Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: Zakonske sankcije za prenosioce spolnih bolesti

  1. #51
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    moguće, ali kako biti potpuno siguran i što napraviti ako i jest?
    ja pozivam pokretačicu teme da dodatno objasni dio o spolno prenosivim OAT i PCOS.
    Može napisati uzročnike infekcija koji su doveli do navedenih dijagnoza, pa ćemo svi googlati i vidjeti drži li priča vodu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    a mene baš kopa mogućnost da je čitava priča izmišljena.
    Činjenica je da je praktično u isto vrijeme dvijema ženskim osobama dg. PCOS (plus iste infekcije i upale), a dvjema muškim OAT.

    Ako te to baš jako zabavlja, ti onda samo i dalje nastavi smišljati razloge da je priča izmišljena.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    pcos se ne dobija NIKAKVIM spolno prenosivim bolestima ili infekcijama.
    Oprosti, ali jesi li ti uopće pročitala moje naknadne odgovore?

    Jasno sam demantirala da sam ikad tvrdila da je PCOS zarazan, i pojasnila da je i ginićkino mišljenje da su prethodne upale i infekcije „lako moguće pogodovale razvoju PCOS-a.“

    Pinky, nije uvijek sve kako se čini, pogotovo u medicini, jer onda ne bi bilo nikakvih pomaka, pa bi i danas još babe vračare neplodnim ženama vadile krv pijavicama i kuhale čajeve od kopriva i kravlje balege.

    Evo npr. novijeg znanstvenog istraživanja kojim je utvrđeno da postoji veza između PCOS-a i infekcije bakterije H. pylori. Svaki dan otkriva nešto novo.

    http://journals.lww.com/amjmedsci/Ab...c_Ovary.2.aspx

    Nismo svi medicinski stručnjaci, niti pravni. Zato sam i postzavila temu. Kao što je to i na ova dva foruma za koje dolje stavljam linkove gdje žene normalno pitaju i razgovaraju o vezi PCOS-a i infekcija (candide etc.). Ne optužuje se međusobno da nemaju pojma, da izmišljaju ili pišu romane za Gloriju.

    http://www.3fatchicks.com/forum/pcos...owth-pcos.html

    http://www.pcoscommunity.com/archive...hp/t-5200.html

    isto tako OAT može eventualno biti posljedica infekcije ali DUGOTRAJNE.[/QUOTE]

    Koliko dugotrajne? Jel' dvije godine seksa sa zaraženom osobom A dovoljno dugo?

    Gle, ovo je citat iz tvog posta o OAT-u, valjda ti je promaklo da sam i to pojasnila, i da je otprilike tako osobi C objasnio i liječnik:
    Immunologic: An immune system problem may cause antibodies to be produced that may attack your sperm. The immune system is your body's defense system against infections and diseases.

  4. #54
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Anakonda prvotno napisa Vidi poruku
    Činjenica je da je praktično u isto vrijeme dvijema ženskim osobama dg. PCOS (plus iste infekcije i upale), a dvjema muškim OAT.

    Ako te to baš jako zabavlja, ti onda samo i dalje nastavi smišljati razloge da je priča izmišljena.
    Ja na ovoj temi pišem zato što mislim da ovo nije šala mala.Ne zabavlja me ničija bolest.
    Što se tiče istovremenog dijagnosticiranja tih ne tako rijetkih bolesti, otiđi u bilo koju ginekološku ordinaciju, sjedi u čekaonicu i prisluškuj, nije to baš takvo čudo.
    Ponavljam: PCOS i OAT nisu spolno prenosive, a što više pišeš, to sam ja uvjerenija da i ti to znaš, samo najmjerno širiš laži.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    Ponavljam: PCOS i OAT nisu spolno prenosive, a što više pišeš, to sam ja uvjerenija da i ti to znaš, samo najmjerno širiš laži.
    Ovaj put si fakat pretjerala.

    Ja mislim kako se ti namjerno praviš da čitaš moje postove s nerazumijevanjem.

    Ili se možda ne praviš?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    anakonda o kojem se infektu radilo?

  7. #57
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    pa anakonda, da smiriš svekoliko pučanstvo koje ti očito ne vjeruje, daj lipo napiši O KOJOJ INFEKCIJI SE RADI, O KOJEM VIRUSU ILI BAKTERIJI? što je uzrokovalo OAT?
    i definitivno PRVI PUT ČUJEM (a dobrano sam i guglala, te sam ujedno i pcosica i ne srećem se prvi puta sa terminom) da se pcos dobije infekcijom.

    p.s. ne znam tko ovjde pretjeruje. potpisujem primu u svemu napisanom.
    da sam netko tko nema dijagnozu i da mi muž nema skoro pa istu dijagnozu ko ti muškarci, možda bi naivno i povjerovala.
    a ti lijepo napiši o kojoj infekciji se radi, za sada si mi samo trol, sori.

  8. #58
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ako sam pretjerala sigurno sam to zakačila od ujne neke bivše mog mm-a. nisam pretjerala, a ti si mi mogla bar tipfeler ispravit kad me boldaš.
    vidi, pokazala si na ovoj i još jednoj temi da znaš guglat i prevodit ( i medicinske dijagnoze postavljati). S tim vještinama nema šanse da si tako neinformirana o temi koja te zanima. Zato mislim da je priča izmišljena.

  9. #59
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    dok ja ukuckam jedan post, ispisa se pola strane, ta tromost mi je od susjede bišveg dečka bivše cure moga šefa

  10. #60
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    prima

  11. #61
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    dok ja ukuckam jedan post, ispisa se pola strane, ta tromost mi je od susjede bišveg dečka bivše cure moga šefa
    prima nadam se samo da ti šef ne čita rodu

  12. #62

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    anakonda o kojem se infektu radilo?
    osoba A: naknadno se saznalo da je često imala infekcije, raniji nalazi nepoznati, a zadnji poznati: klemidija, HPV pozitivan (niskorizični tip), CIN II, laparaskopija (rujan), histološki nalaz nepoznat

    osoba B: klemidija, HPV pozitivan (niskorizični tip), CIN II, laparaskopijom (srpanj) odstranjena hemoragična cista, 5 cm

    osoba C: bakteriogram ejakulata i ASA pokazali su postojanje ureaplasme urealyticum, enterococcus spp. (obilan porast), klemidije, te znatno povećan broj anitijela. Dg. OAT (lipanj)

    osoba D: dg. OAT (lipanj)

  13. #63
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    klamidija je vrlo zeznuta beštija i može uzrokovati velike probleme, međutim pcos nije jedan od njih. rizici se smanjuju ako se klamidijska infekcija liječi na vrijeme.
    povećan broj antitijela ima veze sa oat, ali mislim da klamidija ipak nema.

    da se vratimo na početak - ne znam kako sa pravnog stajališta ovo riješiti. vrlo vjerojatno bi se moglo potegnuti pitanje sigurnog seksa ( da je osoba b /i osoba c/ koristila kondome ne bi bilo ni klamidije i hpv-a a vjerojatno ni cina ii) i tu bi slučaj pao. uvijek se kao argument može uzeti odgovorno seksualno ponašanje koje uključuje zaštitu prilikom seksa sa novim partnerom (da ne kažem nepoznatim).

  14. #64
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Koliko sam shvatila osoba B je ta koja zeli dokazati da je osoba A namjerno prenjela infekciju osobi C. Al to je suludo, pa sve da je osoba A uvjeravala osobu C da je cijeli zivot bila u celibatu, osoba C je trebala koristiti zastitu. Dakle osoba C je po meni krivac zbog nezasticenog sexa sa osobama A i B.

  15. #65

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    klamidija je vrlo zeznuta beštija i može uzrokovati velike probleme, međutim pcos nije jedan od njih. rizici se smanjuju ako se klamidijska infekcija liječi na vrijeme.
    povećan broj antitijela ima veze sa oat, ali mislim da klamidija ipak nema.

    da se vratimo na početak - ne znam kako sa pravnog stajališta ovo riješiti. vrlo vjerojatno bi se moglo potegnuti pitanje sigurnog seksa ( da je osoba b /i osoba c/ koristila kondome ne bi bilo ni klamidije i hpv-a a vjerojatno ni cina ii) i tu bi slučaj pao. uvijek se kao argument može uzeti odgovorno seksualno ponašanje koje uključuje zaštitu prilikom seksa sa novim partnerom (da ne kažem nepoznatim).
    ma kao što rekoh već, ma cure moje, to nije kazneno djelo, nema ga, nema potezanja nikakvih pitanja i sl. da bi se nešto smatralo kaznenim djelom moraju biti ispunjene sve pretpostavke iz zakonskog opisa a to je : da netko nekome nešto prenese spolnim putem a znajući da je zaražen . ovo spada u sferu odgovornog seksualnog ponašanja a ne kazenog djela.

  16. #66
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj prima prvotno napisa Vidi poruku
    vidi, pokazala si na ovoj i još jednoj temi da znaš guglat i prevodit ( i medicinske dijagnoze postavljati).
    prima, potpisat ću te od prvog do zadnjeg posta jer ovo je i meni bilo još jučer upalo u oči, samo nisam znala kako da to uljudno formuliram, da ne ispadnem "napadački" nastrojena, što mi nikako nije namjera, jer slučajno pratim paralelno i tu drugu temu

    sorry, apricot, znam da nije na nama igrati se Sherlocka Holmesa, ali dokazano je već na ovom forumu da neki nemaju najbolje namjere. možda sam se krivo izrazila, ali meni (u meni samoj) nekaj govori da se ovdje krije i provlači prikriveno neko drugo pitanje, a vezano je uz neplodnost i koga sad tužiti za to....

    također potpisujem i koksy i apsolutno se slažem glede zaštite, jer bez obzira bila osoba B djevica ili Marija Mgdalena, trebala je koristiti zaštitu (kondom)!! barem dok se ne uvjeri da joj je partner "siguran".

    a i osba C očito ima putra na glavi i nije baš nevinašce jer klamidija i sve te bakterijusine ne niknu prek noći od danas do sutra, već se razvijaju... očito ga je to smetalo, peckalo, svrbuckalo i prije upuštanja u odnose s osobom B. a ako mu je to sve i niklo preko noći, a osoba B je bila intacta i higijenski dobro brinula o sebi, tada je osoba C šarala i tijekom "veze" s osobom B i stoga snosi dio krivice!!
    po mom skromnom i nestručnom mišljenju, ponavljam...

  17. #67
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    p.s u svakom slučaju mislim da je osoba C znala da se s njim nekaj dolje događa u trenutku stupanja u odnose s osobom B...osim ako je totalno indiferentan prema samome sebi i higijenski neodgovoran pa mu se živo fućka hoće li mu ona stvar otpasti danas ili za 10 godina....

  18. #68
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa Vidi poruku
    p.s u svakom slučaju mislim da je osoba C znala da se s njim nekaj dolje događa u trenutku stupanja u odnose s osobom B...osim ako je totalno indiferentan prema samome sebi i higijenski neodgovoran pa mu se živo fućka hoće li mu ona stvar otpasti danas ili za 10 godina....
    Eto, mi rijesile slucaj bio on stvaran ili ne! Krivo je musko, ko i uvijek!

  19. #69

    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    552

    Početno

    jedno je znati da si hiv pozitivan jer si se npr.testirao pa se nakon saznanja upuštaš u nezaštićene odnose, a drugo je osjetiti da te pecka nešto pa ako tome dodamo još da si muškarac koji možda na to neće otrčati doktoru odmah kao žena, znači nemaš provjerenog saznanja da si stvarno i zaražen nečime pa da govorimo o svijesti koja je tu potrebna.
    meni je skroz jasno da je nekome ovo isto ili barem jako slično ali u pravu je ovo ogromna razlika i upravo odlučuje o postojanju ili ne postojanju kaznenog djela.

  20. #70
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Pinky prvotno napisa Vidi poruku
    uvijek se kao argument može uzeti odgovorno seksualno ponašanje koje uključuje zaštitu prilikom seksa sa novim partnerom (da ne kažem nepoznatim).
    Apsolutno se slažem.

  21. #71
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, mi rijesile slucaj bio on stvaran ili ne! Krivo je musko, ko i uvijek!


    uglavnom,mislim i ako se bude pisao roman o ovome, da i nas ovde spomenas kako smo ti "pomogle" da razradis uvod,zaplet, vrhunac, rasplet,kraj ( ako ga bude)..... Hvala!!!

  22. #72
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Anakonda prvotno napisa Vidi poruku
    Postoje li u Republici Hrvatskoj zakonski okviri po kojima se mogu pravno sankcionirati osobe koje su neodgovornim seksualnim ponašanjem drugim osobama prenijele spolne bolesti?
    Postoje.
    Ali:
    1: Kako ćeš dokazati da te (ili osobu A, B ili C) netko zarazio spolnom bolešću , a ne ti njega ili netko treći tebe i njega??????
    2. Zašto bi netko tko te (ili osobu A, b ili C) zarazio spolnom bolešću za to bio kriv? Sama si se u to svjesno upustila bez zaštite (osim ako te silovao). Prije bi trebalo zakonski sankcionirati one koji prenose gripu na druge ljude koji se nisu svjesno upuštali s njima u nikakve odnose. (a ni to se, naravno, ne radi jer je besmisleno)
    Posljednje uređivanje od mujica : 11.03.2011. at 00:59

  23. #73
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    mujice, potpis

  24. #74
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj koksy prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, mi rijesile slucaj bio on stvaran ili ne! Krivo je musko, ko i uvijek!
    je, al kriv je onaj D, ja vam kažem.
    mogao je malo bolje tu svoju ženu čuvat.

  25. #75
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hahaha, cvjeta. je, kriv je i on glavno da je muško
    no ako je toj osobi A švrlj u krvi, neće ju zauzdati ni cijela vojska ....

  26. #76
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ne bih se upustala niti u medicinske, niti u pravne rasprave, posto na tom podrucju kavalificirana nisam.

    medutim, radao bih primjetila, da me ovakve teme uzasavaju. jasno mi je da svatko od nas ima svoju osobnu granicu, sto ce ili koliko ce toga o svojoj privatnosti iznositi na webu. razumijem isto tako, da je nekim ljudima lakse kada svoje nedoumice, probleme i slicno iznesu na forumu, te se nadaju da ce im forumasice pomoci nekom pametnom replikom, ili im je naprosto lakse, kada svoje muke podijele sa forumskom zajednicom.

    medutim kada krenu "olajavanja" poznatih licnosti, susjeda, zgrazanja ova i ona, voajerizam svake vrste, produ me trnci, te pomislim kako je super da smo na rodi, a ne na nekom drugom forumu gdje je to normalna i svakodnevna pojava.

    osim sto me uzasava iznosenja podataka kada je osoba A, osoba B, osoba C s kim spavala ili ne, kada posjetila doktora, kada prestala biti djevica, kojim redom je imala dijagnoze sve u tancine od klamidije do laporaskopije, sve dokumentirano detaljno (otkuda nam je anakonda u sve to tako dobro upucena) i gubljenja osjecaja za ono sto je primjereno, a sto je ispod granica dobrog ukusa iznosenja na forumu,

    moram se upitati precjenjuje li postavljacica topika snage nasih pametnih pravnih savjetnica na forumu, koje su ipak vise specijaliziranje za pravne probleme vezane za porodiljni, naknade, doplatak i slicno?
    sto je smisao postavljanja tog pitanja ovdije?
    jednostavnije je, a i svrhovitije pitati dobro upucene pravnike koji se tom temom bave. i postediti rodin forum neukusnih zapleta izmedu osoba A B i C.

    ps. sama ideja o zakonskom procesuiranju opisane situacije je jednostavno apsurdna. i svakom iole obrazovanom covjeku bi to trebalo biti jasno.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    cijela ova tema je vrlo vrlo neukusna
    isto kao što je neukusna i pobuda postavljačice topica.

    sori,anakonda.vidi se iz aviona.

  28. #78
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    osim sto me uzasava iznosenja podataka kada je osoba A, osoba B, osoba C s kim spavala ili ne, kada posjetila doktora, kada prestala biti djevica, kojim redom je imala dijagnoze sve u tancine od klamidije do laporaskopije, sve dokumentirano detaljno (otkuda nam je anakonda u sve to tako dobro upucena)
    ps. sama ideja o zakonskom procesuiranju opisane situacije je jednostavno apsurdna. i svakom iole obrazovanom covjeku bi to trebalo biti jasno.
    Baš sam htjela postaviti isto pitanje. Nevjerojatno mi je koliko je detaljno pokretačica teme upućena u dijagnoze tih ljudi. Ne razumijem kako je to moguće?

    mujice, ronin, slažem se.

  29. #79
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    moram se upitati precjenjuje li postavljacica topika snage nasih pametnih pravnih savjetnica na forumu, koje su ipak vise specijaliziranje za pravne probleme vezane za porodiljni, naknade, doplatak i slicno?
    sto je smisao postavljanja tog pitanja ovdije?
    moj odgovor na boldano bi bio - osobno razračunavanje.
    samo je anakonda izabrala krivi put.

  30. #80
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa Vidi poruku
    cijela ova tema je vrlo vrlo neukusna
    isto kao što je neukusna i pobuda postavljačice topica.

    sori,anakonda.vidi se iz aviona.
    slažem se da je neukusno, kužim i da je apsurdno, al ajte meni plavoj i naivnoj koja ne vidi iz aviona, pojasnite na koju pobudu ciljate

  31. #81
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ja ne ciljam ni nakakvu pobudu. neukus mi je sasvim dovoljan.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    slažem se da je neukusno, kužim i da je apsurdno, al ajte meni plavoj i naivnoj koja ne vidi iz aviona, pojasnite na koju pobudu ciljate
    mislim da ovdje imamo jednu gnjevnu osobu B.i još bih napisala sve što mislim zašto baš na ovom forumu,al prepustimo nešto i mašti

  33. #83
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Ja sam uspjela pohvatati samo da je osoba D muž rogonja, ostatak abecede mi nije sjeo.

  34. #84
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    sad vidim, koliko sam pravopisnih gresaka napravila. jao, jao!

    marija

  35. #85
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    kaj ne bi trebalo biti ovako, s obzirom na početnu priču koliko me sjećanje služi:

    A - bludnica
    B - onaj koji ne zna koristiti kondome
    C - djevica
    D - rogonja

    ne da mi se opet čitati, al mi se sad sve zbrkalo

  36. #86
    NetkoMiOteoNick avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    608

    Početno

    Prema mom sjećanju je:

    A - bludnica
    B - djevica
    C - onaj koji ne zna koristiti kondome
    D - rogonja

  37. #87

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ko likovi iz komedije dell´arte

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •