Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 88

Tema: tik-tak,dojenje- FET,posao...

  1. #1
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno tik-tak,dojenje- FET,posao...

    kako sve staviti u par rijeci naslova?
    Idemo redom- cura 12 god, bebac 1 god- oboje iz mpo, cerkica nakon ohoho klomifena,hsg i ciljanih, a sin IVF/ICSI ,oboje rodjeni nakon godina i godina borbe i zelje za njima

    Ja gazim 39. (al' ne bi se reklo - da se malo utjesim) , tek sam malo uhvatila red sa spavanjem, nocnim budjenjima za podoj itd...planiram uskoro zapoceti svoj mali biznis (ostvariti djeciji san)...zivi smo i zdravi, gledam svoju djecu i sretna sam!

    Imamo smrzlice (2)... i tu sad pocinje moja unutrasnja borba. Ne mogu ih ostaviti, moram ici po njih...ali kako sad?
    Do septembra se moram odluciti.
    Bebac je mali- nemam nikakvu pomoc baka servisa i sl. osim mm koji opet puno radi...moj posao otpada u tom slucaju (a konacno je bio dosao na red jer ja godinama nisam o tome razmisljala ,samo se borila da dobijem djecu) , a opet ko mi garantuje da ce fet biti uspjesan i da cu zatrudniti? I koliko i moze biti uspjesan FET ako ja jos uvijek dojim?
    Bilo bi mi zao da ne iskoristim tu mozda posljednju sansu ...Razmisljala sam i o tome sta da mi je ostalo npr 15 smrzlica, iskreno ne bih mogla ici "po svaki" (znam za statistike, i da od tih 15 sansu ima 1 ili 2 ali pitanje je hipoteticko)...
    Svoju djecu sam ludacki zeljela, za trece dijete (jos uvijek) nemam tako jaku zelju, mozda se kasnije javi jer imam bebu pa je i rano, ali kasnije cu ja biti 40+...danima o ovome razmisljam...
    Kako vi razmisljate na tu temu?

  2. #2
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Mozda skroz padam s marsa jer sam relativno nova u cijeloj prici, ali zasto je rok u rujnu? Zakonski? Nama su ovdje rekli da smrzlici mogu ostati smrzlici u principu zauvijek.

  3. #3
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    ja sam u CG...imam ugovor o cuvanju smrzlica koji mi tad istice,tj do tad je placeno cuvanje. Sutra cu zvati kliniku da pitam moze li se cuvati jos neki period.

  4. #4
    fjora avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    924

    Početno

    ja vjerujem da se može produžiti čuvanje, ali i sama si svjesna da su šanse godinama sve manje, ... teška je odluka, ja da imam smrzliće vjerojatno bi pokušala, s druge strane ako nisi sigurna za 3. dijete?,...

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    probaj pitati za produženje roka čuvanja, bebica od godine dana traži svoje, a ti nakon FETa ne možeš puno stvari, a ako budeš trudna i trebala se čuvati makar samo prvo tromjesečje nećeš se moć brinuti za malca kako bi ti htjela. Što se tiče godina, ne bi bila ni prva ni zadnja koja je uspjela s 40+.
    Moja frendica s faxa je krenula u MPO vode s 30, uspjela je u 41. godini, pa šta da čovjek misli o tome...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    438

    Početno

    Ja takodjer smatram da ti treba odgoda i pauza...sama kazes da zelja nije nadjacala sve...pusti si jos godinu dana barem da stvari legnu, ako se i ne moze cuvati besplatno valjda nece biti preskupo da se i plati. Za godinu dana bi ti odluka mogla sazrijeti bilo u ovom ili onom smjeru, a kasno ti nece biti ni tada kao sto ti cure kazu. Sretno
    (doduse ja sam tek mama wannabe tako da nemam neko iskustvo za davanje savjeta u ovakvim stvarima)

  7. #7
    prima avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,142

    Početno

    ja ću samo reći da su mi 3 MPO doktora savjetovali da ne pokušavam novi postupak dok dojim, po njima- šanse su premalene
    sve ostalo, uh, teška odluka

  8. #8
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    evo mene iz rodilišta, na čekanju do poroda. još nisam ni rodila a muče me slične stvari.
    samo što ja nemam smrzliće već 3 smrznute js...
    sad ću, abd, roditi 2 bebe, heparinska trudnoća, ustravljena sam bila od 1. dana i još uvik... pa se pitam bi li mogla sve to ponovo, sa 2 male dice i +40. a ne mogu tek tako ostaviti js...

  9. #9
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    čitala sam negdje da u nekoj naprednoj zemlji (SAD ili tako nešto) u ovakvim slučajevima rade rescue FET. kao, vraćaju smrzliće ali tipa 27. dan ciklusa ili ono 1. ili 3., kad je potvrđeno da ovulacije nema.... ne znam kako se osjećaš i kako ti je... sigurna sam da izbor i odluka nisu laki!

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Ja ću imati slične dileme za godinu dvije. U Mariboru nema problema s rokom čuvanja, ali rok trajanja mog tijela nije produživ.
    Mene će mučiti i rizične trudnoće, iako mi je ova druga bila puno lakša od prve... vidjet ćemo kako će biti do kraja.
    Citiraj ksena28 prvotno napisa Vidi poruku
    čitala sam negdje da u nekoj naprednoj zemlji (SAD ili tako nešto) u ovakvim slučajevima rade rescue FET. kao, vraćaju smrzliće ali tipa 27. dan ciklusa ili ono 1. ili 3., kad je potvrđeno da ovulacije nema.... ne znam kako se osjećaš i kako ti je... sigurna sam da izbor i odluka nisu laki!
    Ovo bi mi bilo kao i da ne odem po smrzliće. Eventualno bih se odlučila za FET bez prekidanja dojenja, ako bi ovulacije funkcionirale. (Sunčicu sam prestala dojiti zbog novih postupaka, imala je 2 godine, ali opet mi ju je bilo žao)

    a72 želim ti da uspiješ produljiti rok čuvanja smrzlića i da ti i TM na miru možete donjeti odluku.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja prirodno ostala trudna, a dojim dosta...mali ima dva obroka bez mene..Ja mislim da trebas napravit fet, ostalo ce se rijesit samo od sebe. Sretno!

  12. #12
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    hvala vam...razmisljam o svakoj vasoj rijeci...stvarno nije laka odluka.

  13. #13
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    ako se ne varam, u okviru pripreme za fet se daju estrogeni tipa progynova..? nakon transfera progesteron?ako je tako, to svakako ne ide s dojenjem..da li je moguc fet bez ikakvih lijekova? pretpostavljam da jest, ali je stopa uspjesnosti moguce manja..razmisli sto zelis i priredi teren..sretno!

  14. #14
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    moguće je odraditi ako je ovulacija redovna mislim...a po pitanju FET-a ja bih pokusala ionako prije uspiju pokusaju bez puno planiranja imam dojam
    Posljednje uređivanje od laky : 10.07.2011. at 11:30

  15. #15
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj laky prvotno napisa Vidi poruku
    moguće je odraditi ako je ovulacija redovna mislim...
    Da, estrofen i progesteron idu ako nemaš prirodne ovulacije. Ja sam dobila samo injekciju koja sadrži betahcg, pretpostavljam da to nije kontraindicirano s dojenjem.

  16. #16
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Da, estrofen i progesteron idu ako nemaš prirodne ovulacije. Ja sam dobila samo injekciju koja sadrži betahcg, pretpostavljam da to nije kontraindicirano s dojenjem.
    a u slučaju i da jeste postoji opcija spremanja izdojenog mlijeka za tih 5 dana dok se injekcija neizluči...
    ja mozda i nisam bas objektivan "savjetnik" obzirom da sam u iščekivanju rezultata FET-a

  17. #17
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Da, estrofen i progesteron idu ako nemaš prirodne ovulacije. Ja sam dobila samo injekciju koja sadrži betahcg, pretpostavljam da to nije kontraindicirano s dojenjem.
    u DE rijetko rade kryo u potpuno nestimuliranom ciklusu. obicno se po defaultu daje ovo navedeno. ovo prvo da bi se bolje zadebljao endoemetrij, ovo drugo da bi se mrvica bolje ugnijezdila. ako netko ima dobru lutealnu fazu, mozda moze i bez progesterona?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Ja sam u fet isla bez icega...

  19. #19
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    na stranu naše ideje, odluka mora biti samo tvoja i poštena prema tebi, ovo dvoje djece i suprugu

    da pronađeš nekog s kime možeš popričati, razbistriti i donijeti odluku...sretno...kako god odlučila

  20. #20
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    odluka će biti tvoja, naravno

    da je moja, ja isto ne bih mogla ostaviti smrzliće, ali bih pokušala (ako je ikako moguće) produžiti rok čuvanja...ne znam može li se možda dodatno platiti i imaš li tu mogućnost?

    bez obzira na 40+...sa 40+ šanse još uvijek postoje, nisu ravne 0

    osim ako doista ne ideš s ogromnom željom za 3. djetetom, a ne zbog samo zbog toga da svojim smrzlićima daš šansu...tada ti svaki, pa i mali postotak povećane šanse znači puno...onda posloži logistiku, pokušaj dogovoriti s liječnikom kako možeš koristiti minimum lijekova (ili bez lijekova), ispitaj koliko treba za izlučivanje pojedinog lijeka iz organizma, izdoji se za toliko dana i pokušaj...neće biti lako, to znaš, ali nije nemoguće niti to...mi puno toga možemo kad odlučimo da je baš to naš put

  21. #21
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Hvala vam, ja znam da ovo nije stvar koja samo mene "muci", vec svaku od nas koja je vec postala mama, a ima smrzlice, ili js.
    U postupku, nakon et nisam imala nista od dalje terapije, ni progesteron ni betahcg (andol 100 radi preventive- ubrzana koagulacija, i tromboze u porodici). Mislim da ne bih ni u fet-u, a ovulacije su mi i sad od prve m. nakon poroda,vec par mjeseci, uredne (sluz, bol , jako sam osjetljiva i tacno znam koji jajnik ovulira - dr mi se cudila, ali sam joj uvijek prije uzv rekla koji je i bio je taj...ona kao zena mi je rekla da ona to nikad ne zna) .
    To je sa te tehnicke strane, mislim da ne bi bilo problema sa dojenjem, jedino me muci taj prolaktin dok dojim, koliko on moze uticati ili je on bitan za samu ovulaciju, a ne implantaciju?
    Mislim da bi idealno bilo da odgodim do sljedece godine, nekako sam mirna kad pomislim na taj rok...i nije mi strana ideja o trecem djetetu, samo mi je sad jos rano.
    A onda se sjetim andiko, i koliko mi u stvari ne mozemo nista planirati

  22. #22
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    u vezi prolaktina su misljenja podijeljena.
    ja sam drugi put ostala trudna kod sam dojila svako dva sata dan i noc. na moje pitanje ginicki da li prolaktin (dakle dojenje) smeta trudnoci, ona je odgovorila da ne smeta..u stilu dapace, prolaktin cuva trudnocu. nazalost se zavrsilo s missed, ali dojenje po njoj nije razlog za to.
    samo u tom slucaju mislim da nije lose naoruzati se folnim i(li) prenatalnim produktom. s jedne strane ti dojeno dijete crpi, a s druge strane mrvica in spe..

  23. #23
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Na tu temu razmišljam da bih, da imam tipa dobivene trojke ili troje djece (bilo IVF, bilo spontano začeće), to bi bio moj limit djece koliko bih mogla ishendlati. Viškove embrija gledam kao na "cijenu" IVF-a, jer bi idealno bilo, naravno da je jedan embrij = jedna beba i da se svaki implantira. Opet, kod nas je bio ogroman broj embrija, od čega samo jedna trudnoća, svi iskorišteni. Ovo je to kako na to gledam hipotetski jer uistinu nisam bila u situaciji da me iz klinike pitaju što s embrijima, hoću li doći po njih. Da se to dogodi, vjerojatno bi mi teže bilo.

    Pino je rekla da postoje za vjernike vani nekakvi milosrdni transferi - tipa da se embrij transferira u nepovoljno vrijeme - tipa tijekom menge.

    Ali, mene to ne bi tješilo - meni je to isto kao i ne doći po njega, jer znam da su šanse da se implantira slabe do nikakve pa čemu sve to, a i dalje bih ostala s istom svijesti tj. ne bih živila mirnije jer kao eto mi smo to napravili.

    A sad, konkretno - sretno i mirno, ma što odlučila!
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2011. at 11:49

  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tj. prihvatila sam to kao nužnu cijenu smislenog IVF-a. Teže bi mi, meni osobno, bilo prihvatit, evo, rizik, da se uz živorođeno jedno dijete, podvrgavam viškovima stimulacija bez mogućnosti zamrzavanja embrija i riskiram si zdravlje. Na žalost, tehnologija nije savršena, da bi neplodne izjenačila s normalno plodnima koji nemaju tih dilema.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2011. at 11:53

  25. #25
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    I još savjet - moraš sa sobom i mužem raščistiti što želite, što možete. Onako, čisto tehnički (ja sam više od toga) - ako odeš relativno nedavno od prošle trudnoće (pino je nalazila neka istraživanja da je taj "window of opportunity" 2 godine), onda su ti veće šanse da se embriji nakače. Ako odeš nakon te 2 godine, šanse su manje. Znači, ako ipak želite treće i odlučite se - bolje je ići sad. Ako ipak još niste spremni pa što bude - bolje je kasnije.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Ja ti dajem podršku da ideš po smrzliće, i to što prije...
    Dat ću ti samo jednu perspektivu: šta misliš kako ćeš gledati
    na ovu situaciju za 10 godina? Ako ćeš imati još jednog bebača, nećeš moći
    zamisliti život bez njega. Ako ne ideš po njega, velika je šansa da će ti biti krivo.
    Ako pokušaš i ne uspije, barem si ništa nećeš predbacivati.
    Svaka žena koja počne razmišljati o 3. ili daljnjem djetetu, zapravo u
    dubini srca jako želi to dijete, ali je neke vanjske okolnosti ometaju da to ostvari,
    a te vanjske okolnosti su uvijek manje bitne od onog što dobivamo ako se upustimo u
    novu avanturu roditeljstva.Sretno

  27. #27

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Ugovor (barem u Mariboru) se moze produziti.
    Ja cu imati 43 na jesen, imamo jos 13 smrzlica, imamo jednu prekrasnu kcer i trenuto ne zelimo prosiriti obitelj.
    Dali cemo ikada ici po smzrlice? Time will tell - imamo jednu carobnu curu, ne stvaramo si vise pritisak ...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    ako odeš relativno nedavno od prošle trudnoće (pino je nalazila neka istraživanja da je taj "window of opportunity" 2 godine), onda su ti veće šanse da se embriji nakače. Ako odeš nakon te 2 godine, šanse su manje.
    jel možeš molim te staviti link gdje se spominje to istraživanje
    za 2 g. povećane plodnosti nakon poroda?
    čini mi se skroz logično, pogotovo jer znam dosta
    parova koji su lagano zatrudnili ubrzo iza 1. trudnoće, a prije i/ili poslije
    imali problema s plodnošću.

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    jel možeš molim te staviti link gdje se spominje to istraživanje
    za 2 g. povećane plodnosti nakon poroda?
    čini mi se skroz logično, pogotovo jer znam dosta
    parova koji su lagano zatrudnili ubrzo iza 1. trudnoće, a prije i/ili poslije
    imali problema s plodnošću.
    Ne, nemam link, to mi je rekla pino da su njeni IVF-Ameri radili istraživanje, izgleda da jednom postignuta trudnoća malo nekako "imunološki" ili kakogod na neki rok resetira tijelo pa se lakše kači, u tom periodu 2 godine nakon postignute trudnoće.

    Ja pino vjerujem za ove stvari ko... a stvarno autoritetu, plus da mi je i dala link na znan. istraživanje, ne bih to vjerojatno mogla shvatit, ali ono... što kaže pino, meni je kao objava s nebesa - u mojoj glavi stoposto točno .
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2011. at 13:19

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Navodno Ameri mladima i onima koji nemaju jednoznačnu dg. s kojom je spontano začeće gotovo pa nemoguće (tipa žena nema nijedan jajovod i slično), a koji su išli u IVF i uspjeli, s obzirom da je IVF u Americi tako grozno skup, savjetuju da s novim IVF-om pričekaju 2 godine nakon trudnoće, da ne troše bezveze.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 11.07.2011. at 13:21

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    tnx Ina.
    dakle, puštaju im 2 godine da im se možda dogodi spontana trudnoća...
    sorry a72,sad sam ti malo uzurpirala temu, ali meni je ovo skroz zanimljivo:
    činjenica da mnogi parovi u roku od 2 godine nisu još spremni za novu bebu,
    a možda im je tada najveća šansa da je dobiju...

  32. #32
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    I još savjet - moraš sa sobom i mužem raščistiti što želite, što možete. Onako, čisto tehnički (ja sam više od toga) - ako odeš relativno nedavno od prošle trudnoće (pino je nalazila neka istraživanja da je taj "window of opportunity" 2 godine), onda su ti veće šanse da se embriji nakače. Ako odeš nakon te 2 godine, šanse su manje. Znači, ako ipak želite treće i odlučite se - bolje je ići sad. Ako ipak još niste spremni pa što bude - bolje je kasnije.
    Očito ima nešto u tome.

    Jedna poznanica je ostala trudna prvi put u 37. godini (godinama se mučila i liječila neplodnost) i niti godinu dana nakon poroda ponovo zatrudnjela (izvanmaternična taj put).

  33. #33
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Evo vam i mog slučaja, koji to potvrđuje - kod ginekologa od svoje 30.-te godine zbog neplodnosti, kod MPO ginekologaaa (više, šarano) od svoje 32. do 38.-me, 3 IVF-a (stimulirana), milijun transfera (FET-ovi), milijun komplikacija i dijagnostike - jedna beta 9 i nakon toga u FET-u blizanačka, rođena kćer moja u 38. godini (druga gestacijska je bila blighted ovum). Nakon toga u 2 IVF-a od 5 transfera 3 trudnoće (znači, od 32.-38. me ništa, od 39+ 3 trudnoće).

    Ma kako to god laici (a i brojni liječnici koji baš nisu deep down u pitanjima reprodukcije) vole svesti - na tu ono... overwhelming glavu/psihu - nije stvar u tome, stvar je... barem kako sam ja skužila - da ta neka dugotrajna trudnoća i porod naprave tijelo "imunološki" (ne znam bolji termin) prijemčivim za trudnoću - glava/psiha itd. you name it - nema veze. Po meni. A vjerojatno i po tom istraživanju (ne znam što je kod njih pinpointan razlog - zašto dolazi do tog window of opportunityja od 2 godine - je li se psiha resetirala (sumnjam) ili tijelo.

    Ali, to uvjerenje da se sad žena "opustila" je toliko duboko ukorijenjeno, da niti ne kontriram, ali me ni ne zanima baš previše - svak će vjerovat u što hoće, preteško je to mijenjat, a nije mi toliko stalo da mašem tim znan. člancima i razlozima.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 12.07.2011. at 12:49

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Tj. nije mi toliko stalo razuvjerit psiho-opuštanje argument da baš mašem tim znan. člancima i razlozima i ćoram to tražit po netu i naprežem možđane za to razumit.

    Ali, ako neko to ima u formi powerpointa s par buleta s laičkom terminologijom za dummies - svakako ću rado pogledat i mahnut kad zatreba. Ne da će to išta promijenit, sve se stvari sve više s modernim svijetom svode na glavu, a broj stručnjaka što se bave glavom - alternativno i medicinski - raste i ko je bidna ina33 da tome kontrira.

  35. #35
    spodoba avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    679

    Početno

    i meni ta spika o opustanju ne drzi vodu..cak sto vise podivljam na to .. nasa cura je zaceta kad sam imala stres u folikularnoj i lutealnoj fazi..ali pobjednica se izborila..

  36. #36
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    I nama je druga trudnoća uspjela puno lakše nego prva. Samo mi smo krenuli u postupke tek nakon 2.5 godine.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Mislim da na sve to treba gledati hladne glave. Imas dvoje zdrave djece, prosla si sve i svasta da ih dobijes sto, htjeli mi to priznati ili ne, ostavlja traga na nasem zdravlju. Potrebna si zdrava svome muzu i djeci koju imas, a nisi bas ni u cvijetu mladosti, a znam i kako je to biti bez baka servisa, na zalost. Vjerovatno bih ti dala drugaciji odgovor da nemam dvoje djece koji su jos skroz maleni i tek sada kontam neke stvari u zivotu definitivno. Ocito da imas zelje i na poslovnom planu. Ja licno bez svoga posla i karijere osjecala bih se totalno neostvareno da imam i petero djece. Sta cu takva sam. Ne znam zasto ti je to oko dojenja dilema, a vezano za FET. Pa bebac ima godinu i glavno si odradila sto se tice dojenja. Sta god odlucila zelim ti mnogo srece.

  38. #38
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Citiraj krojachica prvotno napisa Vidi poruku
    Svaka žena koja počne razmišljati o 3. ili daljnjem djetetu, zapravo u
    dubini srca jako želi to dijete, ali je neke vanjske okolnosti ometaju da to ostvari,
    a te vanjske okolnosti su uvijek manje bitne od onog što dobivamo ako se upustimo u
    novu avanturu roditeljstva.Sretno
    potpuno se slazem.
    sa druge strane mi ima smisla i ovo sto je fatamorgana napisala, ali to je upravo ono oko cega se ja i kolebam- te dvije opcije.
    Ostala sam vam duzna reci da me ipak sljeduju jos tri godine cuvanja smrzlica, bez doplate .Tako , da svakako idemo po njih, ali ne jos.
    Hvala vam svima koje ste svojim misljenjima, iskustvima i savjetima bile od pomoci.

  39. #39
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    i jos samo da dodam na temu planiranja bilo cega u zivotu- trudna sam! potpuno prirodno, neocekivano, u soku smo...
    i jos kad provrtim film zatrudnila upravo na dan kad sam napisala prethodni post na ovoj temi, na dan kad sam zvala kliniku i smirili me time da imamo jos tri godine cuvanja smrzlica, i na dan kad sam imala Et , samo 2 godine kasnije (dakle ako sve bude u redu slavicemo 2 rodjendana isti dan )

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    zapad
    Postovi
    1,076

    Početno

    vau, čestitam draga!
    kakav prekrasan epilog ovoj temi!

  41. #41
    Osoblje foruma laumi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    3,829

    Početno

    čestitam! baš lijepo.

  42. #42
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    a72, prekrasno, čestitam!

  43. #43
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    hvala vam , jos mi dolazi do svijesti....

  44. #44
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    a72, naježila sam se čitajući tvoju objavu...prekrasno, velika seka i dva mala bebača...čestitam!

  45. #45
    KayaR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ja sam totalni padobranac,ali,
    cestitam draga!!!
    Treca beba je uvek cudesna

  46. #46
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    prekrasno ...čestitam

  47. #47
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno


  48. #48
    lberc avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,145

    Početno

    Prekrasno ,čestitam!!

  49. #49
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    lijepo! cestitke!

  50. #50
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    a72, čestitam, i potpisala bih krojachicu, kada se ta priča o trećem djetetu uvuče u ženu, javi se milion razloga zašto ne bismo išli na treće, ali ta želja, ta silna potreba, uh samo kada se sjetim......

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •