Pokazuje rezultate 1 do 30 od 30

Tema: (pre)učestala noćna dojenja

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno (pre)učestala noćna dojenja

    Please help. Od ponoći do 8 ujutro moja N. jede 4-5 puta! Jedina dobra strana svega toga jesto to što popapa i odmah nastavlja dalje spavati. Ali, ja sam u totalnom bunilu, ne znam koliko je sati, kad je jela zadnji puta i sl. (dok ne pogledam na post-it na noćnom ormariću gdje zapisujem vrijeme dojenja). Ne moram niti reći da sam ujutro mrtva umorna. Ima li tko kakav pametan savjet? Dosta mi je "pametnih" savjeta iz moje okoline o tome da bih joj trebala dati još flašicu nakon dojenja pa ne bi bila tako brzo gladna!!!
    Ona inače sama završava s dojenjem i nakon toga mlijeka još imam, a nije tip djeteta koje bi se dalo prejedati jer ionako jako bljucka. Dakle, moj je zaključak da nije gladna. Također, jako dobro napreduje po težini/dužini. Kaj da napravim da se naspavam i prorijedim to noćno hranjenje? Ili ću morati ovako još 2,5 mjeseca dok ne krenemo s dohranom. Btw, pomaže li dohrana u takvim slučajevima?

  2. #2
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A, to. Pa dobrodošla u klub. OK, mi smo prestali biti članovi, ali ti samo mogu potvrditi da to ne prestaje tek tako. I nema nikakve veze s gladi, a skoro 100% sigurno se beba niti ne probudi u postupku. Naime, bebe kad se probude jednostavno se moraju popišati nakon max 5 minuta pa ako se to ne dogodi - beba se nije niti probudila (bezpelenaške fore).
    Dakle, radi se o refleksnom ponašanju.
    Što napraviti? Nemam pojma. Klinci ti ZNAJU zaći pod kožu tako da su skoro sva tvoja nastojanja jednostavno osuđena na neuspjeh. Probaj se prestati živcirati. (MŽ nije uspjela, ali ja jesam )

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Nažalost, nitko ti ne može garantirati da će s dohranom tvoji "problemi" nestati.
    Vrlo često se noćno buđenje povezuje s gladi i savjetuje bočica kao rješenje za nespavanje. Zašto djeca nakon bočice duže spavaju? Zato što je adaptirano mlijeko teže probavljivo i krv ode u želudac pa se od toga spava. (Znaš kako i mi nakon "bogatijeg" nedjeljnog ručka volimo odspavati - jedva se držimo na nogama).

    Nemoj se opterećivati postitima, vremenom podoja,njihovom dužinom... Kada dijete zatraži cicu, daj joj, bez obzira je li prethodni obrok bio prije 5 minuta ili prije pet sati. Njoj staviš cicu u usta i nastaviš spavati. Do sljedećeg traženja.

  4. #4
    Adrijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    1,317

    Početno

    Navikneš se. Lara još uvijek ima 4-5 podoja po noći. To rješavamo onako u polusnu. :D

  5. #5
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    lada će skoro dvije godine i još cica po noći. ponekad i po 3-4 puta, a ponekad kunja na ciki po sat vremena i dulje, a ja mislim da sam na konju u usporedbi s onim što je iza nas. život mi je postao bitno lakši, a fitilj puno duži kad sam je s nekih 8 mjeseci prebacila sebi u krevet. nema post-ita, nema sata, ona sretna, ja naspavana. već dulje vrijeme i ne primjećujem kad zaspe na ciki jer i ja spavam. dohrana i noć bez buđenja nisu uzročno posljedično vezani. barem ne kod nas. ako je ona zadovoljna pokušaj se opustiti i ne mjeriti, ne zapisivati ništa. rezultat neće izostati- ti ćeš sve lakše podnositi, a ona će biti presretna uz tebe.

  6. #6
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    možda nije gladna možda samo želi spavati s tobom. spavate skupa?

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Ne spavamo skupa, i odluka MM i mene je da i nećemo. Prije svega, "pretvrdo" spavamo i mislim da bi dijete bilo u opasnosti da ga jedan od nas zgnječi. Osim toga, ne želimo uopće dijete navikavati na to jer se od jeseni selimo u novi stan gdje će dijete imati svoju sobu, i želimo da u njoj i spava.

    Znam da ovakvi stavovi nisu popularne na ovom forumu, ali prije svega smatram da postoji bezbroj načina na koji se bavimo svojim djetetom tijekom dana, pa i nije nužno da bude neposredno uz nas po noći (sada je u svom krevetiću doslovce na 3o cm od mene).

    Neovisno o tome, zaista mi se čini da N. i nije od beba koje to traže. Naime, i preko dana mi imamo kakav-takav ritam hranjenja (svaka 2-3 sata) i između ona ne traži dojenje. Cendranje i slično rješavamo drugačijim vrstama zabave, a ne cicanjem. Po njenom plaču vrlo dobro znamo kada je jedino rješenje papica i tada je naravno dobije. Isto tako po noći, budi se svakih dva-tri sata (kako koju noć) i tada podoj traje maksimalno 10 minuta i ona nastavlja mirno spavati u svom krevetiću, ne protestirajući. Čini mi se da bi se iz toga dalo zaključiti da nije stvar u tome da želi biti uz mene pa se zato budi, nego da je zaista gladna, s obzirom da je ritam sličan dnevnom.

    U svakom slučaju, nadala sam se da će s dohranom ipak prestati ovakvo stanje, ali iz vaših mailova proizlazi da i nije pravilo. Inače, frendica koja ima bebu od nekih 6 mjeseci mi je rekla da je njen pedijatar zauzeo stav da su noćna dojenja nakon 6-7 mjeseci začeci kasnijih loših navika noćnih hranjenja općenito i da se dijete svakako treba toga odviknuti. Kakvi su stavovi vaših pedijatara o tome. I, btw, kako odviknuti, pa ne mogu je pustiti da se plače...

  8. #8
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ne mislim ništa loše o tvojoj odluci da beba ne spava s tobom. ti si majka, ti odlučuješ.

    uvođenje nadohrane nećeš riješiti problem noćnog nespavanja. moje dijete ima skoro 3 godine i rijetko kad prespava noć u komadu, više ne doji, ali žedan je, treba ići na wc, sanja ružno pa se probudi i sl. kad je bio manji ista stvar.


    Inače, frendica koja ima bebu od nekih 6 mjeseci mi je rekla da je njen pedijatar zauzeo stav da su noćna dojenja nakon 6-7 mjeseci začeci kasnijih loših navika noćnih hranjenja općenito i da se dijete svakako treba toga odviknuti
    ah pedijatri pedijatri
    također njihovo je da savjetuju na nama je da ipak sami odlučujemo glede svega pa i noćnog dojenja. ne slažem se s takvom preporukom.


    I, btw, kako odviknuti, pa ne mogu je pustiti da se plače...
    pa nemoj onda

  9. #9

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    ma neću naravno.. očito mi preostaje samo da čekam i vidim da li će, ako je zaista u pitanju samo glad, proći kad ubacimo dodatne kalorije.
    Hvala!

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi tek zadnja 2 mjeseca nemamo noćno dojenje (zara ima 2 i pol godine ), ali bez obzira na to i dalje imamo noćna buđenja ("pokrij me", "pomazi me", "nunaj me", "daj mi ruku", "premjesti me"...)

  11. #11
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    hrčkić, naravno da zajedničko spavanje dolazi u obzir samo ako su sve strane "za" . u mom slučaju to se pokazalo kao pametan izbor jer unatoč 2,3,4,5 buđenja po noći ujutro se osjećam odmorno i naspavano. lada ustvari spava u svom kindaču koji je spojen s krevetom i bez jedne stranice. kad hoće ciku dokotrlja se, kad joj je dosta otkotrlja se i sve 5.

    pa i nije nužno da bude neposredno uz nas po noći
    kako bebice nemaju neki pojam o vremenu mislim da je njima svejedno je li mama s njima danju ili noću. na nama je da prilagodimo.

    javi nam kako napredujete...

  12. #12
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Inače, frendica koja ima bebu od nekih 6 mjeseci mi je rekla da je njen pedijatar zauzeo stav da su noćna dojenja nakon 6-7 mjeseci začeci kasnijih loših navika noćnih hranjenja općenito i da se dijete svakako treba toga odviknuti. Kakvi su stavovi vaših pedijatara o tome. I, btw, kako odviknuti, pa ne mogu je pustiti da se plače...

    Meni je ovo presmijesno. Eto, L je prestao sisati sa nekih 28 mjeseci, a otkad je prestao sisati po noci, nije ni jednom trazio da mu se oko ponoci servira peceno prase... Vjerujem da poremecaji hranjenja (svejedno jel kod djece il kod odraslih) nastaju zbog ozbiljnih problema, a nocno dojenje mi definitiivno u to ne spada.

  13. #13
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Moja cura je dojila po noći sve do 1,5 godine, a po danu je dojila još 2 mjeseca iza, tako da dojenje nema veze sa noćnim buđenjem. Večeru je jela sa svojih 8 mjeseci i to prilično zasitnu, pa se isto budila uredno slijedećih 10 mjeseci.

  14. #14
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    A ja sam dojila samo 4 mjeseca i... ne bih imala ništa protiv da mi se noću servira pečeno prase :/

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    potpuno te razummijem, vjerojatno kao i vecina majki koje su se ovdje javile...
    no, ja jednostavno vise, nakon pet i pol mjeseci NISAM MOGLA IZDRZATI nocna hranjenja i nisam se pocela privikavati i nije mi bilo lakse... postajalo mi je sve teze... a luka nocne obroke (njihovu kvantitetu) nije smanjio nego je povecao...
    postajala sam hodajuci zombie i osjecala sam kako nas odnos zbog toga pati... osjecala sam kako vise ne mogu...
    nisam zeljela poceti sa dohranom (a pogotovo ne sa umjetnim mlijekom!) a isto sam cula da to nema veze sa spavanjem osim sto nocu optereti njihov mali probavni sustav...
    ucinila sam nesto sto vjerojatno nije popularno na ovom forumu... procitala sam knjigu od
    anette kast zahn :svako dijete moze nauciti spavati
    i primjenila tehniku ucenja spavanja, prvo po danu a zatim i po noci...
    luka sad spava od 20 do 5-6 ujutro bez cike... taj ranojutarnji obrok sam ostavila pa onda jos odspava do 8-9... tako mogu jos godinama...
    ja sam se PREPORODILA a i luka mi sad vise i bolje spava...
    a po danu se vise ne igra sa zombijem u kojeg sam se pretvarala (govorim za sebe i ne mislim na nikoga sa ovog foruma)

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    A ja sam dojila samo 4 mjeseca i... ne bih imala ništa protiv da mi se noću servira pečeno prase :/

    Ja 9....a jela pečeno prase baš neki dan dok sam harala forumom cijelu noć...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb - Wien
    Postovi
    1,171

    Početno

    Citiraj Mamasita prvotno napisa
    Ja 9....a jela pečeno prase baš neki dan dok sam harala forumom cijelu noć...
    Majko mila koja rečenica.... ×1000
    .......i još jednom

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    201

    Početno

    I Riana se budi po par puta, konkretno, noćas 3x, s tim da sisa u 20, pa joj dam kada ja dođem u krevet, iza 22, pa se sama budi oko 1, 4, 6 a nedavno smo počeli s nadohranom.
    Meni je problem da spava s nama u krevetu jer me strašno pate leđa i kuk, pa kada je ona s nama ja se ne pomičem i onda se sva ukočim. Toliko me sve boli da me MM kadkada mora ustajati, strašno.
    To rješavam masažom, par dana bude lakše dok me opet ne ukliješti i tako u krug.

  19. #19
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mamasita, pametnom i dvije dosta

  20. #20
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj Vlatka prvotno napisa
    Meni je problem da spava s nama u krevetu jer me strašno pate leđa i kuk, pa kada je ona s nama ja se ne pomičem i onda se sva ukočim. Toliko me sve boli da me MM kadkada mora ustajati, strašno.
    To rješavam masažom, par dana bude lakše dok me opet ne ukliješti i tako u krug.
    i ja se sva ukočim, bole me leđa i ramena.
    U jutro muž uzme Vida oko 8 i pusti mene cca 1 sat da se izležavam i razgibavam kosti jer jednostavno nisam u stanju ustati.

  21. #21
    vesnare avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,089

    Početno

    Evo i nas - sutra 7 mj. i još uvijek sikimo noću po 2-3 puta usprkos tome što smo već skoro mjesec dana na dohrani (pod tim mislim jedna kašica dnevno, samo nekada dvije ali jaaaaaaaako rijetko).

    Pedijatrica i endokrinolog su čvrstih stavova da se to svakako ukine jer je A. predebeo (14600 g i 81 cm dug), da mu se nudi vode, čaja soka.
    Ne trebam ni govoriti da se MM u potpunosti slaže sa svima osim samnom i strašno se ljuti što ja previše čitam, pod navodnicima i vjerujem svemu što piše na netu i ovdje naravno, samo njemu ne.
    Inače ga prijatelji kljukaju sa tim da da djetetu juhice od koljenice, domaću hranu i sl. a što manje sisanja. A svi ti nadobudni prijatelji nisu svojoj djeci davali sise već keksolina i adaptirana prije desetak godina

  22. #22
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    marko isto ne spava s nama i tako je zapravo od pocetka. cicao je po noci do godine dana a onda ja vise nisam mogla i kad bi se probudio mm bi isao kod njega i nunao ga. za dvije noci vise se nije budio.
    u pocetku je cicao svaka dva sata a po ljeti kad je imao deset mjeseci, vjerovatmo od zedi je znao i po svakih sat i pol. bilo je jedan kartak perio kad je imao tri mjeseca da bi odspavao pocetiri pet sati u komadu ali to je bilo vrlo vrlo kratko. sa uvidjenjem nadohrane nije se promijenilo ama bas nista.
    a preko ljeta je spavao s nama i to je tek bilo starsno....kako se neko od nas okrene ili pokrije plahtom on se probudi i samo ga cica moze umirit. svaki cas je bio na cici.
    onda sam ja sa dolaskom jeseni skuzila da vise ne mogu i bacila mm-a u ralje zivota. i bome islo je ko podmazano ni osjetili nismo. doduse ima jos pokoja extremna noc ali u pravilu spava od pol devet do sedam, onda pocica i ponekad jos potegne do pol devet a ponekad se samo odmori deset minuta i budan je.

  23. #23
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    join the club!
    Za male bebe i djecu je to najnormalnija stvar.H. je napunila 2 godine, a zadnjih mjesec-dva me izluđuje noćnim nacicavajima, po 3-4-5 puta .
    Jasno mi je da to ima veze i s njenim nedavnim polaskom u vrtić jer joj fali mamina blizina.
    Kako i ja spadam u one koji ne funkcioniraju bez sna, teško mi to ponekad pada, al znam da će proći i da treba to izdržat.
    Zato vikendom obavezno MM ima zadatak da se ujutro bavi s curkama, a za mene su to jedina 2 dana kad ko tinejđerica spavam do kad hoću.
    Bdw, da ne spavamo u spojenim krevetima, mislim da bih odavno ispalila na živce da se svaki put moram dignut iz kreveta, ovako mi je x puta lakše...

    Sestra moje frendice je prestala dojit s 11 mj. i nadala se da će time riješit i konstantna noćna buđenja, ali je dijete počelo spavat tek s 2 ipol-3 godine.
    Pa ti vidi šta je normalno .

  24. #24
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    i mi se pridruzujemo u vas klub! zach je prva dva mjeseca bio super i papap je 2-3 puta nocu. no, sada u prosjeku jede 5-6 puta. prije nekoliko dana se budio 8 puta tijekom noci i svaki puta sam ga podojila, pa ti vidi! da, spavamo zajedno.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    62

    Početno

    I mi cicamo n puta nocu, i spavamo zajedno, i mazimo se tesimo, mama ne spava ali za sada funkcionise (ne znam ni sama kako.....). NEkad pomislim da mi je svega dosta (Obicno kad nocu trazi cicu svakih pola sata) ali kad vidim malo slatkoo lice i kako cica sa ogromnim uzivanjem, rastopim se od miline. ZNaci, idemo dalje

  26. #26
    bapsi

    Početno

    Malo me je utješio ovaj topic jer sam pomalo na izmaku snaga. Moja curka ima 6,5 mj i cica po cijelu noć. Zanimljivo je da je na početku prvih dva mjeseca normalno spavala po nekoliko sati u komadu i tražila bi cicu tek oko 6 ujutro. Ali sada spava s nama u krevetu i traži cicu po 4-5 puta. Primjetila sam da se stvar pogoršala otkada grijemo u sobi po noći, pa je vjerojatno žedna, ali mislim da je to povezano i s željom za bliskošću i maženjem jer je dovoljno da malo posisa pa da ponovno utone u san (inače najbolje spava ujutro od 7 nadalje). Ne znam kako ću kada se vratim na posao!

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    664

    Početno

    Mi smo znatiželje radi dvije večeri N. nahranili s adaptiranim oko ponoći, da vidimo da li će to duže "trajati". Hm, da, probudila se možda jedan sat kasnije. Dakle, ništa, vratili smo se brže bolje na staro.... Jedemo 4-5 puta po noći i odmah nastavljamo dalje spavati.

  28. #28
    andrea avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,380

    Početno

    bojan ima 19 mjeseci i budi se 5 - 6 puta u toku noći i još uz to cvili, pa nema šanse da zaspim, nego on cica i cvili u snu, a ja kolutam očima u mrklom mraku, jer sam trenutno u "dostamije" fazi :/

    trenutno sam toliko psihički i fizički izmrcvarena da mi stvarno nije jasno kako uopće funkcioniram, i svako jutro kažem; ovo je bilo zadnje, nema više, ak treba , selim se, al po noći cicu više NE DAM
    nikome.

    al niš od tog plana; čekam da ga prođe samo od sebe; šta ću kad sam mama malog cicavca

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    Citiraj hrčkić prvotno napisa
    Mi smo znatiželje radi dvije večeri N. nahranili s adaptiranim oko ponoći, da vidimo da li će to duže "trajati". Hm, da, probudila se možda jedan sat kasnije. Dakle, ništa, vratili smo se brže bolje na staro.... Jedemo 4-5 puta po noći i odmah nastavljamo dalje spavati.
    ja ti savjetujem da se jednostavno naviknes na ta nocna hranjenja. cak i ako ne zelis spavati u istom krevetu s bebom, mozes spojiti kinderbet s vasim krevetom da pojednostavis nacna dojenja. moja m. ima godinu i pol i jos uvijek ponekad doji po 4-5 puta po noci, tri puta svakako, ali ja sam se nekako na to navikla, skoro da se i ne probudim.
    naravno ima i mnogo drugacijih metoda, sigurno i znas za mnoge, samo ja nekako ne mislim da ce ti one puno pomoci. meni se uvijek cinilo bolje dijete koje sisa nekoliko puta po noci, pa nakon toga zaspi, u usporedbi sa djecom koja se po noci probude i vriste po sat vremena i s nicim ih ne mozes smiriti, pa onda djeca koja nocu cuclaju bocu (ili dudu) do skole...i tako, ima svega. ti si zapravo jedna sretnica, gledaj na to tako pa ce ti biti lakse

  30. #30

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    625

    Početno

    z. ima godinu dana, spava s nama i po noći dojimo 2-5 puta (ne računajući zadnju večernju cicu oko 23 h i onu jutarnju oko 8 )

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •