Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 67

Tema: "Znoje" li vam se prozori?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno "Znoje" li vam se prozori?

    Naime, vec sam blago pop..... jer moram brisati SVE prozore SVAKO jutro jer su iznutra totalno znojni, to jest tako mokri da se voda cijedi po prozorskim klupcicama.

    Ovo je fakat frustrirajuce, jer znam da se mojim starcima prozori NIKADA tak ne znoje. Mi imamo drvenu stolariju, i stvarno je kvalitetno napravljena.
    Imamo centralno koje je preko noci iskljuceno, tj. stavljeno na 15ak stupnjeva. Svaku vecer kad Andrea legne luftamo stan (otvorimo ili iskipamo prozore u kuhinji i dnevnoj na 10ak minuta - bez toga bi valjda imali poplavu ujutro).... tako da nemam pojma u cemu je problem??!
    Imamo venecijanere na svim prozorima i primjetila sam da su prozori "mokriji" na onim prozorima gdje su venecijaneri spusteni i zatvoreni.
    Ima li uopce ikakvog lijeka protiv ovoga ili cu ja i dalje biti valjda jedina osoba koju ja poznam ciji se prozori tak znoje?

  2. #2
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nemoj ih ujutro cistiti, otvori ih.
    mislim da nisi jedina i da je to problem puno njih sa dobrim prozorima u stanovima koji imaju toplinske mostove.

  3. #3
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kako je i moj stan pun toplinskih mostova, ostavila stari dobri dvostruki prozor

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    I moji se znoje, ali samo malo. Prije dok nisam imala sušilicu pa sam veš sušila na radijatorima jako su se znojili.

  5. #5

    Početno

    Znaci to se zove znojenje prozora. Ajde, dobro.
    Moji ne da se znoje nego se slijeva niz njih svako jutro. Sumnjam da je to zbog toplinskih mostova (buduci da u kuci nemamo centralno nego samo plinsku pec u dnevnoj sobi) jer mi je kuca jedna velika ledena rupa puna vlage.

  6. #6
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mi imamo klasično grijanje i staru drvenu stolarijau, tj. duple prozore kroz koje puše ko ludo i svejedno su prozori ujutro mokri (samo vanjska krila), ali to je zbog velike temperaturne razlike. Čim vani zagrije i prozori su suhi.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Nisam jedina. Ajde bar neka utjeha
    Pokusat cu sa otvaranjem prozora ujutro, iako mi to bas nije drago jer je ujutro jako hladno, a Andrea je vec budna.
    Ni mi nemamo te toplinske mostove, dakle nije u tome stvar. Tu i tamo susim ves po radijatorima (kad mi se zuri), pokusat cu i to smanjiti..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Ne bih te htjela plašiti, ali nama se to dogodilo jednom i dimnjačar nam je rekao da ima veze s bojlerom (vidi topic o bojleru) i stvaranjem podtlaka. Zovite nekog da vam provjeri bojler. Mislim, ako si paničarka poput mene , ali bolje spriječiti...

  9. #9
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    Citiraj ivonna prvotno napisa
    Ni mi nemamo te toplinske mostove, dakle nije u tome stvar.
    kako znas?

    Dobro napravljen prozor mora u svim svojim dijelovima sprijeciti strujanje zraka.
    Kriticna su mjesta na spoju stakla i krila, na spoju zatvorenog krila i doprozornika te na spoju doprozornika i zida. Ovaj posljednji spoj obicno se skriva iza pokrivne kutne letvice koja prekriva resku. Iako po pravilu ovu resku treba zabrtviti barem poliuretanskom pjenom, mnogi nesavjesni izvodjaci tu pronalaze dodatnu ustedu pa procijep izmedju zida i doprozornika jednostavno prekriju pribijenom letvicom. Kad zimi ovu supljinu ispuni hladan zrak, hladi se unutrasnja pokrivna letvica a nerijetko je osjetan i propuh. Tu se oblikuje pravi toplinski most preko kojega gubimo nemjerljive kilovate topline. Pritom se na hladnoj letvici kondenzira vodena para, namace drvo i ubrzava truljenje.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Bratic nam izradio i ugradio prozore prije 3 mjeseca pa je reko da ce napravit "kak treba". Valjda nije muljao?

  11. #11
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    imamo centralno.. kod mene je vruce ko u paklu iako radi samo radijator u kupaoni... i moji se malo "znoje" al bas me briga
    opce se ne zamaram s tim
    posuse se kad sunce upici...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Mene je briga jer se cijedi po klupcicama (i redovito smoci sve sto se nadje tamo) i cesto dodje po parketa ako ne pobrisem. A to kazu nije dobro :/

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    A posto su drveni prozori nekak mi logika kaze da ce ona do nja letvica pocetn trunut ako stalno bude vlazna :/

  14. #14
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Pa očigledno ti u kući nešto isparava, vjerovatno roba na radijatorima ili ovlaživaći zraka. Ne vjerujem da se prozori "znoje" samo od vašeg daha.

  15. #15
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    mi imam plinsko etažno grijanje, grijemo na ~21-22 oC, cijeli dan i noć (zimogrozni smo), i svako malo primijetim znojenje na prozorima u dnevnom i spavaćoj. ne sušim veš u stanu, nemam ovlaživaće, i već sam lagano luda od toga. stan je novogradnja (staro 1 godinu), prozori drveni i dobro dihtaju.
    malo je bolje kad pustim barem pola sata 2x na dan da je sve otvoreno (uz isključeno grijanje)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Ni mi nemamo centralno, ovlaživaće, bojler ni bilo šta od gore nabrojanih mogućih uzročnika.
    Od dva prozora u našoj spavaćoj sobi jedan se ne znoji, a s drugog se slijeva.
    Pa sad go figure! :/

  17. #17
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Možda je jedan u suncu, a drugi nije.., možda su na jednom dupla stakla a na drugom nisu?
    A možda je vaš bračni krevet ispod toga što se znoji

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    ... pa nije baš ispod, ali je bliže tom prozoru.
    Ali sudeći po količini akcije koja se zbiva u našem krevetu, nema šanse da je to razlog!

  19. #19

    Početno

    Mi isto imamo žaluzine na svim prozorima i dok nisam skužila da ih sve treba dignuti, tj. ostaviti prozore "gole" slijevala nam se voda niz njih.
    Dakle, skupi venecijanere i pokušaj prozore ostaviti "nepokrivenima" pa da vidimo što će biti.
    Inače i mi imamo centralno, ali po noći ne grijemo, tako da se temp. spusti na nekih 20-21C.
    Jedina prednost od stalnog brisanja prozora što su uvijek čisti

  20. #20
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    I nama se znoje.
    Ali ako je vani dosta hladno a unutra se grije, onda tu ne pomaže ništa, oznoje se oni bilokakobilo, bar malo.

  21. #21
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    kod nas ista stvar, znoje se, bolje receno cijede se. vec smo odustali od brisanja. mozda je tako jer kod nas su novi zidovi. i oni isparavaju i vlazni su. :/

  22. #22
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    jel tko probao ovu stvarčicu?

    navodno "popije" svu vlagu koja se kondenzira na staklu

  23. #23

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    VUKOVAR
    Postovi
    75

    Početno

    znaci nisam jedina kojoj se znoje prozori....ja sam probala sa svim pizd....za vlagu cak i ovo novo sto reklamiraju na tv pa nepomaze...jednostavno su takvi prozori...moram priznati da je moguce kod mene jer mi so zimus sagradili kucu i u petom mj.uselili a zidovi su ozda negdje jos malo mokri pa isparava...neznam.....

  24. #24
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    jel tko probao ovu stvarčicu?

    navodno "popije" svu vlagu koja se kondenzira na staklu
    vidjela sam to na tv-u, i baš sam se raspitivala jel vrijedi što!
    mi nemamo toliko problema s vlagom, ali u stanu mog buraza, strašno!
    gdje ima za nabaviti tu stvarčicu?

  25. #25
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E ovako je sve isto kao i kod nas.
    Prvo smo imali grijanje na lož ulj ni blizu bojler, sad imamo etažno na plin i sve je isto, znoje se i znoje.
    Onda sam skužila da je fora u roleticama koje su priljubljene uz prozor.
    Odnosno na svim prozorima imamo AL žaluzine sa unutarnje strane i kad su dignute sve čisto ko suza.
    Čim ih spustim a vani malo zahladi odmah se prozori "preznojavaju".
    Eto ti uzroka

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj aries24 prvotno napisa
    jel tko probao ovu stvarčicu?

    navodno "popije" svu vlagu koja se kondenzira na staklu
    ja sam kupila nešto slično i mogu ti reći da sam se iznenadila koliko vode se skupi u tu posudicu..

  27. #27
    cisko-kid@net.hr avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    SESVETE
    Postovi
    226

    Početno

    nemojte disati!!!!!!!!!

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Moji se neznoje, moji placu Predpostavljam da je radi kamina koji je zimi non stop u uptrebi.

  29. #29
    Tia avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Viškovo-Rijeka
    Postovi
    847

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa
    E ovako je sve isto kao i kod nas.
    Prvo smo imali grijanje na lož ulj ni blizu bojler, sad imamo etažno na plin i sve je isto, znoje se i znoje.
    Onda sam skužila da je fora u roleticama koje su priljubljene uz prozor.
    Odnosno na svim prozorima imamo AL žaluzine sa unutarnje strane i kad su dignute sve čisto ko suza.
    Čim ih spustim a vani malo zahladi odmah se prozori "preznojavaju".
    Eto ti uzroka
    Kod nas obrnuto. Mi imamo rolete i ako nisu do kraja spuštene znoje se prozori. Kad ih spustim do kraja nema znojenja! to mi je preproučio tip koji se bavi izradom alu. prozora (mi imamo alu stolariju). Prema njegovim riječima kad se spusti do kraja (to je bitno) između stakla i rolete ostane sloj zraka koji dodatno služi kao izolator.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Mi imamo alu stolariju i venecijanere na njima. Znoje se strašno puno. Kad smo tek uselili, novo sagrađeno, išla sam svako jutro sa spužvicom i kanticom brisati prozore . Sad se manje znoje ali krpa bude ful mokra, može se cijediti. Ma mene čak niti ne smeta to što se znoje nego to što mi zid oko prozora upija vlagu i sav je pljesnivi. Oko svih prozora mi je sve crno. Užas jedan

  31. #31
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Mi nemamo vanjske rolete, nego samo unutarnje alu roletice.
    I sva sreća kod nas zidovi ne reagiraju na vlagu, a imamo drvenu stolariju koja je dosta loša i dosta puše sa strane.
    Možda zato i zidovi ne dobiju plijesanj.
    A prozore ne brišem jer nisu previše mokri nego ostavim da se sami osuše.
    Samo obavezno moram dići roletice do kraja inaće se neče osušiti.

  32. #32

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Citiraj aries24 prvotno napisa
    jel tko probao ovu stvarčicu?

    navodno "popije" svu vlagu koja se kondenzira na staklu
    ja sam kupila nešto slično i mogu ti reći da sam se iznenadila koliko vode se skupi u tu posudicu..
    Dakle, dal bi rekla da si zadovoljna kupljenim, što si ti kupila i gdje te koja cijena?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Isuse, nisam znala da postoji i odvlazivac zraka....
    taman kad sam se natjerala da potrazim ovlazivac, sad moram vidjeti da li meni treba odvlazivac ili ovlazivac.....

    moji ne placu, ne znoje se, moji prozori su vrlo disciplinovani i dobri. Mi smo uzeli ove godine one sa 6 komora i stvarno sam zadovoljna.

  34. #34
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    U sobama i kuhinji imamo ukupno 4 prozora, dva obična i dva krovna, svi drveni, izo staklo - ti se ne znoje. Međutim, u hodniku imam krovni prozor od jednostrukog žičanog stakla, i s njega curiiii... Je li to zato što je on na najvišoj poziciji u kući, pa sva para koja pobjegne iz kupaonice ili kuhinje završi na njemu, ili zato što je stvarno to staklo tako jadna izolacija, ili zato jer hodnik ne grijemo :/ ...
    U bivšem stanu smo imali pvc staklenu stijenu i stalno se znojila pri dnu.

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj mamaLare prvotno napisa
    Citiraj neva prvotno napisa
    Citiraj aries24 prvotno napisa
    jel tko probao ovu stvarčicu?

    navodno "popije" svu vlagu koja se kondenzira na staklu
    ja sam kupila nešto slično i mogu ti reći da sam se iznenadila koliko vode se skupi u tu posudicu..
    Dakle, dal bi rekla da si zadovoljna kupljenim, što si ti kupila i gdje te koja cijena?
    za sada sam zadovoljna,nije se ni pljesan pojavila na zidu
    a imam ovaj http://www.uhu.si/Catalog/Product.asp?ID_Product=65

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Cijena mu je oko 70kn.

  37. #37
    kajsa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,247

  38. #38
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    thanx!
    super tekst!

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    585

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    Cijena mu je oko 70kn.
    HVala još me zanima gdje si ga kupila ?

  40. #40

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Ja sam ga kupila u Ipercoopa

  41. #41
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ima i u Plodinama. manje i vece pakiranje.

  42. #42
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Mi smo podstanari i imamo bas veliki problem sa vlagom!!! I to me neizmjerno ljuti i brine!!!

    Ne samo da su nam prozori mokri, nego su nam i zidovi mokri po svim kutovima sobe! Zracimo svaki dan, ali ocito bismo trebali drzati non-stop otvorene prozore da bi vlaga nestala!

    Sad ne znam da li bi odvlazivac zraka pomogao u ekstremnom slucaju kao sto je nas :/ Ali ja bih ga rado kupila! Pa dajte neko svoje misljenje!

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Spavaća soba od moje susjede u ovo vrijeme bi već bila skroz siva.Ona je isto stavila odvlaživać zraka i kaže da svako par dana iz njega prolije dosta vode.Do sada joj se plijesan nije pojavila pa vjerujemo da je odvlaživać od pomoći.

  44. #44
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Hvala, Neva!

    Znači, kupujemo odvlaživač pa javimo svoje dojmove!

  45. #45
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa
    Mi smo podstanari i imamo bas veliki problem sa vlagom!!! I to me neizmjerno ljuti i brine!!!
    uh, bas mi je tesko citati kako ljudi placaju podstanarske stanove i jos se bore sa vlagom!

  46. #46
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Bucka, što je najgore- debelo ga plaćamo, a nemamo ni plin proveden U Vukovarskoj ulici smo manje plaćali stan nego što sad plaćamo ovaj u pri*izdini, onda znaš koliko košta
    I sto puta pomislim kako bismo za te novce komotno mogli otplaćivati kredit za stan, ali sve čekam i nadam se da će nam brzo biti riješena građevinska dozvola pa da počnemo sa gradnjom na našem gradilištu

  47. #47
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    tako smo i bili razmišljali!
    kad smo se ženili nigdje nisamo mogli naći zamljište ili bar nekakvu kuću koja bi nam se svidjela! na kraju smo se ipak odlučili kupiti stan, pa jednog dana otići u kuću! nije mi žao svaki mjesec davati novce za kredit kad znam da će to biti moje jednog dana (kad otplatim kredit naravno)!

    ali da se vratim na temu, jedva čekam probati tu stvarčicu za vlagu, nekako me bilo strah jer u stanu u kojem muku mučimo s valgom je ima "na bacanje", nadam se da pomaže i u takvim ekstremnim slučajevima! :/

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    56

    Početno

    moj mali ima 9 mj. ima astmu .ustanu imamo dosta vlage .cula sam da je ionizator bolji nego ovlaživać dali tko ima to i kako je zadovoljan s tim.

  49. #49
    monax avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    1,344

    Početno

    Jel itko probao ove odvlaživače?
    Henkel ili UHU?

  50. #50

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    56

    Početno

    ne. zato pitam dali ionizator ili ovlaživač

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •