Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 108 od 108

Tema: Oporučno "ostavljanje" djece

  1. #101
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Eto, Krumpiric je sve rekla i potpuno je potpisujem.

    Zubic Vilo, znam da ima i svakakve djece, ali imaju neki razlog-bio tebi banalan ili ne i njima je sigurno dobar. Zašto ulaziti u tuđe odluke i preispitivati ih?

  2. #102
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    Ne sviđa mi se kad ispada da je važnije kako se osjeća baka nego dijete, a još manje kad netko ovako slobodno ko ivanna kritizira tuđe odabire-mada istinski ne može točno poznavati tuđe stavove i razloge
    Ja nisam nikog kritizirala ni prozvala, niti me zanimaju nečiji razlozi, jednostavno sam razmišljala naglas. Znam da na ovom forumu uvijek postoji rizik od virtualnog "kamenovanja" ako kažeš nešto što većini nije po volji, nije da me to nešto posebno dira. Sad bi ja mogla zaključiti (ali neću jer se ne lovim za svako slovo i ne dramatiziram) kako ti misliš da je meni važnije kako bi se osjećala moja mama nego moje dijete. Ma daj...
    A ako ćemo već karikirat, u mom slučaju, u Gardaland bi ga vjerojatno odvela njegova teta koja ima 26 godina, ne mora mu biti skrbnik. Ako ima baku za skrbnika ne prekida veze sa ostatkom obitelji, uže i šire. I obrnuto.

  3. #103
    Ivanna avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    930

    Početno

    Citiraj Ninči prvotno napisa Vidi poruku
    Zubic Vilo, znam da ima i svakakve djece, ali imaju neki razlog-bio tebi banalan ili ne i njima je sigurno dobar.
    Što ne znači nužno i da je u najboljem interesu djeteta. A to i jest najvažnije od svega, ne?

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Ivanna prvotno napisa Vidi poruku
    Što ne znači nužno i da je u najboljem interesu djeteta. A to i jest najvažnije od svega, ne?
    kao i, nažalost, mnoge odluke koje svakodnevno donosimo u najboljoj namjeri.

  5. #105
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    Krumpiric, priča ide u dva smjera, i da su baka i djed skrbnici, ne znači da ih teta ne može odvesti u Gardaland. To da je važnije kako se osjeća baka nego kako je djeci nitko nije rekao i bilo bi korisno za raspravu da se ne kuri vatra nepotrebno. Rekla sam da se zamislite na mjestu bake kako bi zamislile što bi ovako kao odgovorne majke i dobre bake osjećale prema djeci svoje djece i koliko bi im mogle pružiti dok god ste na nogama. Mislim da je ljubav bake i djeda dimenzija za sebe i ima mnogo dodirnih točaka sa roditeljskom ljubavi. (Nemojte sad o patologiji i bakama koje boli džon za unuke jer ima i roditelja koji napuste djecu).

    Slažem se s tobom da bi braća i sestre roditelja bili možda i najbolji izbor, moje nazovi-čuđenje na preskakanje žive i zdrave bake/djeda je išlo više u smjeru odabira prijatelja umjesto obitelji. Jasno je da smo svi različiti, meni je konkretno kraj zdravih obiteljskih odnosa nezamislivo da mi netko u takvoj situaciji ima prednost pred obitelji. A imam stvarno divnih prijatelja i također ih na neki način smatram obitelji. Ali eto- mene su učili da krv nije voda. Pa me još i život u to uvjerio xy puta. (Što ne znači da sam dobra sa svom rodbinom i da nema onih koji su mi u rangu poznanika i po emocijama i bliskosti, ali najuža obitelj u kojoj odnosi dobro funkcioniraju mi je ipak klasa za sebe)

    Ninči, već sam jednom napisala da ne ulazim u ničije konkretne razloge, osim ako je svako iznošenje mišljenja na forumu kritiziranje nekoga konkretno i ulaženje u njegov život?

  6. #106
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    meni je starija sestra rekla usmeno da se za njenu djecu imam boriti i rukama i nogama ako se njima bilo sto dogodi. neugodan osjecaj moram vam priznati. inace od mene je starija 6 godina a ja sam usla u 39. necak mi je stariji od mog starijeg klinca manje od godine dana.

    za sad nisam nikom dala takvu obavezu, ali ponekad me pikne.

    kod nas djedovi i bake su stari, ali tete su sve redom srecom OK.
    ali bi rado da postoji neko rjesenje zakonsko.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 05.08.2011. at 12:04

  7. #107
    Zubic vila avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    782

    Početno

    http://www.jutarnji.hr/otac-nakon-ra...edite/1101559/

    Vezano za prijedlog novog Obiteljskog zakona, kopiram dio članka s jutarnjeg.hr koji je na ovu temu (što mislite, čita li ministrica Rodin forum?):

    LIVING WILL

    - Zakon će propisati da roditelji mogu za života ostaviti detaljne upute o tome kome žele povjeriti svoju djecu u slučaju smrti - to nužno ne moraju biti rođaci.
    Centar za socijalnu skrb to će morati uzeti u obzir i ispoštovati volju roditelja, osim ako to nije izričito suprotno interesu djeteta (centar će odbiti vašu oporuku u slučaju da dijete želite povjeriti narkomanu, seksualnom zlostavljaču itd.).
    - Svaka odrasla osoba moći će napraviti i ovjeriti popis želja o tome koga želi za skrbnika ako izgubi poslovnu sposobnost, kakvo liječenje želi, a kakvo ne. Takav dokument će biti obvezujući.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Ja imam 16 godina,u 2012 godini u 6 mjesecu mi je umrla majka,u 2013 godini u 4 mjesecu mi je umro otac,sad zivim sa svojim polubratom sa kojim se bas i neslazem,on nezeli preuzet skrbnistvo nadamnom,sad mene zanima,di cu ja ako mi brat nezeli bit skrbnik? hocu ici u dom?

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •