Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 241

Tema: popisivanje stanovništva - sva pitanja

  1. #1
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno popisivanje stanovništva - sva pitanja

    Ovako, upravo je bio popisivač kod mene i totalno me zbunio s pitanjem o mjestu rođenja! Uglavnom veli da se pod mjesto rođenja piše mjesto u kojem osoba živi a ne ono u kojem je bolnica gdje smo rođeni jer smo mi bili u toj bolnici samo par dana-kao da je takva naredba! Meni to uopče nije jasno!
    Ja recimo živim u xy selu, a rođena sam ko i sva moja generacija u bolnici u Vž i sad meni pod mjesto rođenja ide moje xy selo isto kao i mojoj mami koja je (kao i sva njena generacija i starije) stvarno rođena u tom xy selu.
    Meni nije jasno kako budu oni znali tko je stavrno rođeni u tom selu a tko ne?! očito to uopče nije važno? Ili je naš popisivač to krivo shvatio (a čni mi se da nije!)?
    Uglavnom baš me je začudilo pa me zanima dal zna tko što više o tome i da me prosvijetlite
    ili što kažu vaši popisivači?

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Pa ima logike-to je mjesto prebivališta majke kod rođenja. Meni je isto različito od MR-mada ovo drugo uvijek pišem pod MR.
    Ovo mi se čini logičnim za statistiku, odakle sam iselila da dodjem ovdje di sam sada. Nisam iz MR nego iz mjesta prvog prebivališta.

  3. #3
    smedja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    863

    Početno

    meni to izgleda cudno jer svugdje pita mjesto rodjenja (faks, posao...) i cijeli zivot pisem zg, opcina ta i ta, a nisam donedavno zivjela u zg

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    mjesto rođenja je (za potrebe statistike) ono u kojem ti je prvi put prijavljeno prebivalište, mjesto u kojem si prvo živio. nije bolnica u kojoj si se rodio zbog toga jer onda podaci o migraciji stanovništva ispadaju netočni, jer bebe masovno migriraju iz bolnica u svoja naselja .

  5. #5
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Mislim da treba napisati ono što ti stoji na rodnom listu.

  6. #6
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    mjesto rođenja je (za potrebe statistike) ono u kojem ti je prvi put prijavljeno prebivalište, mjesto u kojem si prvo živio. nije bolnica u kojoj si se rodio zbog toga jer onda podaci o migraciji stanovništva ispadaju netočni, jer bebe masovno migriraju iz bolnica u svoja naselja .
    Pa da, meni ovo zvuči logično.

    Uf, počinje me ovaj popis mučiti, kao da imam neki ispit , a ne znam sve odgovore.

    Big milky mum, koja su još teška pitanja?

  7. #7
    isvetica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ni tamo ni vamo
    Postovi
    1,656

    Početno

    Svi čemo pasti!!!! kolaca ko u priči.

  8. #8
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Pa godinama se svuda za mjesto rođenja upisuje mjesto u kome je bolnica. I to svima nama stoji u rodnom listu.
    Svima nama iz ovog kraja je rodno mjesto Rijeka, jer je tamo rodilište. Ako nekome piše neko manje mjesto u rodnom listu onda znači da im majke zbog nekog razloga nisu išle u rodilište.

    Otkud sad neka druga logika?

    Baš me zanima što će reći moj popisivač.

  9. #9
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    pa ovako-u mom kraju je MR uglavnom ST. Ali ja nisam migrirala iz ST. Inače je bitno di smo se rodili, sad mislim da je bitno za popis stanovništva odakle smo migrirali, a ne di smo se rodili. Terbali su napisat mjesto prvog prebivališta.

  10. #10
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    mjesto rođenja je (za potrebe statistike) ono u kojem ti je prvi put prijavljeno prebivalište, mjesto u kojem si prvo živio. nije bolnica u kojoj si se rodio zbog toga jer onda podaci o migraciji stanovništva ispadaju netočni, jer bebe masovno migriraju iz bolnica u svoja naselja .
    Pa je logično ako si npr. rođen u Zagrebu i prvo prebivalište ti je Zagreb.
    Al ako ti je mjesto rođenja Zagreb, a prvo prijavljeno prebivalište Ivanić grad onda je normalno da si zbunjen..
    Sve u svemu, sve zbrda zdola oko ovog popisa... Valjda su dobro educirali popisivače

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Pa je logično ako si npr. rođen u Zagrebu i prvo prebivalište ti je Zagreb.
    Al ako ti je mjesto rođenja Zagreb, a prvo prijavljeno prebivalište Ivanić grad onda je normalno da si zbunjen..
    Sve u svemu, sve zbrda zdola oko ovog popisa... Valjda su dobro educirali popisivače
    Ovako je kako sam rekla, znam s prošlog popisa, bila sam popisivač.

  12. #12
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ovako je kako sam rekla, znam s prošlog popisa, bila sam popisivač.
    ne sumnjam ja u tvoje tvrdnje već zbiljam nisu normalni...Iz pitanja u pitanje dobijam dojam da je netko nešto jako loše preveo sa engleskog

  13. #13
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    A kaj se ti popisivači najave ili...?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    ne sumnjam ja u tvoje tvrdnje već zbiljam nisu normalni...Iz pitanja u pitanje dobijam dojam da je netko nešto jako loše preveo sa engleskog
    pa gle, moguće je.
    meni se na prvi pogled popisnica učinila jako slična onoj od prije 10 godina.
    nemam nejasnih pitanja.

  15. #15
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Koliko sam ja shvatila prvi put samo dođu i ako ne zateknu nikoga od ukućana ostavljaju obavijest kada će biti slijedeći termin te broj kontakt telefona, ukoliko ti slijedeći predloženi termin ne odgovara da ih možeš kontaktirati i dogovoriti se

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj ana.m prvotno napisa Vidi poruku
    A kaj se ti popisivači najave ili...?
    mislim da se ne najave, nego ako te ne nađu doma ostave ceduljku kad će opet doći.
    trebali bi probati bar dvaput, ali u njihovom je interesu popisati što više osoba jer su plaćeni po popisnici.

  17. #17
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Pa evo recimo pitanje vjere nije dobor sročeno, pitanje oko mjesta rođenja, pitanje br.9 ako te nema doma pri popisu ideš na pitanje broj 10, koje bi mi imalo smisla jedino ukoliko sam duže odsutna iz bilo kojeg razloga pod pitanjem 11.a ne samo zato jer me od 8-16 nema doma dok sam na poslu.

    Možda nije nužno da to svatko tko ne sudjeluje u popisu kao kontrolor ili popisivač shvaća ali se zato nadam da popisivači objasne ljudima pitanja ili ćemo opet dobit gulaš

  18. #18
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Meni je logičnije (onako... nevezano za kako je bilo prije, a kako je sad) da je mjesto rođenja ono di si prebivao kao beba i dijete, bez obzira u kojem je gradu bila bolnica di si se rodio, ali ono.. nemam ja pojma o pojmu što statističare zanima.

  19. #19
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ništa ništa, zbunila sam se...
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 01.04.2011. at 13:19

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    ZG,R. Pešćenica
    Postovi
    2,191

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa Vidi poruku
    Pa evo recimo pitanje vjere nije dobor sročeno, pitanje oko mjesta rođenja, pitanje br.9 ako te nema doma pri popisu ideš na pitanje broj 10, koje bi mi imalo smisla jedino ukoliko sam duže odsutna iz bilo kojeg razloga pod pitanjem 11.a ne samo zato jer me od 8-16 nema doma dok sam na poslu.

    Možda nije nužno da to svatko tko ne sudjeluje u popisu kao kontrolor ili popisivač shvaća ali se zato nadam da popisivači objasne ljudima pitanja ili ćemo opet dobit gulaš
    pitanje br 9-misli se da li si doma (u naselju popisa) na dan 31.03. u 24:00. Taj trenutak je određen kao kritični trenutak popisa odnosno svi podaci koje daješ odnose se na kritični trenutak.

  21. #21
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    super gita, hvala...
    (vidiš kako ta pitanja izgledaju nekome tko nije prošao edukaciju )

  22. #22
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    mjesto rođenja je (za potrebe statistike) ono u kojem ti je prvi put prijavljeno prebivalište, mjesto u kojem si prvo živio. nije bolnica u kojoj si se rodio zbog toga jer onda podaci o migraciji stanovništva ispadaju netočni, jer bebe masovno migriraju iz bolnica u svoja naselja .
    e sad mi je malo jasnije-ima smisla, ali možda je pitanje trebalo onda drukčije zvučati-kao prvo prebivalište ili što već
    jer ovako to baš i nije istina kad ja velim da sam rođena u tom selu a nisam, ne?
    al dobro, njima bude valjda imalo smisla

  23. #23
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Jel ima negdje na netu popis tih pitanja? Jel stvarno pitaju za kvadraturu pojedinih prostorija?? Jer ako dodu ujutro ja cu morat dat podatke i za nas i za svekije i ne znam kako da se pripremim, sta sve moram znati...

    A ovo za mejsto rodenja...nema mi smisla, cijeli zivot govorim i pisem da sam rodena u Brezicama (zato me i zezaju da sam slovenka ) iako tamo nisam nikad zivjela.
    Bas kako je Pcelica Mara rekla, ispit za koji nisam ucila...

  24. #24
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku

    Big milky mum, koja su još teška pitanja?
    he he nema teških pitanja
    samo par malo zbunjujučih! recimo ja sam nezaposlena, pa na pitanje dal tražim posao odgovorih da ne (jer budem uskoro rodila) a nigdje se ne upisuje dal sam trudna
    ili što, nego je ispalo da sjedim doma i boli me đon za posao...
    al opet-očito to nije ono što njih zanima pa nema pitanje-dal ste trudni-ma ne znam-ništ strašnoga ali ne sviđa mi se činjenica da ispadam neradnik

    i nije mi se najavio popisivač! mislim da ostavi neku obavijest ako nikoga nema!
    uglavnom sve skupa dugo traje! Puno pitanja ima!

  25. #25
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    je pita za kvadraturu kuće, kuhinje i za oranice, vočnjake, maslinike

  26. #26
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    i još da velim ako vam pomogne da si pripremite oib ili broj osobne od svih koji žive s vama jer to moraju popisati pa da vam ne dolaze više puta

  27. #27
    jennifer_gentle avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    2,622

    Početno

    Citiraj big milky mum prvotno napisa Vidi poruku
    je pita za kvadraturu kuće, kuhinje i za oranice, vočnjake, maslinike
    Jel možeš to onako, odokativno, ili moram tražiti papire od stana??

  28. #28
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    meni je upravo bio ali sam si samo mamu popisala pošto je ona jedina na ovoj adresi. ugl, on mi je pak rekao da je mjesto rođenja mjesto bolnice, a mjesto gdje je mama tad živjela u biti to prvo prebivalište.

    kvadrati kuhinje su recimo bili odokativni, ali vjerujem točni
    Posljednje uređivanje od plashljivo_pile : 01.04.2011. at 14:21

  29. #29
    Juroslav avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Agram - centar, jug i negdje između
    Postovi
    1,509

    Početno

    pred sobom imam popisnicu

    pitanje broj 14 glasi "Mjesto rođenja osobe"
    pitanje broj 15 glasi "Mjesto stanovanja majke u vrijeme rođenja osobe"
    logično: na pitanje broj 14 se odgovara mjestom u kojem je osoba zaista i rođena (gdje je bilo rodilište)
    pogotovo što postoji i pitanje 16 "Živi li osoba neprekidno od rođenja u naselju popisa?"

    glede kvadrature:
    kod stanova se traži ukupna kvadratura stana i posebno kvadratura kuhinje

  30. #30
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    to bi značilo da je moj ipak krivo mene popisao! ( a i ostatak sela!)

    ja sam za kvadrate isto rekla okruglu brojku ali mislim da nisam pogriješila više od 1-2 kvadrata!

  31. #31
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ovo što juroslav kaže ima skroz smisla

    ako je i na prošlom popisu, kako gita kaže, trebalo napisati zapravo mjesto prvog prebivalšta, ja sam dala krive podatke, jer je pitanje bilo: mjesto rođenja. a rodila sam se u prvpj bolnici koja, naravno, nije bila u mom mini gradu

  32. #32
    Nikolina_S avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    68

    Početno

    Šta bi se tek onda za moju majku reklo.. ona se rodila u Osijeku a cijeli život živi u Zagrebu, slučajno se tamo zatekla kad se rodila i svugdje joj je mjesto rođenja napisano Osijek a ne Zagreb. I kaj bu sad trebala napisat Zagreb? Baš čudno..

  33. #33
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam bila do danas uvjerena da pod naselje stanovanja upisujem zagreb (guglala neki dan zagrebacka naselja)
    ali jutros bila s iv. na jednom pregledu i na povijesti bolesti mu ispisalo naselje: sljeme
    otkud sad sljeme?

  34. #34
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    dokad navecer popisivaci popisuju?
    idem sad doma mrtva umorna u krevet, samo da mi ne zazvoni

  35. #35
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    koliko pitanja ukupno ima?
    ako ja budem morala davati podatke za sve četvoro, objesit ću se!

    mi smo prijavljeni kojekuda, što zbog upisa u školu, što u vrtić...
    kako se to rješava?
    trebaju li ih oni kojd kojih smo prijavljeni poslati na našu pravu adresu ili mi moramo nekamo ići?

  36. #36
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa Vidi poruku
    dokad navecer popisivaci popisuju?
    idem sad doma mrtva umorna u krevet, samo da mi ne zazvoni
    sad na vijestima rtl-a
    od 08-20/22h...ovisi o volji popisivača i ljudi :/

  37. #37
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije važno gdje ste prijavljeni, važno je gdje stanujete kao kućanstvo, ako ste jedno kućanstvo i zajednički trošite. apricot, ako popisivač vrijedi, za čas će on to obaviti.

    Popisivač se ne najavljuje, ide određenim redom, najavit će se samo ako nema nikog doma.

    Mjesto rođenja je baš to- mjesto u kojem ste se rodili. Ako u bolnici, onda mjesto bolnice. Ako ste došli iz rodilišta u mjesto popisa, znači da se niste selili. U tome je razlika. Rođen u drugom gradu, ali nema migracije.

    Očito nisu svi dobro slušali na predavanju, ali kad dođe do kontrolora, vidjet će nelogičnost i možda ga vratiti da ispravi. Ako je kontrolor dobro slušao na predavanju.

    Trebali bi u zadnju obitelj ući do 7 i 15 navečer.

    I ponudite im kakav keksić, kolač, sok, kavu. Stvarno puno rade za svojih 6 kuna po osobi.

  38. #38
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    mislim da ima oko 40 pitanja za svaku osobu u kučanstvu! al neka pitanja se preskoče pa ide malo brže, ali ipak traje.
    ako vas je više (ko nas 5 u istoj kući ali smo odvojeno) da znate ono bitno jedni o drugima-tipa škola, posao i slično pa da ne trebaju svi biti doma
    meni je čak bilo zanimljivo odgovarati na sve to! Osim ovog što me zbunilo

  39. #39
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ima li netko popisnicu koju bi mi mogao poslati mailom? Ona na Zavodu za statistiku ne radi, a povrh svega sam jos na poslu gdje mi je pola stranica blokirano ili u banani.

    Pokusavam mami olaksati posao pa se trudim naci sva pitanja i dati joj odgovore.

  40. #40
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ako ti se nitko još nije javio ja ti skinem i pošaljem

  41. #41
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

  42. #42
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Upravo mi je brat poslao. Hvala!

  43. #43
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kad vec ispitujem... Je li odgovor na 22. pitanje, o najvisoj zavrsenoj skoli iliti postignutom obrazovanju ono o fakultetima, umjetnickim akademijama, sveucilisnom studiju, itd, kad je rijec o cetverogodisnjem VSS-u (predbolonjskom, jel)?

  44. #44

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj gita75 prvotno napisa Vidi poruku
    mjesto rođenja je (za potrebe statistike) ono u kojem ti je prvi put prijavljeno prebivalište, mjesto u kojem si prvo živio. nije bolnica u kojoj si se rodio zbog toga jer onda podaci o migraciji stanovništva ispadaju netočni, jer bebe masovno migriraju iz bolnica u svoja naselja .
    Pa zašto onda mojoj djeci kao mjesto rođenja u rodnom listu piše Zagreb? Naime rođeni su u bolnici u Zagrebu a prebivališe je drugi grad.

  45. #45
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kad vec ispitujem... Je li odgovor na 22. pitanje, o najvisoj zavrsenoj skoli iliti postignutom obrazovanju ono o fakultetima, umjetnickim akademijama, sveucilisnom studiju, itd, kad je rijec o cetverogodisnjem VSS-u (predbolonjskom, jel)?
    jest

  46. #46
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    apricot uopće nije bitno što tebi piše na osobnoj da si npr. u jarunskoj 10, a ti živiš u teslinoj 4.
    popisuje se zatečeno stanje
    tebe popisivač neće pitati adresu iz osobne
    osobna mu treba zbog broja ako nemaš oib
    dakle, vi ste svi članovi kućanstva u svojoj kući
    i to je jedino relevantno

  47. #47
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    Beti slažem se s tobom!

  48. #48
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    a na osnovu cega je sastavljen popis po kojem popisivaci idu? po adresama ili po prijavljenim osobama na adresama?

    na koga se konkretno odnose one kazne? na vlasnika nekretnine, na osobu koja je prijavljena na toj adresi, a nije se javila za popis, ili je to obicno zastrasivanje?

    jer ja cu se nacrtat za popis na drugoj adresi, na kojoj trenutno ne zivim, ali sam tamo prijavljena i zbog nekih razloga cu se ici tamo popisati. u ovom stanu u kojem zivim se na kraju nitko nece popisat, jer je logicno da mm i dijete budu sa mnom. plus, mm je prijavljen na trecoj adresi na kojoj se isto nitko nece popisat.

  49. #49

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa Vidi poruku
    a na osnovu cega je sastavljen popis po kojem popisivaci idu? po adresama ili po prijavljenim osobama na adresama?

    na koga se konkretno odnose one kazne? na vlasnika nekretnine, na osobu koja je prijavljena na toj adresi, a nije se javila za popis, ili je to obicno zastrasivanje?

    jer ja cu se nacrtat za popis na drugoj adresi, na kojoj trenutno ne zivim, ali sam tamo prijavljena i zbog nekih razloga cu se ici tamo popisati. u ovom stanu u kojem zivim se na kraju nitko nece popisat, jer je logicno da mm i dijete budu sa mnom. plus, mm je prijavljen na trecoj adresi na kojoj se isto nitko nece popisat.
    Bojim se da će se porezni organi razveseliti na tvoju situaciju s nekretninama. To je očiti cilj ovog popisa- vratiti što prije uloženu lovu u posao s popisom i nastaviti ubirati porez.

  50. #50
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa Vidi poruku
    Jesam ja luda il ja tu ne vidim pitanja o kvadraturi?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •