobro piti tekućinu tokom jela, neki da je.
    Bolje pojesti komadić čokolade, nego cijelu- zato ne odričitese nikakve hrane, jer će te je samo još više željeti...jedite od svega pomalo...pa i gutljaj gaziranog ako volite.
    Kruh-samo za doručak.
    Većeru, pojedite, ali nemojte po noći.
    Plivajte ako ikao možete, hodajte, plešite s klincima i napravite pretragu štitnjače.
    Alkohol,kava,čaj,cigarete-smanjiti.
    Puno spavajte-jer sam ja sigurna da se zbog nespavanja i stresa debljam!
    Kuhajte-jednostavna, domaća leš jela, variva i domaću hranu,spizu, ćušpajze (kakvo vrhnje za kuhanje), pite zeljanice,sirnice,krupiruše,puru,poriluk,teletinu s salatom, lešo,pećenu,roštilj,blitvu,špinat,grah,sarmu itd...kavi bolonjezi,lazanje, hamburgeri itd.
    Budite sretne-tko je sretan ne poseže u hladnjak, tko ima društveni život (ja ne) nije niti u kući a time niti blizu hladnjaka
    Ja odo

  31. #81
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    i da sigurno je bolje pojesti špek,pršut ili domaću kobasicu ako se baš mora, nego salame, paštete i majnoze
    - ne zaboravite maslinovo ulje i jabučni ocat (on ne samo da je dobar za salate, nego čujem da ga neki ujutro u čaši pomješaju s vodom i piju-te da to topi salo)
    - probava je bitna i "sporost" vašeg metabolizma ( eto moj seka odmah nakon ruka u WC a je ne mogu danima- a isto smo se hranile 28g)
    -hormoni,hormoni,hormoni-pazite i provjerite, isto tako ako imate problema s tlakom,srcem pazite i ne idite na svakojake djete da ne narušite zdravlje

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    vječna tema, a rješenje tako induvidualno

    nikad nisam bila mršavica, u osnovnu, srednju školu te na posao išla pješke, znači 30g pješaćenja, a smršavila bih kad bi bila na bolovanje a ne na poslu ( s tim da sam na poslu jedva jela, a bila sam stalno u pokretu-fizičko stajački posao)

    - imala sam nešto problema s štitnjačom ali mislim da to nije toliko utjecalo na moju kilažu već to što se organizam navikao na određenu aktivnost, kilometražu i stalno mu je trebalo to povećavati..( da ne govorim da mi je Dubrava-Trg niš posla za prehodati-ali džaba)

    -nekda jedem kad sam nervozna, a nekad od nervoze danima ne mogu pogledati hranu

    -nekad kad jedem više obroka na dan mršam, a nekd se debljam isto tako ako ne jedem ili malo jedem danima kile ne idu dolje, a na svaki zalogaj dobijem gram

    -kao mlađa nisam jela kruh i npr. kad jedem meso onda je prilog salata a ne npr.riža,krumpir,tjestenina -zlatno pravilo to dvoje se ne konbinira i stvarno funkcionira

    -mislim da meni slatko i junk ne igra ulogu jer to rijetko jedem ili nikako (osim kolače za blagdane itd)

    -trudnoća; 3 mjeseca nakon poroda izgubila sam sve kile koje sam dobila u trudnoći ali sam pala točno na onu kilažu koju sam imala kad sam ostala trudna i ni grama dolje -dojila sam 2,5g ...prije trudnoće, za vrijeme trudnoće, poslije trudnoće isto se hranim i količinski i jednaki princip prehrane....ali ni kila dolje

    - nakon što sam prestala dojit dobila sam 7kg -rekoh isto se hranim, isto hodoma, isto se zadnjih 5g više vozim u autu ali i ne spavam, i stalno radim po kući i hodam po 6km (često sam znala jesti po noći jer sam budna a po danu ne jedem ali ja tako cijeli život, jer mi je metabolizam ali i moj dan tako "okrenut"- ništa mi ne znači ne jedenje nakon 19h)

    -u korizmi se odrekla mesa i slatkog- izgubila ni 2kg a MM 8kg

    -jučer pojela 1 sarmu bez kruha na cijeli dan, i kuglicu sladoleda i dobila sam 1kg

    -kao da se debljam od zraka
    - imala sam gripu ,upalu pluća itd. i 2 mjeseca sam bila bolesna povraćala, juhu usta nisam mogla stavit- ni grama ja nisam izgubila- niti vodu kako kažu

    -kad vježbam samo dobivam na kilaži i cm jer se mišići jačaju a salo ostaje

    -najgori mi je trbuh jer sad imam i gornji i donji, ni sise ni široki bokovi me ne zabrinjavaju, ali trbuh kad se preklopi i dodirne jedan drugi dođe mi da vrištim

    -trbušnjaci mi nikad nisu pomagali a i ne volim vježbat ni trčat, rađe hodam ili plešem pola sata po kuči neke latino ritmove...ali sve džabe

    - vjerovatno su godine u pitanju i genetika

    -moja seka je nakon poroda anoreksično mršava nikad nije bila takva, ja to ne želim, ali se želim riješiti trbuha i toga da moram gladovat ne da bi smršavila već da bi moja kilaža ostala na istom
    Radiš 2 najgore greške : jedeš premalo i ne vježbaš.
    Da bi naš organizam opstao, on mora primati hranu. Kada si pojela onu 1 sarmu i 1 kuglicu sladoleda tvoj je metabolizam pomislio : tko zna kad će opet biti hrane, odoh ja ovo spremiti u salo, tako da imam zalihe u slučaju gladi. I zato nisi smršavila i nikada tako nećeš smršaviti. Ključno je jesti 5-6 manjih obroka količine koliko može stati u šaku da bi se metabolizam ubrzao i trošio hranu.
    Trbušnjacima nikada nećeš smanjiti trbuh. Da bi potrošila salo potrebna ti je aerobna aktivnost : trčanje, plivanje, aerobik, itd. Tek kad potrošiš salo možeš trbušnjacima oblikovati trbušne mišiće. Prisili se bar na pola sata vježbanja dnevno, i povećaj broj obroka a smanji količine, pa ćeš vidjeti razliku. Drži se ovih pravila prehrane koje si napisala.
    I toplo preporučujem Donat mg, ubrzava probavu i opskrbljuje organizam magnezijem, pa nećeš biti umorna i klonula.

  33. #83
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Radiš 2 najgore greške : jedeš premalo i ne vježbaš.
    Da bi naš organizam opstao, on mora primati hranu. Kada si pojela onu 1 sarmu i 1 kuglicu sladoleda tvoj je metabolizam pomislio : tko zna kad će opet biti hrane, odoh ja ovo spremiti u salo, tako da imam zalihe u slučaju gladi. I zato nisi smršavila i nikada tako nećeš smršaviti. Ključno je jesti 5-6 manjih obroka količine koliko može stati u šaku da bi se metabolizam ubrzao i trošio hranu.
    Trbušnjacima nikada nećeš smanjiti trbuh. Da bi potrošila salo potrebna ti je aerobna aktivnost : trčanje, plivanje, aerobik, itd. Tek kad potrošiš salo možeš trbušnjacima oblikovati trbušne mišiće. Prisili se bar na pola sata vježbanja dnevno, i povećaj broj obroka a smanji količine, pa ćeš vidjeti razliku. Drži se ovih pravila prehrane koje si napisala.
    I toplo preporučujem Donat mg, ubrzava probavu i opskrbljuje organizam magnezijem, pa nećeš biti umorna i klonula.

    slažem se ja s tobom da u principu tijelo tako funkcionira- da kad više puta na dan jedeš ono je stalno "u pogonu" radi, pa i probavlja hranu, i ne sprema je u zalihe, jer se boji da više neće dobiti hranu- ali nažalost ja sam iznimka- kod mene to tako ne ide -vjeruj mi probala sam i to duže vremena ali sam se samo debljala (ni meni to nije jasno)

    - aerobik nije za mene jednostavno dobijem centimetre na bokovim (od step aerobika), nije ni teretana iz istog razloga, trebala bih prvo smršat pa nabijat mišiće
    Vidiš Donat nisam pila od kad sam rodila, prije jesam, topal, ovakav onakav, nekad je dijelovao nekad ne..budem ponovno počela
    -probati ću i ovo s hranom koliko može stati u šaku
    - ali jedna je okrutna istina- stvarno postoje ljudi koji mogu jesti kad i koliko hoće i opet su mršavi- uf taj metabolizam-nije to pošteno

  34. #84
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    e da ja da jedem samo onda kada sam gladna ne bi uopće jela
    gurman sam i stvarno volim uživati u hrani, ali si to ne mogu dopustiti

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    i koliko te košta to zadovoljstvo?
    3 mjeseca - 3600 kn... zvuči puno i je puno ali nije puno previše... kad sve ubrojiš i činjenica da možeš furati dijete sa sobom, što je meni bio presudan faktor, nisam imala druge! ali pogledaj si na njihovim stranicama sve programe jer ne košta sve jednako... a i parking nije u pitanju i ne plaća se...

    www.skidajkile.hr

  36. #86
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    evo nesto interesantno: http://www.dijeta.co/zastoj-u-procesu-mrsavljenja/
    pikula, obrati pozornost s obzirom na to da si na 1400kcal.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ivana zg prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se ja s tobom da u principu tijelo tako funkcionira- da kad više puta na dan jedeš ono je stalno "u pogonu" radi, pa i probavlja hranu, i ne sprema je u zalihe, jer se boji da više neće dobiti hranu- ali nažalost ja sam iznimka- kod mene to tako ne ide -vjeruj mi probala sam i to duže vremena ali sam se samo debljala (ni meni to nije jasno)

    - aerobik nije za mene jednostavno dobijem centimetre na bokovim (od step aerobika), nije ni teretana iz istog razloga, trebala bih prvo smršat pa nabijat mišiće
    Vidiš Donat nisam pila od kad sam rodila, prije jesam, topal, ovakav onakav, nekad je dijelovao nekad ne..budem ponovno počela
    -probati ću i ovo s hranom koliko može stati u šaku
    - ali jedna je okrutna istina- stvarno postoje ljudi koji mogu jesti kad i koliko hoće i opet su mršavi- uf taj metabolizam-nije to pošteno
    Hajde pokušaj ovako.
    Svako jutro prije nego što ukućani ustanu odradi pola sata vježbanja neke aerobne aktivnosti (trčanje, brzo hodanje, plivanje, bicikl...). Vježbaj natašte.
    Nakon toga kroz dan isplaniraj si male obroke sa što više proteina i jednostavnih ugljikohidrata, a što manje složenih ugljikohidrata. Primjer jelovnika :
    - kuhano jaje + šnita integralnog kruha
    - jabuka
    - pola pilećeg fileta + svježa miješana salata
    - druga polovica pilećeg fileta + svježa miješana salata
    - šaka orašastih plodova
    - nemasni jogurt + zobene pahuljice
    Nemoj jesti iza 19 h. Pij barem 2 l tekućine kroz dan, što vode, što zelenog čaja, što donata (ne pretjeruj sa zelenim čajem jer ima puno kofeina).
    Nastoj se što više kretati tijekom dana i nastoj da ti je maksimalni razmak između obroka 3 sata. Prije vježbe možeš uzeti Tonalin koji pomaže razgradnju masnoće ili jabučni ocat. Ako imaš vremenskih i financijskih mogućnosti, možeš ići na masaže koje poboljšavaju tonus kože.
    Pokušaj ovako barem mjesec dana. Ako ne uspije, onda se obrati liječniku jer sigurno postoji neki organski razlog zašto ne mršaviš.

  38. #88
    ivana zg avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,722

    Početno

    puno ti hvala probat ću

  39. #89
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, nakon poroda ostalo 15 kg viška, celulita grozno
    Bojim se da kilice neće iči tako lako a ljeto se bliži
    Zanimaju me vaša iskustva i što vam je pomoglo u mršavljenju?
    Joooj moje iskustvo nije baš za pohvalu.Kako sam u obadvije trudnoće natukla dosta kilas,i kad sam saznala za trudnoćču prestala sam pušit,i poslje poroda kile dolje nikako.Nažalost opet sam počela s pušenjem i od jeseni 13kg otišlo,znači zbog cigarete,zapalim dvije tri popim kavu,i nemam potrebe zahranom.Sad sam trudna s trećim,i nema cigarete,a kg...vidjet ćemo

  40. #90
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj Nitenaja prvotno napisa Vidi poruku
    Joooj moje iskustvo nije baš za pohvalu.Kako sam u obadvije trudnoće natukla dosta kilas,i kad sam saznala za trudnoćču prestala sam pušit,i poslje poroda kile dolje nikako.Nažalost opet sam počela s pušenjem i od jeseni 13kg otišlo,znači zbog cigarete,zapalim dvije tri popim kavu,i nemam potrebe zahranom.Sad sam trudna s trećim,i nema cigarete,a kg...vidjet ćemo
    jel to ti nas nagovaraš da se propušimo?

  41. #91
    Iva78 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13

    Početno

    Kad znaš zbog čega vježbaš i jedeš "zdravo", bit će puno lakše... nije da vježbam samo za ljeto, nego mi je postalo super vježbati radi toga što se osjećam super u tijelu kad sam aktivna, dok kilice odlaze usput. Nisam za dijete, već sam odlučila jesti zdravo i balansirano. Papaj oko 1 gram proteina po kili tjel. težine. Ubaci Omega 3 masnoću (samljevene lanene sjemenke ili chia sjemenke) i jedi puno svježeg povrća. Juicanje je super! Potraži green shake na youtubeu. Sve što su cure napisale o njupanju manje slatkiša, kruha, peciva, pizze i prerađene hrane štima. Recept za smanjivanje celulita nije kompliciran: full intenzivno vježbanje 3 puta tjedno vani na čistom zraku + balansirana papica + manje toksina oko mene + puno vode + manje stresa + rukavica za piling (pod tušem). Koristim ga sama. Ako koristim kremu, to je nešto prirodno od Sapunoteke. Sve u svemu, guza zategnuta a ja zadovoljna Ali nije da se ne trudim.

  42. #92
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    Može pitanje...Koliko imaš godina ?
    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Cure drage, gladovanje vam uopće nije potrebno da bi smršavile, a usto je i jako teško dojiti dijete i gladovati. Dovoljno je napraviti samo male preinake u prehrani. Izbacite krumpir, kruh, rižu i tjesteninu. Ako netko ne može bez kruha neka si priušti tanku krišku-dvije dnevno, ili zamijeni dvopekom. Umjesto sokova piti vodu ili nezaslađene čajeve. Meni je u mršavljenju pomoglo i kad sam izbacila mliječne proizvode dok sam dojila (uzrokovali su grčeve bebi), ali obožavam ih i ne bih mogla na dulje staze bez njih. Umjesto 2-3 obroka dnevno, pojesti 5-6 obroka dnevno u količini koja može stati u šaku. Čim sam ovo sve napravila, kile su doslovno sletjele s mene, a čak sam si priuštila i slatko svaki dan. Uz ovakav režim prehrane nema šanse da ćete gladovati, a mršavite. I puno, puno šetnje s bebom svaki dan. Ja u šetnji provedem svaki dan minimalno dva sata jer nemam snage za neku težu fizičku aktivnost. Na ovaj način skinula sam 19 kg nakon poroda (ostalo mi još 5 do moje stare težine i konfekcijskog broja 36).

  43. #93
    naniluc avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Prigorje
    Postovi
    381

    Početno

    Ako netko zna neku dobru dijetu koja se može primjenjivati nakon poroda i uz dojenje- neka odgovori, ali da nije komplicirana- da se ne treba svašta nakuhavati i sl. Molim pomoć http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-bounce020.gif

  44. #94
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    vec 4mjeseca na istoj kilaži. 9kg viška. a u ponediljak ce mi mali napuniti 5 miseci. nakon poroda sam izgubila 12kg i to je to.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Može pitanje...Koliko imaš godina ?
    Tek sad vidjeh ovo pitanje. 26, zakaj?

  46. #96
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj duma prvotno napisa Vidi poruku
    Može pitanje...Koliko imaš godina ?
    rehab potpisujem te od riječi do riječi! ja naprosto ne vjerujem u tamo neku djetu koja te lišava silnih kila i od koje si sretna do kraja života.
    to ne postoji. postoji samo promjena cjelokupnog mentalnog sklopa i temeljita promjena životnih navika. ti si ih sve fino pobrojala pa da se ne ponavljam!

    P.S. pretpostavljam da duma pita za godine iz tog razloga što kile ipak idu brže dolje dok si mlađi. s godinama je sve teže. samo pretpostavljam...

  47. #97
    duma avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Naše Malo Misto
    Postovi
    374

    Početno

    da,u pravu si flopica!
    Do 30te sam gubila kg nabrzinu,uz vježbanje-bez vježbanja--svejedno....sada u 35toj stvarno teško!

  48. #98
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    rodila sam treće dijete prije 6 mjeseci. imam 36 godina.

    od poroda do danas sam izgubila 25 kila.
    sad ih imam manje nego prije treće trudnoće

    niti vježbam, niti sam na dijeti, niti se zdravo hranim.

    valjda sam takva, bez obzira na godine

    e da, jedino je trbuh ostao ali neću se zbog njega žaliti...

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    rodila sam treće dijete prije 6 mjeseci. imam 36 godina.

    od poroda do danas sam izgubila 25 kila.
    sad ih imam manje nego prije treće trudnoće

    niti vježbam, niti sam na dijeti, niti se zdravo hranim.

    valjda sam takva, bez obzira na godine

    e da, jedino je trbuh ostao ali neću se zbog njega žaliti...
    znaš što ? sigurno si takva. grrrrrr

  50. #100
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma morala sam se negdje pohvaliti
    prekjučer sam se vagala prvi put nakon par mjeseci, pa sam bila tak hepi kad sam vidjela brojkicu

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •