Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 217

Tema: Kako smršaviti??? Help

  1. #1
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno Kako smršaviti??? Help

    Cure, nakon poroda ostalo 15 kg viška, celulita grozno
    Bojim se da kilice neće iči tako lako a ljeto se bliži
    Zanimaju me vaša iskustva i što vam je pomoglo u mršavljenju?

  2. #2
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    Cure, nakon poroda ostalo 15 kg viška, celulita grozno
    Bojim se da kilice neće iči tako lako a ljeto se bliži
    Zanimaju me vaša iskustva i što vam je pomoglo u mršavljenju?
    kak bu beba rasla itak budu i kile otišle, a i kak bude ljeto bliže, tak buš ti sve bolje izgledala, sad je malo zima, pa si više u kući, ali s toplim vremenom buš više u pokretu pa bu sve bolje.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    Kod mene ista situacija. Dojim pa ne mogu na dijetu. Planiram si kupit bicikl čim malo zatopli, pa ću probat vozit bicikl umjesto auta kad sama negdje idem (relacija Dubrava -Trg nekoliko puta tjedno kad imam klijente). Nadam se da će to pomoći, jer džaba moja aktivnost kad je sve u auto iz auta.

  4. #4
    inana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    609

    Početno

    kaj se celulita tiće, kupi si NIVEA My Silhouette! To ti je gel krema od bijelog čaja s ekstraktom anisa, onak ti je tuba od 200ml, poslije tuširanja nanesi i već za par dana buš vidjela da ti je koža glađa i nema baš celulita, a reklama je i da smanjuje opseg- taj dio zaboravi.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    39

    Početno

    Samo sam došla zaviriti jer imam isti problem.Nakon poroda izgubila 10kg ali ostalo još 10.I niti grama dolje,istina niti ne radim ništa posebno na tome pitanju ali mi isto palo na pamet ide ljeto,more,kile...bas nam ni vrijeme ne ide u prilog,jedva čekam da otopli da možemo u malo dužu šetnju.Kreme i preparate ne smijem koristiti zbog dojenja, tako da ću se ipak malo pomuciti za skidanje kila.

  6. #6
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    mislim da anticelulitne kreme ne idu uz dojenje. provjeri.

    ja sam smršavila 7kg u 3 mjeseca tako što sam: izbacila slatko, smanjila porcije, ne uzimam repete. vježbam (doma). jedan dan u tjednu si dam oduška i ona jedem u većim količinama, a druge sam na granici svojih dnevnih potreba, ili samo malo ispod.

    mene je osvijestilo kada sam si počela na 'zdravoj kravi' pratiti koliko toga ubacim u sebe. onako, tjedan dana sam samo pratila što jedem i u kojim količinama i onda sam polako to počela mijenjati. pa sada umjesto dvije kockice čokolade pojedem dvije mandarine. i tako.

    i ako dojiš (ja dojim) neće ti se baš ništa dogoditi ako izbaciš sav junk, a ubaciš voće i povrće, prvenstveno veću količinu povrća. dapače, više ćete koristi imati i ti i beba od takve prehrane.

    kod mene je zamka bila sa kavom. one instant beskofeinske sam mogla popiti 4-5 dnevno. sa žličicom do dvije šećera. kad sam to skontala, smrklo mi se jer nisam imala osjećaj da toliko popijem. sada sam prešla na tursku, jednu, max dvije dnevno. bez šećera (jedino tursku mogu bez šećera).

    važno je da zapisuješ što jedeš jer mi uopće nismo svjesni koliko toga u sebe ubacimo. zapisivanje te vrlo brzo osvijesti.

    za vježbanje doma, možeš pogledati topic 'stop debljanu' na zdravlju odraslih.

  7. #7
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da anticelulitne kreme ne idu uz dojenje. provjeri.

    ja sam smršavila 7kg u 3 mjeseca tako što sam: izbacila slatko, smanjila porcije, ne uzimam repete. vježbam (doma). jedan dan u tjednu si dam oduška i ona jedem u većim količinama, a druge sam na granici svojih dnevnih potreba, ili samo malo ispod.

    mene je osvijestilo kada sam si počela na 'zdravoj kravi' pratiti koliko toga ubacim u sebe. onako, tjedan dana sam samo pratila što jedem i u kojim količinama i onda sam polako to počela mijenjati. pa sada umjesto dvije kockice čokolade pojedem dvije mandarine. i tako.

    i ako dojiš (ja dojim) neće ti se baš ništa dogoditi ako izbaciš sav junk, a ubaciš voće i povrće, prvenstveno veću količinu povrća. dapače, više ćete koristi imati i ti i beba od takve prehrane.

    kod mene je zamka bila sa kavom. one instant beskofeinske sam mogla popiti 4-5 dnevno. sa žličicom do dvije šećera. kad sam to skontala, smrklo mi se jer nisam imala osjećaj da toliko popijem. sada sam prešla na tursku, jednu, max dvije dnevno. bez šećera (jedino tursku mogu bez šećera).

    važno je da zapisuješ što jedeš jer mi uopće nismo svjesni koliko toga u sebe ubacimo. zapisivanje te vrlo brzo osvijesti.

    za vježbanje doma, možeš pogledati topic 'stop debljanu' na zdravlju odraslih.
    da dojim, tako da ne smijem ni dijete ni anticelulitne kreme
    poučena iskustvom iz prošle trudnoće moram ili vježbati ili manje jesti..prošli put mi ostalo 10kg viška od čega sam 5 uspjela skinuti akupunkturom a 5 ostalo...problem je što sam u ovoj trudnoći išla već sa 5 kg viška i dobila u trudnoći +22, nakon poroda otišlo samo 12 a ostalo 10 kg što mi je fakat grozno....
    savjet da se izbaci slatko i junk zamijeni sa voćem i povrćem zvuči razumno, jest da će biti malo teže bez slatkog ali morati ću stisnuti zube...inače apetit mi je ogroman non stop sam gladna pogotovo kad sam doma a potreba za slatkim pregolema...ne znam da li je to od dojenja, ali stvarno ću morati staviti ključić na usta

  8. #8
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam u trudnoći dobila 14kg, s porodom je otišlo 10 a u mjesec dana preostale 4. Sad sam u zadnja 2mj dobila 2kg tako da imam 5kg viška. I znam zašto ih imam, jedem dosta slatkog i jedem navecer oko 9 kad J zaspe pa da u miru pojedem.
    Recept je već odavno napisan, nikakve dijete jer ne možemo cijeli život držati dijetu, nego zdrava prehrana, raznovrsna, po malo i ne poslije 18-19h. Samo što se toga teško pridržavati.

  9. #9
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    ili vježbati ili manje jesti..
    ne ili-ili, nego i-i. i meni je dugo trebalo da to prihvatim. ja sam od onih koje bi vježbali danima, samo da mogu više jesti. al nemam više taj luksuz vremena da vježbam kao prije, pa sam morala (teka srca) prihatiti da će porcije biti manje.

    i da, odlična stvar su variva. zdrava za organizam, a nemaju puno kalorija. pogotovo povrtna sa integralnim žitaricama.
    i povrće u woku je dobar izbor...
    Posljednje uređivanje od zhang : 14.02.2011. at 14:01

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Meni je sad nakon poroda sve samo otišlo.Nisam bila na dijeti niti dana.Dojila sam i nespavala i to je to . Jedino što sam izbacila slatko,jer sam u trudnoći jela dosta slatkog,a to mi stvarno ne treba.
    Mislim da se bez problema može ne jesti tipa iza 5-6 sati popodne,izbaciti kruh i slatkiši,sokovi i sl,piti vodu i samo se zdravije hraniti,a beba i dojenje će učiniti svoje.
    Nakon jedno 5mj po porodu poščela sam vježbati,pilates,za trbuh,guzu i leđa,ne više od 10-15min dnevno i trbuh se zategnuo,leđa manje bole,guza bolje stoji.A stvarno minimalno uloženo.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    ne ili-ili, nego i-i. i meni je dugo trebalo da to prihvatim. ja sam od onih koje bi vježbali danima, samo da mogu više jesti.
    .
    a ja bi radije bila gladna nego vježbala,ali prihvatila sam da moram

  12. #12
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Ja sam u trudnoći dobila 18 kg. Par mjeseci nakon poroda sve je otišlo. Valjda isto uglavnom dojenje + nespavanje.
    Iako sam ja htjela jer sam inače mršava dosta, nisam uspjela zadržati ni par kila "viška".

  13. #13
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Evo 5 mjeseci nakon poroda imam 2 kg viška-bez dijete, samo dojenje i (lošije) spavanje, a inače udebljala sam se 17kg. Od dojenja sam žeeeeeeeeedna, tako da doslovno ločem vodu , jedem više voća, povrća i žitarica, ali kretanje je užasno bitno, tako da se trudim svaki dan u šetnju, a kad je loše vrijeme ukradem 20 min dok mališ spava i stavim svoj omiljeni dvd sa pilates vježbama. Po njemu sam vježbala i u trudnoći. Kupila ga na kiosku, jer u mom gradu nema sličnog tečaja

  14. #14
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa Vidi poruku
    a ja bi radije bila gladna nego vježbala,ali prihvatila sam da moram
    vidis kako smo svi razliciti. ja nema sanse da ne jedem navecer, da mi zadnji obrok bude u 6 popodne. mislim da bih po noci odmjesecarila do kuhinje i sve potamanila

  15. #15
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    ja sam inace na -3kg u odnosu na drugu trudnocu i +5 u odnosu na stanje prije prve trudnoce. cilj mi je doci do stanja prije prve trudnoce.

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    nisam sve čitala, uglavnom nakon poroda sa mbrzo došla na +3 kg u odnosu na prije T.al tih par kila sam se rješila tek kad sam prestala dojiti (nakon 15 mj), kao da ih je tijelo čuvalo za zalihe za dojenje

    i da izbacila sam kasnu večeru, ostalo sve isto, bacila se na sport (to ionako volim),odličan mi je bio Power Plate svakom bih preporučila...pogotovo ovim curama što ne vole vježbat traje samo pola sata al se pošteno oznojis svejedno.

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    i da uopće se nisam opterećivala što ne stanem u staru odjeću, to mi je počelo smetat tek kad sam se vratila na posao pa nisma mogla obući svoju staru lijepu robu (zato jer sam imala jakoooo uzak struk i sve mi je bilo prekrojeno kod krojačice za moje dimenzije). I taman kad se linija vratila sama od sebe u neku ruku, ja opet zatrudnim, jupi-jeeee...meni je plus što mi je uopće ne jede slatko u T. meni potrebu za slatkim izaziva PMS.

  18. #18
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    meni je i prvi i drugi put otišlo brzo sve, uz to da sam jela više nego ikad,
    ali obadva puta kad sam se vratila na posao (sjedim svih 8 sati +vožnja autom) u prva dva mjeseca natukla bi 5 kg.
    mislim da je za mene ključno kretanje, moji klinci su htjeli spavati u kolicima samo uz brzu vožnju, a sin se i volio nositi po cijeli dan.

  19. #19
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    to vracanje na posao je i mene sredilo. isto sam na porodiljnom non-stop sajbala po vani.

  20. #20
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Evo meni je uskoro 6 mjeseci od poroda (uf, ajme, kad prije...) i došla sam na +1. Bez dijete, bez vježbanja (osim onog vježbanja oko djece, a ni to baš nije mala stvar).
    Dobila sam 22 kg u trudnoći. Istina da bi bila zadovoljna moram skinuti još bar 6 kila, dakle u minus bar 5. Idealno bi bilo 7. I vjerujem da će se to i dogoditi...Samo da nastavim ovako kako radi sada. Ostalo mi je još trbuha (maternica mi se nije povukla do kraja)
    Ja samo pazim da ne jedem iza 18h! Ako i jedem to je uglavnom neke pahuljice s jogurtom ili jabuka. Svaki dan kuhano. Općenito pazim kako kuham (nemasno, ne preslano, puno povrća). Nisam slatkoljubac pa mi je to jedan problem manje. A mislim da mi u prilog ide i činejnica da uopće ne pije sokove. Samo voda. Puno vode.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    p.s. dojenje dođe kao aerobik, troši 500 kalorija dnevno. Naravno ako ne jedete duple ručkove i sl.

  22. #22
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    odlučila sam da ne jedem poslije 8 i evo me malo štrikam, ispijam vodu i jedva čekam da idem spavati, a malecka dremne 5 minuta i traži ruke, jao dokle ovako?

    pitanje za cure koje 'ništa' nisu radile već su kile išle same dolje, da li ste prije trudnoće bile mršavice ili debeljuce (tu mislim da ste od onih koje moraju paziti šta jedu da se ne udebljaju)?

    ja sam naravno ona druga kategorija i moram se stvarno puno truditi (ili dijeta ili potrošnja) da skinem kile i ne udebljam se...
    u ovoj trudnoći planirala sam ne dobiti puno kila ali kako sam mirovala i bilo mi je svih 9 mjeseci muka samo sam jela i natukla kilažu

  23. #23
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    Citiraj zhang prvotno napisa Vidi poruku
    za vježbanje doma, možeš pogledati topic 'stop debljanu' na zdravlju odraslih.
    čitam ovaj topic, pogledala sam i ovu spomenutu temu i nemam pojma o čemu cure govore osim što su jaaaaaaaaaako nabrijane na vježbanje i dijetu.

    ja još nisam u tom modu al voljela bih do ljeta izgledati gledljivo pa vas malo pratim, treba mi poticaja da krenem.

  24. #24
    zhang avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    GYM
    Postovi
    5,114

    Početno

    to su ti vjezbe koje mozes doma vjezbati. ovih 30day shred traju 20min i za to cijelo vrijeme nema odmora i tempo je dobar. ove druge jos nisam pogledala.
    sve su od iste instrukorice Jillian. probaj uguglati pa mozes doci do vise informacija.

  25. #25
    genius avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ravnica
    Postovi
    685

    Početno

    u mome slučaju dovoljno je da ostanem trudna ,pa da smršavim. šala.
    naime u obadvije trudnoće u prvih 6.mj. izgubim i do 10 kg (nemam teka),nakon toga počnem dobivati na kilaži,ali i u prvoj i u drugoj ne više od 9-11kg. ali zato nakon poroda kad krenem mlatit po slatkom,ajojjj.
    nakon poroda ovog bi trebala skinuti i do 15 kg.ali mi neide.
    kad je slatko u pitanju ,uopće nisam karakter .

  26. #26
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    u trudnoći dobila 9 kg. nakon 2 tjedna bila na svojoj kilaži od prije trudnoće. zvuči idilično, no nakon poroda sam dobila takav apetit koji sad, nakon 6 mjeseci još nije stao. ok - ja čekam da mi MM dođe s posla pa da zajedno ručamo - večeramo a to često zna biti i iza 20 sati. i onda navalim. a i na slatko koje nisam priej trudnoće baš fermala. a i tijekom dana nešto sitno pojedem. vaga nam se prije 2 mejseca pokvarila tak da nemam pojima kao stojim. al sudeći po ogledalu i hlačama sigurna sam da se nakupilo. pretpostavljam da sam natukla min. 7 kg. naravno dojim. nisam vježbala. al uskoro se vraćam na posao. al nastaviti ću dojiti. bum vidla kako će se stvari odvijati. ne opterećujem se baš s time još. al kad se vidim na fotki nije mi baš drag prizor.

  27. #27
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku

    pitanje za cure koje 'ništa' nisu radile već su kile išle same dolje, da li ste prije trudnoće bile mršavice ili debeljuce (tu mislim da ste od onih koje moraju paziti šta jedu da se ne udebljaju)?

    ja sam naravno ona druga kategorija i moram se stvarno puno truditi (ili dijeta ili potrošnja) da skinem kile i ne udebljam se...
    u ovoj trudnoći planirala sam ne dobiti puno kila ali kako sam mirovala i bilo mi je svih 9 mjeseci muka samo sam jela i natukla kilažu
    Evo ja! Nikad nisam bila mršavica. Nisam ni debela, ali samo onako, jako izražen kruška tip. Guza ala J.Lo, noge u beddrim jake, struk i ravan trbuh. Moja kilaža prije trudnoće ti je bila 72kg a visoka sam 165. Evo to ti dovoljno govori. I sva tri puta nakon poroda su kile same otišle. Evo čak i nakon ovog trećeg, iako sam se bojala zbog broja poroda i godina da će ići teže. Ali otišlo je iznenađujuće brzo za mene....

  28. #28
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    ostala sam trudna sa 53kg,u T sam dobila +22kg,2mj.poslije poroda sam došla na 65kg i sad ni mrdac,a ima već 7,5mj.od poroda.
    koliko god mogu sam u pokretu(čak mogu reći da sam stalno u pokretu(živahna beba)),jedem u granicama normale jer dojim,tu i tamo vježbam,a kilice nikuda...
    muči me i trbušina koja je kao da sam u 6mj trudnoće...
    uvijek sam bila mršavica pa mi je sad to koma.

  29. #29
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    Evo ja! Nikad nisam bila mršavica. Nisam ni debela, ali samo onako, jako izražen kruška tip. Guza ala J.Lo, noge u beddrim jake, struk i ravan trbuh. Moja kilaža prije trudnoće ti je bila 72kg a visoka sam 165. Evo to ti dovoljno govori. I sva tri puta nakon poroda su kile same otišle. Evo čak i nakon ovog trećeg, iako sam se bojala zbog broja poroda i godina da će ići teže. Ali otišlo je iznenađujuće brzo za mene....
    u kojem periodu si se vratila na početnu kilažu??? blago ti se
    šta stvarno nisi ništa radila?? ja se bojim da nisam taj tip a i ne mogu si dopustiti da čekam taj trenutak da li će ići ili ne, moram već sada nešto poduzeti...evo me dva dana bez slatkog i ne večeram poslije 8, bravo ja

  30. #30
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    svrcolina ja ti nisam tip za dijete i samokontrolu u smislu da ne jedem jer jako volim papati. Ali se držim toga da ipak ne jedem iza 18h, kažem, ako i jedem to je nešto lagano.
    U prvoj trudnoći sam dobila 18 kg, otišle nakon neka 4 mjeseca. U drugoj sam dobila 27kg, nakon godinu dana imala sam 30 kg manje. Sad je prošlo niti 6 mjeseci a ja sam na +1 od dobivene 22kg.
    Istina, trbuh mi nije baš lijep i za to će ipak trebati još neko vrijeme da se učvrsti (ipak je to treća trudnoća, drugi carski, starija sam).
    Ali ne znam, valjda sam taj tip. Puno dobiam u tridnoćama, ali sve ode kasnije, a ja sam duboko uvjerena da je to radi dojenja. I radi tih par stvari na koje pazim.
    Dakle:
    -ne jesti iza 18h
    -smanjitit kruh, tj. jesti ga uglavnom samo uz jela uz koja se ne može bez kruha tipa sarma
    -piti puno vode
    -ne piti sokove
    -ne jesti puno slatkog (pojedem ja tu i tamo slatko, za Božić sam se ubila u kolačima recimo)

    I dosta sam pokretu, ali vjerujem da je tako svaka mama...

    p.s. daleko od toga da sam mršavica i da ne bih trebala skinuti barem još 5 kila da bi bila približno zadovoljna. Ali velim, nikad nisam ni bila mršavica.
    Posljednje uređivanje od ana.m : 16.02.2011. at 09:21

  31. #31
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    ja sam se u t udebljala cca 30 kg, što je bilo strašno! cijeli život sam maltene šibica pa je to bio pravi užas u svakom pogledu, zdravstvenom i estetskom!
    ali, čim sam izašla iz bolnice bila sam lakša 10 kg, u sljedeća 3 tj. otišlo još 10!!!!!
    s tim da sam dojila i ne da nisam bila na dijeti nego nisam uopće pomišaljala na nju. samo nisam uopće spavala i kile su odlazile na očigled.kad je beba napunila 8 mj. ja sam došla na 60. toliko imam i sad i na 172 visine to je moja idealna težina.
    što se tiče tvog problema, mislim da moraš promijeniti neke navike, ako ih imaš naravno. govorim općenito ali recimo, nemoj kasno jesti i nemoj večerati obilno već lagane obroke, npr. voćni jogurt, pura, voćka... slatkiše maksimalno izbjegavaj, ako ne možeš skroz izbaciti onda uzmi kockicu -dvije čokolade na dan i basta!ne piti sokove ni zašećerena pića ( cola), radije iscjedi sok naranče ili limuna. ja recimo samo i isključivo vodu pijem ili vodu s pol limuna.
    najvažnije- kreći se. puno pješači, šetaj, izbjegavaj prijevoz koliko možeš i kad god možeš.
    ako imaš mogućnosti upiši se na neku aktivnost bar 1 na tjedan.
    ovo su sve neke sitnice koje možeš uvoditi lagano, nisu neke radikalne mjere a sigurno će ti se isplatiti!

  32. #32

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    svrcolina ja ti nisam tip za dijete i samokontrolu u smislu da ne jedem jer jako volim papati. Ali se držim toga da ipak ne jedem iza 18h, kažem, ako i jedem to je nešto lagano.
    U prvoj trudnoći sam dobila 18 kg, otišle nakon neka 4 mjeseca. U drugoj sam dobila 27kg, nakon godinu dana imala sam 30 kg manje. Sad je prošlo niti 6 mjeseci a ja sam na +1 od dobivene 22kg.
    Istina, trbuh mi nije baš lijep i za to će ipak trebati još neko vrijeme da se učvrsti (ipak je to treća trudnoća, drugi carski, starija sam).
    Ali ne znam, valjda sam taj tip. Puno dobiam u tridnoćama, ali sve ode kasnije, a ja sam duboko uvjerena da je to radi dojenja. I radi tih par stvari na koje pazim.
    Dakle:
    -ne jesti iza 18h
    -smanjitit kruh, tj. jesti ga uglavnom samo uz jela uz koja se ne može bez kruha tipa sarma
    -piti puno vode
    -ne piti sokove
    -ne jesti puno slatkog (pojedem ja tu i tamo slatko, za Božić sam se ubila u kolačima recimo)

    I dosta sam pokretu, ali vjerujem da je tako svaka mama...

    p.s. daleko od toga da sam mršavica i da ne bih trebala skinuti barem još 5 kila da bi bila približno zadovoljna. Ali velim, nikad nisam ni bila mršavica.
    Svako jelo se može jesti bez kruha, osim sendviča :p A sarma pogotovo :p
    Ostale savjete potpisujem. Dobar trik je ne miješati proteine sa složenim ugljikohidratima (meso + krumpir/tijesto/riža), i općenito izbjegavati složene ugljikohidrate. Meso + salata je odličan ručak koji zasiti ! Drugi trik je jesti svaka dva sata obroke veličine šake, tako se ne izgladnjujemo, a mršavimo jer metabolizam stalno radi.
    Što se vježbanja tiče, ja sam počela ustajati pola sata ranije, dok svi spavaju, i vozim sobni bicikl. Da, umorna sam i neispavana, ali to je jedino vrijeme u danu kad si mogu priuštiti vježbanje (vježbanje ! od kućanskih poslova i dojenja se ne mršavi tako lako). To je bio odličan potez, nakon jutarnjeg vježbanja i tuširanja osjećam se preporođeno, i imam puno više energije nego kad sam tih pola sata ostajala u krevetu.

  33. #33
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj flopica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam se u t udebljala cca 30 kg, što je bilo strašno! cijeli život sam maltene šibica pa je to bio pravi užas u svakom pogledu, zdravstvenom i estetskom!
    ali, čim sam izašla iz bolnice bila sam lakša 10 kg, u sljedeća 3 tj. otišlo još 10!!!!!
    s tim da sam dojila i ne da nisam bila na dijeti nego nisam uopće pomišaljala na nju. samo nisam uopće spavala i kile su odlazile na očigled.kad je beba napunila 8 mj. ja sam došla na 60. toliko imam i sad i na 172 visine to je moja idealna težina.
    što se tiče tvog problema, mislim da moraš promijeniti neke navike, ako ih imaš naravno. govorim općenito ali recimo, nemoj kasno jesti i nemoj večerati obilno već lagane obroke, npr. voćni jogurt, pura, voćka... slatkiše maksimalno izbjegavaj, ako ne možeš skroz izbaciti onda uzmi kockicu -dvije čokolade na dan i basta!ne piti sokove ni zašećerena pića ( cola), radije iscjedi sok naranče ili limuna. ja recimo samo i isključivo vodu pijem ili vodu s pol limuna.
    najvažnije- kreći se. puno pješači, šetaj, izbjegavaj prijevoz koliko možeš i kad god možeš.
    ako imaš mogućnosti upiši se na neku aktivnost bar 1 na tjedan.
    ovo su sve neke sitnice koje možeš uvoditi lagano, nisu neke radikalne mjere a sigurno će ti se isplatiti!
    rekla bih da su moje prehrambene mane slatko i jedenje navečer... e sada sam se malo disciplinirala ovih par dana pa ćemo vidjeti iako sam upravo pojela ručak i traži me slatko, ali izdržati ću...

    što se tiče izbaciti kruh sa time nemam problema budući da ga uopće ne jedem za ručak, jedino večera ako je neki namaz ili naresci, pijem puno vode, cijedim si sokove, jedino što mi fali neka fizička aktivnost (sada je svedeno samo na šetnju) ali i to ću upisati samo da obavim ginekologa da mi da zeleno svjetlo...

    i moja je trbušina koma, smežurana, puna strija i linea negra se još nije povukla, noge pune celulita, a na leđima imam kobasice što nikad nisam imala, tako da pored ogledala prolazim brzinski

  34. #34

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Evo i mog iskustva... u drugoj trudnoći sam se udebljala cca 22 kg i sada sam na +3 (6 i pol mjeseci kasnije). Prvih 13 je otišlo nakon poroda i u slijedeća 3 mjeseca, ali su nakon toga kile stale. Dojim cijelo vrijeme i nisam mislila da jedem previše, samo nisam više mršavila. Najviše me mučilo što nisam mogla obući odjeću od prije trudnoće, pa sam bila osuđena na trudničku robu.
    Uglavnom, prije dva mjeseca sam prešla na prehranu po Montignacu i skinula sam od tada 6 kg. Osjećaj mi je izvrstan, nisam gladna i nisam umorna kao što sam bila prije. Po robi bih rekla da sam smršavila i više... Vidjela sam topic o Montignac prehrani na Zdravlju odraslih, tamo je u nekoliko navrata sve objašnjeno.
    Dosta sam slušala da kile od dojenja ili kretanja s djetetom idu same, ali kod mene to nije slučaj, što znam i iz prve trudnoće. Dakle, za mene je trenutno Montignac odgovor kako smršaviti. A mislim da se i celulit smanjuje - napominje u svojoj knjizi Jedem, dakle mršavim da kombinacija dojenja i njegove prehrane smanjuje celulit i ja bih za sebe rekla da je to istina.

  35. #35
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku
    Evo i mog iskustva... u drugoj trudnoći sam se udebljala cca 22 kg i sada sam na +3 (6 i pol mjeseci kasnije). Prvih 13 je otišlo nakon poroda i u slijedeća 3 mjeseca, ali su nakon toga kile stale. Dojim cijelo vrijeme i nisam mislila da jedem previše, samo nisam više mršavila. Najviše me mučilo što nisam mogla obući odjeću od prije trudnoće, pa sam bila osuđena na trudničku robu.
    Uglavnom, prije dva mjeseca sam prešla na prehranu po Montignacu i skinula sam od tada 6 kg. Osjećaj mi je izvrstan, nisam gladna i nisam umorna kao što sam bila prije. Po robi bih rekla da sam smršavila i više... Vidjela sam topic o Montignac prehrani na Zdravlju odraslih, tamo je u nekoliko navrata sve objašnjeno.
    Dosta sam slušala da kile od dojenja ili kretanja s djetetom idu same, ali kod mene to nije slučaj, što znam i iz prve trudnoće. Dakle, za mene je trenutno Montignac odgovor kako smršaviti. A mislim da se i celulit smanjuje - napominje u svojoj knjizi Jedem, dakle mršavim da kombinacija dojenja i njegove prehrane smanjuje celulit i ja bih za sebe rekla da je to istina.
    i ja sam odlučila se hraniti prema montignacu, nemam što izgubiti (osim kila
    daj mi reci da li si sama slagala jelovnik ili si se držala nekog jelovnika sa neta ili knjige, da li si se strogo pridržavala pravila i da li ti je bilo teško prijeći na novi režim prehrane....koliko sam čitala montignac mi je prihvatljiv, jedino nema kolače al kaj se može , moram za ljepotu izdržati...ne mogu više gledati da ne mrem ni u jedne trapke ući, fakat mi je koma tih 10 kg viška...fuj...

    e da, da li je prehrana utjecala na dojenje? da li si se otpočetka držala prve faze ili samo druge?

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Krenula sam s prvom fazom i još uvijek se toga držim - hoću još smršaviti, a i nemam neku potrebu mijenjati. Moram napomenuti da imam dvije knjige od Montignaca (Jedem, dakle mršavim i Montignacova dijeta) i upute za prvu fazu se razlikuju:u drugoj govori da se mogu uzimati ugljikohidrati čiji je GI do 35 i toga se držim, dok je u prvoj stroži (do 15 - što mi je too much).
    Što se tiče jelovnika, knjige mi nisu bile nešto korisne, jer mi jelovnici baš nisu prilagođeni našim/mojim navikama. Spominje obroke od tri slijeda i glavni obrok mu je večera, što meni ne odgovara. Korisno mi je bilo pročitati ovdje što su cure pisale, a možda i na coolinarici- nisam sigurna više. Uglavnom, za doručak jedem kruh i pekmez i pijem jogurt , za večeru mlijeko i zobene pahuljice (dodam ili suhe marelice ili kockicu čokolade), a ručak bude nešto od ovog -
    - riba ili meso (ili neki odresci ribe pečene na gril tavi ili pečeno u pečnici, meso najčešće piletina, nekad neko crveno meso) i povrće (uz ribu pečem paprike, tikvice, kelj pupčar npr, ili mahune ili skuham brokulu, cvjetaču, kelj, pa dodam malo maslinovog ulja ili kuhani kelj začinim uljem i octom pa jedem kao salatu), a nekad preskočim povrće i dodam samo zelenu salatu (ali opet ubacim slanutak, bademe, kockice sira i slično)
    - rižoto s povrćem i mesom, ali umjesto riže stavim ječam (ne ječmenu kašu, već ječam) ili quinou
    - varivo od leće (dodam kobasicu ili neko suho meso) itd...
    - ponekad umak od povrća i integralnu tjesteninu, ali rijetko - ne paše mi jer za doručak i večeru jedem ugljikohidrate, pa sam uz takav ručak cijeli dan bez proteina...
    Dakle, pitala si da li se strogo držim pravila - ne baš 100 %. Večera je jedna stvar koju sam si prilagodila, jer su mi oduvijek mlijeko i pahuljice najdraža večera (za mene neka vrsta comfort food) - sad sam uzela obične zobene pahuljice, bez dodataka. Isto tako, držim se pravila GI<35, jer mi je tako lakše i nemam osjećaj da se nečega odričem. Za ječam nisam 100% sigurna da li sam u pravu s GI (spominje se nekakav blanširani ječam koji je ok i prekrupa od ječma koja nije ok), ali si mislim da jesam i koristim ga. Povremeno napravim neki prihvatljiv desert - tamna čokolada i fruktoza, bez brašna, pa se zasladim i neko vrijeme sam mirna. Treba napomenuti da takvih dana kile baš i ne idu dolje, ali se ni ne debljam. Isto tako, on spominje mliječne proizvode s 0% mm, što kod nas ne postoji, pa jedem one koje nađem s najmanje mm...
    Prvi tjedan mi je bilo teško, jer mi se cijela prehrana promijenila. Nije više bilo peciva usput u šetnji, pečenih kestena i sličnog, med sam do tad trošila u velikim količinama, grickala sam povremeno neke kekse, često kuhala tjesteninu i slično. Cijeli prvi tjedan sam bila jako gladna između obroka i cijelo vrijeme razmišljala o hrani, jer mi je zahtjevala posebno planiranje. Npr. morala sam se pobrinuti ako negdje idem i neću moći ručati na vrijeme da ponesem bademe, marelice i nešto slično, da imam neki međuobrok. Isto tako, puno sam čitala i planirala što ću koji dan kuhati jer mi je bilo sve novo. Drugi tjedan je već bilo lakše i nakon toga je sve ok. Glad između obroka je nestala i cijelo vrijeme se dobro osjećam. Sad mislim da bih, uz poneki izlet tu i tamo, mogla ovako jesti zauvijek.
    Što se tiče dojenja, ova prehrana nije utjecala na način da se mlijeko smanjilo ili nešto slično, ali jedna stvar me kopka - između pregleda kod pedijatra u 4. i 6. mjesecu (što se baš poklopilo s mojom promjenom prehrane) mi je sin dobio na težini samo 1/2 kg, što je dosta manje nego do tada. Nije bilo ništa zabrinjavajuće, dijete je ok i ovako, po tablicama i sve to. Ne mogu biti sigurna da Monti ima ikakve veze s tim, jer je u tom razdoblju prebolio i dužu virozu i postao puno aktivniji nego prije, pa sigurno i sve to ima utjecaja. Tu smo već malo počeli s dohranom , pa se nisam previše zabrinjavala, samo ga sad pratim i mislim da je sve ok.
    Evo, oduljila sam (btw, razlog zašto sam do sad napisala 5 postova je što mi za svaki treba sat vremena, jer se pitam jesam li sve napisala razumljivo i gramatički ispravno i nisam li nešto izostavila, ali nadam se da sam sve pokrila. Ako trebaš još nešto, pitaj. I sretno.

  37. #37
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj rehab prvotno napisa Vidi poruku
    Svako jelo se može jesti bez kruha, osim sendviča :p A sarma pogotovo :p
    ti si moj čovjek.
    iako ja i sendvič mogu bez kruha; kruh mi glume dvije šnite sira. podeblje. ali to je onda daleko od dijetalnog.

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sve vi koje mislite da dojenje ne ide uz dijetu...

    ide, ali ne jako restriktivne dijete, one od 700 kcal dnevno.
    reducirana prehrana uvijek može.

    jer, nijedna od nas nema viškove zato što jede - normalno, već zato što jedemo više no što nam je potrebno.
    ako je dijeta micanje tog viška hrane, onda je uz dojenje dobrodošla.

    neka nam dojenje ne bude izgovor za prejedanje.

  39. #39
    BOZZ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    KR
    Postovi
    315

    Početno

    Ja sam dva mj od poroda i izgubila sam 15 kg,u trudnoči sam dobila famozne 22 kg ,vjerujte da jedva čekam vježbat iako još nekako nisam spremna ni fizički a i ni psihički.Inače sam sportski tip ali mene dojenje skroz iscjedilo,a jedem kao prije.

  40. #40
    Stijena avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    3,804

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa Vidi poruku
    jer, nijedna od nas nema viškove zato što jede - normalno, već zato što jedemo više no što nam je potrebno.
    ovo je moja mantra! ni dana u životu nisam bila na dijeti-dijeti, a 10 mjeseci nakon poroda u 3 mjeseca sam skinula 10 kg jer sam uvidjela da ništa SAMO ne pomaže - ni SAMO dojenje, ni SAMO vježbanje, ni SAMO odricanje od određenih namirnica....nego kad su me znali pitati kako sam to uspjela moj je odgovor uvijek bio - samo nisam jela onoliko koliko mi nije trebalo. kretanje i vježbanje je samo bilo zatezanje onoga što bi se gubljenjem kila evenutalno moglo objesiti
    kod mene oduvijek kad hoću smršavati pali jedino da sve obroke skrešem na pola i obavezno navečer ne jedem jer mi to nikako nije potreba, nego samo utaživanje nekakvih frustracija tipa - "zašto moram sad bit budna jer se klincima ne spava, a ja bih sad tako zalegla!" i sl.

  41. #41
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku
    Krenula sam s prvom fazom i još uvijek se toga držim - hoću još smršaviti, a i nemam neku potrebu mijenjati. Moram napomenuti da imam dvije knjige od Montignaca (Jedem, dakle mršavim i Montignacova dijeta) i upute za prvu fazu se razlikuju:u drugoj govori da se mogu uzimati ugljikohidrati čiji je GI do 35 i toga se držim, dok je u prvoj stroži (do 15 - što mi je too much).
    Što se tiče jelovnika, knjige mi nisu bile nešto korisne, jer mi jelovnici baš nisu prilagođeni našim/mojim navikama. Spominje obroke od tri slijeda i glavni obrok mu je večera, što meni ne odgovara. Korisno mi je bilo pročitati ovdje što su cure pisale, a možda i na coolinarici- nisam sigurna više. Uglavnom, za doručak jedem kruh i pekmez i pijem jogurt , za večeru mlijeko i zobene pahuljice (dodam ili suhe marelice ili kockicu čokolade), a ručak bude nešto od ovog -
    - riba ili meso (ili neki odresci ribe pečene na gril tavi ili pečeno u pečnici, meso najčešće piletina, nekad neko crveno meso) i povrće (uz ribu pečem paprike, tikvice, kelj pupčar npr, ili mahune ili skuham brokulu, cvjetaču, kelj, pa dodam malo maslinovog ulja ili kuhani kelj začinim uljem i octom pa jedem kao salatu), a nekad preskočim povrće i dodam samo zelenu salatu (ali opet ubacim slanutak, bademe, kockice sira i slično)
    - rižoto s povrćem i mesom, ali umjesto riže stavim ječam (ne ječmenu kašu, već ječam) ili quinou
    - varivo od leće (dodam kobasicu ili neko suho meso) itd...
    - ponekad umak od povrća i integralnu tjesteninu, ali rijetko - ne paše mi jer za doručak i večeru jedem ugljikohidrate, pa sam uz takav ručak cijeli dan bez proteina...
    Dakle, pitala si da li se strogo držim pravila - ne baš 100 %. Večera je jedna stvar koju sam si prilagodila, jer su mi oduvijek mlijeko i pahuljice najdraža večera (za mene neka vrsta comfort food) - sad sam uzela obične zobene pahuljice, bez dodataka. Isto tako, držim se pravila GI<35, jer mi je tako lakše i nemam osjećaj da se nečega odričem. Za ječam nisam 100% sigurna da li sam u pravu s GI (spominje se nekakav blanširani ječam koji je ok i prekrupa od ječma koja nije ok), ali si mislim da jesam i koristim ga. Povremeno napravim neki prihvatljiv desert - tamna čokolada i fruktoza, bez brašna, pa se zasladim i neko vrijeme sam mirna. Treba napomenuti da takvih dana kile baš i ne idu dolje, ali se ni ne debljam. Isto tako, on spominje mliječne proizvode s 0% mm, što kod nas ne postoji, pa jedem one koje nađem s najmanje mm...
    Prvi tjedan mi je bilo teško, jer mi se cijela prehrana promijenila. Nije više bilo peciva usput u šetnji, pečenih kestena i sličnog, med sam do tad trošila u velikim količinama, grickala sam povremeno neke kekse, često kuhala tjesteninu i slično. Cijeli prvi tjedan sam bila jako gladna između obroka i cijelo vrijeme razmišljala o hrani, jer mi je zahtjevala posebno planiranje. Npr. morala sam se pobrinuti ako negdje idem i neću moći ručati na vrijeme da ponesem bademe, marelice i nešto slično, da imam neki međuobrok. Isto tako, puno sam čitala i planirala što ću koji dan kuhati jer mi je bilo sve novo. Drugi tjedan je već bilo lakše i nakon toga je sve ok. Glad između obroka je nestala i cijelo vrijeme se dobro osjećam. Sad mislim da bih, uz poneki izlet tu i tamo, mogla ovako jesti zauvijek.
    Što se tiče dojenja, ova prehrana nije utjecala na način da se mlijeko smanjilo ili nešto slično, ali jedna stvar me kopka - između pregleda kod pedijatra u 4. i 6. mjesecu (što se baš poklopilo s mojom promjenom prehrane) mi je sin dobio na težini samo 1/2 kg, što je dosta manje nego do tada. Nije bilo ništa zabrinjavajuće, dijete je ok i ovako, po tablicama i sve to. Ne mogu biti sigurna da Monti ima ikakve veze s tim, jer je u tom razdoblju prebolio i dužu virozu i postao puno aktivniji nego prije, pa sigurno i sve to ima utjecaja. Tu smo već malo počeli s dohranom , pa se nisam previše zabrinjavala, samo ga sad pratim i mislim da je sve ok.
    Evo, oduljila sam (btw, razlog zašto sam do sad napisala 5 postova je što mi za svaki treba sat vremena, jer se pitam jesam li sve napisala razumljivo i gramatički ispravno i nisam li nešto izostavila, ali nadam se da sam sve pokrila. Ako trebaš još nešto, pitaj. I sretno.
    Stvarno si si dala truda,thanks Evo danas je moj prvi dan na montignacu i vidjeti ćemo kako će proći, najkritičnije su mi večeri.
    Htjela sam te pitati kakav kruh jedeš ujutro (integralni ili?), pekmez (jel to neki dijetalni ???).
    I koje su voćke dozvoljene, da li se one mogu koristiti u međuobroku?

  42. #42

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    Ako netko ima kakve vjezbe za kod kuce...
    Ja sam bila mrsavica, u prvoj trudnoci natukla 22 kg u ddrugoj 27. Prvi put otislo samo od sebe a sad gotovo sve. Imam jos 4+ kg al kao da su se fokusirale na moj trbuscic. Drugo ko stapici, noge i ruke. Samo trbuscic onako bez tonusa. Strasno. Izgledam ko ona jadna djecica iz Afrike
    Sto se tice celulita, imala ga poprilicno no mislim da j etu najvazniji hormonalni status pa ga vecina ode kad se taj status vrati na normalu. Tako meni bilo.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Kruh je integralni - ili oni kruhovi iz DM-a ili sama pečem od integralnog brašna ili kupujem u pekari neki punozrnati koji je deklarirani kao integralni (većina tamnih kruhova iz pekare ima veći dio bijelog brašna u sebi, a treba biti full integralni), a marmelada ili bez šećera (ima od Done pekmez od šljiva) ili dijetalni pekmezi s fruktozom (treba provjeriti deklaraciju da je baš s fruktozom, a ne samo smanjenim šećerom).
    Što se tiče voća, jede se ujutro prije doručka, a za kasnije može kao međuobrok, ali bi trebalo proći cca 3 sata od zadnjeg obroka, zbog toga jer inače loše utječe na probavu prethodno pojedenog. Što smiješ ovisi i GI pojedinog voća, što možeš provjeriti i na Montignacovoj stranici (www.Montignac.com), ali ovako nabrzinu popis onog što ne jedem: banane, kivi, ananas, kasnije ne dinje i lubenice (nisam provjeravala za ostalo čemu nije sad sezona).
    Mislim da je dobro pročitati koju knjigu od Montignaca (možda ima u knjižnici) ili malo bacit oko na topice ovdje na Zdravlju odraslih (ima jako puno stranica, a ne znam te baš uputiti na one gdje su konkretne upute).

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    12

    Početno

    meni je, iskreno, draže vidjeti malo deblju majku nego da izgleda mlađe od svog djeteta... ali ja sam ja. za vas ostale: jedite puno ananasa, to pomaže pri mršavljenju.

  45. #45
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    dvije trudnoće, obje dobila po 32kg.
    nakon prve skinila svih 32 u 7 mjeseci, bez dijete i gladovanja. jela normalno.
    nakon druge trudnoće puuuno sporije skidala kile. i sad sam u +5kg kojih se nikako riješit i doći na svoju idealu i normalu.
    jedini recept - šetnja, šetnja, šetnja. šta više i brže - to bolje.

  46. #46
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja se u poslednjoj trudnoci ugojila 12kg,kuci dosla s +2.
    I sva srecna kako necu imati puno muke oko kila,kad krenule poteskoce s dojenjem,
    ja navalila na caj za dojenje(presladak),sokice,mleko,slatku kafu....i za kratko vreme natukla novih 10kg
    Te lose navike se nikako resiti,jednostavno ne mogu piti cistu vodu.
    Da li da pomenem da i dalje imam taj visak, malena ima 27 meseci
    Jos uvek dojim,mislim da je u tome moj problem s kilazom.
    Tako mi je bilo i prethodna 2 puta.Dok dojim buca sam.
    Ali bila sam 10g mladja i dojila 3 puta krace...

  47. #47
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj KayaR prvotno napisa Vidi poruku
    Ja se u poslednjoj trudnoci ugojila 12kg,kuci dosla s +2.
    I sva srecna kako necu imati puno muke oko kila,kad krenule poteskoce s dojenjem,
    ja navalila na caj za dojenje(presladak),sokice,mleko,slatku kafu....i za kratko vreme natukla novih 10kg
    Te lose navike se nikako resiti,jednostavno ne mogu piti cistu vodu.
    Da li da pomenem da i dalje imam taj visak, malena ima 27 meseci
    Jos uvek dojim,mislim da je u tome moj problem s kilazom.
    Tako mi je bilo i prethodna 2 puta.Dok dojim buca sam.
    Ali bila sam 10g mladja i dojila 3 puta krace...
    na tvom primjeru pada teorija da sa dojenjem se mršavi

  48. #48
    svrcolina avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    164

    Početno

    Citiraj regoč prvotno napisa Vidi poruku

    Prvi tjedan mi je bilo teško, jer mi se cijela prehrana promijenila. Nije više bilo peciva usput u šetnji, pečenih kestena i sličnog, med sam do tad trošila u velikim količinama, grickala sam povremeno neke kekse, često kuhala tjesteninu i slično. Cijeli prvi tjedan sam bila jako gladna između obroka i cijelo vrijeme razmišljala o hrani, jer mi je zahtjevala posebno planiranje. Npr. morala sam se pobrinuti ako negdje idem i neću moći ručati na vrijeme da ponesem bademe, marelice i nešto slično, da imam neki međuobrok. Isto tako, puno sam čitala i planirala što ću koji dan kuhati jer mi je bilo sve novo. Drugi tjedan je već bilo lakše i nakon toga je sve ok. Glad između obroka je nestala i cijelo vrijeme se dobro osjećam. Sad mislim da bih, uz poneki izlet tu i tamo, mogla ovako jesti zauvijek.
    ajme i ja sam ovaj tjedan non stop gladna i non stop jedem...da li je nužno imati 5 obroka ili se može jesti kad si gladan ali namirnice po montiju?

  49. #49
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Hehe
    Jedna epizoda iz vremena drugog porodiljskog...
    Srela me jedna koleginica s posla na pijaci,
    i zabezeknuto priupita(inace je jako fina gospodja):K,da li ste se vi to malo "popravili"?
    To je bilo negde tokom leta,a ja sam nakon dojenja sve uspela expresno skinuti i vratiti se na staro do jeseni.
    Kada sam nakon par meseci pocela da radim,ista gospodja mi je prepricala nas susret iz svog ugla:
    "Ja sam navikla da ste vi uvek vitki i doterani,i kada sam iza tezge ugledala neku "kevu",nisam vas prepoznala"....
    Medjutim,ovo je moje poslednje dojenje,malena obozava siku,a ja sam toliko ponosna na to da mi je jako zao prekinuti.
    A vracam se za posao za mesec ipo...a jos nista ne preduzimam.da ne govorim o tome da nemam nijednu poslovnu kombinaciju koju mogu zakopcati
    Mislim da je fora u hormonima?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11

    Početno

    Citiraj svrcolina prvotno napisa Vidi poruku
    ajme i ja sam ovaj tjedan non stop gladna i non stop jedem...da li je nužno imati 5 obroka ili se može jesti kad si gladan ali namirnice po montiju?
    Prvih tjedan, dva sam imala potrebu za stalnim grickanjem (bademe, marelice i slično), ali sad više ne. Jedem voće kad se ustanem, doručak do 10, ručak oko 13, međuobrok oko 5 (voće ili suhe marelice, uz kavu) i večeru oko 19.

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •