Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: da li tata može u predrađaonu??

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    66

    Početno da li tata može u predrađaonu??

    kaže doc da bi trebala ovaj vikend..najkasnije ponedjeljak..kako je i tata mislio prisustvovati tom velikom događaju a danas su mi rekli da ne smije u predrađaonu već samo u rađaonu..zanima me da li je to istina??najbitnije da bude uz mene i to vrijeme prije samog poroda!!!molim pomozite..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Koliko je meni poznato npr u Petrovoj , tate nemogu u predrađaonu, obzirom da u predrađaoni nema boxeva. Tamo su kreveti jedan do drugog koji nisu odvojeni nikakvom pregradom /zastorom i bilo bi malo neugodno za druge žene da nečiji suprug tamo stoji . Sve žene su u spavačicama ponekad kratkim , ispod naravno gole i tu se žene pripremaju za rađaonu/porod. Stoga jedino u boxu u rađaoni smije biti suprug sa svojom ženom jer su tamo sami tj.sa osobljem. Naravno suprug mora proći tečaj i imati potvrdu. Ponekad i boravak u boxu može biti naporan za supruga jer zna trajati 12 sati pa možda i nešto više dok se žena ne porodi a ako bi još bio u predrađaoni onda bi mu stvarno trebao i topli obrok i krevet i novine 8)
    Ponekad se ukoliko nema mjesta u boxovima dogodi da se žena i porađa u predrađaoni.
    U praksi je / tako kažu/ ukoliko porod traje dugo, da suprug može ali i nemora izaći vani , popiti kavu, pojesti sendvič i kada dođe vrijeme poroda , zamoli se glavna sestra da se na mobitel/telefon pozove suprug i da prisustvuje izgonu i tako bude podrška svojo supruzi. U boxu je vrlo vruče radi topline koju beba mora imati kada izađe vani, nema ni zraka kako treba, stoga osvježenje/prskanje vodom iobro bi došlo i supruzi i suprugu . Suprug neka uzme limun radi osvježenja.

    Puno sreće Vam želim i uživajte koliko god možete u tom jedinstvenom trenutku

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Zapravo trebas imati pravi tajming i izbjeci predradjaonu, i uletit odmah u box.
    Zelim ti lagan porod!

  4. #4
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    na SD isto se ne može u predrađaonu

  5. #5
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Hvala Bogu pa u Osijeku suprug može biti i za vrijeme trudova s tobom.Pa meni je tad i najviše trebao.Da izdržim svaki trud.Stvarno mi je to puno značilo.I tako sam izgon traje kratko, a i mislim da je to i njima veći doživljaj nego doći samo na sam izgon(bar je mom bilo).

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ko što kaže marta, treba imati dobar tajming
    ja sam odmah nakon klistiranja išla u box i MM je bio sa mnom sva 4 sata koliko je trebalo da se zarči probije van
    e, da, u petrovoj je to bilo...

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Ne znam u kojoj bolnici rađaš, ali na SV. Duhu muž ne može u rađaonu iz razloga koje je već objasnila Marinela, ali ti na SD ne treba nikakav tečaj da bi muž bio u rađaoni.
    Ako ti bude sve u redu probaj što duže biti doma i onda ići u bolnicu, pa ćeš brzo u rađaonu s mužem.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    66

    Početno

    jucer kontakcije svaka 2h??cijeli dan bolovi u križima..mislila krenulo.i onda se oko 22h smirilo..lijepo prespavala noć,nakon dugo dugo vremena i sad zbunjena..stvrano bila uvjerena da ću danas ugledati svoje djetešce (termin sutra!!)...šta vi mislite??pozdrav najveći i hvala vam..
    i još nešto..kako razaznati prave trudove od lažnih???jučer učestali i u pravilnim razmacima...pusa svima

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    42

    Početno

    Kod mene su ti pravi bili puno jači od lažnih. Lažni su isto bili u pravilnim razmacima, ali nisu jako bolili, kad su krenuli oni pravi znalas da je to to.
    Kod lažnih me bolio samo trbuh, a kod pravih sve od trbuha, križa i spuštalo se u noge.
    Samo ti odmaraj, ovo jučer ti je bila priprema.
    Šaljem puno vibri da ti sve brzo prođe.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    66

    Početno

    najgore ovo vrijeme prije..u takvom iščekivanju da mi se jednostavno ništa ne radi..sjedim i čekam..svi na iglama..glupi telefoni koji stalno zvone(kao šta nisam sinoć..pa mjesečeva mijena je bila..MORALA SAM)..i ono glupo razočarenje kad ću više...lako njima svima..idu mi svi skupa na živce..hvala bogu da imam ovaj forum da mi odmori živce i podijeli brige..hvala vam svima

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    148

    Početno

    znam da si nestrpljiva i znatizeljna i ja sam bila - pregulala termin samo 2 dana - 2 dana ko 2 godine :D

    probaj se opustiti se i uzivaj jos ove zadnje dane s svojim trbuscicem - poslije ce ti falit :D - ja znam da meni fali

    javljanje na telefone prepusuti nekom drugom, snimi poruku na sekretarici "ne - jos nisam"....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •