Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: dubrovacko neretvanska?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno dubrovacko neretvanska?

    Drage cure,

    nova sam ovdje, bok svima, super ste!
    procitala sam dosta toga, i saznala dosta toga tako da se osjecam malo manje izgubljeno i nesretno.Moja situacija ukratko:zelim bebu, Pcos, vec godinama na Diane/Yasmin, ne pijem ih vec godinu, nema menstruacije, nema ovulacije, akne, urinarne infekcije, proteini u mokraci, depresija, prepisao mi ginekolog da vadim briseve, hormone, Dufaston i Klomifen.
    a sad se namece pitanje moze li meni obicni ginekolog pratiti folikulometriju i cijelo moje stanje?
    kojeg ginekologa mi preporucujete u Dubrovacko neretvanskoj( najblize mom mjestu je Dubrovnik) ?
    Mislite li da mi je pametno odmah nakon sto prvi put popijem Dufaston( pijem ga vec 6 dana) odmah poceti s Klomifenom ili cekati briseve i nalaze hormona( za to treba vise od 20 dana dok stignu nalazi do Dbk iz Zg gdje se rade)?

    Bilo kakav savjet ako imate je vise nego dobrodosao, nemam se kome drugo ni obratiti nego vama!
    pomozite, hvala puno

  2. #2
    mare41 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,556

    Početno

    Abys, nadam se da će ti se javiti neko iz susjedstva, al uglavnom-"obični" ginekolog (primarni ili privatni) može pratiti UZV razvoj folikula pod klomifenom on treba odrediti koji dan trebaš početi uzimati klomifen i koliko. Ako se da na taj način ne uspijeva (a držim fige da uspije) treba te uputiti u MPO kliniku (najbliže Split).

  3. #3
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj mare41 prvotno napisa Vidi poruku
    Abys, nadam se da će ti se javiti neko iz susjedstva, al uglavnom-"obični" ginekolog (primarni ili privatni) može pratiti UZV razvoj folikula pod klomifenom on treba odrediti koji dan trebaš početi uzimati klomifen i koliko. Ako se da na taj način ne uspijeva (a držim fige da uspije) treba te uputiti u MPO kliniku (najbliže Split).
    potpisujem maru.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Abys, kad odes doktoru pitaj ga da ti prepise metformin (Glucophage, Siofor) to je lijek za dijabet tipa II, ali se pakazalo da pomaze jako kod PCOS. Jedino, sto ne znaju svi ginekolozi. Mozda bi bilo dobro da nadjes negde reproduktivnog endokrinologa, u nekom vecem centru: Dubrovnik, Split

  5. #5
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    da se opet umješam - meni je zbog inverije lh i fsh dijagnosticiran pcos, iako nikakvih fizičkih obilježja pcos-a nikada nisam imala. dr je rekao da je hormonalni disbalans isto jedan od simptoma pcos-a, a da u pozadini hormonalnog disbalansa leži disbalans šećera i dobila sam tablete metformina (gluformin) koje sam pila 3 godine. prestala sam ih piti kad sam zatrudnila.

    abys, preporučam ozbiljnog mpo liječnika. u splitu imaš kliniku cito, privatnu, ali od kraja prošle godine imaju pravo na dio pacijenata preko hzzo-a i imaš odjel reproduktivne medicine pri kbc-u split, pa bi bilo dobro da pođeš na razgovor u kliniku za koju se odlučiš.

    www.cito.hr (u dnu desno imaš u pdf formatu upute za mpo pacijente pa malo pročitaj, puno toga će ti biti jasnije)

    sretno

  6. #6

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    330

    Početno

    hvala vam na odgovorima! Tako sam nesto i mislila slicno napraviti, sad moram cekati nalaze briseva i hormona i oggt testa, onda cu vidjeti sto dalje. Da li se metformin/gluformin dava nakon loseg nalaza oggt testa? poci cu onda cim budem mogla u Cito barem po savjet, samo je problem kako raditi folikulometriju nekoliko dana zaredom kada treba putovati

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Dubrovnik
    Postovi
    179

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    abys, preporučam ozbiljnog mpo liječnika. u splitu imaš kliniku cito, privatnu, ali od kraja prošle godine imaju pravo na dio pacijenata preko hzzo-a i imaš odjel reproduktivne medicine pri kbc-u split, pa bi bilo dobro da pođeš na razgovor u kliniku za koju se odlučiš.

    www.cito.hr (u dnu desno imaš u pdf formatu upute za mpo pacijente pa malo pročitaj, puno toga će ti biti jasnije)

    sretno
    Potpisujem Pinky...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •