Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 67 od 67

Tema: "Znoje" li vam se prozori?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj dinotinleon prvotno napisa
    moj mali ima 9 mj. ima astmu .ustanu imamo dosta vlage .cula sam da je ionizator bolji nego ovlaživać dali tko ima to i kako je zadovoljan s tim.
    Pa ako imas dosta vlage netreba ti ovlazivac.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    56

    Početno

    ima li tko da mi odgovori ili da mi savjetuje

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    56

    Početno

    znači ionizator to sam čula da je za asmatičare

  4. #54

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    ja bi ti savjetovala da se prvo riješite vlage, ako ti je dijete astmatično
    nema većeg problema od toga
    astmatičarima pogoduje suhi i umjereno topli zrak
    zabadava vama super ultra zdravi negativni ioni kad je sve vlažno
    imate li i plijesni po zidovima?

    zanima me što si čula u vezi ionizatora i astme

  5. #55
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    Mislim da ne pogoduje suhi zrak astamticarima, nego optimalno vlazan, ne prevlazan. Suh zrak nije dobar ni za koga. Ili ja zivim u totalnoj zabludi? :?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    nisam mislila suhi tipa sahara
    već suši od uobičajenih preporučljivih 50tak%

    nama su ovlaživač (ne oDvlaživač!) i inhalator dvije najpropalije investicije u kući
    ne smijem L. čak niti kupati, samo tuširati, robu također ne sušim po radijatorima
    suhu sluznicu vlažimo ispiranjem fiziološkom i to je to
    neću sad još više OT, ali astmatičarima vlažni zrak ne paše, dovoljno imaju sluzi u bronhima i bez dodatnog vlaženja

  7. #57
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    A tako. Znaci definitivno ipak suh zrak, jer ispod 40 posto se smatra suhim. Ma moje dijete ima rizik za astmu pa su mi to hvalevrijedne informacije. Hvala!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    LE, šaljem ti par linkova na pp da nismo tu OT

  9. #59
    Livada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj monax prvotno napisa
    Jel itko probao ove odvlaživače?
    Henkel ili UHU?
    monax, mi imamo i Henkel i UHU. Henkel smo tek nabavili (jucer) a UHU koristimo vec duze vrijeme (mi imako problem s vlagom jer imamo mali stan i nemamo gdje susiti ves osim u stanu, i od toga nam se stvara dosta vlage).

    mogu ti reci da je UHU odlican - ne bi covjek vjerovao koliko se vode skupi u posudicu. Onaj jastucic koji se stavi u posudici traje oko dva mjeseca (naravno, zavisi od kolicine vlage koju skupi).

    Toplo preporucujem UHU.... (za Henkel cemo jos vidjeti)

  10. #60
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Livada ma i ja sušim veš u kući, mada imamo puno kvadrata ali smo i fasadu stavili na jesen pa i to zeza.
    Imamo puno prozora, i svi plaču.
    I sad ovih dana otkako je jako zahladilo, mene jeza hvata od vlage.
    Inače imam alergiju na plijesan, pa me i frka dodatno za nos.
    Jučer ujutro ispod jednog prozora sam našla poprilično vode :/
    A sinoć sam sve zavjese otvorila pa je jutros bilo manje orošeno.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Velika Gorica
    Postovi
    485

    Početno

    I moji prozori se svakodnevno cijede, naročito noću kad je grijanje isključeno. I tako svake zime, već godinama.

    Hvala za ovaj članak. Ima jako zanimljivih i korisnih stvari.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    55

    Početno

    I kod mene je ista stvar, ali se stvaraju gljivice (crne tockice ) na dnu prozora, zapravo na silikonu. S cim se to moze ukloniti?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Mi smo u starom stanu(bio je podrumski) imali ovaj problem. Nikad nisam našla modus kako to riješiti

  14. #64

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    6

    Početno

    Mi smo se uselili u renovirani kat kuće ni tjedan dana nakon završetka radova. Ugrađena je pvc stolarija i stavljena silikatna fasada. Sreća da je isporuka kuhinje kasnila, jer bi nam billo veselo. Uz rubove zidova doslovce lokve, prozori totalno zamagljeni, samo me bilo strah da će mi se i gljivice pojaviti. Surfala sam po netu, pa smo prvo kupili Boneco higrostat i termostat (169 kn). Uvidjeli smo da nam je vlaga 63%, i odlučili se za kupovinu odvlaživača. Kako smo se istrošili bio nam je dostupan jedino Sinclair najslabiji model koji dnevno pokupi do 12 l vode i na karticu košta 1499,00 kn. Nakon što smo ga uključili, vlaga je do sljedećeg jutra pala na 45%. Lokvica i magljenja prozora više nema, a u rezervoaru se u pola dana skupi gotovo 5l vode. Ima mogućnost spajanja na odvod, no nama to nije praktično pa onda češće praznimo rezervoar. Ima program za odvlaživanje i za sušenje rublja, te za tihi rad. Inače, kad radi normalno, čuje se manje nego klima. Koliko nam se sada čini, ovo je izvrsno uložen novac jer smo se prvobitno bojali da ćemo opet kupiti neki superaparat koji će samo smetati.

  15. #65
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    meni je kvaliteta disanja u nebo otišla od kad imam ionizator (živim u zgradi),posebno zimi kad se inače gušim u grijanju i grinjama.http://www.positiva.hr/ionizator.html
    mi imamo taj,ali evo nigdje ne piše za vlagu... :?

  16. #66

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Riskiram da zvučim glupo, ali sam nedavno čula objašnjenje za jednu pojavu koja me u Bosni jaaako nervira, a koja ima veze sa visokom koncentracijom vlage u kućama/stanovima. Kod nas ljudi ne stavljaju fasadu na kuću prvih par godina. I dok sam kolegi kukala kako bih zbog estetike koju takve kuće narušavaju, uvela kaznu za sve koji nemaju fasadu, on mi reče da to ima opravdanje. Navodno, ako se stavi fasada vanjska čim se kuća napravi, zarobi se vlaga u zidu, i onda, pošto beton propušta vodu, ona ide sa one strane koja je propusnija, a to je unutarnja.... (tako nekako )I kao, treba godina dana da prođe, po mogućnosti da kuća bude bar 6 mjeseci neuseljena dok se zidovi ne osuše... Inače dobiješ vlagu koje se ne možeš riješiti do života. E sad, možda je ovo glupost, ja nemam pojma....

  17. #67
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Koliko sam čitala među ostalim stvarima to i je problem u novogradnjma koje su brzo zgotovljene, brzo dobro izolirane i sad ta vlaga nema kuda nego prema unutra.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •