Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 209

Tema: " Zbog ovoga se, mama, ne ide doktoru..."

  1. #51
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Mi nikada ne idemo na hitnu, isli smo tri puta i sva tri puta su djeca ostala u bolnici. pedijatru idemo i za "obicnu virozu", jer, u krajnju ruku, ja moram otvoriti bolovanje, a to moram odmah i za to doktor mora pregledati dijete.
    No, sve to skupa nema veze s nacinom na koji lijecnici komuniciraju s roditeljima i pacijentima. Kakve veze ima cega se doktorica nagleda na hitnoj i kome je sve zivot spasila? Ja ocekujem da se sa mnom razgovara profesionalno (ne s visoka, ne nervozno, ne bezobrazno...), isti standard ja imam u radu s mojim klijentima.

  2. #52
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Pa naravno. Samo je normalno da i zbog viroza idemo doktoru jer ih ne prepoznajemo uvijek.
    ma, slažem se, htjela sam reći da je savjet "zbog ovoga ne morate doktoru" totalno na mjestu, sad je pitanje jeli postavljačici teme problem bio ton.

    Inače, moram priznat da i mene straaaaaaašno nerviraju ovakve teme svaka 3 dana.
    Razumijem da ima nepristojnih i neugodnih lječnika, al nigdje teme o drugim nepristojnim ljudima koji rade s ljudima-a ima ih vjerojatno statistički jednako u svakoj branši.
    Samo rijetko rade pod tolikim stresom kao u hitnoj pomoći.

  3. #53
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    ajme većeg kretenizma nisam dugo čula, oprosti ali ako tebi mama nije nešto s čim bi trebala biti ponosna onda lijepo sebi na vrat objesi lanac s natpisom profesorica....da svi znaju kako da ti se obraćaju ..
    ma daj...konacno, vjerojatno se niti Marija u svoj srofesionalnom radu ne obraća roditeljima djece s kojima radi: mama, zasto je cudno onda ocekivati da se netko tako niti njoj ne obraća.
    Meni osobno ne da ne smeta (cesto zvuci banalizirajuce) ali nije to bitka koju vodim.

    Znacajnija mi je bitka ova: "nije bitno da je ljubazan bitno je da je strucan". E pa, meni je nuzno i da je strucan i da je ljubazan, a posebice je to vazno za moje dijete, a ja sam duzna osigurati mu i strucnog u ljubaznog lijecnika.

  4. #54
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Inače, moram priznat da i mene straaaaaaašno nerviraju ovakve teme svaka 3 dana.
    Razumijem da ima nepristojnih i neugodnih lječnika, al nigdje teme o drugim nepristojnim ljudima koji rade s ljudima-a ima ih vjerojatno statistički jednako u svakoj branši.
    Samo rijetko rade pod tolikim stresom kao u hitnoj pomoći.
    Heh, kad se tema o neugodnoj bankarskoj službenici nikako ne dotiče roditeljstva

  5. #55
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj ivana_4 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma ko j*** te glupe komentare pedijatara i doktora općenito!!!
    Baš lijepo, nema šta
    Ali, nije mi jasno, i ti kažeš da ideš doktorima.
    Ja nikad ne bi povjerila svoje i zdravlje svog djeteta ljudima s tako glupim komentarima.

    Krumpirić, već sam sebi dosadna s potpisivanjem tvojih postova.

    Nakon što prijavim ovaj post s krasnim vokabularom, zamolit ću i ključanje ove teme, stvarno je već postalo dosadno svako malo otvarati pljuvačnice za doktore.
    Čak nam više ne treba ni valjani razlog, može nam se samo ne svidit ton
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 25.07.2011. at 09:11

  6. #56
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    ja sam vjerovatno frik, ali ja kad sam negdje zbog sina onda sam prije svega njegova mama, u vrtiću sam njegova mama, kod pedijatra sam njegova mama...ali kad sam kod doktora zbog sebe onda imam svoje ime i prezime, na poslu imam svoje ime i prezime...

    za lječnike na hitnoj imam samo riječi hvale, i ako igdje u Zagrebu možete u kratkom roku dobiti informacije o svom, (djetetovom) ili čijem već stanju to je hitna.
    jednan dan sam bila na kontroli sa svojim malcem kod pedijatrice i bila je neka gužva (upalo je u periodu dok su zdrava dijeca dvoje troje hitnih slučajeva pa je doktorica i njih obradila) tako da smo svi mi koji smo bili naručeni lagano kasnili sa kontrolama, i dolazi jedna mama, (valjda je bila naručena u 11, a bilo je eto već pola 12) kuca na vrata doktorice sva živćana, sestra otvara vrata i doktorica ju pita "recite mama" a ova odgovara "prošlo je već pola sata kako čekamo, hoće li to" na to joj doktorica odgovara "mama, da mi nikada ali baš nikada niste to više napravili osim ako dijete ne krvari ili nešto gore, jel vi znate s kim mi radimo"
    na prvu mi je ovaj odgovor doktorice bio užasan, ono bezobrazan, pa halo žena je samo pokucala, ali kad bolje razmislim, doktorica je apsolutno upravu....

  7. #57
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Čak nam više ne treba ni valjani razlog, može nam se samo ne svidit ton
    Je li ti stvarno mislis da lijecnici u radu s pacijentima ne bi trebali paziti na svoj "ton"? Ja to naprosto ne mogu vjerovati. Da li ti stvarno nije vazno na koji nacin se lijecnik obraca tebi i tvojem djetetu?
    Lijecnici znaju da je "ton" itekako vazan, zasto s "tonom" nikada nema problema kod privatnika?

    Pedijatra koji se ne ponasa pristojno prema mom djetetu i meni ja bi promijenila bez obzira na svu strucnost svijeta!

    sto se tice kucanja na vrata - kada sam dosla zivjeti u Zagreb zgrozila me cinjenica da na svim ordinacijama stoji natpis "ne kucajte, mi radimo!" ili nesto slicno. To je menipacijentu strašno uvredljiv natpis, nakon 15 godina se na njega nisam navikla. Ja dolazim iz Primorsko Goranske zupanije gdje je kompletna zdravstvena usluga organizirana (makar dok sam ja dolje zivjela) da pacijent ima stalno kontakt sa med. sestrom (dakle, šalter), pitas sto ti treba, dobijes informaciju, ne trebas bez veze cekati i skupljati hrabrost zakucati na neka vrata kao da cinis najveci prekrsaj). Sva sreca, evo u ZG smo nasli pedijatra koji ima sestru u cekaoni, koju mozes pitati sve sto trebas, ona pokupi prve simptome, napravi trijazu na taj nacin, osjecas se normalno...

  8. #58
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Bubice, ton je važan, posebno kad je riječ o preplašenoj majci s bolesnim djetetom.
    Ali slučaj iz uvodnog posta je stvarno banalan, ton čak nije ni spomenut tako da mi i dalje nije jasno što je to pedijatrica toliko loše učinila (osim oslovljavanja s mama, koje kako smo vidjeli uopće ne smeta svim mamama).
    Čak ni otac djeteta nije vidio problem u odnosu pedijatrice prema njima, ali svejedno je nastavljeno dalje s blaćenjem kompletne liječničke struke, i s komentarima poput ovog ivane_4 kojeg sam poviše citirala.
    Svako malo ovdje osvane topic poput ovoga i mislim da to stvarno nije u redu.
    Posljednje uređivanje od Pcelica Mara : 25.07.2011. at 10:06

  9. #59
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Baš lijepo, nema šta
    Ali, nije mi jasno, i ti kažeš da ideš doktorima.
    Ja nikad ne bi povjerila svoje i zdravlje svog djeteta ljudima s tako glupim komentarima.

    Krumpirić, već sam sebi dosadna s potpisivanjem tvojih postova.

    Nakon što prijavim ovaj post s krasnim vokabularom, zamolit ću i ključanje ove teme, stvarno je već postalo dosadno svako malo otvarati pljuvačnice za doktore.
    Čak nam više ne treba ni valjani razlog, može nam se samo ne svidit ton
    Ma svak radi što misli da mora, tako da samo naprid! Pa na kraju, svak ima pravo na svoje mišljenje, ili ipak ne?

  10. #60
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    Je li ti stvarno mislis da lijecnici u radu s pacijentima ne bi trebali paziti na svoj "ton"? Ja to naprosto ne mogu vjerovati. Da li ti stvarno nije vazno na koji nacin se lijecnik obraca tebi i tvojem djetetu?
    Lijecnici znaju da je "ton" itekako vazan, zasto s "tonom" nikada nema problema kod privatnika?

    Pedijatra koji se ne ponasa pristojno prema mom djetetu i meni ja bi promijenila bez obzira na svu strucnost svijeta!

    sto se tice kucanja na vrata - kada sam dosla zivjeti u Zagreb zgrozila me cinjenica da na svim ordinacijama stoji natpis "ne kucajte, mi radimo!" ili nesto slicno. To je menipacijentu strašno uvredljiv natpis, nakon 15 godina se na njega nisam navikla. Ja dolazim iz Primorsko Goranske zupanije gdje je kompletna zdravstvena usluga organizirana (makar dok sam ja dolje zivjela) da pacijent ima stalno kontakt sa med. sestrom (dakle, šalter), pitas sto ti treba, dobijes informaciju, ne trebas bez veze cekati i skupljati hrabrost zakucati na neka vrata kao da cinis najveci prekrsaj). Sva sreca, evo u ZG smo nasli pedijatra koji ima sestru u cekaoni, koju mozes pitati sve sto trebas, ona pokupi prve simptome, napravi trijazu na taj nacin, osjecas se normalno...
    tebi je isto "normalno" kucati pedijatrici na vrata, posebno ako s djetetom dolaziš na redovnu kontrolu?.... hm, reakcija moje pedice mi se činila skroz uredu, naročito dio kad je rekla da jel znate vi da meni dolaze djeca koja su bolesna i u ozbiljnim i opasnim situacijama i da kad mi neko tako pokuca na vrata očekujem nešto loše....a ne nervoznu mamu kojoj je teško čekati pet minuta....

    a mi smo svi ponekad pre razmaženi i očekujemo da nam svi ližu papke dok hodamo po zemlji i doktori i trgovkinje i službenici na šalterima, jer mi smo najvažniji na svijetu....

    i uvijek je onaj drugi kriv i onaj drugi nije u pravu....
    Posljednje uređivanje od kata.klik : 25.07.2011. at 10:10

  11. #61
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj kata.klik prvotno napisa Vidi poruku
    a mi smo svi ponekad pre razmaženi i očekujemo da nam svi ližu papke dok hodamo po zemlji i doktori i trgovkinje i službenici na šalterima, jer mi smo najvažniji na svijetu...
    Pa kad bi shvatili da su oni tu zbog nas i da radi našeg korištenja njihovih usluga oni primaju plaću sigurno bi bili ljubazniji.

  12. #62
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Dakle , stvarno, ja ne mogu vjerovati da perje mora letjeti na svakoj najbezazlenijoj temi.

    U svakom slučaju slažem se sa Bubicom u svemu, ne očekujem ljubaznost (već sam smanjila kriterije) , ali uvažavanje i ne obraćanje sa visine bi bilo dovoljno.
    Kata.klik, budem ovako javno, ne sviđa mi se tvoj pozivalački ton u tvojim postovima. Mene osobno smeta to "mama" sa visine, ne smeta mi "mama" samo visina. Osobno se tako predstavljam na telefonu kod svoje pedijatrice sa kojom sam jako dobra i to zvuči prijateljski, na ostalim mjestima sa imenom i prezimenom. Samo da napomenem da u mojim višemjesečnim hospitalizacijama izvan Hrvatske nitko mi se nikad nije obratio sa "mama xy" nego sa "gospođa xy" , i to mi je potpuno uredu.

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    kata klik hvala ti što si me izvrijeđala, nadam se da će moderatori koji su revni da meni opale opomenu, bit isti takvi u tvim slučaju .

    šaljem ti i

  14. #64
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Navikla sam se na svakakve komentare, a naslusala sam se svega, i to do sada uvijek na Zaraznoj:

    - jednom su nam rekli da zasto dolazimo sa H na hitnu, sa temp 39 i nikakvim drugim simptomima
    - jednom su nam pak rekli, da gdje smo do sada, a temp je bila 2 dana 37,3 i onda je izbio osip (tada smo i odmah otisli doktoru), takodjer sa H
    - jednom su meni rekli da sta dolazim, da imam virozu, a imala sam tesku upalu pluca

    Shvacam da roditelji ponekad dodju kad ne bi trebali i opet, nekad mozda dodju i kasno, ali lijecnici trebaju shvatiti da je nama laicima tesko procijentiti koja je situacija i stanje za doktora i kada. Posebno me pogodio taj jedan komentar da zasto nismo dosli prije, da dijete ima sarlah koji je opasno prohodati - ali kako sam ja to mogla znati, imala je 2 dana malo povisenu temperaturu, nije se zalila da je boli grlo, bila je malo neraspolozena, ali, opet, po nicemu mi to nije djelovalo da bi trebala otici doktoru. Kada je izbio osip otisli smo na hitnu (bila je subota navecer) i tada i jesam posumljala da bi mogao biti šarlah.

  15. #65
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U svakom slučaju slažem se sa Bubicom u svemu, ne očekujem ljubaznost (već sam smanjila kriterije) , ali uvažavanje i ne obraćanje sa visine bi bilo dovoljno.
    Pretpostavljam da pri tom misliš na uzajamno uvažavanje.
    Ili samo liječnici moraju paziti na ton, a pacijenti ne moraju?

  16. #66
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Pretpostavljam da pri tom misliš na uzajamno uvažavanje.
    Ili samo liječnici moraju paziti na ton, a pacijenti ne moraju?
    Ako misliš na mene , ja nemam problema sa komunikacijom, Uvijek sam vrlo pristojna kao pacijent.
    Iako mislim da bi osoblje trebalo biti to koje određuje ton razgovora i čini prvi korak, jednostavno zato što su pacijenti na njihovom terenu i oni su domaćini. Obzirom da sama radim u zdravstu sa pacijentima trudim se da bude tako što se mene tiče.

  17. #67
    Pcelica Mara avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    3,285

    Početno

    Ne mislim na tebe sirius, ali često mi je iz postova jasno da i pacijenti znaju biti vrlo neugodni.

    Mislim da poštivanje i uvažavanje trebaju biti obostrani, kao i u svakom kvalitetnom odnosu.

    I mislim i dalje da se često pretjeruje bez razloga.

  18. #68
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim na tebe sirius, ali često mi je iz postova jasno da i pacijenti znaju biti vrlo neugodni.

    Mislim da poštivanje i uvažavanje trebaju biti obostrani, kao i u svakom kvalitetnom odnosu.

    I mislim i dalje da se često pretjeruje bez razloga.
    Ti koji su neugodni ne ventiliraju se i žale na ovom forumu nakon svega. Barem iz mog iskustva.
    Zabrinuti normalni roditelj je druga kategorija i dimenzija, kad je dijete bolesno, cijela obitelj je zabrinuta. Ako je kronično i dugotrajno bolesno tada je cijela obitelj bolesna i treba potporu . Nije samo dijete pacijent (iako fizički je), obitelj je pacijent. druga stvar je ta što sisem nije dobar pa se osoblje ne educira dovoljno o važnosti komunikacije, osoblju se ne pruža potpora i mogućnost da se nekome obrate ako imaju problema sa stresom ili komunikacijom, osoblje je preopterećeno brojnim stanjem pa nema vremena za komunikaciju...i tako.
    Ako mi daš vremena smislit ću još ponešto.

  19. #69
    flopica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    6,461

    Početno

    potpis pod sirius i Bubicu!
    inače kad bi svi malo pripazili na svoj ton i način ophođenja
    vjerujem da bi svijet bio puno ljepše mjesto...

  20. #70
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Pcelica Mara prvotno napisa Vidi poruku
    Ne mislim na tebe sirius, ali često mi je iz postova jasno da i pacijenti znaju biti vrlo neugodni.

    Mislim da poštivanje i uvažavanje trebaju biti obostrani, kao i u svakom kvalitetnom odnosu.

    I mislim i dalje da se često pretjeruje bez razloga.
    Slažem se.

  21. #71
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Ohoho, već dugo nismo imali ventilanu o nekulturnim doktorima


    potpis pod PM i krumpiric, sada ne stignem elaborirati.

  22. #72
    ivana_4 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    103

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ti koji su neugodni ne ventiliraju se i žale na ovom forumu nakon svega. Barem iz mog iskustva.
    Zabrinuti normalni roditelj je druga kategorija i dimenzija, kad je dijete bolesno, cijela obitelj je zabrinuta. Ako je kronično i dugotrajno bolesno tada je cijela obitelj bolesna i treba potporu . Nije samo dijete pacijent (iako fizički je), obitelj je pacijent. druga stvar je ta što sisem nije dobar pa se osoblje ne educira dovoljno o važnosti komunikacije, osoblju se ne pruža potpora i mogućnost da se nekome obrate ako imaju problema sa stresom ili komunikacijom, osoblje je preopterećeno brojnim stanjem pa nema vremena za komunikaciju...i tako.
    Ako mi daš vremena smislit ću još ponešto.
    Bravo!
    Normalan roditelj koji dovede svoje bolesno dite doktoru, normalno i pristupa i sigurno nije neugodno ili neljubazno prema doktoru ili medicinskoj sestri jer na kraju krajeva njihovo dite ovisi o njima... A već sam prije rekla, da nekad ljudi općenito znaju pretjerati s dolascima na hitnu, ali to je tako... i to je takav posa.. nije lako ni doktorima, ni profesorima ni trgovcima, nikome nije lako, a ponajmanje radnicima koji su nonstop u kontaktu s ljudima, jer ljudi znaju stvarno biti svakavi, ali isto tako bi svi trebali imati malo više razumijevanja i ne vrijeđati ni podbadati bespotrebno... sumnjan da je mayato bilo još do takvih komentara (po meni bespotrebnih), a već je bila i preplašena i zabrinuta, ko svaka mama za svoju bebu...

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    365

    Početno

    I mene je jako ljutilo što na vratima piše. Molimo ne kucati. Prva pomisao koma mijenjam pedijatra odmah. Pa nakon nekog vremena skužila da ima logike. Kod nas se do pauze primaju zdrava djeca sistematski potvrede, kontrole...), a kasnije bolesna. Ja sam jedna od rijetkih koja se toga pridržavala. I naravno onda su ljuti roditelji i bolesnih i zdravih. I onda zdravi pokupe boleštine. Dr. nikad nije rekao a zašto se sad došlli?, već nam je objašnjavao kad je potrebno odmah doći, a kad pričekati. Eto tak da nas dr. vidi vrlo rijetko. Čjemo se telefonom..Gripa. vodene kozice, virozice, sve prošlo bez posjeta dr. Znala su djeca dolaziti jako bolesna, pod konvulzijama i naravno da su odmah išli na obradu, bez čekanja.

  24. #74
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    sto se tice kucanja na vrata - kada sam dosla zivjeti u Zagreb zgrozila me cinjenica da na svim ordinacijama stoji natpis "ne kucajte, mi radimo!" ili nesto slicno. To je menipacijentu strašno uvredljiv natpis, nakon 15 godina se na njega nisam navikla.
    A meni je to sasvim prihvatljiv natpis, jer se ulazi u slučaju hitnosti, u protivnom ne znam zbog čega bih kucala? Ako imam kakvo pitanje (a nije ništa hitno) prije ulaska u ordinaciju, pričekam sestru koja često ulazi i izlazi iz ordinacije (zbog knjižica, prozivke pacijenata i sl.) I zanima me kako bi izgledalo da svaki čas netko kuca iz prepune čekaonice? Pa stvarno se ne bi mogli koncentrirati u tako odgovornom poslu i raditi.

  25. #75
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Ohoho, već dugo nismo imali ventilanu o nekulturnim doktorima

  26. #76
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    A meni je to sasvim prihvatljiv natpis, jer se ulazi u slučaju hitnosti, u protivnom ne znam zbog čega bih kucala? Ako imam kakvo pitanje (a nije ništa hitno) prije ulaska u ordinaciju, pričekam sestru koja često ulazi i izlazi iz ordinacije (zbog knjižica, prozivke pacijenata i sl.) I zanima me kako bi izgledalo da svaki čas netko kuca iz prepune čekaonice? Pa stvarno se ne bi mogli koncentrirati u tako odgovornom poslu i raditi.
    već sam napisala kako - u Ri je cijeli sustav napravljen tako da soba med. sestre ima prozor prema cekaonici i uvijek je u kontaktu s pacijentima. Tako, ako dodjes s djetetom za kojeg sumnjaš da ima vod. kozice ne cekas pola sata u cekaoni da se pojavi netko na vratima "jer se unutra radi" (sto, inace mi mislimo da piju kavu ili?) nego sestra odmah usmjeri dijete u neku izolaciju. Ovo je samo primjer, ima tisucu banalnijih situacija u kojima bi s med. sestrom rijesio svoj problem za par minuta i ustedio tako vrijeme i sebi i lijecnicima.

  27. #77
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Da, a u ovoj varijanti odeš u izolaciju (ako sama sumnjaš da treba) i onda moliš Boga da se netko nekada prošeće kraj izolacije pa da možeš dati do znanja da si tamo. Inače čekaš do zauvijek. Tako je kod nas.
    Prije je bilo za nijansu bolje jer je sestra tu i tamo morala izaći i pokupiti knjižice i kartone. Sada, u umreženom sustavu ona uopće ne izlazi iz ordinacije pa jedino preostaje kucati.
    Inače, meni je natpis "molimo ne kucati" u rangu sa "ne gaziti travu". Ignoriram i jedan i drugi.

  28. #78
    n.grace avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    4,993

    Početno

    U slučaju kojeg opisuješ se odmah ulazi liječniku i on odmah pregledava dijete - djecu s osipom, visokom temperaturom, lošim općim stanjem... i roditelji uopće ne čekaju.

  29. #79
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Gdje to?

  30. #80
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    da, u nasem slucaju je bilo tako jer je sestra u cekaoni i odmah je napravila trijazu.

    ali, kako bi roditelj koji nema pojma sto su hitni slucajevi (ne smjecam se da je meni nitko od med osoblja ikada rekao: to i to su vam hitni slucajevi, u tim situacijama kucajte i odmah ulazite...), pristojan je i postuje famozni natpis na vratima to trebao znati?

  31. #81
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    meni se "ne kucanje" podrazumijeva. Dođeš, staviš knjižicu i sačekaš red. Zamisli da dođeš u banku i svakih 10s netko ulijeće teti na šalteru. Ili plaćaš račun u konzumu, a ljudi uletavaju prodavačici. S time da valjda doktor ipak treba malo veći stupanj koncentracije nego teta koja nam naplaćuje kruh.
    I ne, uopće se ne oduševim (kao pacijent) kada stojim u ordinaciji nakon što sam uredno čekala red, a doktoricu tri puta prekinu "samo da lupi žig na doznaku".

    Ne pričam o kucanju u hitnim, iznimnim slučajevima (govorim napamet - dijete s visokom temp, gušenje i sl..) jer je tu odgovor očit.

  32. #82
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Bubica prvotno napisa Vidi poruku
    ali, kako bi roditelj koji nema pojma sto su hitni slucajevi (ne smjecam se da je meni nitko od med osoblja ikada rekao: to i to su vam hitni slucajevi, u tim situacijama kucajte i odmah ulazite...), pristojan je i postuje famozni natpis na vratima to trebao znati?
    Iz našeg ispustva s kvartovskom pedijatricom, 90% kucanja se odnosi na traženje doznaka i uputnica. Što ni u kom slučaju ne možemo katerogirirati pod "hitni slučaj".

  33. #83
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Osobno nigdje ne kucam (kad kucam) liječniku nego sestri.
    Ne znam, ja kucam. I pitam i na šalteru i u dućanu.

  34. #84
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Kod nas se uputnice, recepti, bolovanja,... rješavaju telefonom i onda dođeš pred kraj radnog vremena i pokupiš.
    Na pregled se naručiš/najaviš i mogu reči da se istovremeno telefonom obavi "probir".
    Obično nazovem kažem malom je to i to,... i onda sestra kaže koji su "alarmantni simptomi" u slučaju kojih da dođemo.

    Da dodam, ako dolazimo, opet nazovem da mi kaže u koje vrijeme da dođemo, osim ako je ekstra hitno.
    Izolacije nema.
    Posljednje uređivanje od Anemona : 25.07.2011. at 12:54

  35. #85
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno nigdje ne kucam (kad kucam) liječniku nego sestri.
    Ne znam, ja kucam. I pitam i na šalteru i u dućanu.
    OT - Ja se uredno posvadim s tima koji se uguravaju prije mene i na šalteru i u dućanu (iako mi se to ne dešava baš često)
    Čekanje u redu nema smisla ako svatko podrazumijeva da može preskočiti red i uletiti prije svih ostalih jer ima "samo jedno kratko pitanje" ili "samo tri artikla".
    Ili su svi koji stanu u red budale s viškom vremena.


    Mislim da je ovo potencijalna tema za filozofski

  36. #86
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    Iz našeg ispustva s kvartovskom pedijatricom, 90% kucanja se odnosi na traženje doznaka i uputnica. Što ni u kom slučaju ne možemo katerogirirati pod "hitni slučaj".
    pa dobro, ali cekati 2 sata (prosjecno vrijeme cekanja kod nase pedijatrice) da bi dobila uputnicu je isto malo bzvz. sto bi se rijesilo telefonskim pozivom, kad bi ih covjek mogao dobiti na telefon.

  37. #87
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    pa dobro, ali cekati 2 sata (prosjecno vrijeme cekanja kod nase pedijatrice) da bi dobila uputnicu je isto malo bzvz. sto bi se rijesilo telefonskim pozivom, kad bi ih covjek mogao dobiti na telefon.
    Kod nas možeš i na mail naručiti što trebaš.

  38. #88
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne kupujem preko reda. Ali pitam jel mogu to nešto obaviti na tom šalteru da ne stojim bez veze pa da me onda pošalju na neki drugi šalter. Zatim stanem u red i pristojno čekam. I boli me tko će se radi toga zapjeniti.

  39. #89
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    Citiraj maria71 prvotno napisa Vidi poruku
    kata klik hvala ti što si me izvrijeđala, nadam se da će moderatori koji su revni da meni opale opomenu, bit isti takvi u tvim slučaju .

    šaljem ti i
    di sam ja to tebe osobno izvrijeđala?

  40. #90
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mislim zdravstvo funkcionira tako kako funkcionira, svi su preoptereceni, potplaceni i premalo ljudi radi. jbg, takva je situacija a hoce li i kad biti bolja pitaj boga. zato ja uredno ignoriram ta losa iskustva i nadam se najboljem, uz hrpu razumijevanja prema ljudima koji rade u tim svojim bransama

    i sto ih nekad prokomentiram na forumu, jbg i ja sam covjek pa se volim nekad zaliti

    btw nakon neljubazne sestre koja nas je htjela odkantati na hitnoj, doktor je bio super , brz, profesionalan, ljubazan, i jos pride mlad i zgodan

  41. #91
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas možeš i na mail naručiti što trebaš.
    mail je kul, i to bi stvarno trebalo uvesti da se neke stvari malo ubrzaju, informatizaciju kompletnog sustava

  42. #92
    icyoh avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    3,717

    Početno

    U bankama i većim dućanima postoji nešto što se zove info pult baš iz razloga kako bi ljudi koji imaju pitanje mogli dobiti odgovor bez da zaustavljaju red na "normalnim" blagajnama.
    dakle kada netko u takvom slučaju prekine blagajnicu sa bezveznim upitom (a info pult postoji i na njemu ima nekoga) onda se naprosto radi o nekulturi i bezobrazluku. I boli me briga hoće li se netko uvrijediti kada mu to kažem nakon što se ugura prije mene.


    Apropo uputnica i doznaka - mi uvijek nazovemo, sestra pripremi to što trebamo i pokupimo idući dan (uostalom takve su upute i na vratima). da iznenada banem jer sam se baš maloprije sjetila da mi treba doznaka za bolovanje sasvim sigurno ne bih podrazumijevala da mogu kucati i prekinuti pregled nekog od bolesnika (čemu sam bila svjedok više puta).
    Npr nama se znalo dešavati da smo kod doktorice s djetetom skinutim za pregled, a netko pokuca, sestra ga pusti u svoju ordinaciju, zauzeta je s nekim drugim, a osoba uletava u sobu pedijatrice, prekida naš pregled i traži samo uputnicu.

  43. #93
    Manuela. avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    638

    Početno

    i doktori sestre svi su oni samo obični ljudi koji rade svoj posao, neki dobro neki manje dobro, pa da se nadovežem na temu
    moja djevojčica kad je imala dvije godine dobila je krpeljni meningoencefalitis
    imala je krpelja kojeg smo u cijelosti odstranili, nakon petnaestak dana podrucje gdi je bio krpelj počeo se crveniti, ona je imala visoku temperaturu i mi s njom na hitnu jer smo sumnjali na encefalitis.
    došli smo na hitnu, uputili su nas na pedijatriju dežurnom doktoru.
    taj nas doktor nije po pravom ni pogledao, več tipkao po tastaturi ono kaj smo mu mi pričali!
    temperaturu skidajte čepičima ili sirupom, tuširajte u mlakoj vodi i proči če, možete iči!
    nismo mogli vjerovat, al pa valjda smo u prevelikoj panici, pa možda nije to...moram se smirit, prestat plakat i paničarit i sve bu ok, no dok sam vidjela MM koji nije paničar, počinje s nevjericom klimat glavom i zvat sve poznate doktore znala sam da je kritično!
    drugi dan stanje se pogoršalo, temperatura nije padala a simptomi su bili očiti i onom koji nije doktor, mi natrag s njom na hitnu, pedijaruju i opet dežuran isti doktor!
    nije se ni sječao da smo i jučer bili, več hladno rekao da , da to je krpeljni meningoencefalitis!
    dobili smo antibiotike i hvala bogu sve je dobro prošlo, no dok se samo sjetim jeza me hvata
    tako da uvijek bilo što da je, idite doktoru, to je njihov posao, njihovo zvanje i nije vas briga kaj če reč jeste li trebali doči ili ne!
    na vama je da odlučujete za svoju djecu pa makar bili svaki dan kod njih ako sumljate u njihovu dijagnozu!

  44. #94
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    U bankama i većim dućanima postoji nešto što se zove info pult baš iz razloga kako bi ljudi koji imaju pitanje mogli dobiti odgovor bez da zaustavljaju red na "normalnim" blagajnama.
    dakle kada netko u takvom slučaju prekine blagajnicu sa bezveznim upitom (a info pult postoji i na njemu ima nekoga) onda se naprosto radi o nekulturi i bezobrazluku. I boli me briga hoće li se netko uvrijediti kada mu to kažem nakon što se ugura prije mene.
    Nisam nigdje napisala da prekidam osobu u radu. I da ne znam koristiti info pult. Kada takvi postoje. I kad tada za njima ne sjedi zaštitar koji nema pojma o čemu ja pričam.

  45. #95
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    naša sestra je sa doktoricom u sobi, izlazi van svako malo da pokupi knjižice, vidi ko je vani, uzme kartone, svi koji trebaju samo uputnice, recepte, ispričnice doznake, lijepo kažu sestri i ona to onda sve napravi i donese van, ne kuca se, niko ne ide unutra dok je pacijent unutra, i meni je to uredu....

    proferosorice maria71 oprostite što sam vas povrijedila i uvrijedila, molim Vas da ako bilo kada budete u mojoj blizini da mi kažete kako da Vam se osobno obraćam,
    sirius oprosti, ali meni je ponekad stvarno bolesno prozivati sve i svakog zato što je se eto odlučio obratiti onako kako se meni ne sviđa...možda je ta konkretna doktorica imala pacijenta ispred koji je ozbiljno bolestan i ima teških problema, pa joj se eto ovo učinilo malo nebitnijim pa je tako reagirala....možda, ne znam, ali uvjek je sve uprto protiv nas...uvjek je onaj drugi kriv....

    čekam pet sati u čekaonici na kontrolu i naslušam se svakakvih debila, koji uopće nemaju pojma šta ti doktori rade, njima je u glavi samo onih pet minuta koje posvete njima sve drugo je za njih ispijanje kava i gubljenje vremena, a što se sve dešava iza zatvorenih vrata, malo tko od tih iz čekaonice zna i hvala bogu da ne zna

  46. #96
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj icyoh prvotno napisa Vidi poruku
    U bankama i većim dućanima postoji nešto što se zove info pult baš iz razloga kako bi ljudi koji imaju pitanje mogli dobiti odgovor bez da zaustavljaju red na "normalnim" blagajnama.
    dakle kada netko u takvom slučaju prekine blagajnicu sa bezveznim upitom (a info pult postoji i na njemu ima nekoga) onda se naprosto radi o nekulturi i bezobrazluku. I boli me briga hoće li se netko uvrijediti kada mu to kažem nakon što se ugura prije mene.


    Apropo uputnica i doznaka - mi uvijek nazovemo, sestra pripremi to što trebamo i pokupimo idući dan (uostalom takve su upute i na vratima). da iznenada banem jer sam se baš maloprije sjetila da mi treba doznaka za bolovanje sasvim sigurno ne bih podrazumijevala da mogu kucati i prekinuti pregled nekog od bolesnika (čemu sam bila svjedok više puta).
    Npr nama se znalo dešavati da smo kod doktorice s djetetom skinutim za pregled, a netko pokuca, sestra ga pusti u svoju ordinaciju, zauzeta je s nekim drugim, a osoba uletava u sobu pedijatrice, prekida naš pregled i traži samo uputnicu.
    Slažem se.

    Ako trebaš samo uputnicu/doznaku/recept to je nešto što nije hitno i trebaš čekati svoj red, jer mi je normalno da prednost imaju bolesna djeca koja su došla u ambulantu.
    I jako mi smetaju oni koji kucaju i upadaju, samo trebaju uputnicu/recept, pa se ispostavi da sestra mora naći karton, pa dok doktor pogleda, pa onda obično nešto doktor hoće i pitati roditelja...itd..pa se tih 5min otegne na 15min, a bolesna djeca čekaju radi komoditeta i vremena zdravih odraslih ljudi.

    Ako recept treba hitno, onda mi je logično da je i dijete na pregledu, jer se za akutna stanja lijek ne daje bez pregleda, a za sve ostalo se može čekati.

    Kada meni tako nešto treba, onda nazovem dan prije i pokupim idući dan ili u suprotnoj smjeni - to mi je čak i bolje, onda i brže sve obavim, samo pokupim papire.

    Puno je pristojnije nazvati, nego kucati. I treba imati strpljenja - naravno da se sestra ne može javiti odmah, ako je zauzeta s pacijentom. Zovem i po 10tak puta, nije mi teško. Javiti će se kad bude mogla.
    Posljednje uređivanje od Deaedi : 25.07.2011. at 13:19

  47. #97
    kata.klik avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    814

    Početno

    a kad jednom prođeš gužvu na Vuk Vrhovcu (nekad) i čekanje na hematologiji, onda ti sve ovo izgleda ko šala

  48. #98
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Meni je smiješno ako ovdje pričamo o neljubaznosti i aroganciji nekih liječnika da neki odmah pretpostave da mi sebi to isto dopuštamo a njima ne.
    Uvijek, ali uvijek gdje god da idem dolazim sa smiješkom na licu, pozdravom, ljubaznom riječi i isprikom ako smetam i kad mi nakon toga netko, a u ovom slučaju liječnik odgovori arogantno i bahato dok ja držim bolesno dijete u rukama kosa mi se digne na glavi. Ne, ne očekujem da mi ljube noge, da se rastapaju od ljubaznosti, očekujem normalan pristojan razgovor dvije odrasle osobe.

    Nedavno na hitnoj (bili smo kod bake u zg i nemamo tamo pedijatra), dolazimo u 1 u noći, J. ima temperaturu 41 koju nemogu skinuti paracetamolom ni tuširanjem, dapače temperatura raste, a dijete nema nikakvih simptoma. Prvo na šalteru neljubazna sestra, govori doktorici o čemu se radi, a ova ljutito odgovara:"A kaj da im ja sad radim! Ništa, pregledati ću je!", nakon toga ulazimo u ordinaciju, doktorica okrenuta nama leđima, gleda u kompjuter i govori :"I, recite šta je samo temperatura!". Dakle nije se udostojila da me pogleda dok samnom razgovara. Cijeli pregled je bila i više nego neljubazna, arogantna i drska da bi na kraju zaključila da su nalazi krvi strašni i da idemo u zaraznu jer nam ona ne može pomoći. U zaraznoj su se pitali gdje je ona vidjela to strašno, a nas je dobro isprepadala.

    Ovo je samo jedan od primjera...nažalost zadnjih godina sam izgubila popriličan broj bliskih ljudi što od karcinoma, što od moždanog udara i s mnogima od njih sam prošla sve faze bolesti i sve doktore, ulazila s njima na preglede. Na moju žalost u velikom, prevelikom broju slučajeva sam se susrela s lječničkom arogancijom, bezobrazlukom, nezainteresiranošću i što me sad smetaš stavom.
    Mislim da se liječnici (ne svi naravno, da me odmah neki ne razapnu) osjećaju kao lički medvjedi, zaštićeni su sa svih strana i znaju da im nitko ništa ne može, a mene zanima tko štiti nas pacijente, pogotovo teško bolesne, umiruće pacijente i njihove obitelji od arogantnih liječnika.

  49. #99
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da se liječnici (ne svi naravno, da me odmah neki ne razapnu) osjećaju kao lički medvjedi, zaštićeni su sa svih strana i znaju da im nitko ništa ne može, a mene zanima tko štiti nas pacijente, pogotovo teško bolesne, umiruće pacijente i njihove obitelji od arogantnih liječnika.
    vrlo, vrlo rijetki se tako osjećaju. ostali koji ostavljaju loš dojam su takvi iz mogo drugih razloga, a najčešće zato što sistem ne radi onako kako bi trebao .

  50. #100
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj n.grace prvotno napisa Vidi poruku
    U slučaju kojeg opisuješ se odmah ulazi liječniku i on odmah pregledava dijete - djecu s osipom, visokom temperaturom, lošim općim stanjem... i roditelji uopće ne čekaju.
    nas je sestra na zaraznoj poslala u čekaonu s djetetom koje je bilo u osipu od glave do pete, kako se kasnije ispostavilo sa šarlahom, a rađene su sve pretrage za meningokok jer je tako izgledalo.

    što se tiče uvodnog posta, tako su i nas u više navrata sprašili da zašto bez veze dolazimo recimo s temperaturom 37,5 koja traje danima, a svaki, baš svaki puta se ispostavilo da je ipak nešto bilo, recimo poput sepse, upale pluća i sličnih stvari.
    bez obzira na to što liječnici kažu, savjetovala bih svakom roditelju da svoje dijete odvede doktoru ako se nešto čini sumnjivim, bolje biti miran nego poslije lupati glavom. na kraju krajeva nisu roditelji obučeni razlikovati viruse i bakterije. pogotovo to vrijedi za mame koje imaju skroz malu djecu i nimalo iskustva, ima vremena ispraksirat će se.

    i da sada ne bi ispalo da imam nešto protiv zdravstva, naprotiv, ja sam jako zadovoljna našim zdravstvom, samo što kao i u svakoj drugoj branši postoji šačica nekulturnih na koje se ne treba previše obazirati, nego jednostavno ignorirati i udarati po svom.
    većina liječnika i medicinskih sestara s kojima smo u zadnje četiri godine s nonstop bolesnim djetetom dolazili u doticaj su stvarno bili super profesionalni i ljubazni.

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •