Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 242

Tema: Kako prepoznati lažne trudove, da li da paničarim ili?

  1. #101
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Meni dr reko da cu sigurno ranije rodit po cem on to zna nemam pojima i nista mi ne kaze jer sam otvorena il nisam.Jel vama to vasi dr kazu il ih vi pitate.Imala sam jedno 2 dana bol u ledjima i trbuhu
    meni je to reka u 37 tt. i sutra sam rodila. kaže omekšan i skraćen cervix.

  2. #102
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ja sutra popodne ili u utorak ujutro pregled. baš me zanima stanje. neki dan sam bila uloživa i mekan cerviks.

  3. #103
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    ajme kako mene danas boli kicma i trbuh al i prepona samo jedna evo sad me malo popustilo. Mozda se beba gnijezdi i zauzima stav ,veli moj muz ma ti bus to pljucnila nabrzinu

  4. #104
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    mene od jucer drže lagani bolovi, a sad se pojacalo. nemogu sisti. onda koda mi neko iglu stavi.i dok hodam pritisak. al uvjerena sma da ce me ovo zezat par dana ovako, cak da cu i prenit.a sutra popodne pregled.pa cemo viditi.

  5. #105
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Sve će bit dobro zadarmamica znas da smo mi zene jake i da sve izdrzimo. Meni samo da je Uskrs bit doma i onda mogu i na streljanu ak treba

  6. #106
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    mene od jucer drže lagani bolovi, a sad se pojacalo. nemogu sisti. onda koda mi neko iglu stavi.i dok hodam pritisak. al uvjerena sma da ce me ovo zezat par dana ovako, cak da cu i prenit.a sutra popodne pregled.pa cemo viditi.

    draga zadarmamica neka Vam zeko donese u gnijezdo jedan prekrasan ali smotuljak mirisljavi

    lastavice1979...strpi se da prođe Uskrs, fino se napapas sunkice i svih blagodati, odmoris i onda ides po svoj paketic...

  7. #107
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    draga zadarmamica neka Vam zeko donese u gnijezdo jedan prekrasan ali smotuljak mirisljavi

    lastavice1979...strpi se da prođe Uskrs, fino se napapas sunkice i svih blagodati, odmoris i onda ides po svoj paketic...
    x

  8. #108
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    aaaaaaaaaaaaaaaaa ŠUNKA. i ja se tome veselim. samo da na uskrs pojedem blagoslov, rucam u miru kod svojih i obavezno šunka o kojoj danima pricam.i onda mogu pravac u bolnicu po svoj smotuljak.

  9. #109
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    mi smo bez svoje ostali... zbog babinja ..
    sad moramo hitat u Konzum po novu ili u Slavoniju kod babe po drugu

    zadarmamica, i lastavica1979, nakon šunkice, po štrucu u BO, to je jako dobar plan, i želim da uspije!!!!!
    Posljednje uređivanje od andynoa : 21.04.2011. at 09:59

  10. #110
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    nekak se meni cini da zadarmamica nece docekati sunkicu...

  11. #111
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    nekak se meni cini da zadarmamica nece docekati sunkicu...

    bilo bi to super, al onda bi ja nadoknadila šunkicu kad bi doma došla sa krševanom

  12. #112
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    e da vas pitam, kad krenu trudovi -di boli??? cijeli drob od cica do stidne kosti ili??? jer mene trenutno boli skroz doli (tamo di se inace nalazi maternica), morala sam sad leci.nemogu ni hodat ni stajat.ko igle.neznam kako drugacije objasnit.i kontrakcije i dalje imam,al nisu redovne. možda se ovo još otvaram,jer sam u utorak bila prst otvorena i skracen cervix,mekano.

  13. #113
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    Meni je bilo kao jaka menstrualna bol. Imala sam nekoliko takvih menzesa u životu, koji su me prikovali za krevet - e to je bilo najsličnije trudovima. Kad su se trudovi definitivno 'razmahali' onda je grčilo sve, ali je prvo počelo kao 'jaka menga', više dolje.

  14. #114
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    onda je valjda to krenilo.jer nemogu se ni sagnit. cekat cu muža da on stavi suđe u perilicu jer se nemogu nisagnit.jedva stavila meso u pecnicu.

  15. #115
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Krenulo je definitivno! Zadnji porod krenuo 30 sati prije. Pomalo, menstrualna bol, donji dio stomaka, stidna kost, krsta zdjelica. Nakon 15 sati takvih simptoma, krenukle kontrakcije, nepravilne, jedna jača, pa 10 minuta pauze, pa neka slabija, pa onda 15tak minuta pauze, pa onda skroz slaba kontrakcija. 5sati pred porod krenulo pravo, ja to zovem uraganska bol koja se da izdržat, i koja, Bogu hvala, bez indukcije, je ipak podnošljiva. Nakon pucanja vodenjaka, uragan se pretvorio u cunami, al sreća da ne traje dugo(kod mene nekih pola sata). Sretno sa bebom i ugodan porod želim!

  16. #116
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno


  17. #117
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku

  18. #118
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku


    za mamicu!!!!

  19. #119
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Sretno zadarmamica!

    Ja sam na 37+4, prije 15 dana već bila otvorena prst i omekšan cerviks. Ko zna kakva je situacija sad, znat ću za sedam dana, ako se štogod ne dogodi prije.

  20. #120
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Zadarmamica ima li novosti?

  21. #121
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    nema novosti. kontrakcije su ajmeee,jedva sam se popela po stepenicama sad.jer sam bila kod mame popodne.nemogu ja doma biti,neman živaca cekat.pa ovako mi vrime brže prođe,i zaboravin na bol.baš me zanima koliko ce ovo trajat ovako.

  22. #122
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    drži se draga neće još dugo

  23. #123
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ajme koja me sad uvatila bol,nisam mogla makac.i onda opet popusti.baš me zeza

  24. #124
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    bome ja sam danas po prvi puta iskusila cjelodnevne nepravilne kontrakcije...razvlaci, steze, reze ajme...jedva se krecem...kad malo legnem lakse mi je...uff...danas smo usli u 36 tt i cini mi se da ce biti veselo...nas decko danas posebno skace i rasteze se tako da ja zvijezde prebrojavam...uff...necemo mi izdrzati do termina nikako...
    izgleda da sam se preforsirala spremanjem i ciscenjem za blagdane ...

  25. #125
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo-malo je lakše.mogu hodat. pregled popodne.

  26. #126
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj zadarmamica prvotno napisa Vidi poruku
    evo-malo je lakše.mogu hodat. pregled popodne.
    ne das se, ha? ...neka neka jos malo

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    UUuuuuu..pa tu je napeto. Zadarmamica sretno

    Cure jedno pitanjce..već jedno 3-4 dana imam menstrualne bolove koji prestaju kad se smirim. Jer se to bebač spušta? Sada sam 37+3 ili 38+3 po uzv-u. Inače mi se trbuh baš vidljivo spustio, bio je dosta visoko do prije tjedan dana.

  28. #128
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    ne das se, ha? ...neka neka jos malo
    aaaah , jedva cekam.nemogu više.jako sam si teška. drže me kontrakcije jake.

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    UUuuuuu..pa tu je napeto. Zadarmamica sretno

    Cure jedno pitanjce..već jedno 3-4 dana imam menstrualne bolove koji prestaju kad se smirim. Jer se to bebač spušta? Sada sam 37+3 ili 38+3 po uzv-u. Inače mi se trbuh baš vidljivo spustio, bio je dosta visoko do prije tjedan dana.
    hvalaaa.
    a moguce je da se spušta, i moj je u 37 tt bio vidljivo spušten i imala sam kontrakcije i kao menstrualne bolove.

  29. #129
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    UUuuuuu..pa tu je napeto. Zadarmamica sretno

    Cure jedno pitanjce..već jedno 3-4 dana imam menstrualne bolove koji prestaju kad se smirim. Jer se to bebač spušta? Sada sam 37+3 ili 38+3 po uzv-u. Inače mi se trbuh baš vidljivo spustio, bio je dosta visoko do prije tjedan dana.
    ja sam pitala dr. kad sam bila na pregledu 34 tt za menstrualne bolove i bolove u jajnicima i ona mi je rekla da se beba spusta i pravi si mjesta...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Hvala cure..sad mi je malo lakše. Znači da imam još dva tjedna čekanja

  31. #131
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo, bila danas kod dokt. .nije me tila gledat vaginalno,kao samo cu na ctg.cal onda je vidila da sam neki dan bila otvorena, pa me ipak pogledala.i dalje sam prst otvorena,a cervix se još skratia. na ctg su trudovi bili od 98-110.
    u ponediljak mi je termin, a rekla je da dodem u utorak ujutro(ako ne rodim do tada) pa ce mi gledat plodnu vodu kakva je.a možda je to mogla i danas. jedva sma došla doma.u autu mi se bilo teško voziti,a posli po stepenicama sam se u kuci vukla. trenutno imam kao menstrualne bolove, na trenutke jake.i kontrakcije su prisutne.i maloprije imala iscjedak smeđe rozo.vjerojatno od pregleda.
    i osjecam se kao da imam potrebu na wc ici,a nemoram. jedino što sam skužila(a možda je to ono prirodno čišćenje) da sam morala ova dva dana na zahod na dužu nuždu više puta(a inace jako loše po tom pitanju).možda su ti grcevi potakli.pojma nemam.

  32. #132
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    biće beba za uskrs

  33. #133
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Zeko nosi Krševana u košaricu... kako divno
    Posljednje uređivanje od andynoa : 22.04.2011. at 22:56

  34. #134
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    zadarmamica, pa to je to. Sin se sprema punom parom da upozna mamu i tatu. Opusti se, slušaj svoje tijelo, mudro i sigurno kreni kad osjetiš da treba u rodilište. Dan, dva, a možda i prije do vesele vijesti.

  35. #135
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    jedvaaaaaaaaaaaaaaaa cekam, nek boli koliko god treba.baš me briga.da je to tako strašno-žene nebi više rađale.eto tako se ja tješim tako mi je lakše.ako sutra budem ok i bude izdrživo, popit cu ja kavu na kalelargi sa curama.da nemislim na stezanje. brže ce mi vrime proci

  36. #136
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    nego šta, ko zna kad ćeš opet.
    zezam se, drž se nije to ništa, neke to rade i po 5-6 puta

  37. #137
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    zadarmamica jel si još tu? kako ide?

  38. #138
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    još sam tu. iman trudove i kontrakcije cili dan.i sad prepone užas bole.al još necu u bolnicu.ja sma planirala tek kad pukne vodenjak ili kad mi trudovi budu na 5minuta, jer mi je blizu bolnica.

  39. #139
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    dobar plan,drzi ga se!!!!!provaj zaspat veceras da se malo odmoris,valjda ce ti dozvolit trudovi....

  40. #140
    hejena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    73

    Početno

    svaka čast zadarmamica na pribranosti! super je plan i nadam se da će ti biti sve kako si želiš i da ćeš uskoro držati svojeg bebana u rukama

  41. #141
    drndalica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    455

    Početno

    zadarmamica
    još sam tu. iman trudove i kontrakcije cili dan.i sad prepone užas bole.al još necu u bolnicu.ja sma planirala tek kad pukne vodenjak ili kad mi trudovi budu na 5minuta, jer mi je blizu bolnica.
    Identično bilo mojoj kumi neki dan. Čekala (nekoliko dana) da padnu ispod 5 min. I kad napokon jesu, stigla je u bolnicu u 12:30, otvorena 7 cm. Stigli joj uvaliti klistir , tražila je i dobila epiduralnu (bila je izmučena od trudova i nespavanja), dobila mrvu dripa i rodila u 17:00. Kaže da nije bilo strašno i skroz ok zvučala preko telefona.
    Sretno!!

  42. #142
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    ma prenit cu ja sigurno malom se neda. a ja jedva cekam spavat na drobu i njega paziti i maziti.
    trudovi lažni ili pravi- pojma nemam. znams amo da boli.kontrakcije užas,a onda me još i uvati trud.al trudovi još nisu redovni.nadam se da se sve može promijeniti kroz par sati.jer ja jedva cekam. nemogu višeee

  43. #143
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ni ja nemogu vise u cetvrtak idem doktoru pa cu vidjet sta ce reci.Mene toliko isto u preponi boli i ujutro i navecer imam kontrakcije,al podnosljivo je

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ni ja nemogu vise u cetvrtak idem doktoru pa cu vidjet sta ce reci.Mene toliko isto u preponi boli i ujutro i navecer imam kontrakcije,al podnosljivo je
    Hej! Kak je bilo kod doktora, šta kaže.? Mene ulovile kontrakcije nočas, onak jača menstrualna bol, budilo me svaka sat i pol- dva i sad ujutro prestale..Ja sam od pregleda još jako daleko. Malo me zbunjuju ti lažni trudovi ali natjerali su me da spremim torbu za rodilište dokraja

  45. #145
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    mene vec danima u podrucju ispod trbuha steze,reze i bas je ostra bol...sad vec teze i hodam...tete koje ste blizu termina jeli i vama tako???...sva sreca da sam dobila uputnicu za ctg preventivno...uff...vise nista nemrem i sve mi je teskooooooooo...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    mene vec danima u podrucju ispod trbuha steze,reze i bas je ostra bol...sad vec teze i hodam...tete koje ste blizu termina jeli i vama tako???...sva sreca da sam dobila uputnicu za ctg preventivno...uff...vise nista nemrem i sve mi je teskooooooooo...
    Da i to zadnjih 10 dana. Odem peseka prošetat i dva sata poslije preležim. Pritisak mi je dolje konstantan, trbuh steže i reže i nočas ta menstrualna bol...pa se malo smiri pa radim nekaj i sad me opet počelo boljeti. Stvarno moram priznati da mi je cijela trudnoća odlična bila do sad ova zadnja tri tjedna.

  47. #147
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    Citiraj Petronjela prvotno napisa Vidi poruku
    Da i to zadnjih 10 dana. Odem peseka prošetat i dva sata poslije preležim. Pritisak mi je dolje konstantan, trbuh steže i reže i nočas ta menstrualna bol...pa se malo smiri pa radim nekaj i sad me opet počelo boljeti. Stvarno moram priznati da mi je cijela trudnoća odlična bila do sad ova zadnja tri tjedna.
    znaci nisam jedina ...mene danas pocela i kraljeznica kidat...uff...danas sam usla u 37 tt, dajem si jos 10 dana i onda nam dolazi decko

  48. #148
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    Ja danas ostala razocarana.Prije 2 tjedna dr reko sigurno cu ranije rodit,danas dosla na pregled nista otvorena ja se nadala barem 3 cm da sam otvorena.U ponedjeljak idem u bolnicu na pregled. Po terminu sam 39 tt,a po mjerenju fundusa 40 cm.Ne znam sta ce mi reci u ponedjeljak.Uh bas sam danas jadna tuzna i nervozna mislim da mi negine prenosenje

  49. #149
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Polako, sve se to u dan zna preokrenit, izokrenit, otvorit, prosirit.... A kamo li za tjedan...
    Jos malo i bebac je tu

  50. #150
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj lastavica1979 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja danas ostala razocarana.Prije 2 tjedna dr reko sigurno cu ranije rodit,danas dosla na pregled nista otvorena ja se nadala barem 3 cm da sam otvorena.U ponedjeljak idem u bolnicu na pregled. Po terminu sam 39 tt,a po mjerenju fundusa 40 cm.Ne znam sta ce mi reci u ponedjeljak.Uh bas sam danas jadna tuzna i nervozna mislim da mi negine prenosenje
    Nemoj biti razocarana zbog toga, jednostavno na to gledaj kako beba nije jos spremna izaci, nema to veze s tobom, doktorom ni nicim drugim, znas i sama da je za bebu najbolja opcija da potpuno sazrije bas u tebi, vjeruj mi falit ce ti trudnoca kad jednom rodis
    Ali znaj da te razumijem, ja sam prenjela tjedan dana, svaki drugi dan isla na preglede i ctg. I ako te tjesi, na jednom pregledu otvorena samo za vrh prsta, za 2 dana vec sam bila 2 cm otvorena i sljedeci dan sam rodila. Samo ti mazi trbuh i uzivaj u lupkanju i tom slatkom iscekivanju.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •