Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Nasa Snjeguljica

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno Nasa Snjeguljica

    Drage forumašice i drage «Rode», zahvaljujem Vam jer ste mi učinile trudnoću ljepšom i lakšom , pomagale mi svojim savjetima , tjerale me na suze i smijeh svojim pričama …
    Zahvaljujući Vama moj drugi porod je bio cjelovito iskustvo , sretno , ispunjujuće , nadahnjujuće , a ne ponižavajuće kakvim sam doživjela prvi porod . Naučila sam kako trebam zauzeti aktivan stav , boriti se da bih ostvarila svoje želje čak i onda kad se čini kako o meni ne ovisi mnogo , kako je sve stvar uhodane rutine.

    Moj suprug i ja spadamo u skupinu bezobrazno sretnih ljudi koji kad požele dijete, svoju želju uskoro i ostvare (beskrajno smo zahvalni na tome). No naše životne prilike nisu bajne . Teško smo se odlučili na drugo dijete . Nova trudnoća dočekana je s radošću i sa strepnjom . Naš se četverogodišnji Filip najviše i najiskrenije radovao budućem bratu ili sestrici. Trudnoća je prolazila mirno , uz sve manje ili više uobičajene tegobe koje sobom nosi . U četvrtom mjesecu trudnoće počela sam odlaziti na «mama-gimnastiku» koja mi je trudnoću učinila bezbolnijom , a porod lakšim .
    Devet je mjeseci brzo prošlo , prošao je i izračunati termin . Amnioskopija nije baš bila ugodna , ali ni bolna .Druga isto tako, no na pregledu mi je doktor probušio vodenjak (ništa nije rekao ) , voda je počela polagano otjecati . Za dva dana , u subotu ,ponovno na pregled , upitala drugog doktora kakav je bistri , pomalo sluzavi iscjedak koji postaje sve jači. «Nije to ništa !» , bio je odgovor . Teklo je sve jače . 29.02. , u nedjelju navečer, napokon je vodenjak sasvim pukao. Za pola sata su počeli trudovi . Trebala sam definitivno odlučit gdje želim roditi : u Splitu ( bojala sam se moguće infekcije zbog puknuća vodenjaka , a u Splitu je ipak bolja neonatološka skrb ) ili u Šibeniku gdje smo imali dozvolu za prisustvo supruga na porodu i gdje imaju roaming-in .
    Trudovi su se pojačavali . U 1 sat sam probudila supruga , sjeli smo u auto i za Šibenik .
    Kraćim putem , preko Boraje . Putovanje mi je godilo (zavaljeno sjedalo , jastučić pod leđima , Gibboni na radiju ).Čim smo se popeli na malo veću visinu , počeo je snijeg , pratio nas je cijelim putem i postajao je sve gušći .U Šibeniku me sestra na prijemu gledala s nevjericom: trudovi nisu prejaki , došla iz Splita , po snijegu , puknut vodenjak - jesu li mi «sve daske na broju»? CTG pokazuje trudiće , kako kaže sestra , a ja se , naravno , ne bih složila .Izdržljivo je. Postaje sve jače . Malo šetam ,malo ležim , u trudu masiram trbuh od kukova prema simfizi i to mi jako pomaže . Nedostaje mi još jedna ruka za masažu križa . Pred smjenu u 7 sati ponovno me prikapčaju na CTG («trudići» ne prelaze 70 , ali se ni ne spuštaju ispod 30 , a bol je snažna , još snažnija okrenem li se na bok ) . Specijalizant uzima anamnezu . Ne mog sjedit . Babica me pita što se tako grčim(?!).»Doktore , prestanite pisat , pregledajte je!» Već je prošlo 8 sati. Sa svakim novim trudom istječe još plodove vode . Na pregledu je doktor istiskuje do kraja . Otvorena više od 9 i pol cm. Zovem supruga koji je noć prospavao u autu pokrivenom snijegom pred rodilištem . Stiže baš kad dobivam nagon za tiskanje . Hvatam se za njega kao za slamku spasa . Beskrajno me raduje njegovo prisustvo , a znam i da je boli skoro kraj . Kroz prozor smo gledali kako pada gusti snijeg , grane pokrivene snijegom . Sestra je rekla :»Gledaj kako to se dite rađa !»Kad se pojavila crna kosica , babica je povikala : »Snjeguljica , Snjeguljica !» U 9.05 smo ugledali našu mrvicu ,nije plakala , samo je mijauknula dva puta . Suprug me poljubio («Drago mi je što sam bio tu!») i otišao .
    Mene je obuzela nekakva euforija , od uzbuđenja nisam mogla zaspati. Uskoro su mi donijeli bebu.
    I sad je tu , spava pored mene i miriše na šećernu vunu . Ružičastu , naravno!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    :D :D :D predivno
    super da ti je muz mogao prisustvovati porodu. poljubi snjeguljicu u moje ime

  3. #3
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    ja se svaki put rasplacem kad citam price s poroda
    hvala nuna, sto si podijelila s nama tvoje predivno iskustvo radjanja

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    francuska/ novi sad
    Postovi
    16

    Početno

    Predivna prica, sva sam se rasplakala na Sneguljicu...

  5. #5
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Joooj prekrasno! :D

    Ja se sva rascmoljim kad citam price s poroda, jer se uvijek sjetim svog poroda, koji je fakat najljepsa stvar sto nam se mogla dogoditi... :D

  6. #6
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Baš mi je drago da ste bili tako samouvjereni u svemu i da je sve nagrađeno malom slatkom bebicom. Šibenik je bila, vidi se, prava odluka. :D

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ...prekrasno...
    ...šećerna vata...

  8. #8
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Predivno! Hvala.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    66

    Početno

    ja pred terminom..svaku noć u panici...da li ja to mogu..paničar k`o uvijek...prva beba ..ovo mi je uljepšalo sve..hvala ti..poljubi srećicu od mene i MM

  10. #10
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Prekrasno!!!!Nuna, baš je divna priča.A najslađe je ono kad kažeš kako miriše na šećernu vatu.Stvarno , imaš pravo, stvarno tako bebice mirišu.Za popapati su. :D

  11. #11
    happy mummy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ST
    Postovi
    661

    Početno

    joj, nuna, sva sam se rastopila na tvoju pricu... evo,upravo cmoljim i citam je MM-u. i u neku ruku ti zavidim na svoj toj hrabrosti i odlucnosti. no kud ces ljepse nagrade za to od Snjeguljice koja mirise na secernu vunu... Predivno!

  12. #12
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •