Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 76 od 76

Tema: Turnerov sindrom - prekid trudnoće u 24tj

  1. #51
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    mitrovski, ova stuacija u koju su liječnici doveli tvoju prijtaljicu nema niti zrnca čovječnosti u sebi. Ženi u 24 tj. trudnoće predlagati inducirani porod sa ovako dvojakim nalazima, znajući da komisija neće odobriti obzirom da je rok za podnošenje 22 tj. (a nakon toga jedino ako je plod mrtav ili je majka ugrožena). Ma strašno, trebalo bi ih tužiti za duševne boli i psihičko maltretiranje, nažalost nitko u ovakvoj situaciji nema snage za borbu sa vjetrenjačama.

  2. #52
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Eto, nemamo riječi niti ona niti ja. Upravo im je to danas ona rekla da će ih tužiti, ali kome, šta.
    Ono što je ona ovih dana proživljavala je prebolno. Gdje je nestala ljudskost? Što se to događa meni nije jasno. Znam da ima divnih liječnika ali previše puta sam vidjela i čula ovakve priče.
    Jesi sigurna u ovo da nakon 24tj nema induciranog poroda, jer su oni navodno rekli da ako nalaz MR bude loš da će odobriti prekid trudnoće a tada će ona već biti i 25tj.

  3. #53
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Eto, nemamo riječi niti ona niti ja. Upravo im je to danas ona rekla da će ih tužiti, ali kome, šta.
    Ono što je ona ovih dana proživljavala je prebolno. Gdje je nestala ljudskost? Što se to događa meni nije jasno. Znam da ima divnih liječnika ali previše puta sam vidjela i čula ovakve priče.
    Jesi sigurna u ovo da nakon 24tj nema induciranog poroda, jer su oni navodno rekli da ako nalaz MR bude loš da će odobriti prekid trudnoće a tada će ona već biti i 25tj.
    vjerojatno postoje i okolnosti bolesti nespojive sa životom , ako je dijagnoza gotovo 100% pouzdana. Zbog obične teške bolesti rok je 22 tj.
    Što se tiče MR mozga fetusa, meni je bila nuđena, više u eksperimentalne svrhe (jedana doktorica je radila doktorat na temu razvoja mozga djece sa srčanim greškama u trudnoći ) , kad su mi kćeri 21 tj. otkrili kompleksnu srčanu grešku. Ja sam ju odbila, obzirom da sam odlučila roditi, a pretraga mi je mogla reći samo da li mozak naizgled izgleda normalno, ali kako će on funkcionirati nakon poroda, operacijia i nakon nekog vremena , to mi nije mogao reći. Hoću reći, MR vjerojatno može vidjeti strukture, ali njihovo funkcioniranje sigurno ostaje nepoznanica , kako i kod zrdavih beba u trudnoći i nakon poroda.
    Zaista mi je žao što tvoja prijateljia prolazi, a posebno mi je žao što nepotrebno prolazi ovaj silan stres. Nadam se da će nakon pretrage imati odgovore koje traži i da će znati što učiniti (ili ne učiniti).~~~~~~~~~

  4. #54
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    mitrovski, ova stuacija u koju su liječnici doveli tvoju prijtaljicu nema niti zrnca čovječnosti u sebi. Ženi u 24 tj. trudnoće predlagati inducirani porod sa ovako dvojakim nalazima, znajući da komisija neće odobriti obzirom da je rok za podnošenje 22 tj. (a nakon toga jedino ako je plod mrtav ili je majka ugrožena). Ma strašno, trebalo bi ih tužiti za duševne boli i psihičko maltretiranje, nažalost nitko u ovakvoj situaciji nema snage za borbu sa vjetrenjačama.
    Potpis!
    Zato je meni i bilo cudno kako su doktori pristali napraviti pobacaj tj. kako je ta odluka donesena u 24. tj a bez odobrenja komisije. Jer kazem, sjecam se da je kod mene bio zadnji cas posto se malformacija otkrila u 22. tj kod privatnika i on me isti dan poslao na SD, nazvao je Hafnera da me odmah primi jer sam u kriticnim tjednima.

    Nazalost tako je kako je, sumnjam da ce tvoja prijateljica ista postic tuzbom. Mozemo se samo nadat da se otkrije nesto trece, nesto operabilno, nesto sto ce znacit da beba jos uvijek ima sansu ua zivot...

    Saljem bezbroj ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  5. #55
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je stravično da tako lako kažu da predlažu prekid a da je nisu npr poslali odmah na MR . Pitam se zar nisu mogli npr reći vidimo da nešto nije u redu, postoji neka cista ali s uzv ne možemo ništa sa sigurnošću reći pa ćemo napraviti MR da budemo pametniji, a ne odmah prekid trudnoće. Zar smo im stvarno samo brojevi?
    Oni nju šalju na MR sada da bi se ustvari vidjelo uopće što je to jeli cista i uopće gdje se nalazi i dali je zahvatila mozak. Isto su sada spomenuli mogućnost da ta tvorba možda neće više rasti nego će ostati takva kakva je.
    Uglavnom ona je odlučila ako postoji ikakva nada roditi to dijete, jer kaže da je to njeno dijete i da če ga voljeti kakvo god bilo.

  6. #56
    mara68 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    217

    Početno

    Držimo fige da sve ipak bude ok...
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  7. #57
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da sve bude ok.

  8. #58
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    ~~~~~~~~~ da bude sve OK

  9. #59
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ovako cure koje nešto znate sad sam pričala s prijateljicom i njenom prijateljicom medicinskom sestrom koja mi je točno pročitala dijagnozu i zamolile su me da ovdje napišem pa ako netko nešto zna ili je imao takav slučaj da kaže svoje iskustvo:
    dakle dijagnoza je cistični higrom vrata 5*6cm
    i sumnja na encefalokelu verte dralis - ovo ne znam dali sam dobro napisala

  10. #60
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    krivo sam napisala encefalokela vertebralis

  11. #61

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    mitovski- cistični higrom vrata znači nakupljanje tekućine u vratu, on je obično simptom za neku dijagnozu ( u početku trudnoće pri mjerenju nuh.nabora, njegova veličina ukazuje na mogućnost trisomija, u kasnijim tjednima na turnerov sy, ali obično se dg postavlja zajedno sa još nekim simptomima- srce, protoci, crijeva)
    encefalokela -označava prolaps mozga kroz moždane ovojnice, a opet zajedno sa nekim drugim elementima služi za postavljanje kompleksnije dijagnoze ; to je dosta velik higrom i nikako mi nije jasno da se tako nabacuju sa dijagnozama i ne/mogućnošću pobačaja

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Činjenica je da postoji cista i to dosta velika, ali googlajući ovako na brzinu ona nije dijagnoza sama po sebi nego može upućivati na problem ili se povući kasnije.
    Ovo drugo je "sumnja na", znaći još nije potvrđeno...mislim nevjerojatno, u tako vrhunskoj klinici.
    Osobno bih se ustala iz kreveta i otišla po drugo mišljenje, obzirom da će se magnet čekati još koji dan.

  13. #63
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    da eto od dijagnoze do dijagnoze oni se nabacuju....ona nije više u bolnici, kući je i sad čeka MR

  14. #64
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    gdje bi mogla otići po drugo mišljenje sad kad točnije znamo o čemu se radi....Kos?

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    gdje bi mogla otići po drugo mišljenje sad kad točnije znamo o čemu se radi....Kos?
    uvijek.
    Neka traži osobni razgovor sa njim da ju ubaci obzirom da ima gužvu.

    Osim toga Petrova nije jedina bolnica, ima i drugih.
    Mogla je i ranije kod njega, on bi sam postavio dijagnozu, bez da zna na što sumnjaju u Perovoj.
    Posljednje uređivanje od sirius : 30.05.2011. at 17:25

  16. #66
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja bi na njenom mjestu otisla Hafneru na SD, on je dijagnosticar kakvog nema! A posebno u takvim slucajevima...

  17. #67
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    A kako se ubaciti Hafneru preko reda.

  18. #68
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Nek proba preko svog ginekologa, mozda ga on moze nazvati ili napisati hitnu uputnicu. Ako to ne upali zvati SD, objasniti situaciju i gnjaviti. Po potrebi i lagati sestri koja se javi da joj je sam Hafner rekao da dode. Moze se samo treba gnjaviti...

  19. #69
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Mitovski jako mi je žao zbog svega što tvoja prijateljica prolazi u ovim trenutcima i ~~~~~~~~~~~ iz sveg srca da na kraju bude sve ok.
    A za to gađanje sa dijagnozama nemam riječi, tako se igrati sa čovjekom, pa to je stvarno grozno.

    A da neku večer sam gledala na National G. emisiju o neobičnim trudnoćama i bio je slučaj kada su bračnom paru koji je dobio bebu potpomognutom oplodnjom u 26 tjednu bebi dijagnosticiran tumor koji je tako rapidno rastao da je bio veći od bebe, bilo je pitanja dana hoće li beba preživjeti. Operacija koja je trebala biti obavljena je bila rizična i za majku i za djete. Majka se ipak odlučila bez obzira na sve na operaciju, koja je uspiješno obavljena, bebi otklonjen tumor koji je bio dobroćudan (rodila se bebica sa 900 g) i danas je prekrasna djevojčica.
    Nada uvijek postoji i molim Boga da i tvojoj prijateljici bude sve ok, da ovo što sada prolazi bude jednog dana daleko od nje i da uživa sa svojom bebicom.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    25

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    kaže da je to njeno dijete i da če ga voljeti kakvo god bilo.
    Eto kakav obrat u dva dana...još prekjučer je samo željela da sve što prije završi.
    Tako kako sada razmišlja tvoja prijateljica, razmišljala je i moja kuma prije 22 godine...
    Danas je sretna i neizmjerno ponosna na to dijete koje su liječnici željeli uništiti.
    Neka se dragi Bog smiluje i neka priča s tvojom prijateljicom završi na isti način.

  22. #72
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Hvala cure svima na informacijama i podršci. Otvoriti ću temu s naslovom dijagnoze, možda se javi netko tko je imao s tim iskustvo.

  23. #73
    micamaca30 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    negdje iza šuma
    Postovi
    352

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  24. #74
    Tina84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    122

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Uglavnom ona je odlučila ako postoji ikakva nada roditi to dijete, jer kaže da je to njeno dijete i da če ga voljeti kakvo god bilo.
    Ovo mi je najljepša rečenica u cijeloj toj teškoj temi.
    Daj Bože da sve sretno završi

  25. #75
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Strašno! (

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  26. #76

    Datum pristupanja
    Mar 2024
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala cure svima na informacijama i podršci. Otvoriti ću temu s naslovom dijagnoze, možda se javi netko tko je imao s tim iskustvo.
    Sta je na kraju bilo s bebom?

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •