Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 51

Tema: Mei Tai nosiljka

  1. #1
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno Mei Tai nosiljka

    Molim vas za savjet!
    Naime, planiram kupiti MEI TAI nosiljku pa me zanima koja je najbolja, tj. gdje je najbolje kupiti?
    Gledala sam na stranicama pixiekid, smile4me, tabita i sl... pa me zanima zašto je pixiekid najskuplji?
    Je li to s razlogom, je li bolji od npr. one iz smile4me?
    Pošto je za bebu, ne bi tila kupiti nešto lošije za dite, radi uštede...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    ne znam

    nisam probala nijedan drugi osim tabitinog, pretpostavljam da ti razlika može biti jedino u tome što je možda neki dio podebljan sa jastučićima ili nešto tako...
    pročitaj što je svatko napisao koji dio im je zadebljan, možda tu vidiš razliku, pa procjeniš što ti je bitno...
    možda je i neka razlika u materijalu....čvrstoći...
    neke cure su si i same šivale i zadovoljne su...kako god, mislim da ne možeš pogriješiti, sam smisao nosiljke će uvijek biti zadovoljen - beba se ispravno nosi, a svakome je neki drugi udobniji/manje udoban, stvar je prakse

  3. #3
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Možda je stvar i u kroju. Ja sam uzela jedan od tete šivalice i tek sam tokom upotrebe shvatila da je kroj grozan. Mei tai je predugačak pa malac sav upadne u njega, gornje trake su prevodoravno sašivene, ma katastrofa. Već sam ga jednom prepravljala (tak sam si ga mogla i sama sašit ), ali mislim da ću morat opet.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    i mene ovo zanima......javite se curke sa savjetima.....teško ja neuka mogu proučavat krojeve i podebljanja..........
    pixxie kid je najskuplji, gledala sam od tabite, smile4me....na njuškalu neke prejefitne.....

    savjeti....pliz.....u čemu je fora ???

  5. #5
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    BItno ti je da je predio koji drži glavicu podstavljen.
    Ako je cijeli Mei tai podstavljen - u njemu je toplije nego samo ako su nazovimo strateški dijelovi podstavljeni.
    Moraš gledat onaj srednji dio nosiljke tzv. panel - ako je onako strukiran, to je bolje za manje bebe jer im nogice nisu previše raširene, ako je totalno četvrtast, može biti neudoban itd.. pitaj što te još zanima

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    Hvala na detaljima.
    Pa kupila bih mei tai, imam curicu od 3,5mjeseca.Ovaj vikend ću dobiti na posudbu pa ću isprobati da li uopće želi biti u njemu.
    Ako nam se svidi,ne znam gdje da kupim.
    Vidim da ima različitih "proizvođača" pa tako i cijena.
    Zanima me ako netko ima mei tai gdje ga je kupio i koliko ste zadovoljne?

  7. #7
    SunčicaVŽ avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    649

    Početno

    Svakako probaj ako možeš. Moja malena je bila naviknuta na sling i nikako se nije htjela nositi u mei-tai-u
    Posljednje uređivanje od SunčicaVŽ : 19.09.2011. at 15:57

  8. #8
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Mi imamo pixiekid i onako od oka usporedila sam ga s ostalima na ovim sajmovima za bebe i meni se čini neusporedivo bolji i kvalitetniji i materijal i podebljani dijelovi i način na koji je šivan, kvaliteta itd. Vrijedi svake kune i lipe i nikada ne bih kupila niti jedan drugi. Imamo ga već 14mj a izgleda kao da je sad kupljen.

  9. #9
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na detaljima.
    Pa kupila bih mei tai, imam curicu od 3,5mjeseca.Ovaj vikend ću dobiti na posudbu pa ću isprobati da li uopće želi biti u njemu.
    Ako nam se svidi,ne znam gdje da kupim.
    Vidim da ima različitih "proizvođača" pa tako i cijena.
    Zanima me ako netko ima mei tai gdje ga je kupio i koliko ste zadovoljne?
    Hm, hm...ja ne bih bebu od 3,5 mj. nosila u MT! To ti je potpuno sjedeći položaj - cijela težina je na bebinoj guzi i donjem dijelu leđa!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    pa kaj ne vele da može već od 3mj u mei tai? ili sam ja krivo informirana...mislim šteta još nije napravljena....

    ma i meni se pixiekid čini super....samo kaj ja uvijek kupim nekaj najskuplje a onda uopće ne ispadne najbolje..pa reko idem se malo informirati
    Posljednje uređivanje od freya7 : 20.09.2011. at 20:00

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    još pitanje-do koliko kg podosi mei tai..imam i stariju curku od 23mj i 14kg

  12. #12
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ja sam pitala do kada dijete može u mei tai i rekli su mi dok god vi možete nositi.

  13. #13
    Freja avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Sydney / Zagreb
    Postovi
    2,042

    Početno

    Mi smo bili jako zadovoljni pixiekidom. Ne znam kakvi su drugi, ali u ovom se sigurno jednako udobno može nositi beba od 4-5 mjeseci i dvogodišnjak. Tu je nosiljku svladala čak i baka!

  14. #14
    amadea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj freya7 prvotno napisa Vidi poruku
    još pitanje-do koliko kg podosi mei tai..imam i stariju curku od 23mj i 14kg
    Mei-tai savršeno podnosi moju curicu od 12kg, ali ona ne podnosi njega... samo gleda kako će se izvući i trčati. Vjerujem da bi podnio i 14kg.

    Moje je pitanje da li je mei-tai dobar za hipotonu petomjesečnu bebu. On uživa noseći se, ali me je zabrinulo što je netko gore spomenuo kako je težina na donjem dijelu leđa. Može li mu to štetiti?

  15. #15
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ja bih na tvojem mjestu s nosiljkom otišla djetetovom liječniku, neka ti on kaže smijete li se nositi i u kojem položaju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mi imamo pixiekid i onako od oka usporedila sam ga s ostalima na ovim sajmovima za bebe i meni se čini neusporedivo bolji i kvalitetniji i materijal i podebljani dijelovi i način na koji je šivan, kvaliteta itd. Vrijedi svake kune i lipe i nikada ne bih kupila niti jedan drugi. Imamo ga već 14mj a izgleda kao da je sad kupljen.
    X isto ovako, da ne ponavljam.
    I dalje smatram da je preskup, ali nama je vrijedio zlata, prešli smo u njemu kilometre i kilometre.

  17. #17
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Citiraj enchi prvotno napisa Vidi poruku
    Hm, hm...ja ne bih bebu od 3,5 mj. nosila u MT! To ti je potpuno sjedeći položaj - cijela težina je na bebinoj guzi i donjem dijelu leđa!
    tezina ne mora biti na bebinoj guzi. Za malene se veze drugacije.

    Imam Kozy MT. Taj moze od rodjenja. Super je udoban.

  18. #18
    amadea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    tezina ne mora biti na bebinoj guzi. Za malene se veze drugacije.
    Koji je to način? Ja vežem prema PixieKidovim uputama.

    Ms. ivy, u pravu si. Ovih dana ionako idemo kod pedijatrice pa ću je pitati za mišljenje.

  19. #19
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    pitaj vašeg fizijatra

    i pokaži mu kako se nosite i koji su mogući položaji, za slučaj da ne zna.

  20. #20
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    http://kozycarrier.homestead.com

    na zalost, vise puta sam vidjela iskrivljenu djecu u nosiljkama pa ne bih ulazila u objasnjavanje kako nositi novorodjence u mt jer ne moze svaki mt nositi bebice.

    Bilo je objasnjenje na kozy stranici. Ima i na yt

    uglavnom, ne veze se ispod guze, vec na ledjima.

  21. #21
    amadea avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    25

    Početno

    Fizijatrom nisam zadovoljna i u potrazi sam za novim. U međuvremenu ću se posavjetovati s pedijatricom, valjda će i ona nešto znati.
    Pogledat ću i na stranicama koje predlaže MarijaP.
    Zahvaljujem!

  22. #22
    jogobela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    42

    Početno

    Da ne otvaram novu temu,pitat ću tu.
    Kako funkcionira mei tai zimi,obzirom da ću ja imati deblju jaknu a i beba?Jel može tako i da li je udobno?A sling?Molim mame sa iskustvom da mi odgovore.
    Do sad smo imali elastičnu maramu ,ali smo ju prerasli i pod hitno nam treba nova nosiljka.
    I zanima me još kako beba spava u mt,jer sam čula nešto da im pada glavica bočno kad zaspu pa ju treba pridržavat?
    Posljednje uređivanje od jogobela : 27.10.2011. at 20:15

  23. #23
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Da odgovorim opcenito na temu, ja sam kupila od pixiekida na snizenju u pola cijene, a i inace imaju akcije.

    jogobela, po zimi mozes dijete nositi i ispod svoje jakne, obuces bebu u odjecu ko za doma, jedino bi trebala joj vrat i glavu zatititi i obuces muzevu jaknu ili neku koja je dovoljno velika da u nju stane i beba
    Ne treba pridrzavati glavu kad zaspu, vec se oni sami najmeste kako im najbolje pase, moja obicno glavu "ukopa" u moje rame
    Jedino je nezgodo kad se nosi na ledjima pa zaspe, ali kad sam ja pocela svoju stavljati na ledja bila je vec dovoljno velika da ju sve zanima pa nije ni htjela zaspati.

  24. #24
    Aneta avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    MA
    Postovi
    291

    Početno

    Jogobela, ako je beba mala zimi mozes je nositi ispod svoje jakne, a ako je velika onda obuces je kao za vanka i onda u MT. Moj MT je imao nesto kao kapuljacu tako da kad je mali zaspao samo sam mu je stavila preko glave i zavezala - glava nije mogla nigdje "pasti"

  25. #25
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ovisi koliko je hladno.
    kad je minus, onda mu obučem termo štrample, bodi, majicu i tanki skafander od samta (ne može se to ni nazvati skafander ali nemam bolju riječ)
    stavim ga u mei-tai i preko njega zakopčam jaknu (koju sam nosila u trudnoći tako da je jako velika)

    ako je kao ovih dana. onda ima na sebi normalne hlače, dokoljenke, bodi, majicu i tanku jaknicu.

    ove zime još nijednom nije obukao niti zimsku jaknu, niti pravi skafander.

  26. #26
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ....podizem....uskoro idemo u planine na 3dn,trekking staze su duge po cca 12km...naizmjenicno cemo ja i MM u mei-taiu nosati N. pa se pitam jeli previse da bude po 4-5h u komadu u njemu?Dosad sam najduze isla u dvosatne setnje....I mogu li ju (8mj) stavljati u polozaj na ledja? Ako mogu kombinirali bi polozaje....

  27. #27
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Posto sam prije koji tjedan bila u Pixiekidovoj skoli nosenja odgovorit cu ti onako kako sam tamo naucila; kaze teta da nema vremenskog ogranicenja u nosenju, koliko mama/tata moze podnjet tolko se moze nosit.
    Ja svog od 8,5 mj stavljam na leda, zasto ne? Tamo je teta polozaj na ledima demonstrirala na bebi od 4 mj.
    Doduse, ja svog nisam tako nosila duze od pola sata ali samo zato sto ga na leda stavim kad usisavam i pospremam. I nije mi bas udoban taj polozaj. Ako vezem krizno preko prsa bojim se da ne nazulja sise tj. da nebi doslo do zastoja a ako stavim samo preko ramena onda mi je dosta tesko.

  28. #28

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Mi nosimo nasu bebicu u "Manduca" i jako smo zadovoljni. Prvu kcer sam nosila u marami i u usporedbi sa maramom je meni za nijansu neudobnija (ili je to stvar navike), ali je jako prakticna jer se brzo skine i brzo stavi, a to nam je sad bitno. Eto koga zanima moze si zguglati, ne znam jel ima za kupiti u hrv. ali valjda se moze i preko neta narucivat.

  29. #29
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...da prijavim da je visesatno nosanje u MT proslo odlicno! Nisam mislila da ce ici tako glatko....
    Nosili smo se cca 5-6h u jednom danu, mijenjali ledjni i prednji polozaj te pravili pauze svako 1,5h!

  30. #30
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Zanima me kako "rjesavate" spavanje na ledima. Kad se skroz ispravim glava mu se zabaci. A dok nesto radim po/oko kuce zgodnije mi je kad je na ledima.

  31. #31
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    u dm-ovoj knjižici, koja dođe na k. adresu (za djecu od 6 mj.) ima kupon sa 20% popusta na mea tai od pixiekida....

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    Podižem,
    imam bebu od cca 10 kg i 6 mjeseci koja ne voli baš puno po rukama boraviti, a opet moram stalno biti s njom i zabavljati je, pa bi mi neka nosiljka, nadam se, odgovarala. Isto tako često mi se u šetnji kolicima dogodi da se rasplače pa ju moram nositi i gurati kolica istovremeno, pa se iz šetnje vratim umorna ko pas. Sling imam doma neki od wala boo, ali nam ne odgovara najbolje ,a i pri kraju smo s dozvoljenom kilažom, pa me interesira imate kakve preporuke. Da li mi se isplati kupovati mei tai?

  33. #33
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    tesko je dati na to odgovor,ako imas od koga posuditi da isprovas bilo bi najbolje....svakome nesto drugo legne,ja sam vise koristila MT nego sling,s njim sam bas bila trapava dok sam MT vezivala ko od sale...i vise mi se svidjalo imati ravnomjerno rasporedjen teret pa makar i na kratke staze (od auta pa do plaze 5min)

  34. #34
    lovely___love avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    185

    Početno

    Meni je mei tai baš i poslužio od šestog meseca dok nije prohodala.Posle smo se malo opet vratili na sling kad više nije htela da se vozi u kolicima a nije mogla celu šetnju da izdrži.Svako vreme svoju nosiljku traži Prednost MT je baš u tom fino raporedjenom teretu,veruj mi jer ledja će ti biti zahvalna.

  35. #35
    Ivac avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    44

    Početno

    Ja sam svoju curku od 3. mj furala u slingu pa sve do 12mj. Nakon toga sam nabavila hipseat, jer mi je bila potrebna nosiljka kojom djete nije zaljepljeno za mene i u koju mogu u brzini postaviti djete i skinuti ga s nje

    https://www.facebook.com/pages/Nosil...393596?fref=ts

    S njime sam ful zadovoljna, ne bole me leđa još uvijek ju nosim - ima 21mj 12kg, vrlo mi je praktičan, lako se stavlja i skida, a sad kad je veća čak mi ni ne treba nastavak za nošenje s dvije slobodne ruke jer se sama drži. U sekundi ju dignem i spustim. To je kao sjedalo - sedlo za bebu na mami... pogledaj si link pa ćeš vidjeti.

    Što se mei tai tiče odličan je, moja ga je frendica imala, ali meni smeta jednio to što ga na brzinu ne mogu postaviti odnosno izvaditi djete iz njega. Moj sling je bio pixie kid, a mei tai od frendice isto tako da ako bi baš morala kupovati mei tai kupila bi od njih.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    hvala vam cure na inf, mislim da sam se dogovorila sama sa sobom da ću ga kupiti, pa vam tu javim kakvi su dojmovi

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    evo da javim dojmove, kao što sam i obećala: mei tai mi je zakon, moja mala ga obožava!!! Hvala vam puno na preporuci

  38. #38
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    mi neki dan dobili mei tai od baby shop mia (izdaju račune i plaćaju PDV), imamo i sling. sad samo fali beba
    u čemu mogu obavljati prve šetnje - znači od mjesec dana (tak negdje prolazi babinje)?

  39. #39
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    Za prvo vrijeme sling (ili marama), mei tai tek kasnije, kad postane čvršća beba, mislim tek od 4. mjeseca.
    Joj, nekad sam znala i točno otkad i zašto, ali zaboravila sam. Prosurfaj malo.

  40. #40
    Zuska avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    terra magica
    Postovi
    4,094

    Početno

    A prve šetnje možeš obavljati od prvog dana ako se osjećaš dobro, mi smo počeli šetati s neka dva tjedna, iako je tad već bio prosinac.

  41. #41
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    kad bude stabilna u pordrucju ledja i vrata.

    a kad prva setnja?
    s drugom sam nakon 4 dana

  42. #42
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    evo s pixiekid.com "Nosiljka je prilagođena bebama sa potpunom kontrolom vratnih mišića"

  43. #43
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    ovaj mei tai piše teta da se može koristiti od 2. mjeseca. pogledala sam na yt neke filmiće kak nositi novorođnće i odmah zamotala tako medu ima dovoljno duge naramenice da se može napraviti križ preko bebinih leđa + sva je pomalo potfutrana.
    super da u principu mogu tak brzo van imamo još 2 peseka pa da brzo krenemo svi u šetnje

  44. #44
    paučica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    128

    Početno

    Gizolito, ja isto imam mei tai od Mie. Jako sam s njim zadovoljna. Cura mi ima dvije godine, 15 kila I nosam je gotovo svaki dan do parkića I natrag, stalno po gradu, budući da kolica nemamo, a da ide sama je predugo. Nisi pogriješila što si ga kupila.
    Ali ako već imaš sling, nemoj riskirati - nosi malu u slingu sve dok stvarno nema potpunu kontrolu vratnih I leđnih mišića. Sama ćeš primjetiti po bebi kada bude spremna za mei tai. Bez obzira što proizvođači kažu I napišu ili što na youtubu stoji - nije dijete od dva mjeseca spremno za takvu nosiljku.
    Pošto već imaš sling, nosi ju što duže u slingu. Za mei tai ima vremena, nanosat ćeš se!

  45. #45
    gizolito avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    149

    Početno

    super! hvala na savjetima. familija nije vjerovala da su kolica samo za njih i da ja uopće ne namjeravam malog vozati u njima okolo (to mi se čini toliko beskrajno komplicirano ) i sad su već lagano uvrijeđeni. prvo nisu vjerovali da ću koristiti platnene pelene - sad ih već imam toliko da su se pomirili s tim, ovo mi je oš daleko...

  46. #46
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Postoje li kakve oblikovane dekice za nošenje u mei taiju?

  47. #47
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    Koliko ja znam - ne. A što te muči? Ja I. obučem laganije, stavim u nosiljku i onda obučem jaknu koju kopčam preko nje. Noge dodatno utoplim (stonzice su super za to).

  48. #48
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Koje stonzice? Bojim se buretine kad mi zapuše i nemam tolike jakne... Sad stavim neku dekicu preko nje, ali nemam baš gdje zakačiti pa stalno ispada i tako. Cijelu šetnju pokušavam dekicu držati pod kontrolom.

  49. #49
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

  50. #50
    kljucic avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    početak Slavonije
    Postovi
    2,138

    Početno

    da, to!
    ima kod nas ovdje http://www.mala-arta.com/hr/stonz
    ja sam ih davno kupila preko naše burze

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •