Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Ozljeda prsta-kako to rade naši kirurzi.

  1. #1
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno Ozljeda prsta-kako to rade naši kirurzi.

    L. je u četvrtak pritisnuo prst vratima od auta. Trenutak neopreza i brzopletosti i eto...
    S obzirom da ga je jako bolilo taj dan smo otišli na hitnu.(nismo iz ZGB).
    Nokat je zapravo bio cijeli poplavio, i na osnovu toga ništa nam nisu dali.

    Preko vikenda je cijeli prst nabubrio i u ponedjeljak smo otišli kod pedijatrice koja nas je odmah poslala na kirurgiju.

    Pretpostavljala sam da će mu nešto rezati..., uglavnom nešto što neće biti ugodno.
    Kirurg je pogledao prst i rekao sad ćemo mi to izbušiti ????
    Prljavim rukama je uzeo neku igletinu, i dok je sestra prljavim rukama, bez rukavica (ruke nije oprala kad je došla u ordinaciju), držala mom djetetu ruku on je divljački, tri put zabio tu igletinu djetetu u bolni nokat. Ja se nisam ni snašla, a jadno dijete je vrištalo da su se prozori zatresli. I kako sam bila još u šoku, nisam puno ni razmišljala o tome kako je to bilo mesarski napravljeno. Malo su mu posprejali s nečim...nemam pojma s čim, nadam se da je nešto za dezinfekciju.
    Kad sam njegovoj pedijatrici to ispričala, žena se zgrozila, a kad sama zamislim kako bi mi bilo da mi netko na živo buši bolni nokat, nisam sigurna da se ne bih onesvjestila.

    Da li je to stvarno moralo tako biti, i da li sam mogla nešto učiniti, ne znam, ali i još vrtim po glavi kako nisam pomogla svom djetetu nego sam ga kao tuka uvjeravala da to nije ništa..

  2. #2

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    mislim, zbilja - tako nesto napraviti malom djetetu....
    NE, NE SMIJE se raditi tako nikome!!!!!!

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Strmec
    Postovi
    444

    Početno

    sto naravno ne znaci da oni to tako ne rade. a rade stoga sto im kao nitko nista ne moze. naravno da je prva reakcija majke utjesiti dijete, no onda bih uprla sve sile da ta osoba tako nesto ne napravi vise nikome!

  4. #4
    kahna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Predgrađe
    Postovi
    4,362

    Početno

    ajme zaboli me trbuh od ovoga
    nevjerovatno !!!!!
    Baš mi je žao miša maloga

  5. #5
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Da bude još bolje, danas nas je pedijatrica ponovo poslala na kirurgiju da to ponove. No dijete nije dozvolilo da mu to rade ponovo, jer ga boli...što potpuno razumijem, ali bojim se da mu se ne zakomlplicira, i ne znam šta da radim. Ne mogu ga nagovoriti da to ponovo dozvoli, a nisam sigurna ni da je to u redu..

  6. #6
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Da te malo utješim sa mojim slučajem. Sebi sam stisnula palac vratima od auta, lani u 8. mj. Posve mi je poplavio nokat i bolio me prst. Išla sam svojoj doktorici, ali nisam se odlučila na kirurga. Bilo je plavo, ljubičasto, pa je počeo nokat rasti i na mjestu udara je bila rupa na sredini i kroz nju je pomalo izlazila zgrušana krv. Poanta je da je tek sada došao cijeli nokat do vrha prsta.
    Kod djece će cijeli taj proces biti brži.
    Nikakve upale, iako sam sve radila, naravno trebali su flasteri, da zaštitim tu rupu:4-5 mm. Po mom iskustvu ne trebaš ići ponovo, ali naravno da ti odlučuješ.

    Postupak doktora (da ga tako nazovem!?, jer to nije doktor) je za svaku osudu. Jadan maleni, znam kako ga je boljelo i onda mu još on to buši. Ma, nazvat ga mesarom bi bila uvreda za mesara. Mislim da bi trebalo napraviti pritužbu na njegov postupak, pa makar telefonski ili mailom.

  7. #7
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    A micek mali...bas mi je zao da je takvu grozotu prosao...

    A jel mozes negdje drugdje otic da pogledaju taj prst, kod nekog drugog kirurga, u drugu bolnicu? Em da dobijes drugo misljenje em da se malac tolko panicno ne boji.

  8. #8
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Beti3, mene brine što je prst naotekao, a te rupice su mu napravili, pa valjda bi kroz njih trebalo isto nešto izlaziti. Ne znam, danas sam kupila Octanisept, sterilnu gazu, i sad ću to redovito mijenjati, ali svejedno se bojim.

    Koksy, to je jedina bolnica i jedina dječja kirurgija u našem gradu, već danima izostajem s posla, ne po cijeli dan, ali onako po malo. U školi baš i nemaju razumjevanja. A stvarno ne može pisati. Dobio je ispričnicu od doktorice, i izričito je napisala da ne može pisati, ali učiteljica ga je danas natjerala da piše desnom rukom (iako je ljevak) jer kao šta će on njoj zabužavati.., a vjeroučitelj mi je poručio, ako ne može on neka ja mu mama napiše zadaću....?!!!

  9. #9
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    uh sva sam se naježila. zaista nemam pojma jel to tako moralo biti. možda kad bi se javila neka forumašica medicinske struke. znam da u nekim situacijama nema pomoći i da je "isplativije" istrpiti bol nego anesteziju. možda su mu mogli dati nekakav lokalni anestetik? u svakom slčaju prestrašno. nikad neću zaboraviti kad sam kao desetogodišnjakinja slomila ruku vijećali su da mi ju namještaju ili ne. jedan mladi kirurg je rekao da trebam na namještanje, a jedan stari poznati me u zadnji tren izvukao od toga. nisam ni bila svjesna kakvu bol sam zaobišla, ali zato danas imam krivu ruku u laktu zbog toganavodno, čula sam da danas djecu uspavljuju kada im namještaju kosti nakon loma. to vrištanje djeteta od bola dok su mu namještali slomljenu ruku dok sam čekala u čekaonici mi se urezalo u mozak i dan danas ga se sjećam.
    ma ja bih na tvom mjestu poslala sve kvragu, raspitala se jel ima kakav drugi način i ako to ne mora biti tako sjela u auto i zapalila za zagreb, ili gdje ti je već bliže i zgodnije.
    a u školu odi osobno i objasni nastavnicima o čemu je riječ. zaista ne znam kakvi to ljudi moraju biti da nemaju razumijevanja

  10. #10
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Eto, svaki dan nešto novo. Kako sam ja to redovito dezinficirala i mijenjala zavoj, danas se, ne znam kako, nisam bila doma, ta rupa koju su mu ranije probušili, otvorila i ono što su mu jučer htjeli raditi riješilo se samo. Ta tekućina, zapravo krv, iscurila je ispod nokta, i nadam se da će to sad biti bolje. A u školi ću sutra još morati reći učiteljici, ne želim se zamjerati, ali ako se ne borimo za vlastitu djecu, za koga će mo.

  11. #11
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Naravno da ćeš morati ponovno reći takvoj nevjerojatno neosjetljivoj učiteljici - stvarno je, blago rečeno, pretjerala.
    Tjerati malenog ljevaka da piše desnom rukom ?

    I za to da ga ne maltretira se moraš izboriti?!
    Nakon onog "kirurga" , učiteljica pa vjeroučitelj - sve sami "biseri"

    Ali, zato treba reagirati - jer ako svi puštamo, ode sve kvragu!

    Na tvom mjestu otišla bih i do vjeroučitelja, a na postupak kirurga napravila pritužbu.

    Da me krivo ne shvatiš: ni ja prije nisam bila tako borbena za sebe, ma ni u tragovima.

    Ali za dijete ću se postaviti stvarno k'o lavica.

    Mi smo ti koji ih trebaju zaštiti
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.03.2011. at 19:28

  12. #12
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    Uvijek me zzgrozi neosjetljivost ljudi u našoj okolini, od doktora, nastavnika .... prema tim malim klincima pogotovo. Kao da se od njih često očekuje da budu hrabriji i pametniji nego odrasli.
    Drago mi je što se sve počelo dobro odvijati s prstićem i šaljem ti podršku da se suprotstaviš učiteljici kad su već u bolnici sve napravili na prepad,
    Potpuno razumijem tvoja pitanja u vezi toga da li si mogla više napraviti. Imala sam borbu s bolničkim osobljem kad mi je curica imala 10. mj pa sam na kraju ipak zbog straha poklekla. Teško je usuprotstaviti se tolikom broju ljudi koji te uvjerava da si luda i da činiš štetu svom djetetu.
    Drži se!
    Pozdrav hrabrom dečkiću!

  13. #13
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    I za to da ga ne maltretira se moraš izboriti?!
    Nakon onog "kirurga" , učiteljica pa vjeroučitelj - sve sami "biseri"

    Ali, zato treba reagirati - jer ako svi puštamo, ode sve kvragu!

    Ali za dijete ću se postaviti stvarno k'o lavica.

    Mi smo ti koji ih trebaju zaštiti [/QUOTE]
    potpuno se slažem s tobom, ali u tom trenutku kad si s djetetom u bolnici i ti imaš svoje strahove u vezi djetetovog zdravlja??? ipak si tamo došao tražiti pomoć pa nije baš tako jednostavno...

  14. #14
    EvaMONA avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    681

    Početno

    nešto sam krivo napravila, ali u prošlom postu je prvi dio quote na Teicu

  15. #15
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    EvaMONA, ma da, naravno da imamo i svoje strahove za djetetovo zdravlje i pogotovo u bolnici se teško "postavljati"

    dok te cijelo bolničko osoblje uvjerava da si luda!

    Potpuno se slažem s tobom!

    Jednostavno se nađeš u "neobranom grožđu"...

    Isto mislimo : neka se suprotstavi učiteljici kad su već u bolnici sve tako napravili na prepad, ufff
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.03.2011. at 21:24

  16. #16
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Hvala na podršci. Sutra ću još porazgovarati s učiteljicom. Ne vjerujem da će shvatiti, jer je tip koji u facu govori jedno, a misli sasvim drugo, ali pokušat ću.

  17. #17
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nema neshvacanja! Ako treba unesi joj se u lice ako drukcije "ne cuje" i reci; moje dijete je ljevak, pisat ce samo i jedino lijevom rukom i vi cete to postivati! Nek prisustvuje nastavi, nek slusa, ja sam tako mjesec dana kad sam slomila desnu ruku (desnjak sam), samo sjedila i slusala. Kasnije sam pomalo prepisivala od drugih iz razreda zaostatke.

  18. #18
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    O, Bože!

    Pa kud takva osoba ode za učiteljicu?

    Oprosti, razmišljam naglas...

    Može misliti što hoće, ako je već takva, ali ne može dijete koje je ljevak tjerati da piše desnom rukom!

    Ma vjerujem da ćeš se snaći u tom "razgovoru"

    Pristojno joj možeš reći da bi zasigurno njoj (koja je odrasla i školovana i bla, bla) isto

    tako bio problem pisati lijevom rukom kao što je njemu desnom.
    Posljednje uređivanje od Teica : 24.03.2011. at 22:17

  19. #19
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    Ha, bila sam u petak i ponovno razgovarla, rezultat - engleski je pisao desnom rukom i to diktat za ocjenu....

  20. #20
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Idi ravnatelju, ne mozes dozvoliti da ti dijete toliko maltretiraju, siroce malo, em ga doktori prestravili em sad ova...ma necu je ni uciteljica nazvat, da ga traumatizira.

  21. #21
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Evo ja te doslovno molim: molim te, odi ravnatelju!

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,027

    Početno

    idi ravnatelju i traži da sazove RV i jasno im kaže da to ne smiju raditi. zaprijeti da ćeš ih prijaviti ministarstvu i agenciji za odgoj i obrazovanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •