Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: 1. pregled kod logopeda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno 1. pregled kod logopeda

    Zivimo u inozemstvu gdje smo obavili i audioloski pregled, na kojem je sve bilo u redu, ali za logopedski moramo jos par mjeseci cekati, pa sam posjet rodteljima u Hr iskoristila i da malenoga (2 g. 8 mj.) narucim na pregled u jedan privatni logopedski kabinet. Molim sve dobre duse koje su sa svojim malenima prosle takav pregled da mi poblize opisu kako pregled izgleda, koliko otprilike traje, kako se odvija komunikacija izmedju djeteta i logopeda itd. sve sto bi moglo biti korisno u svrhu da dijete sto bolje pripremim. Maleni po procjeni gdje. pedijatre govorno zaostaje za vrsnjacima 4-6 mjeseci, puno prica, ali neke glasove ne moze izgovoriti pa sve to, nekome tko s njim ne provodi puno vremena zvuci jako nerazumljivo.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    36

    Početno

    Ja sam sa malenom bila kod logopeda na pregledu. Malena je imala 2,5 godine. Pregled je izgledao ovako. Logopedica je uzela jednu kutiju sa stola gdje su bile igračke. Bilo je tu raznih životinjica i predmeta. Vadila je jednu po jednu i pitala koja je to životinja ili predmet (auto, loptica, pas, mačka, patka...). Toliko za neki uvod.
    Poslije je uzela upitnik i vadila vrećice iz torbe sa sve zahtjevnijim zadacima. Od lakših prema težim. Predmeta se ne sjećam točno kojih, ali pokušat ću po sjećanju izvaditi bit.
    1. vrećica-5 predmeta (krevet, čarapa, tanjurić, žlićica, jastuk) trebalo je prepoznati predmet
    2. vrećica-nekoliko predmeta - trebalo je npr. staviti žličicu na tanjurić, jastuk na krevet
    3. vrećica-nekoliko predmeta - pitala je gdje spavamo? (treba pokazati na krevet) čime jedemo (na žličicu)
    4. vrećica-sitne životinjice (treba ih prepoznati)
    5. vrećica-sitne figurice (lovac sa puškom, pas...) pa pita tko tu nešto nosi? tko laje?
    Da li je bilo još nešto između ne sjećam se više...
    Nadam se da sam barem malo pomogla!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Puno hvala na odgovoru Lirijana. Da li su roditelji cijelo vrijeme prisutni ili dijete ostaje i solo sa logopedom? Tolerira li se roditeljsko pomaganje djetetu, jer poznavajuci mojeg sina, on ce se postidjeti i nece biti kooperativan odgovarati na pitanja postavljena od osobe koju prvi puta vidi.

  4. #4
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    mi smo bili sa E prvi put kad je imala 2,5 godine...dokica je pokazivala predmete u slikovnici pa je E morala pričati što vidi
    na pregledu sa 3,5 godine je također gledala slikovnice ali je morala odgovorit na neku logičnu radnju (tipa:zašto se pas prepao? zato što je auto projurio blizu njega)...osim toga je morala ponavljati hrpu riječi za logopedicom (bilo je tu nekih normalnih i nekih iskrivljenih riječi)...

    mi smo u oba slučaja bili prisutni u sobi sa djetetom, ali nismo smjeli ništa pričati niti sugerirati! mislim da su oba pregleda trajala nekih cca 30 min
    Posljednje uređivanje od Boxica : 25.04.2011. at 20:27

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    36

    Početno

    Ja sam cijelo vrijeme bila prisutna. Mislim da se smije pomagati, ali ne i odgovarati umijesto djeteta, ono ne mu stavljati riječi u usta. Moram priznati da je mojoj bilo jako zabavno i super je surađivala. Nove igračke... Sve je izgledalo kao igra!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    37

    Početno

    Cure, zlatne ste, hvala za trud i prisjecanje. Nadam se da ce i kod nas sve proci na najbolji moguci nacin, kroz igru.

  7. #7
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Da malo osvježim temu.

    Imamo zakazan pregled kod logopeda sad krajem lipnja, pitaju me dečki kako to izgleda, vidim da su se ustrtarili

    Znaju čemu služi logoped, to sam im objasnila, ali ne znam baš ništa o prvom pregledu.

  8. #8
    trampolina avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    ...na putu...
    Postovi
    2,329

    Početno

    Hm, tek sad vidim da je ovo na pdf-u 1-3, meni u stvari treba 3-6.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •