Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: Ah ta plijesan!

  1. #1
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno Ah ta plijesan!

    Živimo već 3 godine u malom stanu stare obiteljske kuće....zidovi su užasano tanki i gotovo da nemaju izolaciju.
    Sav namještaj smo novi kupili kad smo ovde useljavali...i već nakon kratkog vrimena kad su došli hladni jesenski dani zidove su okupirale plijesni i gljivice...
    Svako malo moramo sa sredstvom protiv gljivica čistiti zidove i nanovo piturati_a da ne spominjem ormare i cipelare koji su vječito odzada zeleni...užas!
    No najveći problem je šta sad imamo malenog kojem je prošli tjedan tesiranje na alergije pokazalo da je upravo na plijesan alergičan...i sad vodimo još žešću bitku protiv toga...i iako odstranimo sve te gljivice i plijesni stan smrdi na vlagu.
    Stalno se pitamo odakle više....kad smo sve počistili.
    I odgovor smo dobili kad je nikidan doša majstor za mašinu (wc je minijaturan pa nam je mašina ugrađena u kutnu kužinu) i kad je on izvuka mašinu ostala sam šokirana i posramljena od sramote šta sam tamo vidila.
    Pločice su bile potuno prekrivene crnilom...i eto ti šta smrdi.
    I sad ja neznam kako da se rješim te silne vlage iza tih kuhinjskih elemenata, jer je kužina kutna i nemoze se odmakniti.
    Između nje i zida ima jedino prostora 5cm i nemogu đoger zavući u taj uski prostor.
    Ima li netko sličnog iskustva?
    Kako ste rješili problem?
    Dal se kužina može skinuti i naravno bez poteškoća ponovno vrattit na misto?
    Pomoć....ludim razbijajuć glavu kako da rješim taj problem.
    Nemožemo se odseliti u neki drugi stan jer je muž trenutačno u potrazi za poslom i nas troje živimo sa kreditom i mojim porodiljnim od 2600kn, a ovdi živimo bezplatno.
    U suprotnom bi već davno potražili bolji stan.

  2. #2
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Problem je očito u zidovima i vlazi koja kroz njih ulazi u prostor. Pretpostavljam da u nekoj mjeri mogu pomoći odvlaživači i otvaranje prozora kod kuhanja, zimi da se konstantno grije...
    Ovo uklanjanje gljivica čišćenjem je na žalost samo "kozmetička" mjera i još se bojim da ta sredstva protiv gljivica nisu tako bezopasna.
    Po meni ako ne možete riješiti pitanje izolacije stvarno bi trebali razmišljati o preseljenju jer ne vidim neko drugo rješenje- na žalost.

  3. #3
    kiki30 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,353

    Početno

    i ja ima problema s vlagom a tako reć u novijoj kući-kuhinja za poludit,tata mi je pitur pa svake godine mora farbat zidove.lani je na tržište došla neka smjesa crna ko katran,time smo premazali rubove i kutove kuhinje,gdje je vlaga izbijala i sada-vlaga je izbila po zidovima..mjesta koja smo premazili ostala su čista-točno se vidi do kud je bio premaz.sad ćemo cijelu kuhinju premazat ako treba i dva puta pa ćemo vidjet hoće li ponovo izbit...užas,žuta kuhinja s crnim detaljima

  4. #4
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    Onavi suosjećam. Mi smo imali strašnih problema s vlagom. Neku zimu nam je kroz kuću prošlo toliko ljudi da smo se osjećali ko da smo na građevinskom konziliju. I svatko je imao drugu dijagnozu za naše zidove. Isto kao i vama, propao nam je namještaj, pljesnivilo iza kuhinje, ma užas. Grozno! Sve je počelo kad smo ugradili PVC stolariju koja ne diše.
    Evo što smo mi napravili sve do sada, i ove je zime napokon stanje bilo prihvatljivo i nismo imali plijesan i gljivice:
    - na dio kuhinje gdje je vlažilo otucali zid do cigle i nanijeli propusnu žbuku, da se zid cijelo vrijeme zrači;
    - kuhinju odmaknuli od zida, skinuli stražnje stranice na kritičnim elementima i donji ivičnjak skinuli (kuhinja je dakle samo na nogarima, nema one ukrasne lajsne, to da zrak cirkulira uz zid)
    - sav namještaj koji smo mogli odmaknuli od zida;
    - kupili jaku napu sa izvodom prema van (kod nas je to na tavan) i uvijek kad kuham ju koristim;
    - tijekom tuširanja uključimo ventilator (isto je izvod na fasadu);
    - Sobu koja je imala gljivice po cijelom zidu iznutra izolirali slojem stiropora (5cm), ponovo navukli mrežicu i edelputz i otad više nema gljivica;
    - prije izoliranja te gljivice ubili nekim opakim sredstvom na bazi klora i prebojali nekom posebnom antigljivičnom bojom (nismo mi, majstori tak da ne znam kak se zove)
    Najvažnije protiv vlage jest da ograničiš količinu vlage (kuhanje, tuširanje, sušenje rublja)
    Svaki dan najmanje tri puta dobro prozračiti prostorije da se izmjeni cjelokupan zrak u prostoriji. Znači na široko otvoriti i tako ostaviti 15tak minuta.
    Eto, nadam se da ćeš nešto od ovoga moći primjeniti na svoju kući. Sretno u borbi!

  5. #5
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    iza kuhinje su pločice...one su potpuno crne od vlage i naravno pozadine kuhinjskih elemenata.
    ta crna smjesa nam moze bit od koristi u drugim prostorijama al ovde na ploćicama teško.
    otvaramo redovito posebno prilikom kuhanja, odvlaživaće smo kupili al ne pomažu nego samo prašinu skupljaju u kuhinji i hodniku.
    stvar je u tome da zbilja nemamo novaca za preseljenje i plaćanje stanarine a niti za postavljanje nove izolacije.
    zato me zanima kako bar pobrisati to crnilo iza?!

  6. #6
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj tomita prvotno napisa Vidi poruku
    Onavi suosjećam. Mi smo imali strašnih problema s vlagom. Neku zimu nam je kroz kuću prošlo toliko ljudi da smo se osjećali ko da smo na građevinskom konziliju. I svatko je imao drugu dijagnozu za naše zidove. Isto kao i vama, propao nam je namještaj, pljesnivilo iza kuhinje, ma užas. Grozno! Sve je počelo kad smo ugradili PVC stolariju koja ne diše.
    Evo što smo mi napravili sve do sada, i ove je zime napokon stanje bilo prihvatljivo i nismo imali plijesan i gljivice:
    - na dio kuhinje gdje je vlažilo otucali zid do cigle i nanijeli propusnu žbuku, da se zid cijelo vrijeme zrači;
    - kuhinju odmaknuli od zida, skinuli stražnje stranice na kritičnim elementima i donji ivičnjak skinuli (kuhinja je dakle samo na nogarima, nema one ukrasne lajsne, to da zrak cirkulira uz zid)
    - sav namještaj koji smo mogli odmaknuli od zida;
    - kupili jaku napu sa izvodom prema van (kod nas je to na tavan) i uvijek kad kuham ju koristim;
    - tijekom tuširanja uključimo ventilator (isto je izvod na fasadu);
    - Sobu koja je imala gljivice po cijelom zidu iznutra izolirali slojem stiropora (5cm), ponovo navukli mrežicu i edelputz i otad više nema gljivica;
    - prije izoliranja te gljivice ubili nekim opakim sredstvom na bazi klora i prebojali nekom posebnom antigljivičnom bojom (nismo mi, majstori tak da ne znam kak se zove)
    Najvažnije protiv vlage jest da ograničiš količinu vlage (kuhanje, tuširanje, sušenje rublja)
    Svaki dan najmanje tri puta dobro prozračiti prostorije da se izmjeni cjelokupan zrak u prostoriji. Znači na široko otvoriti i tako ostaviti 15tak minuta.
    Eto, nadam se da ćeš nešto od ovoga moći primjeniti na svoju kući. Sretno u borbi!
    Sav namještaj osim kuhinje je odmaknut od zidova.
    Kako da odmaknem kuhinju od zida...a oni viseći elementi?!
    Kupili smo i mi tu antigljivičnu citrus boju prije misec dana i prifarbali zidove spavaće sobe i mogu reći da se gljivice još nisu pojavile, bar ne na zidovima al na pozadinama ormarića jesu.
    Robu nesušimo više u stanu jer sam shvatila da i to puno utječe na stvaranje nove vlage.

    Fala puno na savvjetima....mislim da će mi pomoći za u buduće al i dalje me muči to kako da se rješim ove trenutačne nakupine iza kuhinje po pločicama_jeli jedini uvjet da je skroz odmaknem...bojim se da će se cila srušiti koliko je ovlažila. Uff!

  7. #7
    tina55 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,341

    Početno

    ja bi na tvom mjestu odmakla kuhinju, da se i sruši ima stvarno jeftinih tih ormarića (nedavno sam vidjela i gorne i donje ormariće za kuhinju za 800kn, dakle pokoji donji ormarić ne bi trebao biti više od 400kn)
    nama se napravilo malo gljivica na zidu jer smo sušili platnene pelene na radijatorima i jer nam budala od vodointaletera loše spojila vodu pa je puštalo u zid, morali smo razbijati novu kupaonu i ponovno, zid smo premazali alkoholom i prestali sušit veš unutra, zapravo samo ga dosušimo unutra, ali prvo obavezno ide van na sušenje, pa ako je loše vrijeme, kad se napola osuši ide na radijatore u kupaoni
    veš i kuhanje je najveći problem
    gljivice se više ne pojavljuju, ali fasada nam je stara i trebala bi nam nova da bismo se osigurali od gljivica, nažalost to će pričekati još neko vrijeme

  8. #8
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    U novom stanu, dogodilo nam se da je u zid od kupaone-spavaća soba puštala voda isto se je plijesan stvorila.
    Pretprošlu zimu cijelu smo zid sušili sa grijalicom... Kad bi mogla provjeriti da li gdje pušta u kuhinji...
    Imaš za kupiti nekakav parni čistač (ima i jeftinih) pa da površinu sa pločica pokušaš očistiti, a usput i dobro dezinficira.
    I da, ja bi na tvom mjestu baš sve maknula od zida , cijelu kuhinju, badava ti je ako čistić samo malo, a ostalo i dalje
    smrdi i opet se širi i opet utječe na zdravlje.
    Ako se elementi daju staviti na zid, mora postojati i način da se skinu, jel tako, a ako i ne postoji ima vrlo jeftinih
    novih solucija, ali stvarno jeftinih, pa makar da stavite nekakve police za početak tako da kontroliraš stvaranje plijesni.
    Mi na zidu u spavaćoj sobi imamo ormar bez zadnje stranice, police su prišrafane na zid, baš radi kontroliranja takvih stvari...

  9. #9
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo moj muž po ne znam koji put farba zid s gljivicama, a ja surfam za rješenjem i našla sam (na ovom forumu) stranicu:
    http://www.nanotehnologije.hr/index.aspx

    To mi je blizu i ići ću sutra istražiti što i kako i koliko to košta.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    1,048

    Početno

    staklena voda mozda

  11. #11
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo moj muž po ne znam koji put farba zid s gljivicama, a ja surfam za rješenjem i našla sam (na ovom forumu) stranicu:
    http://www.nanotehnologije.hr/index.aspx

    To mi je blizu i ići ću sutra istražiti što i kako i koliko to košta.
    ovo je skupo ko vrag...
    bilo je nekoliko tema o vlazi i plijesni na forumu
    mi smo nakon bezuspješne borbe mufakilerom, cerasitom,domestosom i inim drugim pi*darijama
    zidove očistili varikinom....
    nije do kraja ubilo gljivice i plijesan al je bar malo duže trajalo "čisto" razdoblje nego s ostalima

    što se tiče gornjih elemenata u kuhinji, ako ih možeš skinuti, očistiti i staviti na drugi zid?
    ako ne, probaj onu iza plohu pošpricat varikinom (tako smo mi zadnje strane ormara i ladičara-nema veze šta je šperploča,niš joj nebude)

  12. #12
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    kuhinjske elemente obvezno makni i počisti iza
    kad ih budeš vratila na mjesto, ostavi mjesta, nemoj ih staviti uza zid.
    to uopće nije problem, npr gornje elemente staviš na nosače, tako da budu odmaknuti jedno centmetar-dva od zida.
    gornje elemente odmakne koliko želiš, i onda na kraju radne ploče možeš staviti jednu daskicu okomit, da ti ne padaju stvari iza. obvezno pokušaj što redovitije čistiti iza elemenata

    i obavezno, obavezno, moraš bar 2-3 puta dnevno zračiti, po 10-15 minuta, da se cijeli zrak izmijeni. i ljeti i zimi.

    za vlagu je često kriva loša izolacija, ali još češće smo si sami krivi jer ne znamo dobro koristiti prostore. npr. u našoj zgradi ima 3 stana. svi su isti i svi su isto napravljeni, s istom stolarijom, istom izolacijom. u 2 stana nema nikakve vlage, plijesni. a u trećem
    u ova 2 u kojima nema vlage, uvijek je nešto otvoreno, zrači se redovito. u ovom trećem stanu je stalno sve zatvoreno, pogotovo zimi, jer imaju malo dijete pa ne žele da joj bude zima. čim uđeš osjećaš da je vlaga prestrašna...

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja nisam dala fiksirati kuhinjske elemente (osim gornjih - njih ne možeš maknuti)... ostale mičem po potrebi. jednog lijepog dana, kad budem kupovala novu kuhinju - tražit ću onu koja se da stavit na kotače. preporodila sam se otkad mi je šporet na kotačima (dala napraviti dasku ). sve što je fiksirano (ili masivno) - lako nakupi gljivice sa stražnje strane...

  14. #14
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Za ubit gljivice po zidovima je super stvar Bizon sprej. Mi imali doma živi šou u kupaonici koja je cca 1,3m x 3,5m .Iznad tuš kabine na stropu je bilo živo leglo zaraze i izgledalo prestrašno, a najgora stvar u cijelo priči je da ta "famozna" kupaona nema nikakav prozorčić niti ozračnik pa sva vlaga koja se nakupi prilkom tuširanja ostane unutra i nalovi se po pločicama i zidovima.Ma užas!!Kupio muž taj sorej, pošpricao i ubio odvratne beštije, nakon toga mislim premazao nekom emulzijom protiv gljivica, pa još i u boju ulio i sve fino 2 put prefarbao.Eto i nakon 2 godine nema niti točkice niti traga gljivicama pa je to moja preporuka definitivno za ubit beštije.A šta se tiče same vlage u stanu....ah neznam šta da kažem, vječna borba.

  15. #15
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj josipal prvotno napisa Vidi poruku
    staklena voda mozda
    ????

  16. #16
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa Vidi poruku
    ja nisam dala fiksirati kuhinjske elemente (osim gornjih - njih ne možeš maknuti)... ostale mičem po potrebi. jednog lijepog dana, kad budem kupovala novu kuhinju - tražit ću onu koja se da stavit na kotače. preporodila sam se otkad mi je šporet na kotačima (dala napraviti dasku ). sve što je fiksirano (ili masivno) - lako nakupi gljivice sa stražnje strane...
    I ja sam odlučila kako će sljedeća obavezno bit na kotače pa neće bit ovakve zajeb......

  17. #17
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Fala vam svima na savjetima..i samo da naglasim kako redovno zračimo šta znači da je očito problem u izolaciji.
    al mi je čudno šta se vlaga nakupila po pločicama...inače sam to samo po zidovima viđala.
    a recite mi kako odmakniti kutnu kužinu od zida i šta sa sifonom sudopera??? cijev će onda očito bit prekratka...joj sad kad još i vodoinstalatera budem tribala zvati...pa i on još svo to crnilo od gljivica vidi_uff sramote!

  18. #18
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Sifon možete sami odšrafiti. Nije to neki problem.

  19. #19
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    da al ako odmaknem kuzinu od zida i tako je ostavim radi boljeg cirkuliranja zraka onda ce mi očito taj sifon bit prekratak?!

  20. #20
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    sad cu ja nesto reci, ali da li je to to nemam pojma. sad mozes spojiti sifon s odvodom u zidu s cijevi koja se razvlaci kao harmonika. pa mozda da nju sad stavite? valjda kuzis sto hocu reci. i ja sam sad to prvi put vidjela kod sebe u novoj kuci.

  21. #21
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    sad cu ja nesto reci, ali da li je to to nemam pojma. sad mozes spojiti sifon s odvodom u zidu s cijevi koja se razvlaci kao harmonika. pa mozda da nju sad stavite? valjda kuzis sto hocu reci. i ja sam sad to prvi put vidjela kod sebe u novoj kuci.
    X
    Može se samo kupiti dio cijevi za sifon i "produžiti" je.

  22. #22
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    Imaš ponudu iznajmljivanja odvlaživača, koje koriste tvrtke koje grade zgrade. Mislim da je najam tog stroja oko 50 kuna po danu, ali moraš ostaviti polog. To se uključi u struju i radi po cile dane i izvlači vlagu...
    Proguglaj malo na internetu tko to iznajmljuju. Prof sa građevinskog faks ami je rekoa da se ta vlaga skuplja jer nisu kod izgradnje čekali da se zgrada lipo posuši nego su još vlažne zidove žbukali.
    Dite ti ne bi trebalo boraviti u takvom prostoru ako ima alergiju pogotovo, ne želim te plašiti, ali nadam se da su ti u alergološkoj ambulanti objasnili nastanak bronhitisa i astme.
    Odmicanje kuhinje je tu najmanji problem.

  23. #23
    miniminia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    hlebinska škola
    Postovi
    882

    Početno

    uglavnom su ti napisali sve, mufakilere i etc......
    problem Dalmacije je , vidim da si iz Makarske, je u neadekvatnom grijanju...kad biste bar imali peć na drva, drva isušuju zrak.. logično ti je da ti se nakuplja na pločicama, one ne dišu... možda ti i na zidovima nije toliki problem u izolaciji koliko u tome da žbuka , ili fasada nisu prirodni nego silikatni, pa se vlaga kondenzira na zidu koji ne diše...
    što više onih ceresita, jer iz našeg iskustva u vikendici upijaju suvišnu vlagu i zraka...i luftanja po buri...

  24. #24
    tigrical avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    RI
    Postovi
    2,925

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo moj muž po ne znam koji put farba zid s gljivicama, a ja surfam za rješenjem i našla sam (na ovom forumu) stranicu:
    http://www.nanotehnologije.hr/index.aspx

    To mi je blizu i ići ću sutra istražiti što i kako i koliko to košta.
    Ja sam ih zvala, došli su mi doma, pogledali i rekli cijenu...stvarno su skupi, ali više ne znam šta, pa ću probat.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    141

    Početno

    mi smo vlagu u gotovo novoj kući jednostavno riješili. grijanjem na drva..i sad je sve suho i toplo, gljiva nema..a bili su nam crni i zidovi i fugne i mokre i pločice i mrzila sam kad se ujutro ustanem i ugazim u vodu...
    drvo isušuje zrak i tu gljivice ne mogu opstati... sad je vlaga u kući oko 45% a bila je skoro 80%. N a isti način suproblem riješili i moja sveki i svekasr, s tim da njihova kuća nije izolirana ali od kad se griju na drvčeku nema više plijesni...
    dotad smo probali svakakva sredstva, čak smo i kupili strujni odvlaživač u metrou, ali nije pomoglo jer nam nije bilo jednako toplo u svim prostorijama..a sad se fino i grijemo, malo je zezancija s drvima, ali bolje i to nego iz dana u dan gledati kako nova kuća propada zbog vlage i iščekivati kad će sa plafona početi padati kiša....

  26. #26
    mamitzi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    1,466

    Početno

    nanotehnologijom smo obojali skoro cijelu betonsku gredu koja nam je pljesnivila od ove jeseni (imali smo vijenac pljesni po skoro svim prostorijama) i to je trenutno super. međutim jedan ćošak u potkrovlju koji je počeo pljesniviti još prve zime (znači 2008/2009 ) premazivali smo dvaput i sad je ok, ali ne baš savršen.

  27. #27
    Tinkili avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ombla
    Postovi
    88

    Početno

    poznat mi je problem, živim u prizemlju, plastična stolarija, hladni zidovi, grijanje na klimu (koja ne isušuje kao klasični radijatori ili peć na drva) zimi nemamo sunca u stanu, sva stolarija nova, a zadnje stranice kuhinjskih elemenata su mi nedugo nakon adaptacije počinjale biti zelene. Ove zime sam investirala u odvlaživač na struju, cijena cca 1500 kn(razni modeli se mogu naći - malo prosurfaj), uređaj kad je južina preko noći izvuče i po 2-3 litre vode (eto od kud svo to crnilo). Kuhinjske elemente bi ostavljala otvorenima tako da zrak cirkulira i nema "hladnih džepova". Uglavnom, ni jedne točkice na zidovima, ni jedne zelene fleke na zadnjoj strani namještaja nismo imali, prekrivači i jastuci napokon lagani, nema pljesni, svi oni ceresit i henkel su ti možda za neki manji ormar, ali bez pravog odvlaživača na struju nema rješenja, pogotovo ako imate bebača, ne isplati se trovati klorom, ovo definitivno pomaže jer višak vlage treba izvući.

  28. #28
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    mi smo nakon uvođenja grijanja i urađene fasade dobili vlagu. Fsada nije bila sa stiroporom, obična žbuka, i boja. E onda kada sam ja poludila, sve smo vanjske zidove i plafone ispod balkona obložili stiroporom 2cm, i otada ni trunčice. Tako smo rahat već 3 godine. Toplo preporučujem, nije skupo rješenje, niti izaziva puno nereda.

  29. #29
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Napomena, obložili smo zidove iznutra, u sobama, ali one koji gledaju vani.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    5

    Početno

    Mi smo rijesili problem tako sto smo uradili podnu izolaciju, izbili zid i spojili kuhinju i dnevni boravak. Na pola ( te sad ) velike sobe smo stavili pec na cvrsto gorivo ( nalik na kamin). U toku zime kad se grije otvorim sva vrata kako bi se grijalo podjednako. Vlage vise nema.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •