Pokazuje rezultate 1 do 36 od 36

Tema: Smještaj u Parizu

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Smještaj u Parizu

    Planiram kraći tečaj u Parizu.
    Imate li iskustva s kratkotrajnim unajmljivanjem stana u Parizu? Ako da, preko kojeg site-a ste išli?
    Treba mi smještaj za 2 odraslih i 2 djece.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Postovi
    131

    Početno

    Imala sam dobra iskustva s ovim: http://www.arkadia.com/usa/vacation-rentals/
    doduse ne u Parizu ali u jednom drugom gradu u Francuskoj.

  3. #3
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mm i ja smo unajmili stan u parizu krajem 2007. preko stranice arbitrel.fr. bili smo tamo 7 dana, 150 eura, sve je bilo kao na fotkama (dakle nije bilo iznenađenja), metro je doslovno bio na 25 metara od stana i bilo je super! bolje definitivno od hotela i uvijek bi radije tako putovala!

  4. #4
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Je l ti te stranice arbitrel.fr nude opciju na engleskom i gdje, jer ne znam francuski

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,554

    Početno

    Meni uopće ne pronalazi tu stranicu.

  6. #6
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj enela prvotno napisa Vidi poruku
    pa cijene su im katastrofa! sobičak od 12m2 - 300€ tjedan dana.., a od kraja ožujka - 350...

  8. #8
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Planiram kraći tečaj u Parizu.
    Imate li iskustva s kratkotrajnim unajmljivanjem stana u Parizu? Ako da, preko kojeg site-a ste išli?
    Treba mi smještaj za 2 odraslih i 2 djece.
    nisi napisala kad bi išla, i koliko dugo bi ostala. da li treba biti baš pariz, ili može i okolica...

  9. #9
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Treba baš Pariz, najbolje oko Notre Dame, idem na jedan tečaj kojije tu pa mi je važna blizina zbog malene. Ostajem 7 dana.

  10. #10
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Ovo je otvorena tema kao za mene....

  11. #11
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    ništa ne razumijem

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj mama_jos_malo prvotno napisa Vidi poruku
    Treba baš Pariz, najbolje oko Notre Dame, idem na jedan tečaj kojije tu pa mi je važna blizina zbog malene. Ostajem 7 dana.
    ali u parizu ti je skoro sve nadohvat ruke, njihovi metroi su pis of cake. I meni ispada nebuloze cijene
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 18.03.2011. at 06:58

  13. #13
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    http://www.homeaway.com/search/keywords:paris

    probaj ovdje, imaš sortirano po cijenama i po okruzima pa vidi... nama je 7dnevni smještaj bio fakat bagatela, ali mi smo bili na Pigallu :D

  14. #14
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    znam da nije bad s metroima, ali mojoj sisavici je i 5 minuta predugo ako ožedni

  15. #15
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Može pomoć, gdje spavati ako se ide u Disneyland, mislim ostali bi 3 dana, ima netko neku preporuku, cijene, htjeli di naravno vidjeti i Pariz kad smo već tamo?
    Hotel, preskupo.

  16. #16

  17. #17
    marta23 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    10

    Početno

    Dizem temu iz prasine, ali zanima me da li imate kakve nove i friskije informacije u vezi smjestaja u parizu?

    Ide nas 4 odraslih mogli bi se i strpati tipa u apartmanu s jednom sobom pa jedan par u sobi da spava a drugi na kaucu u dnevnom. hoteli su malo too much pa mi se svidaju ideje s tjednim najmom stana. Jer ce mo biti 6 noci

    Koja su podrucja najbolja za smjestaj? ne triba nam skroz u centru ali isto da nije zabaceno i da nisu opasne cetvrti?

    Svaka informacija je dobrodosla jer nam je ovo prvi put da idemo u Pariz

  18. #18
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Smještaj za dvoje u Parizu preporuka
    Hvala

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    ibis Paris Avenue d'Italie 13ème

    ovaj je pristojan

    imam negdje kontakt appt-a za dvoje, mali studio, nije ga baš lako naći... potražit ću

  20. #20
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Kad smo mi bili (davno), uzeli smo smještaj na rubu grada. Krasan hotel, nov, metro linija 10tak minuta hoda. To mi je jedan od najvećih putnih promašaja svih vremena. Preveliki gubitak vremena, ne možeš se malo vratiti u smještaj, izgubiš previše i vremena i energije.

    Tako da, nemam preporuku što da, nego što ne

  21. #21
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    ibis Paris Avenue d'Italie 13ème

    ovaj je pristojan

    imam negdje kontakt appt-a za dvoje, mali studio, nije ga baš lako naći... potražit ću
    Ajde nađi, nadam se da nije na tom Jelenom rubu grada
    Fala

  22. #22
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Ajde nađi, nadam se da nije na tom Jelenom rubu grada
    Fala

    Oni su mladi, hodat će vjerojatno cijele dane tako da nije nužan povratak u smještaj tijekom dana.

    No ono što je bitno je da su ta pariška rubna područja često i "opasna" (nepreporučljiva) za turiste, pa bih svakako savjetovala raspitivanje o kvartu prije potvrde rezervacije. Izbjegavati sjever Pariza.

    Na booking.comu se to lako uoči u recenzijama, gosti uvijek navedu ako se nisu osjećali sigurno u tom kvartu.

  23. #23
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Oni su mladi, hodat će vjerojatno cijele dane tako da nije nužan povratak u smještaj tijekom dana.
    Istom sam se logikom i sama vodila kad sam rezervirala. Al ovo je bilo ekstremno glupo od mene, Sat vremeno metroom od centra.
    Pronašla sam taj hotel, sad se drugačije zove, malo su promijenili stil, ali nije daleko od tadašnjeg. Evo kog zanima
    A to je oko Božića bilo. U proljeće bi bilo manje loše. Što se sigurnosti tiče, nije bio problem.
    Posljednje uređivanje od Jelena : 26.01.2024. at 12:25

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    U Parizu se traži smještaj unutar 1. ili 2. zone metroa. Treća zona ima možda jeftiniji smješatj, ali je prijevoz skuplji tako da na kraju dođe na isto, a puno se vremena gubi na vožnju prigradskim vlakovima. Dakle, najbolji smještaj je onaj koji je blizu metroa.

    https://www.ratp.fr/en/plan-rer

    https://www.ratp.fr/en/visite-paris/...s-designed-you
    https://www.ratp.fr/en/visite-paris/...te-travel-pass

    Usporedite cijenu prijevoza. Npr. prije je bilo jeftinije kupiti jednosmjernu kartu od aerdoroma do grada i onda u gradu uzeti kartu za jednu ili dvije zone za više dana... treba izračunati što je i kako prikladno


    u ovome su bili prijatelji https://www.booking.com/hotel/fr/the...=total;ucfs=1&


    ja sam s djecom i autom bila na omraženom sjeveru (apartman od 100 kvadrata, prekrsna zgrada u kompleksu od tri zgrade), tamo smo uzeli smještaj jer smo samo to pronašli s mjestom za parking. na kraju je to parking mjesto bilo na cesti, na otvorenom i sve je bilo ok... pretežno su stanovnici tog naselja tamnoputi, ali i mi smo stranci, zar ne?
    Posljednje uređivanje od Vrijeska : 26.01.2024. at 12:59

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Oni su mladi, hodat će vjerojatno cijele dane tako da nije nužan povratak u smještaj tijekom dana.

    No ono što je bitno je da su ta pariška rubna područja često i "opasna" (nepreporučljiva) za turiste, pa bih svakako savjetovala raspitivanje o kvartu prije potvrde rezervacije. Izbjegavati sjever Pariza.

    Na booking.comu se to lako uoči u recenzijama, gosti uvijek navedu ako se nisu osjećali sigurno u tom kvartu.
    Slažem se za sjever da je dosta nesiguran. Izbjegli smo tamo smještaj po preporuci rođaka koji je turistički vodič. Sjećam se šetnje tamo sjeverno od Montmartre-a, nije nam baš bilo ugodno.

    Mi smo isto bili rubno smješteni, ali u istočnom dijelu, u 12. arondismanu, u low budget obiteljskom hotelu (Meininger Hotel Paris Porte de Vincennes), za preporuku svakako.
    Kvart je bio super, 20-tak minuta do centra direktnom M1 linijom..Nama nije bilo bitno vraćati se tijekom dana u hotel, hodali smo po centru i vraćali se tek navečer.

  26. #26
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Dosta je zgodna lokacija u centru jer možeš otići do "kuće" na wc, presvući se, odmoriti malo. Prije dvije godine sam bila u slatkom hotelu ali vidim da se sad preuređuje, ako će to trebati preporuku za poslije 1.4. kad otvaraju opet, odlična je lokacija: Hotel Mercure La Sorbonne | Hotel Paris La Sorbonne | OFFICIAL SITE
    To je bio friški kraj pandemije pa su cijene bile znatno pristupačnije. Mogu misliti kakve će biti nakon preuređenja hotela.

  27. #27
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    uf Jelena pa ti si bila baš daleko, jel to uopće spada pod Pariz ili Cergy?

    Mi smo zadnji put privatno bili na sjeveru relativno blizu Montmartrea i po noći je brrr polupijani, nadrogirani, prljavi, razderani, agresivni, ljudi s ruba društva, ta promjena se odmah osjeti u metrou, nakon jedne stanice ko da si u drugom gradu...ekipa unutra je ono ne znam kako se izrazit, osjećaš se baš nesigurno, a sama nema šanse da bi tamo hodala. Sam hotel nam je bio fantastičan, al eto trebalo je proći preko tog kvarta.

    Bila sam u Parizu jako puta puta i službeno, redovito tamo idem.

    Kad sam privatno onda smo na nogama od jutra do večeri, niakd u životu se nisam tijekom dana vratila u hotel, pa ni kad su nam djeca bila fakat mala. Tad bismo obično malo odmorili na travnjaku parka i produžili dalje. Žao nam je bilo trošiti vrijeme na hotel.sobu a u novom gradu smo. Ovisi vjerojatno i o navikama.

  28. #28
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Zašto bauljati po opskurnim kvartovima kad je u centru izbor smještaja stvarno ogroman? Putujemo uskoro, smještaj za nas petero (četiri zvjezdice, odlične recenzije na Bookingu, Ile de la Cite na kraju ulice) po prihvatljivoj cijeni uopće nije bilo teško naći.

    Ovdje isto zna biti dobrih ponuda: https://locktrip.com/

    Što se tiče gradskog prijevoza, korisno je isplanirati aktivnosti (sve do sada kupljene ulaznice za muzeje i atrakcije imaju označen termin posjeta), posložiti ih prostorno i vremenski. Nakon što sam to napravila pokazalo se da nam je Metro Pass zapravo manje isplativa opcija, jer neće biti potrebe za svakodnevnim višekratnim korištenjem metroa. Planiramo dosta hodati, a ako imamo jednu ili dvije vožnje, neke dane možda niti jednu, onda su pojedinačne karte bolji izbor.

  29. #29
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    bila sam sad za novu godinu pet noci, hotel daumesnil vincennes
    OK kvart, dobar talijanski restorancic i ducani odmah do, metro stanica na 50 m, cijena vise nego dobra
    preko agode je bio najjeftiniji, cijena s doruckom niza nego na bookingu bez dorucka
    Posljednje uređivanje od summer : 28.01.2024. at 20:08

  30. #30
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bauljati po opskurnim kvartovima kad je u centru izbor smještaja stvarno ogroman? Putujemo uskoro, smještaj za nas petero (četiri zvjezdice, odlične recenzije na Bookingu, Ile de la Cite na kraju ulice) po prihvatljivoj cijeni uopće nije bilo teško naći.
    S ovim se stvarno ne bih složila. Ja sam tamo često svaka 2 mjeseca i cijene idu gore-dole.

    Pariz je skup što se tiče smještaja, pogotovo ako se cilja na hotele.
    Da se naći, ali treba uzet u obzir više faktora: termin putovanja (npr kad traje Roland Garros cijene su strava), treba se dosta unaprijed rezervirat hotel, zahtjevnost gosta u vezi kategorije hotela (u Parizu hoteli s 4* su nerijetko u rangu naših s jedva 3 *), doručci su posebna tema...

    Što znači prihvatljiva cijena u centru Pariza? Barem u nekom rasponu cijena po noći, voljela bih čuti Pandora ako nije tajna.

    Ne traže ljudi bez razloga hotele van centra jer je centar cjenovno izazovan.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 29.01.2024. at 09:13

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Pandora Aura Monroe prvotno napisa Vidi poruku
    Zašto bauljati po opskurnim kvartovima kad je u centru izbor smještaja stvarno ogroman? Putujemo uskoro, smještaj za nas petero (četiri zvjezdice, odlične recenzije na Bookingu, Ile de la Cite na kraju ulice) po prihvatljivoj cijeni uopće nije bilo teško naći.

    Ovdje isto zna biti dobrih ponuda: https://locktrip.com/

    Što se tiče gradskog prijevoza, korisno je isplanirati aktivnosti (sve do sada kupljene ulaznice za muzeje i atrakcije imaju označen termin posjeta), posložiti ih prostorno i vremenski. Nakon što sam to napravila pokazalo se da nam je Metro Pass zapravo manje isplativa opcija, jer neće biti potrebe za svakodnevnim višekratnim korištenjem metroa. Planiramo dosta hodati, a ako imamo jednu ili dvije vožnje, neke dane možda niti jednu, onda su pojedinačne karte bolji izbor.
    Imamo različita viđenja što nam je povoljno i različite potrebe. Cijene su vrlo šarolike, ovise o mnogim faktorima. Nekada se može proći bolje, nekada lošije.

    Svaka čast ako planirate puno prehodati. Osobno mislim akos e ide na 3-4-5 dana da je dnevna karta korisna stvar i da se može jedan dan bez nje, ali za efikasnije obilaske potrebno je koristiti prijevozna sredstva (Vi ste smješteni kod Seine, pješice otići i vratiti se do Montmartea ili do Eiffelovog je suludo gubljenje vremena i snage). Inače, jedan ulaz u prijevozno sredstvo, jedna karta (osim ako ste u metrou i ne izlazite van pa presjedate). Dakle, treba svatko izračunati što će mu se više isplatiti.

  32. #32
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Vrijeska prvotno napisa Vidi poruku
    Imamo različita viđenja što nam je povoljno i različite potrebe. Cijene su vrlo šarolike, ovise o mnogim faktorima. Nekada se može proći bolje, nekada lošije.

    Svaka čast ako planirate puno prehodati. Osobno mislim akos e ide na 3-4-5 dana da je dnevna karta korisna stvar i da se može jedan dan bez nje, ali za efikasnije obilaske potrebno je koristiti prijevozna sredstva (Vi ste smješteni kod Seine, pješice otići i vratiti se do Montmartea ili do Eiffelovog je suludo gubljenje vremena i snage). Inače, jedan ulaz u prijevozno sredstvo, jedna karta (osim ako ste u metrou i ne izlazite van pa presjedate). Dakle, treba svatko izračunati što će mu se više isplatiti.
    Upravo tako X.

    Svakako bi nekad trebalo ići metroom jer se izgubi previše vremena, a toliko toga za obići.
    Mi kad smo išli obiteljski smo prelazili pješice kako koji dan 17-20 km, a opet smo koristili i javni prijevoz.

    Ili npr hoćeš do la Defense, pa do Latinske četvrti pješačiti 2h20, a možeš javnim prijevozom za 27 min, meni je to suludo.

    Radije za tu vremensku razliku hodam sat i pol po latinskoj čevrti, no kažem svi smo različiti.

  33. #33
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    Ma da, al i način putovanja se mijenja. Mi već dugo nismo uspjeli svi zajedno negdje otići, eventualno jedno dijete ide s nama. I odmah je tempo razgledavanja grada drugačiji.

    Dok su djeca bila mala, više smo koristili javni prijevoz.

    I metro je odlična stvar, ak ne moraš mijenjati linije. Mene izlude oni podzemni hodnici.

    Svakako je teško davati preporuke. Mi smo u Parizu imali fenomenalni maleni apartma u dvorišnoj zgradi. Ali vrlo brzo nakon našeg putovanja, više ga nisam vidjela na stranici Airbnba

  34. #34
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa Vidi poruku
    Ma da, al i način putovanja se mijenja. Mi već dugo nismo uspjeli svi zajedno negdje otići, eventualno jedno dijete ide s nama. I odmah je tempo razgledavanja grada drugačiji.

    Dok su djeca bila mala, više smo koristili javni prijevoz.

    I metro je odlična stvar, ak ne moraš mijenjati linije. Mene izlude oni podzemni hodnici.

    Svakako je teško davati preporuke. Mi smo u Parizu imali fenomenalni maleni apartma u dvorišnoj zgradi. Ali vrlo brzo nakon našeg putovanja, više ga nisam vidjela na stranici Airbnba
    Nečija mlađa djeca hodaju više nego nečija starija nema pravila.

    Al ne možeš obići Pariz ako želiš baš onako kako spada bez ikakvog korištenja metroa jer su udaljenosti jednostavno prevelike. Kažem mi smo znali i po 20ak km s djecom preći pješice (nosim Garmin pa znam), a uz to svejedno metro za neke relacije, inače nema dovoljno vremena za razgledanje svih znamenitosti koju si došao pogledati.

    Ne znam kolika su djeca od Pandore, al rekla bih da dosta ovisi i jesu li djeca, a i odrasli po prirodi "hodači". Znam odrasle kojima je 10km dnevno vrhunac hodanja.

    No Pariz je ogroman i ako se misli obilazit muzeje i sl.znamenitosti koje dodatno "uzmu" vrijeme, nekad je javni prijevoz nezaobilazan.

  35. #35
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,650

    Početno

    naravno, uz to fakat ima gradova gdje centar možeš obići pješice. Pariz to nije.

    Nekak mislim kak sada stvarno ima raznih smještaja i dosta velikih mogućnosti. I svatko bira prema svojim afinitetima.

  36. #36
    summer avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    St
    Postovi
    4,598

    Početno

    mi smo obilaske planirali prema kvartovima
    metroom od hotela do mjesta obilaska - jedna karta traje 90 min bez obzira na presjedanja
    tamo obilazimo, setamo medju atrakcijama
    ako je daleko za setnju kasnije se prebacimo opet do druge lokacije, obilazimo, i navecer u hotel
    to su tri max metro karte, svaka 2,10 eur
    u par navrata smo uzeli i uber
    nama je odlicno funkcioniralo, a metro je brz, cist i svugdje lako dostupan

    cijene hotela u centru su bile znacajno skuplje nego van centra, meni se puno vise isplatilo ovako, a ja se volim i voziti javnim prijevozom kad sam negdje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •