Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 68

Tema: veliki nuhalni nabor-biopsija korionskih resica molim iskustva

  1. #1
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno veliki nuhalni nabor-biopsija korionskih resica molim iskustva

    na zadnjem uzv dok mi je izmjerio NN 6,5mm,uvjeravao me da je sve ok da se ne brinem i blabla,dao mi uputnicu za petrovu da se javim sa slikom uzv kod prof. Đelmiša pa da se sa njim dogovorim šta dalje.otišla sam taj isti dan kod dr, Kosa u polikliniku Vili,koji je potvrdio," NT septirana promjena debljine od 3,5-5,1mm,ostala morfologija uredna",šalje me na sv.duh na kariotipizaciju i biopsiju korionskih resica,kaže da je vjerojatnost kromosomske greške 30-50%.u pon sam naručena na biopsiju.Zanima da li je moguće da nalaz bude uredan tj. da je bebica dobro.nekako sam izgubila svu nadu u to.sad sam 13+5 tjedana ,nalaz se čeka 2 tjedna,do kad se radi kiretaža,strah me induciranog.svako iskustvo je dobrodošlo,jako sam uplašena i slomljena,ovo mi je druga trudnoća,imam zdravog sina od 1,5g

  2. #2
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Naravno da postoji mogućnost da beba bude zdrava ili da nema kromosomske greške (kao što je rekao i dr. Kos, koji je svakako jedan od najvećih stručnjaka u tom podrućju). Povećani NN može upućivati na određeni problem, ali nikako nije krajnja dijagnoza. U svakom slučaju, vidim pozitivno to što je ostala morfologija uredna.

  3. #3
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Naravno da postoji mogućnost da beba bude zdrava ili da nema kromosomske greške (kao što je rekao i dr. Kos, koji je svakako jedan od najvećih stručnjaka u tom podrućju). Povećani NN može upućivati na određeni problem, ali nikako nije krajnja dijagnoza. U svakom slučaju, vidim pozitivno to što je ostala morfologija uredna.
    Potpis!
    Kiretaza se radi do 15. tj.
    Preporucam ti dr. Hafnera sa sv. Duhu, on je po meni najstrucniji za takve stvari!
    Sretno!

  4. #4
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Dugoselka, usmjeri se na to da je vjerojatnost da sve bude ok 50 do 70%, a to je stvarno velika vjerojatnost. Mislimo na tebe i bebu

  5. #5
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    idem kod dr.Hafnera u ponedjeljak,al nekako ne znam koliko sam čitala nisam našla ni na jedan pozitivan slučaj kod tako velikog nabora.i nikako se ne mogu natjerati da budem optimistična,totalno sam u komi i ne znam kako ću preživjeti 2 tjedna čekanja nalaza,hvala vam na podršci cure

  6. #6
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Moaš polako i bez nerviranja, dr će sve napraviti da ti pomognu i objasne. Nije samo debljina nuhalnog mjerilo uzimaju se i ostali parametri u obzir. Glavu gori i sve će biti dobro.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    ... evo imam jedno iskustvo sa tim pa da podjelim sa vama... imam 23 godine i nuhalni nabor mi je bio skoro 5 mm doktor me uputio na kombinirani probir i tamo mi je nalaz bio katastrofa za T18 mi je rizik bio 1:25 a za T21 je bio 1:48 bila sam sva van sebe jer su mi svi doktori rekli da je velika vjerojatnost da beba ima jedan od tih sindroma jedan je down a jedan tarnerov zatim me moj doktor uputio na pregled u zg u bolnicu sveti duh tamo su mi doktori rekli da je najvjerojatnije tarnerov sindrom i da se vidi neka deformacija bila sam sva jadna i bez ikakve nade onda sam se narućila za biopsiju korionskih resica to sam obavila bilo je dosta neugodno i nalaze sam čekala 3 tj ja sam ih zvala i doktorica mi je rekla da su mi nalazi uredni nakon toga sam otišla kod svog ginekologa na pregled i rekao mi je da je sa njegove strane sve uredu i da za sad nema nikakvih poteškoća...... strah me da nije nešto drugo jer su me svu isprepadali mislila sam otići na 4D uzv da budem malo više sigurna molim vas da mi velite što da radim ili nek sve ostavim kako ej pa da ide dalje svojim tokom jer sad je sve uredu ali mene mući da nije nešto drugo to čekanje nalaza me ubijalo i sad želim vaš savjet!!!!

  8. #8
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Pa ja bi pustila tako kako je. Al to sam ja koja sam odbila double jer bi unatoc riziku od downa rodila bebu. A ti, ako si bas u tolikom strahu, potrazi jos jedno misljenje.
    Iako, da su u pitanju neke teze malformacije, to bi se na uzv vidjelo. Barem, nazalost, po mom iskustvu.

  9. #9
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    gordana 22
    T18 je Edwardsov sindrom, Turnerov sindrom je nesto sasvim drugo.

    Ja na tvom mjestu ne bih radila dalje nista, ionako ne mozes nista promjeniti nazalost
    Probaj se smiriti i uhvati se za ovaj uredan nalaz korionskih resica, malo pozitive nece skoditi
    Posljednje uređivanje od Marsupilami : 19.03.2011. at 22:14

  10. #10
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Citiraj gordana 22 prvotno napisa Vidi poruku
    ... evo imam jedno iskustvo sa tim pa da podjelim sa vama... imam 23 godine i nuhalni nabor mi je bio skoro 5 mm doktor me uputio na kombinirani probir i tamo mi je nalaz bio katastrofa za T18 mi je rizik bio 1:25 a za T21 je bio 1:48 bila sam sva van sebe jer su mi svi doktori rekli da je velika vjerojatnost da beba ima jedan od tih sindroma jedan je down a jedan tarnerov zatim me moj doktor uputio na pregled u zg u bolnicu sveti duh tamo su mi doktori rekli da je najvjerojatnije tarnerov sindrom i da se vidi neka deformacija bila sam sva jadna i bez ikakve nade onda sam se narućila za biopsiju korionskih resica to sam obavila bilo je dosta neugodno i nalaze sam čekala 3 tj ja sam ih zvala i doktorica mi je rekla da su mi nalazi uredni nakon toga sam otišla kod svog ginekologa na pregled i rekao mi je da je sa njegove strane sve uredu i da za sad nema nikakvih poteškoća...... strah me da nije nešto drugo jer su me svu isprepadali mislila sam otići na 4D uzv da budem malo više sigurna molim vas da mi velite što da radim ili nek sve ostavim kako ej pa da ide dalje svojim tokom jer sad je sve uredu ali mene mući da nije nešto drugo to čekanje nalaza me ubijalo i sad želim vaš savjet!!!!
    Ako si bila na biopsiji korionskih resica i rezultati su dobri onda vjerojatno nema vidljivih kromosonskih grešaka. Da li si dobila i nalaz na pismeno ili samo telefonom. Ako nemaš "papir" odi prvo po to da imaš i službeni nalaz.

    Nakon toga imaš i anomaly scan oko 20-og tjedna, gdje se ultrazvukom detaljno još jednom gleda da li je s bebom sve dobro. Naruči se na to pa ćeš biti mirnija, ali obavezno doktoru moraš dati i dosadašnje nalaze. Što se preporuka tiče, većina hvali dr. Kosa iz poliklinike Vili pa se možeš tamo naručiti, ili negdje drugdje gdje to rade - imaš tu na rodi temu. Sretno.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    nalaze sam dobila telefonski a ovaj tjedan ću dobiti i na kućnu adresu nadam se samo da će biti sve uredu .......
    inaće imam već sina od 4 godine velikog i zdravog pa se nadam da će mi i sad biti sve uredu.....

  12. #12

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    evo stigao mi nalaz iz sv.duha nalaz je dobar piše da nosim curicu i bila sam kod jednog specijalista privatno da mi je radio ultrazvuk i pregledao je sve organe i rekao mi da je beba potpuno zdrava nadam se da će tako i ostati .....

  13. #13
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    lijepo ! Držite se, sve će biti super!

  14. #14
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Super
    Neka tako i ostane

  15. #15
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,573

    Početno

    Super vijesti! Evo, ti spadas u onih 50-70% kojima je nuhalni nabor bio los ali je s bebom ipak sve ok
    Drago mi je da si isla na jos jednu kontrolu, ovako bar mirno cekas da se bebica rodi...

  16. #16
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj sillyme prvotno napisa Vidi poruku
    Super vijesti! Evo, ti spadas u onih 50-70% kojima je nuhalni nabor bio los ali je s bebom ipak sve ok
    Drago mi je da si isla na jos jednu kontrolu, ovako bar mirno cekas da se bebica rodi...
    Potpis!
    Mazi trbuh i uzivaj do kraja trudnoce!

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj gordana 22 prvotno napisa Vidi poruku
    evo stigao mi nalaz iz sv.duha nalaz je dobar piše da nosim curicu i bila sam kod jednog specijalista privatno da mi je radio ultrazvuk i pregledao je sve organe i rekao mi da je beba potpuno zdrava nadam se da će tako i ostati .....
    Drago mi je da je sve ok!

    Nego, povećani nuhalni nabor može biti povezan i sa nekim srčanim greškama. Imamo malog prijatelja koji je bio pod sumnjom da ima Down, zbog velikog NN. Mama je prošal cijelu obradu na Svetom Duhu, poslali su je doma da je sve ok, a srce nisu pošteno ni pogledali. Tako da mama do poroda nije znala da je dijete bolesno. Hvala Bogu, danas je dečko (nakon višestrukih operacija) dobro.

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    Drago mi je da je sve ok!

    Nego, povećani nuhalni nabor može biti povezan i sa nekim srčanim greškama. Imamo malog prijatelja koji je bio pod sumnjom da ima Down, zbog velikog NN. Mama je prošal cijelu obradu na Svetom Duhu, poslali su je doma da je sve ok, a srce nisu pošteno ni pogledali. Tako da mama do poroda nije znala da je dijete bolesno. Hvala Bogu, danas je dečko (nakon višestrukih operacija) dobro.
    tada se preporuča fetalnaehokardiografija koju u Hrvatskoj rade prof. Malčić na Rebru (uz naruđbu i uputnicu) i prof. Miljan privatno.
    Iako moram reći da se prilično mali broj prirođenih srčanih grešaka može detektirati fetalnom ehokardiografijom (od ukupnog broja srčaanih grešaka) . Ali stručan ginekolog kod detaljnog pregleda u pravim tjednima i na dobrom uzv-u također može postaviti sumnju, iako je najsigurnije konzultirati dječje kardiologe koje sam navela.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    dugoselka moja beba je imala nn oko 6 mm i ustanovljena je višestruka kromosomska greška T18 udruženo s još nekom (takve se događaju "slučajno" prilikom diobe stanica); osim rezultata biopsije koje su pokazale da u preko 90% stanica postoji ta greška i uzv koji mi je sa 15tt radio dr Hafner radio je pokazao tipične malformacije za kromosomske greške, tako da sam nn ne znači ništa; dapače mojoj kolegici je bio uredan - 1mm, išla je na amnio zbog godina i tamo se otkrilo da beba ima down, a nikakve indikacije za to nije bilo; najbitnije je da ti znaš što ćeš ako rezultati ne budu dobri ( i ovo dobri-loši rezultati se može promatrati sa više strana, jer nije isto nositi bebu sa downom s kojim je moguć život ili s nekom greškom gdje se jednostavno ne zna ni ishod trudnoće i poroda a kamoli život bebe); nadam se da je rezultat uzv dobar i da će sve biti ok i iza tebe ako ti bilo što treba , tu sam
    gordana meni je Hafner rekao da ako rezultati cvs budu ok obavezno napravim ovaj pregled kod prof.Malčića koji sirius spominje, a ni taj anomaly scan sigurno ne bih propustila

  20. #20
    maca2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    635

    Početno

    [QUOTE=sirius;1858360]tada se preporuča fetalnaehokardiografija koju u Hrvatskoj rade prof. Malčić na Rebru (uz naruđbu i uputnicu) i prof. Miljan privatno.

    Samo da dodam, i dr. Lulić-Jurjević na Dječjoj bolnici Srebrnjak-također dječji kardiolog.
    Jako ljubazna,temeljita i stručna u svom poslu!
    Ide se preko zdravstvenog na uputnicu. Ja sam bila u 20. tt i idem još jednom u 32. tt (za sada sve u redu).

  21. #21
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    [QUOTE=maca2;1859005]
    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    tada se preporuča fetalnaehokardiografija koju u Hrvatskoj rade prof. Malčić na Rebru (uz naruđbu i uputnicu) i prof. Miljan privatno.

    Samo da dodam, i dr. Lulić-Jurjević na Dječjoj bolnici Srebrnjak-također dječji kardiolog.
    Jako ljubazna,temeljita i stručna u svom poslu!
    Ide se preko zdravstvenog na uputnicu. Ja sam bila u 20. tt i idem još jednom u 32. tt (za sada sve u redu).
    Točno, samo napominjem da u slučaju problema sa fetalnim srcem postoji samo jedan kardiološki centar , a on je na Rebru. To je informacija za nakon poroda.
    Zapravo sam htjela reći da ako se kojim slućajem na uzv-u fetalnog srca otkrije problem (na Srebrnjaku ili kod prof. Miljana) da se svakako prije poroda javite na Rebro, zbog planiranja prihvata i skrbi nakon poroda.
    Posljednje uređivanje od sirius : 05.04.2011. at 07:17

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    hvala svima na informacijama idem za 4tj na rebro uputio me doktor tako da ču obavljati sve pretrage kako treba.... rekao mi doktor u vž gdje ima jako dobar uzv da na srcu nema nikakvih greškica al ja ću svejedno obaviti sve pretrage... još jednom hvala i kad ću to obaviti javim vam se ...

  23. #23
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    I ja bi podijelila svoje iskustvo vezano za nuhalni nabor, nije nalik gore spomenutima, ali želim da ostene zabilježeno, možda će nekome nekad biti značajno.

    Ovo mi je prva trudnoća, bila sam trudna 10 tjedana i nekoliko dana sam se osjećala potpuno drugačije nego prijašnjih tjedana. Nakon buđenja iz jednog popodnevnog sna i vrlo čudnog osjećaja, zaključila da moram hitno na uzv samo da se uvijerim da je sve ok.
    Hitno sam otišla do dr. M. koja me ljubazno primila, beba se micala, srce je kucalo i sve je izgledalo ok, no u jednom trenutku dr. M. je rekla da imamo problem, da je nuhalni nabor velik: 2,9-3,0 mm. Pitamo koja je dozvoljena gornja granica, kaže 2,5 mm.
    Smrzli smo se, ja sam bila na rubu suza kad je dr. M. rekla da se moramo hitno dogovoriti da odem kod dr. Hafnera na CVS, da 90% nosim bebu s Downom i stalno je ponavljala da joj je žao. Kako ja ne volim u takvom stanju donositi nikakve odluke, osim toga bilo je već 7 navečer, rekla sam da ćemo prespavati i da ju nazvati sutra i javiti što smo odlučili.

    Naravno, doma smo se dohvatili neta i svašta naučili i počeli sve više sumnjati u točnost ove procjene. Odlučujemo zatražiti drugo mišljenje, zovem polikliniku Vili, nažalost za dr. Kosa treba dugo čekati, ali nude mi termin za prof. Latin sljedeći dan, jer je netko otkazao. Presretni prihvaćamo termin i jedva dočekamo sutra.

    Na početku pregleda kažemo da smo bili na UZV i da nas je nešto jako uznemirilo, prof. L. sa smješkom kaže "nemojte mi reći što, želim sama vidjeti", krenemo sa UZV i ona odmah kaže: "Vidim, nuhalni nabor vas je uznemirio." I nastavlja da je još prerano za mjeriti nuhalni nabor, da se ta pretraga radi tek za 10-tak dana. Napravila je detaljan uzv, izmjerila niz vrijednosti i sve je odgovaralo tjednu trudnoće, na koncu je rekla da je 90% sigurna da će se nuhalni smanjiti i da će sve biti ok, samo treba mjeriti u prikladnom tjednu. Nadalje, prof. L. je utvrdila ispravno trajanje trudnoće, jer ga je računala od dana punkcije (IVF trudnoća), a ne od prvog dana zadnje menstruacije, vidjela hematom koji dr. M. nije niti spomenula, te uočila još jednu gestacijsku vrećicu (još jedna beba se se "primila" i odustala), koju dr. M. također nije vidjela.

    Preživjeli smo tih 10 dana nekako, te jučer u 12+3 smo napravili kombiirani probir kod prof. L. Nuhalni je "pao" na 1,8 mm, svi ostale vrijednosti savršeno odgovaraju tjednu trudnoće, izvadili su mi krv, odnijeli smo u Vinogradsku, nalaz se stigao u roku dva sata i odličan je. Rizici su 1:1688, 1:923 i <1:10000. Jedino je dobni rizik 1:84, jer imam skoro 40 godina, ali to smo ionako znali. Tek nakon što sam dobila nalaz sam se rasplakala, valjda od olakšanja.

    Ispričavam se na duljem postu, moja, zapravo naša frustracija oko svega ovoga je jako velika, još uvijek ne mogu shvatiti kako netko može na temelju jednog parametra koji je tek indikacija za daljnje pretrage, i to naravno pod uvijetom da je taj parameter izmjeren u odgovarajućem trenutku, dati paušalnu izjavu da je to 90% Down i da moram hitno na CSV.

    Svim trudnicama želim bezbrižne trudnoće i pouzdane lječnike.

  24. #24
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    eto cure da vam javi svoj nalaz UREDAN ŽENSKI KARIOGRAM,ne mogu vam objasniti koliko sam sretna....moram se posebno pratiti na uzv jer ne znači da je beba zdrava,ali hvala dragom Bogu nema kromosomskih grešaka.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Super!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    evo curke ja sam danas bila na kontroli i reko mi doktor da je sve uredu idem za 4 tj na uzv srca bebe u zg rebro pa još to da vidim dali je uredu ....jako sam sretna daj bože da bude sve uredu...

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Mojca, ajme meni, šaljem ti veliki zagrljaj !

    Cure, super na nalazima!

  28. #28
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Drago mi je Dugoselka i Gordana da je sve OK i da su bebice zdrave!!!!

    Mojca,tvoj slucaj samo dokazuje da moramo traziti ne drugo nego i trece misljenje ako je potrebno!!!
    I kod puno banalnijih stvari se propitujemo na sve strane,a pogotovo kad je rijec o nasim bebicama!

  29. #29
    seka35 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    BOSNA I HERCEGOVINA
    Postovi
    488

    Početno

    mojca ,evo i kod mene slicna situacija! danas sam 11+6 i mjerili nuhalni nabor koji je 2,9-3 tako da je dr. predlozio da napravim markere na down . odlucili smo otici do dr. res da to napravimo ,jes sam njegova trudnica ! inace kod bebice sve ok. ali dovoljno da se covjek zabrine

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    imam jedno pitanje moram se narućiti kod dr. malčiča na uzv srca bebe koliko dugo se otprilike čeka na red molim da mi javite !! hvala

  31. #31

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    evo mene opet več sam bila kod profesora malčiča i na ultrazvuku je sve u najboljem redu sa srcem od bebe jako sam sretna i sad mogu lijepo u miru čekati kraj trudnoče.....

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj gordana 22 prvotno napisa Vidi poruku
    evo mene opet več sam bila kod profesora malčiča i na ultrazvuku je sve u najboljem redu sa srcem od bebe jako sam sretna i sad mogu lijepo u miru čekati kraj trudnoče.....
    To su jako lijepe vijesti. Mirnu trudnoću ti želim dalje.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    8

    Početno

    hvala puno nadam se da če tako i ostati...... šaljem veliki pozdrav svima

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, gordana !

  35. #35
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    evo cure nisam vam dugo javljala novosti pa ako bude nekom trebala informacija da ima zabilježeno,bila sam na srebrnjaku na fetalnoj ehokardiografiji i srčeko je ok,prošli tjedan na anomaly scanu kod dr. Kosa i kod Hafnera na Sv. Duhu jer sam htjela čut dva mišljenja i sve je ok sa bebicom osim što ima i dalje taj cistični higrom na vratu,no to su mi rekli i jedan i drugi dr. da će samo ostati zadebljanje kože na vratu čisto estetske prirode.

  36. #36
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Super, Dugoselka!

  37. #37
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Dugoselka i Gordana, pa to su super vijesti!!! Želimo vam miran ostatak trudnoće!!!

  38. #38

    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da podijelim s vama svoje iskustvo! Najprije veselje, trudna sam,onda šok u 11.tjednu trudnoće, nuhalni nabor 2,9 i objašnjenje da je moguće da dijete ima down sindrom. Isti dan otišla sam kod drugog doktora po mišljenje. On je izmjerio nuhalni nabor 2,4 i rekao da nije previše zabrinut, i da mu se čini da je zdravi dječak (baš i nije bio uvjerljiv), ali da ipak odem napravit kombinirani probir.

    Idući dan napravila sam kombinirani u poliklinici Sunce gdje sam dala oba parametra. Sa naborom od doktora 2,4 kombinirani je ispao ok, ali kad su ubacili nabor 2,9 rizik je bio 1:204 što je,kao što su mi oni objasnili jednako riziku trudnice od čini mi se 35 god, a ja imam 25. Nakon toga me doktor poslao da obavim u Petrovoj triple test. Doktor u Petrovoj je rekao da ne vjerujem privatnicima, da oni samo navlače nas trudnice da trošimo novac i da nosim prekrasnog dječaka. Napokon sam se malo smirila. Za tjedan dana došli nalazi, kad ono novi šok, nalaz 1:200. Već sam se skoro pomirila s činjenicom da nešto nije u redu!

    Nakon dugog razgovora muž i ja smo se odlučili na amniocentezu kod dr.Kosa. Nakon detaljnog pregleda doktor Kos je rekao da mu se čini da je sve ok, ali da se kod određenog broja djece s Down sindromom na ultrazvuku ne pokazuju nikakve anomalije, zato moramo čekat rezultate. Nakon najdužih 10 dana u mojem životu nazvao je dr.Kos i rekao da nosim zdravog dečkića. Najljepše riječi koje sam ikad čula u životu. Zato cure ne vjerujte previše tim testovima, jer kao što svaki doktor kaže, to je samo statistika. Meni se čini da s time samo uznemiruju nas trudnice, jer u većini slučajeva na kraju ispadne sve ok (tako je rekao i dr.Kos iz poliklinike Vili, prekrasan doktor). Kad se samo sjetim koliko su neprospavanih noći meni i mužu donijeli ovi testovi... 22.7. sam rodila prekrasnog dječaka, a na prvoj kontroli je pedijatrica rekla da je mali izuzetno napredan bebač.

  39. #39
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    eto dva dan aprije termina,čekam i ne mogu dočekati da zagrlim svoju mrvicu.

    na zadnja 2 uzv se ništa nije vidjelo na vratu,tako da se nadam da se je sve povuklo.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    dugoselka želim ti mirno čekanje (čitala sam da se ti nabori povuku ili tijekom trudnoće ili do kraja 1.godine života, uglavnom da predstavljaju samo estetski nedostatak i ne uzrokuju nikakve fizičke probleme)

  41. #41
    Dugoselka avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    35

    Početno

    19.9. stigla je moja velika debela curica,4920g i 53 cm.
    na vratu ima dosta špekeca tako da pedijatrica smatra da tu nema nikakvog higroma,samo da je debeljuškasto dijete.nakon 10 dana bili na kontroli i još se smanjilo to na vratu,više ne moramo ni dolaziti u bolnicu na kontrolu zbog toga.ostalo je sve u redu osim što je mala proždrljivica i ne može ju se nahraniti

  42. #42
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    cestitam na debeljuskici

  43. #43
    crvic avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    386

    Početno

    cestitam!!!! predivno!!!!!

  44. #44
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Čestitam !

  45. #45

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    2

    Početno

    čestitam tina na zdravom dječačiću,i meni se čini da su ti testovi da nas uznemire,mada je moj kombinirani test ok,ali dr.je taj koji forsa na amnio samo zbog mojih god.imam 39.a imam dvoje zdrave velike djece od 15 i 17,sa kojima nikakve testove nisam radila i rodila su se zdrava, sad mi usađuju crva sumnje

  46. #46

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    dugoselka od srca ti čestitam predivna, predivna vijest

  47. #47
    andream avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,524

    Početno

    Čestitam, Dugoselka!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Zanima me cijena amnia u privatnim poliklinikama.Meni je preporučen pa ako se odlučim radije bi to napravila privat

  49. #49
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj Mojca prvotno napisa Vidi poruku
    I ja bi podijelila svoje iskustvo vezano za nuhalni nabor, nije nalik gore spomenutima, ali želim da ostene zabilježeno, možda će nekome nekad biti značajno.

    Ovo mi je prva trudnoća, bila sam trudna 10 tjedana i nekoliko dana sam se osjećala potpuno drugačije nego prijašnjih tjedana. Nakon buđenja iz jednog popodnevnog sna i vrlo čudnog osjećaja, zaključila da moram hitno na uzv samo da se uvijerim da je sve ok.
    Hitno sam otišla do dr. M. koja me ljubazno primila, beba se micala, srce je kucalo i sve je izgledalo ok, no u jednom trenutku dr. M. je rekla da imamo problem, da je nuhalni nabor velik: 2,9-3,0 mm. Pitamo koja je dozvoljena gornja granica, kaže 2,5 mm.
    Smrzli smo se, ja sam bila na rubu suza kad je dr. M. rekla da se moramo hitno dogovoriti da odem kod dr. Hafnera na CVS, da 90% nosim bebu s Downom i stalno je ponavljala da joj je žao. Kako ja ne volim u takvom stanju donositi nikakve odluke, osim toga bilo je već 7 navečer, rekla sam da ćemo prespavati i da ju nazvati sutra i javiti što smo odlučili.

    Naravno, doma smo se dohvatili neta i svašta naučili i počeli sve više sumnjati u točnost ove procjene. Odlučujemo zatražiti drugo mišljenje, zovem polikliniku Vili, nažalost za dr. Kosa treba dugo čekati, ali nude mi termin za prof. Latin sljedeći dan, jer je netko otkazao. Presretni prihvaćamo termin i jedva dočekamo sutra.

    Na početku pregleda kažemo da smo bili na UZV i da nas je nešto jako uznemirilo, prof. L. sa smješkom kaže "nemojte mi reći što, želim sama vidjeti", krenemo sa UZV i ona odmah kaže: "Vidim, nuhalni nabor vas je uznemirio." I nastavlja da je još prerano za mjeriti nuhalni nabor, da se ta pretraga radi tek za 10-tak dana. Napravila je detaljan uzv, izmjerila niz vrijednosti i sve je odgovaralo tjednu trudnoće, na koncu je rekla da je 90% sigurna da će se nuhalni smanjiti i da će sve biti ok, samo treba mjeriti u prikladnom tjednu. Nadalje, prof. L. je utvrdila ispravno trajanje trudnoće, jer ga je računala od dana punkcije (IVF trudnoća), a ne od prvog dana zadnje menstruacije, vidjela hematom koji dr. M. nije niti spomenula, te uočila još jednu gestacijsku vrećicu (još jedna beba se se "primila" i odustala), koju dr. M. također nije vidjela.

    Preživjeli smo tih 10 dana nekako, te jučer u 12+3 smo napravili kombiirani probir kod prof. L. Nuhalni je "pao" na 1,8 mm, svi ostale vrijednosti savršeno odgovaraju tjednu trudnoće, izvadili su mi krv, odnijeli smo u Vinogradsku, nalaz se stigao u roku dva sata i odličan je. Rizici su 1:1688, 1:923 i <1:10000. Jedino je dobni rizik 1:84, jer imam skoro 40 godina, ali to smo ionako znali. Tek nakon što sam dobila nalaz sam se rasplakala, valjda od olakšanja.

    Ispričavam se na duljem postu, moja, zapravo naša frustracija oko svega ovoga je jako velika, još uvijek ne mogu shvatiti kako netko može na temelju jednog parametra koji je tek indikacija za daljnje pretrage, i to naravno pod uvijetom da je taj parameter izmjeren u odgovarajućem trenutku, dati paušalnu izjavu da je to 90% Down i da moram hitno na CSV.

    Svim trudnicama želim bezbrižne trudnoće i pouzdane lječnike.
    Samo da zaokružim priču, Smjehuljica ima skoro 7 mjeseci i savršeno je zdrava beba.

  50. #50
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A ja bih dodala nesto sto nisam znala u principu dok nisam dosla ovamo - izgleda da kod nas nuhalni nabor mjeri svatko tko ima ultrazvuk, a ovdje to iskljucivo rade certificirani doktori kojih, zapravo, ima jako, jako malo.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •