Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516
Pokazuje rezultate 751 do 773 od 773

Tema: Popis stanovništva i izjašnjavanje po pitanju vjere

  1. #751
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Sladjanaf, uf, baš mi je ponekad nedostatna ova samo pisana komunikacija - nema neverbalne (osim smajlića) a ta

    neverbalna puuuno više "govori".

    I sad ja ne kužim zezaš li se ili bi se svađala

    A kako pravi vjernici slave Božić?

    Mogu govoriti samo u svoje ime: meni je Božić u srcu

    Ali, uopće ne zamjeram ako nekome nije - pa različiti smo.

    Zbilja nemam s tim problema.

    (Bor nekad stignemo okititi, nekad ne - ove god.npr nismo jer nam je Terr završila u bolnici s bakterijemijom; ne haramo po dućkasima bezglavo - to nam je grozno i potpuno se slažem s punticom; a meso ne jedemo nikad pa ni tad jer smo vegetarijanci )
    Posljednje uređivanje od Teica : 03.04.2011. at 18:36

  2. #752
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Citiraj sladjanaf prvotno napisa Vidi poruku
    višnja, višnja
    ne slušaš biskupe - to ti je grijeh propustom
    u hrvatskoj je katolik svaki onaj koji je kršten :bozanić:
    pa ako je za popis dovoljno da je kršten, zašto ne bi to isto bilo dovoljno i za božić?

    a s druge strane, i da nije kršten pa kiti bor, što tebi to smeta?
    nije da tebi netko nešto otima
    ti uvijek možeš ići na polnoćku, slušati biskupsku poruku protiv konzumerizma, prejedati se, raditi 8 kila kolača i u svakom slučaju biti ogorčena kakva si i svaki drugi dan

    a što da ti kažem na ovo?mora da si uzela ful puno vremena da sklepaš ovako dubokoumnu složenu rečenicu, ma bravo...sažela si sve svoje misli u ovom postu, samo se nadam da ti nije uzelo previše vremena..
    a da malo udahnete vani svježi zrak, svi zajedno?
    jer, pomutile su vam se misli od ovog silnog nadmudrivanja!
    vidim da vas dosta i zna citirati, stvarno ste si dali truda, ali ni zašto..
    Puntica...misliš da je to razlika??nemaš pojma uopće što to znači biti katolik, pa onda ne donosi takve pretpostavke.
    Posljednje uređivanje od daddycool : 03.04.2011. at 21:18 Razlog: vrijeđanje

  3. #753
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj visnja08 prvotno napisa Vidi poruku
    Puntica...misliš da je to razlika??nemaš pojma uopće što to znači biti katolik, pa onda ne donosi takve sulude pretpostavke.
    kao prvo visnja08, ne vrijeđaj me jer ja tebe nisam vrijeđala, čak te ni spomenula nisam

    možda ne znam što znači biti katolik (jer nisam muškarac), ali dobro znam što znači biti katolkinja.
    i molim te lijepo, koje sam ja sulude pretpostavke donijela?

    to što previše katolika uopće pojma nema koji je smisao božiča? ili ti misliš da svi znaju? ja mislim da ne znaju, jer svakog božića to ponovo gledam i čudim se.

    i da, mislim da nije licemjerno od ne-vjernika kad kite bor i prežderavaju se na božić, jer kao što sam već rekla, njima to nije blagdan nego praznik, i prilika da budu sa svojim obiteljima, da se malo više druže, da podijele darove

    ali to, složit ćeš se sa mnom (ili me napasti?!) nije smisao božića, i to bi svaki vjernik trebao znati. pa zašto onda puno previše katolika božić slavi samo na taj način, zašto? nije li to licemjerno?

    što TI misliš, koji je smisao božića i kako bi ga katolici trebali slaviti?

  4. #754
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    što TI misliš, koji je smisao božića i kako bi ga katolici trebali slaviti?
    Zar zbilja želiš znati?
    visnja08, drago mi je da imam priliku čitati tvoje postove, da naučim kako se pravi katolici izražavaju.

  5. #755
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj summer prvotno napisa Vidi poruku
    mi samo kitimo bor, nismo bolji prema drugima, ne mirimo se i ne oprastamo
    za to koristimo sve ostale dane u godini
    jesmo li licemjerni?
    I couldn't care less
    evo pročitaj beti što je napisala. ona je ispravno shvatila što sam htjela reći. meni se čini da bi se ti samo svađala pa izvlačiš iz konteksta.

    petarpan, krumpirić i ekipa smiješno je čitati kako prozivate druge radi licemjerja, a postovi su vam nabijeni ironijom, napadanjem i provokacijama. ne razumijem što su vam svi ostali katolici krivi ako ste se zakačili s njih par?

    visnja ja za tebe zaista nemam riječi! prestrašno!!!
    i ajd roza i višnja zaista objasnite to licemjerstvo, pliz! meni još uvijek nije jasno jer me se prozvalo da ne znam definiciju pa bih voljela pročitati ju i vidjeti objašnjenje tog licemjerstva na primjeru kićenja bora.

    ronin ubi me s onim iz mumijekak si se samo tog sjetila

  6. #756
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ne vidim di ja nekog napadam i provociram, zaista. Ako jesam, ispričavam se, ja se samo zgražam nad tim kako se netko može smatrati boljim i ispravnijim čovjekom i vjernikom od drugog?? I to pod parolom ljubavi prema ljudima.
    tO što roza i višnja pišu mi je neprihvatljivo. A muči me i prilagođavanje povjesnih činjenica. Pa ti znaš da je hrpa vjerskih običaja-od nekud preuzeto-i da im izvorni smisao nije vezan uz Boga-ama nikako. Jel nekog ko to naglas kaže to čini manje vjernikom? Ne kužim?
    Meni je jednostavno ružno kad si netko daje za pravo predstaviti da zna univerzalno ispravno, istinito i moralno i kad si daje za pravo određivati drugima kako bi trebali živjeti da bi se nečim mogli deklarirati.
    Sigurno i nad popom ima popa-pa i kad netko smatra da radi nešto ispravno-vjerojatno će se naći onaj tko će mu s pravom reći da postoji još ispravnije.

  7. #757
    visnja08 avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    326

    Početno

    Ne morate se ni groziti, ni iščuđavati s onim što pišem, jer kao prvo ne razumijete, ja svoju vjeru živim u sebi, primjenjujem je u svemu što radim, a sami sebe pokopavate s pitanjima na koja nikad nećete dobit odgovor s kojim ćete biti 100% zadovoljne, a ja upadam u ovu zamku u koju ste se sami zakopali, da dublje ne možete ni ići, a moja je greška ta što ko posljednja naivka pokušavam vjerovati kako u ljudima postoji ono jedino dobro koje Bog pruža svima, a okrećete glavu tome i u sve sumnjate i u sve jednostavno i čisto što dolazi iz katoličke vjere vi mutite, i tako ste sretni i ponosni kad vjerojatno pomislite evo na ovo mi neće sigurno moći odgovoriti, ili kad nekom uvredom mislite da ste dosegle vrhunac svoje komunikacije, ako se to tako uopće može nazvati.
    nemojte od mene tražiti da vam dajem bilo kakve odgovore, jer znam kakav odgovor ću ja dobiti, ja ću biti ta koja će dobiti opomenu a vi ćete bezbrižno nastaviti s bljezgarijama koje tu pišete..
    n.grace potrudit ću se bit što pristojnija, pa ću uredno zanemarit tvoj zadnji primitivan post, nije vrijedan odgovora.
    dorotea ako nisi do sad naučila, nećeš nikad, ali ne brini, nisi jedina.

    Sad znam kako razmišljaju isprani mozgovi, e pa nastavite dalje s nadmudrivanjem!

  8. #758
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,179

    Početno

    Nadam se da je ova opomena koju vidim zbog zadnja dva posta, ako ne, mislim da je sazrelo vrijeme za još jednu.

  9. #759
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj visnja08 prvotno napisa Vidi poruku
    n.grace potrudit ću se bit što pristojnija, pa ću uredno zanemarit tvoj zadnji primitivan post, nije vrijedan odgovora.
    dorotea ako nisi do sad naučila, nećeš nikad, ali ne brini, nisi jedina.

    Sad znam kako razmišljaju isprani mozgovi, e pa nastavite dalje s nadmudrivanjem!

    Vidim da uživaš u riječi "primitivan", a slobodno zanemari sve moje postove. Bog bio s tobom!

  10. #760
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    ne vidim di ja nekog napadam i provociram, zaista. Ako jesam, ispričavam se, ja se samo zgražam nad tim kako se netko može smatrati boljim i ispravnijim čovjekom i vjernikom od drugog?? I to pod parolom ljubavi prema ljudima.
    tO što roza i višnja pišu mi je neprihvatljivo. A muči me i prilagođavanje povjesnih činjenica. Pa ti znaš da je hrpa vjerskih običaja-od nekud preuzeto-i da im izvorni smisao nije vezan uz Boga-ama nikako. Jel nekog ko to naglas kaže to čini manje vjernikom? Ne kužim?
    Meni je jednostavno ružno kad si netko daje za pravo predstaviti da zna univerzalno ispravno, istinito i moralno i kad si daje za pravo određivati drugima kako bi trebali živjeti da bi se nečim mogli deklarirati.
    Sigurno i nad popom ima popa-pa i kad netko smatra da radi nešto ispravno-vjerojatno će se naći onaj tko će mu s pravom reći da postoji još ispravnije.
    ajd u guzicu
    odem da ti citiram post i skužim da nije tvoj nego od petarpan (a ona ima više od jednog posta koji joj mogu citirati). zašto sam ja tebe i nju pobrkala, nemam pojma, obje imate rodine avatareuglavnom ja te molim da prihvatiš moju ispriku što se tiče kritike na račun tvog pisanja.

    uglavnom slažem se s ovim tvojim postom, ali ne slažem se sa onim dijelom o iskrivljavanju povijesti. pročitaj što sam zadnje o tome napisala da se ne ponavljam.
    da porjeklo simbola nije toliko bitno koliko njihova poruka, te da nije ništa neobično da su neki poganski običaji inkorporirani u kršćanstvo. uostalom to nije nikakva tajna niti ta činjenica umanjuje ili pobija kršćanstvo. ne vidim problem?

  11. #761
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma da, nismo se skužile po pitanju običaja koji nisu izvorno kršćanski

  12. #762
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    višnja, de smanji tu ljubav prema bližnjem, doć će nam loše od tolko ljubavi.

  13. #763
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Teica prvotno napisa Vidi poruku
    Cvijeta73, neki ljudi (vjernici) su stvarno nesretni ako netko kiti bor ili "slavi Božić" a ustvari mu to suštinski ništa ne znači.

    Možda je riječ "nesretni" preteška - možda bi bilo bolje reći da im bude žao, da ih rastužuje.

    Jer je vjernicima Božić kao i Uskrs tako svet da ih onako iskreno zaboli profanizacija tih blagdana.

    Boli i mene, priznajem.

    Ali, ovo će sad malo spetljano zvučati: shvaćam da netko ne shvaća da mene to boli.

    I ne zamjeram - pa ne nanosi mi bol svjesno! Niti, ja tako mislim, uopće razmišlja da bi to nekog moglo zaboljeti.
    probaću te malo utješiti (bez ironije). ljudi kojima božić i uskrs ništa ne znače ih ni ne slave.najdoslovnije tako. u slučaju da ipak okite bor i ofarbaju jaja to je zato jer ti običaji nikad nisu bili niti će ikad biti ekskluziva neke vjere (odnosno ti i slični običaji su s nama jako dugo, uredno su se uklapali u "trenutnu" religiju-preporuka za čitanje "Puna kuća blagdana" Inoslav Bešker-ima i o boru i jajima i još koječemu).
    ono što tebi i inače vjernicima čini srž tih blagdana, nevjernici sigurno ne obilježavaju, i u tom smislu ne diraju se u ono vjerniku suštinsko i bitno, i nemogu nevjernici profanirati vjerske blagdane, to možete samo vi sami sebi napraviti. Što jedan ateist radi 25.12., na nikakav način nebi trebalo utjecati na tvoje osjećaje (dok ti ne dođe smetati da ti slaviš).
    Znaš da i u kini sad naveliko kite jelke? Nije valjda da ti smeta? Ono, ti imaš svoje i znaš što ti je bitno.

  14. #764
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    višnja ja sam zaista dobronamjerno zamolila da mi se objasni to licemjerstvo da vidim koji su to argumenti.možda si mislila upotrijebiti neki drugi izraz, ali čula sam već tu teoriju o licemjerstvu u sklopu ove tematike pa me stoga interesiraju argumenti. no ajd ako nećeš ok, izgleda da zaista nikad neću "naučiti".

    ajde dosta o tom licemjerju, sad ću uzeti metar i svima vam izmjeriti lice

  15. #765
    Teica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,274

    Početno

    Ajme meni, kaj bi me smetalo što u Kini sada kite jelke!

    Prima, za mene je baš tako kako si rekla (baš mi se to sviđa ):"Ono, ti imaš svoje i znaš što ti je bitno."

  16. #766
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    osim onog incidenta sa popisivačima koji su pravili probleme sa srbima i pravoslavcima, naišla sam i na OVO

    dakle, ukoliko netko drugi daje vaše podatke popisivaču možete te podatke provjeriti i promijeniti ukoliko smatrate da nisu točni u najbližem popisnom centru. više detalja i link na lokacije popisnih centara nalaze se OVDJE.

    nadam se da će dalje sve ići glatko.

  17. #767
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    Prema tvom postu u kojem ti se bljuje na kićenje bora u ateističkom domu, smatrala sam da jest faktor.
    Nisam znala da sve treba crtat - ne mislim da je licemjerno da kitiš bor, kiti ga i usred ljeta što se mene tiće, meni se bljuva na licemjernost koju ni jedan normalan čovjek ne može poreći, onu licemjernost gdje 364 dana u godini ne vjerujemo, ne ćinimo dobro, ne opraštamo, ali na TAJ dan svi imamo prikeljene aureole nad glavama. A onda kad pored svega toga netko njeka postojanje Boga 364 dana u godini, a TAJ jedan dan zbog djeteta ili prihvačenosti u društvu ili whatever, slavi rođenje tog istog - od toga mi je dupla muka. I ne mislim da je to dobro za dijete, mislim da se tim činom (kad roditelj ateist pristaje slaviti nešto u što ne vjeruje) dijete uči da bude licemjeran i da laže. Ja radije pustim moje nek propati 2 dana al bar će imat roditelje koji walk the talk - iz toga mislim da može puno više naučiti.

  18. #768
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Citiraj visnja08 prvotno napisa Vidi poruku
    nemaš pojma uopće što to znači biti katolik

  19. #769
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A možda su popisivači shvatili doslovno. Znate, nisu ni oni svi pametni. Oni su vidjeli primjer i misle da to tako mora biti. Što tu imaju raditi neki "slobodni mislioci" i njihovi nazivi religija.... (samo je ljudska glupost neizmjerna).

    I onda naprave novinski članak...
    jel to konkretan primjer na obuci popisivačima bio: "vjera: rimokatolička, grkokatolička i ostale?" (to je iz gore linkanog članka)
    ako je, nebi ja situaciju na popisu svalila na "pamet" popisivača. Ako su takve upute dobili, dobro su ih shvatili.

  20. #770
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da sve treba crtat - ne mislim da je licemjerno da kitiš bor, kiti ga i usred ljeta što se mene tiće, meni se bljuva na licemjernost koju ni jedan normalan čovjek ne može poreći, onu licemjernost gdje 364 dana u godini ne vjerujemo, ne ćinimo dobro, ne opraštamo, ali na TAJ dan svi imamo prikeljene aureole nad glavama. A onda kad pored svega toga netko njeka postojanje Boga 364 dana u godini, a TAJ jedan dan zbog djeteta ili prihvačenosti u društvu ili whatever, slavi rođenje tog istog - od toga mi je dupla muka. I ne mislim da je to dobro za dijete, mislim da se tim činom (kad roditelj ateist pristaje slaviti nešto u što ne vjeruje) dijete uči da bude licemjeran i da laže. Ja radije pustim moje nek propati 2 dana al bar će imat roditelje koji walk the talk - iz toga mislim da može puno više naučiti.
    one iste koji preko neta javljaju o tome kako su moderni izumi bolesni produkti konzumerizma
    live and let live-again-
    ako djeca kite bor, dodje im djeda mraz i baba ih odvede na polnoćku-kome su tu nešto lagali!?
    Poganima? coca-coli? ili poštovanju oca i majke? (jel, pustili ih mama i tata s babom na polnoćku)

    što nekog ugrožava to što ljudi slave Božić, a ne slave Veliku Gospu? Čime? Jel to nekog boli?

    nije licemjerno kad ateisti kite bor, peku kolače, poklone i jedu
    licemjerno bi bilo da idu pješačit do međugorskog križa. U biti-onda bi vjerovali u smisao toga-pa ne bi bili ateisti skroz na skroz.
    A zapravo, kad pogledaš i to, ako se oni osjećaju bolje ako pale svijeću-ono, ako ih goreća svijeća smiruje i podsjeća na prolaznost-šta to koga ima bit briga
    Al ni to ne može, jel? Moraju bit vjernici u detalje onakvi kako tamo negdje piše, inače nisu dobri ljudi-nego licemjeri. Ako ne slijede pravila koja većina ljudi očigledno-ni ne razumije.

    Uostalom, ne kužim kako si sada povezala ateiste s činjenem loših stvari svih dana osim za Božić? Kakve to ima veze s proslavom Božića-činjenica je da je Božić zapovjedni državni praznik i da ga nije loše proslavit
    I činjenica je da je dobar čovjek dobar svaki dan.
    Loš-a osobito onaj koji ne ljubi ljude oko sebe-takav je isto svaki dan.

    Jedino s čime mogu povezat to su promidžbene kampanje u kojima firme daruju svega i sve za Božić.
    Druge veze ne vidim-sad da me ubiješ.

  21. #771

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Citiraj RozaGroza prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam znala da sve treba crtat - ne mislim da je licemjerno da kitiš bor, kiti ga i usred ljeta što se mene tiće, meni se bljuva na licemjernost koju ni jedan normalan čovjek ne može poreći, onu licemjernost gdje 364 dana u godini ne vjerujemo, ne ćinimo dobro, ne opraštamo, ali na TAJ dan svi imamo prikeljene aureole nad glavama.
    da li ti hoćeš da kažeš da je činjenje dobra i opraštanje svojstveno samo onima koji veruju?

  22. #772
    sladjanaf avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,950

    Početno

    Al ni to ne može, jel? Moraju bit vjernici u detalje onakvi kako tamo negdje piše, inače nisu dobri ljudi-nego licemjeri. Ako ne slijede pravila koja većina ljudi očigledno-ni ne razumije.
    meni recimo ovo smeta
    zašto nekoga ugrožava i zašto ima potrebu prigovoriti/kritizirati/ružno gledati one koji ne žele i ne trebaju organiziranu i institucionaliziranu religiju
    uostalom, takva se nije sviđala ni Johnu Smythu
    ali, valjda tek kad osnuješ religiju i budeš oslobođen plaćanja poreza, postaneš netko i nešto - tvoja različitost je autentična i originalna. nisi samo zadnji licemjer.

  23. #773
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ošlo u kupus

Stranica 16 od 16 PrviPrvi ... 6141516

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •