Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: prosječno spavanje bebe

  1. #1
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno prosječno spavanje bebe

    Zanima me koliko u prosjeku spavaju vaše bebe? Moj N. će za koji dan imati puna 2 mjeseca i nekako mi se čini da previše spava.
    Evo npr. sinoć je zaspao u 24,00 i spavao sve do 15,00 s tim da bi svako 3-4 sata zakmečao zatvorenih očiju, brzinski mu promjenim pelenu bude budan 2min., onda ciki zatvorenih očiju 10-15min. i nastavi spavati. Od 15,00 do 17,30 je bio budan, malo sam ga vozila u kolicima na taraci ispred kuće, pa smo se igrali, smijao se, "pričao", papao i spavao od 17,30-18,45. Kad se probudio, malo je gugutao tati i gledao mobil, pa ga je tata nosao po kući i zaspao mu je na rukama oko 20,45. Probudio se oko 23,00 i bio budan pola sata, mjenjali smo pelenu, malo gledao rukice i opet zaspao i spavat će sve do jutra.
    Kad se sve zbroji i oduzme bio je budan samo 5 sati, a spavao 19.
    Jeli se vama to čini previše spavanja??
    Inače kad je budan jako je zainteresiran za svoju okolinu, puno se smije, guguće, maše rukicama i nogicama, obožava mobil, promatra svoje rukice, a kad mu se prispava obavezno mora cikit inače ne može baš lako zaspat na rukama, a da ne govorim sam.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    evo jednog linka..

    spavanje s 2 mjeseca

    ja mislim da je to stvarno individualno, a i sama kažeš da je bebica vesela kad je budna. dakle-ništa joj ne fali!
    a bar se i ti možeš naspavati!

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    A to se ti nama samo hvališ, jel da?

    Što bi mnoge žene (uključujući i mene) dale da su i njihova djeca takva.

  4. #4
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    E, da se bar hvalim sa spavanjem u komadu . Ajde, noć i nekako, ali preko dana se budi svako pola sata, plače zatvorenih oči i ako ne dobije ciku vrišti iz petnih žila, tako da sam uvijek stand by.

  5. #5
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    arijana, ista stvar je bila i kod nas doduse prva tri tjedna. ja sam cak jednom dosla do brojke od 21 sat taj dan!! zato je nakupio skoro 2 kg u samo mjesec dana. to spavanje se polako prorijedilo oko drugog mjeseca da bi preslo u gotovo nikakvo spavanje tokom dana. sada spava ako ga nosim u marami, vozim u autu ili drzima na rukama, u suprotnom ospava 15-ak minuta 2-3 puta. ma, stalno se to mijenja.

  6. #6
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Blago tebi,

    moj spava veliki dio dana a po noći je skoro cijelu noć budan i plače,

    bez obzira što je presvučen, podojen, podrignuo

    Duboko se nadam da će to uskoro doći na svoje jer beba ima tek 12 dana ali mi je svejedno malo čudan taj ritam

  7. #7
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Blago tebi,

    moj spava veliki dio dana a po noći je skoro cijelu noć budan i plače,

    bez obzira što je presvučen, podojen, podrignuo

    Duboko se nadam da će to uskoro doći na svoje jer beba ima tek 12 dana ali mi je svejedno malo čudan taj ritam

  8. #8
    pipi1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    380

    Početno

    Blago tebi,

    moj spava veliki dio dana a po noći je skoro cijelu noć budan i plače,

    bez obzira što je presvučen, podojen, podrignuo

    Duboko se nadam da će to uskoro doći na svoje jer beba ima tek 12 dana ali mi je svejedno malo čudan taj ritam

  9. #9
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Tako je meni bilo od prvog dana s mojom curicom. Tek sa 6 mjeseci bi zaspala u 24,00, a do tad joj je "dan" bio do 04,00.

    Evo baš sam prije 3 dana počela zapisivati kad se budi i koliko dugo je budan i onda moj sinko se probudi u 02,00 i bude budan do 08,30 kao "Evo ti sad, pa upiši kad ti je malo"

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Moj Josip ima devet mjeseci i u prosjeku spava po danu jedan do jedan i po sat,a po noći u prosjeku se budi 4-7,8 puta.Kome da se ja žalim?

  11. #11
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    ajme, koka! a ja si sve mislim da ce zach do 6 mjeseci doci na jedno budjenje po noci. ako je suditi po tvom josipu... nece jos dugo on prospavati noc!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ajme, koka! a ja si sve mislim da ce zach do 6 mjeseci doci na jedno budjenje po noci. ako je suditi po tvom josipu... nece jos dugo on prospavati noc!


    Mi smo zadnji mjesec na otprilike 5 buđenja noću - a navršio je godinu dana!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Jarun
    Postovi
    296

    Početno

    Moja curka ima 16dana. Pocela sam zapisivati kad se budi i koliko spava. Uvijek u drugo vrijeme pocne plakati pa ne znam da li su grcevi ili sta joj fali...najede se, promjenim pelenu, nije joj ni zima ni previse toplo, ali ona zna kricati i po 3, 4 sata i tada se svim snagama bori da ne zaspi a vidi se da je totalno umorna. Nosim je cijelo vrijeme dok je u toj fazi i ponudim siku svakih 20-tak min i onda je to takvo zivcano sikanje, grebe i mene i sebe. Psihicki me ubije to plakanje i ne znam sto da napravim.Dokle ce to trajati, zar stvarno mora toliko plakati.Svi kazu caj od komoraca ako su grcevi, ali samo dojim i nisam bas za to da joj dajem bilo kakve cajeve....

  14. #14
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Isto je tako bilo i s mojim N. prvih mjesec dana i to večinom prije noćnog sna. Neće na ruke, ciki par minuta, stenje sa cikom u ustima, nateže se, pocrveni, počne se derat (taj plač bi baš opisala kao deranje, a ne plakanje). Inače ne vjerujem u te grčeve kao problem probave, pogotovo što se to kod njega javljalo prije noćnog sna i vjerovatno mu je trebalo više vremena da se opusti a pogotovo što im je kad su tako mali, nezreo živčani sustav, vrištanje i plakanje im pomaže da se lakše riješe napetosti. Također sam primjetila da kad bi preko dana htio spavat (a zaspo bi jedino dok bi sisao), a ja ga uzela u ruke i nosila, on bi se razbudio i onda bi postao još nervozniji i uveče bi reagirao još burnije. Uvijek kad bi preko dana udovoljavala svakom njegovom prohtjevu, dakle reagirala prije nego se rasplače, onda bi i uveče bio puno mirniji i lakše zaspao. Sad ima 2 mjeseca i rijetko kad ima te takozvane grčeve.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    272

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    ajme, koka! a ja si sve mislim da ce zach do 6 mjeseci doci na jedno budjenje po noci. ako je suditi po tvom josipu... nece jos dugo on prospavati noc!
    Ma pusti me već pucam po šavovima i stalno se pitam ima li tome kraja.Ponekad mi se čini da ću poludit od muke i umora koliko ne voli spavati.To ti je ono ne daj Bože da se što propusti!

  16. #16
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj koka prvotno napisa
    To ti je ono ne daj Bože da se što propusti!
    da znam! zach-u su tek 4 mjeseca a vec zvjernja svuda okolo. jucer ga izvedemo u setnju i mislim zaspat ce odmah. vani -5C, ja mu nikada ne prekrivam nosic, tako da udise malo hladnog zraka a i da brze zaspe. zaspao je tek nakon 40 minuta!!! za ne povjerovati, samo je "sarao" okicama llijevo-desno.

  17. #17
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    Ni LUKA baš ne zaspe tako brzo u šetnji tek nakon nekih po sata sat ..spava se njemu al se bori da ne sklopi oće jer se boji da će propustit štogod zanimljivo

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    Moj Filip nece da spava kod kuce,al cim promolimo nos vani on spava sta bi se reklo"ko beba" :D

  19. #19
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    noa preko dana odspava pola sata i to je to,navečer zaspi u 20 h,i spava do 5 onda malo jede i produži do 8

  20. #20
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    noa preko dana odspava pola sata i to je to,navečer zaspi u 20 h,i spava do 5 onda malo jede i produži do 8
    samo pola sata!? pa, jel ti nije nervozan preko dana? super sto prespava cijelu noc!

  21. #21
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Što je sad ovo, tražila sam da me netko utješi da je 18-20 sati spavanja dnevno za bebu od 1,5-2 mjeseca normalno, a vi tu pričate kako su vam bebe stalno budne

    Ali evo da se i ja "pohvalim" - počeo je spavati puno manje zadnjih par dana. Jutros je od 7,30-15,00 spavao samo 2x i to prvo 1h, a drugi put 10 min. Cijelo vrijeme je bio super raspoložen, cikio, "pričao", smijao se, čudio se svojim ručicama, pokušavao dohvatiti meda kojeg sam držala poviše njega (i uspio se rukovat s njim :D ), dok je bio na stomku pravio je mini sklekove i vrtio nogama kao da će propuzat :shock: , pa smo išli u šetnju, ma divota, baš sam uživala.. moja beba se "probudila", a skoro sam pomislila da će prespavati svoj razvoj

  22. #22
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    moja beba se "probudila", a skoro sam pomislila da će prespavati svoj razvoj
    he,he... tako sam i ja, mucila pedijatricu pitanjima sto nije u redu sa mojom bebom kada spava 20 sati dnevno!! a sada, se ja mucim sa pitanjima "sto nije u redu sa mojom bebom kada nece spavati ni danju ni nocu"! sve prolazi, sve se mijenja....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •